V središču

Klopi in sredstva proti klopom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 5:44 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ne vem, kje si našla sarkazem, ampak že na prvi strani je bilo povedano, da strongold ne deluje proti klopom.

n res ne vem, kaj je narobe v tem, da se v debati opozori na nepravilnosti? :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po jun 06, 2011 6:07 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Stronghold klopov ne pokriva, jest ga mojima dam le takoj po prihodu iz morja, zaradi srčnih glist. Drugače uporabljamo Frontline, pri nas se zaenkrat obnese.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 7:06 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Don je začel pobirat klope že okoli bajte! :dash:
Smo na Skudo obesku + eterično olje sivke/citrone. Zaenkrat se obnese, že 14 dni nobenega klopa. Upam, da bo tako tudi naprej! :angel:

Hja, zgleda da se te zadeve pri vsakemu drugače obnesejo... :scratch:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Po jun 06, 2011 7:30 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Pri advantixu pazite samo to, ker se zna pojavit alergična reakcija..

Jaz imam za Zaro že dve leti ampule Prac-tic in je v tem času imela 1 klopa, pa še to zato, ker je minil več kot 1 mesec od zadnjega nanosa. Je pa psica skoraj non stop a gozdu ali pa divja po visoki travi.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 10:18 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

frida123 je napisal/-a: Kljub dajanju Frontlina je imel klope namreč.


Frontline NI repelent. Samo ubije klopa, ko se ta že prisesa.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jun 04, 2011 11:52 pm

Odgovor Če jun 09, 2011 7:23 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Nika je napisal/-a:
frida123 je napisal/-a: Kljub dajanju Frontlina je imel klope namreč.


Frontline NI repelent. Samo ubije klopa, ko se ta že prisesa.



Hvala Nika, ampak moram povedati, da jih tudi ubija ne, ali pa to traja predolgo, namreč klop je umrl šele, ko smo ga, velikega kot koruzno zrno, vrgli v stranišče in potegnili vodo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To jun 14, 2011 10:52 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

A verjamete, da nam ČISTO NIČ ne pomaga? Ej, jaz sem tako besna.. karkoli kupim, gre v maloro, klopi se prisesajo - hvalabogu za vsakodnevno česanje, ker jih potem takoj opazim, ampak .. včasih ni tako enostavno.
No, vidim, da bo treba še Advantix probati, če pa še to ne bo prijelo, pol pa :dash: :dash:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jun 04, 2011 11:52 pm

Odgovor To jun 14, 2011 3:57 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

AjBeLePu je napisal/-a:A verjamete, da nam ČISTO NIČ ne pomaga? Ej, jaz sem tako besna.. karkoli kupim, gre v maloro, klopi se prisesajo - hvalabogu za vsakodnevno česanje, ker jih potem takoj opazim, ampak .. včasih ni tako enostavno.
No, vidim, da bo treba še Advantix probati, če pa še to ne bo prijelo, pol pa :dash: :dash:


Naj te opozorim, da tudi Advanitx, po mojem mnenju, ni 100%, vsaj pri nas ne. Res je, da ga imamo od sobote in je naš revež imel včeraj spet enega že kar lepo nafutanega klopa na sebi. Groza!!!! Ne vem pa koliko časa po nanosu Advantix začne delovati, v navodilih za uporabo tega nisem zasledila.

Sem se pa na sprehodih pogovarjala z večimi pasjeljubci o našem problemu, torej da ga ni sredstva, ki bi našega psa zaščitil pred klopi, in kar nekaj jih je mnenja, da na to vpliva tudi barva psa. Bolj je pes svetel, manj klopov ima. Moj pesek je žal črn.

Odločila sem se, da našo hrano za klope v ponedeljek peljem k frizerju po ultra poletno frizuro, da bomo prisesane klope še lažje najdli.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jun 14, 2011 4:05 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

frida123 - škoda :girlsad: :girlsad: . Verjetno bo res najboljše, da ga postrižeš, da bo vsaj dobro pregledno, pa še prijeti se ne bodo uspeli tako hitro, upam :girlblush: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To jun 14, 2011 4:22 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Glede barve ne bo držalo - moja je vsa bela, pa se klopi prisesajo. Vsak teden je vsaj en, grrrr! :girlsad: Drugače pa ja, če nič ne pomaga, bo pa bolje striž in redno preverjati. Mojo sem sicer pred 3 meseci postrigla, ampak bom mogoče spet, toliko da bom lažje opazila klope.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jun 04, 2011 11:52 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 4:36 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Še to ...

Včeraj sem bila pri vetu zaradi ceplenja proti steklini in ker sem bila ravno tam smo rekli še eno o klopih.
Veterinarka mi je povedala, da je glede na velikost oz. napihnjenost zadka nemogoče vedeti, koliko časa je klop prisesan. Baje so klopje samice veliko večje od klopjih samcev in da je lahko ne napita samica velika kot peška od jabolka. Sem si mislila, da mora klop že kar nekaj časa pridno jesti predno doseže velikost jabolčne peške. Zanima me vaše mnenje o napisanem ...

Poleg tega pa smo našega korenjaka cepili brez, da bi ga zbodli. "Cepili" smo le potni list za kar sem prav vesela :D

Pa še to poletna frizura dela čudeže, od kar je postrižen (ponedeljek) nima več kopov, sicer nismo bili prav veliko na rizičnih območjih, ampak z dolgo frizuro jih je pobiral povsod.

Lp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16498

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 4:46 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Danes sem zasledila na TV, da je (za ljudi) dobra obramba proti klopom orehovo listje, s katerim si natremo kožo. Za pse niso povedali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 6:54 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Nekaj o klopih:
Kri sesajo samo samice. Samci se prehranjujejo s tkivno tekočino. Klopi imajo na hrbtni površini telesa hitinsko ploščico ali ščit. Pri samcih omenjena ploščica pokriva celotno hrbtno površino telesa. Pri samicah je ščit omejen na manjšo površino, preostali del telesa pa je mehak. Ko se samica nasesa krvi, se mehki del telesa v obliki meha lahko razširi na dvestokratno velikost, nato se spusti z gostitelja. Samec lahko ostane na njem tudi več mesecev.

Vir: http://www.ezdravje.com/si/okuzbe/klopi/
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Sr jun 22, 2011 7:14 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ko že govorimo o klopih...baje zdržijo brez hrane tudi več kot 10 let :O Ustavijo metabolizem in čakajo,čakajo,čakajo...na prvo žrtev :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor So jul 02, 2011 8:30 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Kako pripnete zvočne repelente na ovratnico brez, da si polomite nohte in vas blazinice prstov še par dni bolijo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So jul 02, 2011 9:13 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Praksa dela mojstra! 8)
(težko, ja!)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 1:27 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Prepustiš delo moškemu članu v familji, ki nima nohtov, da bi si jih polomil :P :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 5:54 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ah, moški član v družini ima pa predebele oz. preokorne prste :P .
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor Pe avg 26, 2011 2:59 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

eno vprašanje mam :)
kolega je kupil elektronski repelent in sicer Skudo. psu je stvar namontiral na ovratnico, odstranil listek (po odstranitvi naj bi 10 sekund utripala ali gorela lučka kot znak da deluje), po tem pa naj bi se slišal enakomeren zvok, ki zagotavlja da repelent deluje. No tega zvoka ni :girlblush: pa me zanima če ma mogoče kdo kako idejo zakaj naj nebi delalo, oz. kaj naj naredi... ;)
da si ne bo delal nepotrebne poti nazaj v trgovino in po možnosti še kakšno blamažo :O :lol:

hvalaa :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe avg 26, 2011 3:07 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Na embalaži nič ne piše kaj narediti v takem primeru?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.