V središču

Kosi


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 8:42 am

Re: Kosi

Ste dobro prestali noč?
Nekaj mi je padlo na pamet. Kosi v temi ne vidijo in ponoči grejejo mladičke v gnezdu. Me prav zanima, kako so to poštimali. Pri "mojih" golobčkih je bilo takole: na jajčkih je cel čas sedela mama, očka ji je prinašal hrano. Ko so se izlegli, pa je za mladičke skrbel predvsem očka.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 10:22 pm

Re: Kosi

Utrujeno, ves dan tuhtanje bo, ali ne bo. Čez noč so bili starši nevemkje, z otroki sigurno ne! :P

Zjutraj so prišli, "naša" dva samo gledali, futrali Kljukca na strehi. Matija pravi, da če so mali tiho, jih starši ne hranijo. Potem se mi je zdelo, da sta mala mogoče preveč zavita, pa ne morejo stari do njih. Sem celo "gnezdo" ven vrgla, pustila samo pulover (itak je bilo vse posrano). Mala sta bila čisto tiho in se stiskala v kot, čepeč en na drugem. Smo hitro potegnili iz zemlje enih 15 mladih deževnikov in nafutrali male. Potem sta se končno začela dret in so prišli starši in ju hranili dalje. Do popoldne je bilo vse v redu, potem ni bilo enega starša, drugi je hranil samo Kljukca. Smo sedeli zunaj in gledali v nebo: pride, ne pride, kdaj pride, zakaj še ne pride...., za znoret. Potem sta bila "naša" spet končno na vrsti pri starših...

Ko gre vse v redu, je fino. Starš pride v hišo, nahrani, odnese kakec ven, odleti in kmalu pride z novo hrano. Ne vem pa, zakaj ne teče ves čas gladko. Sem bila proti večeru že na tem, da ju pobašem noter, pa klinc gleda starše. Potem so le spet hranili.

Ne vem kaj bo jutri, najraje bi jih pustila, pa bo kar bo. Težko je biti kosja krušna mati, ampak lepo! ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 13, 2011 7:10 am

Re: Kosi

Upam, da vam uspe in da res traja samo en do dva tedna, da poletijo. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Po jun 13, 2011 8:17 am

Re: Kosi

Malo mimo letošnih ta-malih (držim pesti, da bo vse ok - izgleda pa kot celodnevna zaposlitev) ampak za potem prihodnja leta - če kosi pri vas gnezdijo vsako leto, bi jim bilo mogoče smotrno nekam namontirat eno malo bolj zaresno ptičjo hišico, tako stacionarno, ki je potem ne odnese (ravno zadnjič sem gledala kakšna mora bit za kosa, pa kakšen premer mora imeti odprtina. Tule je link, ime videa je Za vrt brez kemije (spodaj levo KLIK)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 9:22 am

Re: Kosi

En mali poginil, trupelce predano Borovniščici, z željo, da nahrani morebitne lačne... Drugega sem zjutraj nabasala s tremi deževniki in enim mastnim črvom, ki živijo v naših gredah. Potem je začel vpiti kot jesihar. Ko sem pospravila hišico, je šel nazaj ven, klicat mamo....ki je res prišla in mu prinesla hrano.

Kljukca na strehi ne slišim, je pa bila mama tam, enkrat kot da je hrano oddala, enkrat je odletela z njo...

Pojma nimam, kaj se dogaja. Govorila z azilom, zdaj so mi rekli, zakaj jih nisem oddala (naj se zjasnijo, z veseljem bi jih).

Danes bomo kupili mokarje, čez noč gre mali noter, da bo vsaj večerjal in zajtrkoval kot se spodobi in bil na toplem. Živ je še najmanjši, ki mu zdaj perje lepo poganja.

Ne vem ali smo toliko premotili naravo, da ne ve več, kaj bi ali starši izločajo mladiče zaradi preobremenjenosti (vzredijo samo enega)?

To, da kosi gnezdijo pod streho je reklamacija na delo krovcev. Z našo streho ni vse v redu, saj nam veter celo premika strešnike. Očitno je streha prestrma in prerazgibana za to zelo vetrovno pozicijo hiše. Tega se seveda prej ni dalo ugotoviti. Zdaj smo zaradi reševanja kosov še dodatno poškodovali ostrešje, krovce pa smo enkrat že odslovili, ker so ptiči že gnezdili in jih nismo hoteli motiti. Takoj, ko se streha izprazni, morajo krovci, na račun prodajalca, streho sanirati. Ptičjih valilnic ne bomo nameščali, ker potem bomo ves čas dežurali, če je vse v redu.

Sem opazila, da je tudi v naši letos posajeni katalpi gnezdo, zdaj že zapuščeno, ker je zarod odletel. Prej ga nisem videla, sem se pa čudila, da je ograja ob drevesu vsa posrana. Hvala naravi, da je v tem primeru opravila sama.

Da smo si na jasnem, jaz se v naravo ne bi vtikala, tokrat se je narava vtaknila v nas in nam povzročila hudega moralnega mačka, ker ne vemo, če smo prav ravnali. :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po jun 13, 2011 9:26 am

Re: Kosi

Hudič je, ko gre mestna srajca ven iz betona. Včeraj se je sosed naslonil na našo ograjo in ga je pičila osa. So se naselile v ograji (votlih železnih stebrih) in zdaj imamo električno varovano ograjo! :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jun 14, 2011 5:39 pm

Re: Kosi

Zanimiv način odganjanja sosedov, ni kaj. :D Je kaj novega na projektu mali kosi?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To jun 14, 2011 9:35 pm

Re: Kosi

Gospodič Črven Kos nastanjen pri nas v WC prostoru (ne školjki) in še v mačjem boksu, seveda. Živ in zdrav zaenkrat, me ima rad in jaz njega, nas pa drago stane, saj poje dnevno za 4 eur mokarjev. Poleg tega se obnaša kot Helenini dudarji in moram zjutraj že ob 5.30 vstati, ker se tako dere. Danes bo dobil še večerjo, izjemoma bodo deževniki, mladi, nemastni, oprani in posušeni, živi in fajn zvijajoči, ker mokarjev zmanjkuje in bo nova pošiljka šele jutri. Sicer pridemo skozi s 6 dnevnimi obroki.

Kljukec s strehe se je danes še oglašal, imel pa je bolj malo obiskov svojih staršev. Ne verjamem, da bo preživel, ampak do njega ne moremo.

Če kdo lahko priskrbi mokarje ali podobno golazen, naj se, prosim, javi. Bi jih redila, pa upam, da se mali kmalu osamosvoji, še preden bi se izvedel mokarjev cikel.

Še to: Črven je staroslovansko ime! Če se izkaže, da je punčka, bo pa Črešulja. ;)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 313

Pridružen: Če sep 09, 2010 1:37 pm

Odgovor To jun 14, 2011 9:53 pm

Re: Kosi

Če rabiš mokarje jih imam doma en kup, katerih ne potrebujem, samo iskat bi jih moral priti nekdo do nas (Lj-Koseze).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To jun 14, 2011 10:07 pm

Re: Kosi

Super, jih pridemo jutri iskat. Prosim, napiši mi št. telefona in naslov na zs. Pa kdaj boš doma. Hvala!

Tole so današnje slikce. Žal na nobeni ni hranjenja, ki je najbolj zanimivo.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 313

Pridružen: Če sep 09, 2010 1:37 pm

Odgovor To jun 14, 2011 10:15 pm

Re: Kosi

Kul, ZS poslan, bom pripravila paket za jutri.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jun 14, 2011 10:18 pm

Re: Kosi

Rumenokljuni odlično izgleda. Res upam, da vam uspe ob vsem tem trudu. Ko bo že veselo frčal okoli hiše, se pa lahko lotiš kakšnega pisanja, naslov je pa lahko kar Prigode gospodiča Črven Kosa. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr jun 15, 2011 5:38 am

Re: Kosi

joj super vam gre!
:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jun 15, 2011 9:12 am

Re: Kosi

bravo, visova! :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr jun 15, 2011 9:38 pm

Re: Kosi

Črven želi komunicirati z mano, vendar ga žal nič ne razumem. Ni rad sam, kadar ne spi, kliče. Ko ga hranim, najprej res požrešno je, potem vmes malo zadrema (se vidi, da zapre učke), potem spet je, potem me pokaka, potem se pa crklja in na dolgo in široko nekaj razlaga. Jaz mu vedno, ko odpre kljun, turim noter črve, da bi bil čim dalj sit, ampak mi jih kar nazaj pljune. Potem pa še črve lovim okrog.

V soboto, ko pridejo iz azila, ga peljem tja, ker ne bi še letala z njim in se tresla, da bo kaj narobe.

Kljukec s strehe je še tudi živ in oče ga hrani. Ampak še zdaleč ni več tistega rednega non-stop hranjenja. Ptičev žal čisto nič ne razumem.

Capka je darovala mokarje, ki pa smo jih danes že skoraj pojedli (no, Črven jih je), baje bodo pa do jutri novi zrasli, kar skoraj ne morem verjet. :O

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jun 15, 2011 9:41 pm

Re: Kosi

Tole gre pa res super. :good:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 313

Pridružen: Če sep 09, 2010 1:37 pm

Odgovor Sr jun 15, 2011 11:10 pm

Re: Kosi

visinnox je napisal/-a:Capka je darovala mokarje, ki pa smo jih danes že skoraj pojedli (no, Črven jih je), baje bodo pa do jutri novi zrasli, kar skoraj ne morem verjet. :O
Ta je pa res požrešen :O No sej, super, da ima dober apetit :D Ne, ne, novi zrastejo, če jih pustiš na toplem in jih dobro nafutraš, sploh bananine in pomarančne olupke obožujejo, po taki pojedini se veselo množijo :) Moji imajo trenutno očitno malo pavze spet, sem pričakovala, da jih bo več, ampak je polno hroščev, črvov pa manj. Se pa dobi mokarje precej ugodno, lahko mu daš pa tudi zoofobe (veliki mokarji), se bo bolj najedel :) TUKAJ jih nekdo prodaja po ugodni ceni :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jun 16, 2011 5:45 am

Re: Kosi

Wau, tole pa je apetit! :O
khm...kaj pa, če so ti kukavico podtaknili? Ali pa mogoče... orla? ;) :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jun 16, 2011 10:28 am

Re: Kosi

Sem odločena, da Črven v soboto gre v azil. Se ne upam spopadati z izpustom v naravo, ker starši skrbijo za mladiče še nekaj časa po tem, ko že sami letajo. Črven pa sploh še ne zna sam jesti, pač pa že trenira krila.

Danes sem mu za drugi obrok kar sama izkopala 6 deževnikov in enega velikega ogrca sem našla. Je potamanil u nulo, sem morala še brskati za mokarji. No, danes bomo kupili še eno porcijo mokarjev, pa malo še po vrtu poiskali, do sobote zvečer bo že, časa za naročanje ni več.

Mali zdaj ves čas žvrgoli in kliče družbo, je ful srečen, če sem pri njemu in ga čoham. Neverjetno! Psi in mački pa ljubosumno stražijo pred vrati WC: A že prideš ven, al kaj?! ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 16, 2011 10:35 am

Re: Kosi

:) Vam se pa res dogaja. Nikoli dolgčas. :D
Čestitke za uspešno hranjenje malega Črvena. :good:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.