V središču

Klopi in sredstva proti klopom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne maj 15, 2011 6:55 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Nevem več kako, a ne od veta ne.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jun 04, 2011 11:52 pm

Odgovor Ne jun 05, 2011 12:21 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ker je letos s klopi prava norišnica, aktivni pa so postali že zelo zgodaj (v začetku marca našli na psu prvega klopa), smo do sedaj sprobali že frontline (lani je deloval vsaj prvih 14 dni po nanosu), letos se je slabo izkazal, BIOSPOTIX pipete, prav tako ne delujejo, poleg tega imajo zelo močan vonj (mene je še tri dni po nanosu bolela glava, kaj šele psa), tudi nad Elektronskim Skudo repelentom za živali, nismo navdušeni, poskusili bomo še z Scalibor ovratnico, ko le pridemo do nje.

Zanima me ali so repelenti za ljudi za pse nevarni?

Poleg tega me zanima, koliko časa mora biti klop prisesan, da se napihne do približno velikosti zrna koruze? Kljub temu, da psa pregledujemo vsak dan, smo odstanili tudi že takšnega.

Letos se mi zdi veliko več klopov kot lani, morda jih je več le na območju kjer sprehajamo psa, morda le nobeno sredstvo ni dovolj učinkovito ali pa je naš pes letos še posebaj dovzeten za klope.

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne jun 05, 2011 8:46 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Letos jih je ogromno ja in očitno so postali že imuni na vse te ampule. Še vedno najbolj hvalijo Scalibor in tudi nam še najbolj pomaga, naša Asta jo ima in do zdaj še ni imela klopa, je pa res, da jo tedensko po telesu našpricamo še z Biospotix sprejem. Boljš, da je močan vonj kot kakšen klop, okuženih je vedno več in po izkušnji pri prejšnjem psu, ki je imel tako borelijo kot erlihijo, naredimo čimveč za to, da tega ne bi imela še Asta. Je bil na terapiji z antibiotiki in 1 mesec po končani terapiji mi je zaspal za vedno, star 12 let in 3 mesece.
Glede tega kdaj zraste do te velikosti pa nimam odgovora, res ne vem.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne jun 05, 2011 8:48 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Aja pa repelentov za ljudi jaz ne bi uporabljala na psu in jih tudi nikoli nisem.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jun 05, 2011 9:36 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

frida123: Mi imamo premnogo psov in s tem posledično tudi premnogo klopov :girlblush: :dash: . Tudi mi smo sprobavali različne ampule in repelente in se nam je do sedaj najbolje obnesel advantix (ampule), ker gre direktno v kri in tam kroži kar nekaj časa.. Mi nimamo niti enega klopa gor pa smo dali ampulo že kakšen mesec nazaj. Frontline je antiparazitik, ki ostane na površini in ne gre v kri, zaradi tega tudi njegovo delovanje hitreje popusti. Je pa zdaj odvisno kako človek gleda na "zastrupljanje" živali, ampak jaz osebno jih raje malo zastrupim kot pa se borim potem s klopnimi boleznimi, za katere je potrebnih veliko močnih zdravil in veliko hitreje pridemo do nezaželenih učinkov. Druga varianta pa je, da kljub vsem repelentom, ovratnicam, ampulam gledate VSAK dan svojega psa in mu ročno odstranite vse prisesane klope (v malo manj kot enem dnevu se pes ne okuži tudi, če je klop okužen), ampak to je tako.. verjetno ne boste čisto vsakega uspeli videti.

Klop v velikosti koruze pa je verjetno prisesan več kot en dan.
To err is human, but to get even? THAT is divine.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jun 04, 2011 11:52 pm

Odgovor Ne jun 05, 2011 6:17 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Hvala za odgovore.

Zalarjeva tebe bi pa vprašala kakšni so bili prvi znaki borelje in erlihije, saj verjetno velja prej, ko bolezen zdraviš, večja je možnost ozdravitve.
Vem za kar nekaj psičkov, ki so imeli bolezni, ki jih prenašajo klopi, a sem vedno pozabila to vprašati.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Ne jun 05, 2011 8:20 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

No mi uporabljamo trenutno Advantix + scudo + hidrolat sivke :) .... in včeraj po 15 min nabiranju rožic na travniku (res 15 min) kjer me je Yin spremljal .... sem jaz končala z dvema klopoma (eden se je šele pripravljal, da postanem hrana, eden je bil že prisesan) Yin pa z nič klopi. Ne na dlaki, ne prisesanimi!

Prisežem, cel večer sem se praskala, pa kjerkoli me je zasrbelo sem šla gledat, če ni klop. A jaz se res ne bi mogla ampule za vrat stisnit? :P Bljak ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne jun 05, 2011 8:45 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Šepal je na vsake toliko na sprednjo desno nogo in kljub temu, da sem ga dala 2x poslikat niso ničesar odkrili in niti omenila možnosti, da naj ga dam na test. Šepanje so pripisovali prometni nesreči, ko ga je avto zadel pri letu in pol in je imel odprt zlom. Rekli so, da pač na stara leta in pri spremembi vremena, to boli in naj mu dam Rimadil v takem primeru. Potem se mu je pa iz oči cedilo velikokrat, kljub temu, da sem mu oči mazala, a ni pomagalo za dolgo in se je solzenje hitro vrnilo. Potem sem ga dala testirat in ugotovila, da ima kar oboje in to že kar nekaj časa :(
Torej šepanje in solzenje oči sta ena od znakov. Je pa tudi pomanjkanje apetita, šepanje se pa lahko prenaša iz ene noge na drugo.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Ne jun 05, 2011 11:16 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Sepanje je verjetno najpogostejsi znak. Sem pa zdaj v kratkem dozivela pri dveh psih, da so bili znaki podobni inkontinenci/vnetju mehurja (uhajanje vode, "siljenje" na malo potrebo vsakih nekaj metrov - kot "obsedeno markiranje") in hitra utrujenost, lahko tudi apaticnost. Nobenega sepanja.

Moje opazanje je, da kljub pogostosti klopnih bolezni veterinarji sami kot da "nocejo" predlagati testa klopnih bolezni :O in "raje" zdravijo npr. vnetje mehurja ali delajo rentgenske slike bolecih okoncin. Predlagajte test sami, ce posumite na klopne bolezni. Raje kaksnega prevec kot premalo ... Ce je ugotovljen samo (visok) titer protiteles, pa ni simptomov, je zdravljenje nesmiselno, tako da testirat in zdravit "za vsak slucaj", tudi ce ni nobenih znakov, ne. Ce pa simptomi so, nikar cakat s testom in zdravljenjem.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 12:22 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Houdini, se strinjam, zakaj ljudje nimamo ampul. :devil: Je kdo že preizkusil elektronske odganjalce klopov (za pse ali ljudi)?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 12:23 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Jap, deluje samo, če klopa zmečkaš z njim. :devil:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 2:30 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Nimam pojma o klopih. :girlblush: Pina zadnjih par dni parkrat na dan (veliko pogosteje kot ponavadi) steguje jezik in se malo oblizuje, kot da bi imela nekaj na jeziku in bi hotla izplunit (nikoli nič ne izplune). Bi bil to lahko znak za klope? Da vem težit veterinarju.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jun 04, 2011 11:52 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 4:07 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

SunnyDay hvala za napisano, hvala bogu je naša živalca popolnoma zdrava, a treba je bit na vse pripravljen.

Rozika glede električnih odganjalcev klopov ti ne znam povedat, ali delajo ali ne, ker ne vem koliko klopov bi imel, če krogca ne bi imel, lakho povem le to, da ima elektronski repelent za živali pritrjen na ovratnici, klopi pa se mu največkrat prisesajo v bradi. Imamo namreč šnavcerja in je to najprimernejše skrivališče.

Danes sem šla po Scalibor ovratnico k 300 kosmatih pa je nimajo, razprodana :( Ponudili so mi ampule Advantix, ki jih nisem kupila, ker mi je groza psu strupe v kri spuščat, samo ko sedaj premišljujem je vseeno bolje, da mu jih jaz kot pa klopi.Pa še z ovratnici je verjetno enako.

Ma tile mali pajkci me letos res vznemrjajo...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 06, 2011 4:13 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Bolje spuščati psom "strup" v kri kot pa da pes pogine (ali pa ima res hude posledice) zaradi klopne bolezni.. Jaz sem načeloma za vse te naravne stvari in za izogibanje kemiji, kjer je to mogoče, ampak pri tej stvari mi gre pa res na živce pametovanje kako je vse ok, če mu nič ne daješ pa ga samo gledaš če je kakšnega fasal.. Ja mogoče (ampak res mogoče), če se zadržuješ samo na asfaltu, vse ostalo pa je že ruska ruleta (bo ali ne bo fasal bolezni).. Zato je vsekakor boljše, da ima nekaj (moje mnenje, vsaj), ker drugače je tudi brez veze, da jim dajemo tablete proti notranjim zajedavcem pa cepljenje.. Vse je kemija, ampak v določenih primerih je žal neizogibna!
To err is human, but to get even? THAT is divine.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jun 04, 2011 11:52 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 4:31 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Šiva, se popolnoma strinjam s tabo, a se mi zdi res malo neumno, da bi mu dajala kemijo in bi kjub temu imel klope. Potem bi/je bil lahko dvakrat "zastrupljen". Kljub dajanju Frontlina je imel klope namreč.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 06, 2011 4:52 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

frontline ostane na koži in gre zelo minimalno v kri (če sploh) zato dostikrat ne deluje, advantix pa kroži v krvi in kot "protitelesa" čaka na klopa in ga ubije. res je, da se prisesa, ampak za premalo časa, da tudi če je okužen, se pes ne okuži. je razlika med ampulami in niso vse enake! bolje, da mu nekaj vseeno daste (ovratnica pa je lahko tudi nevarne, če gre pes v vodo npr in se vsa kemija nanj izlije).. Kar želim povedat je, da je v vseh stvareh nekaj slabega, je pa tudi dobro, zato je po mojem bolje, da jih malo zastrupljamo kot pa da jih za vedno..
To err is human, but to get even? THAT is divine.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: So jun 04, 2011 11:52 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 5:04 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Super Šiva, prepričala si me. Jutri grem po Advantix. Upam, da res deluje, pa še ena ovratnica manj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 06, 2011 5:17 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Mi imamo trenutno 5 psov, živijo v gozdnatih in travnatih področjih, vsak dan so na večurnih (prisežem.. Tisti, ki me poznajo, vejo, da je res tako) pohajkovanjih v gozdu pa smo sedaj že skoraj 2 meseca čisti :). Ko najdem klopa, je tako posušen, da se ga samo dotakneš pa odpade (torej je mrtev).. Pri nas zelo pomaga, pri tebi boš mogla pa ti ugotovit kaj tvojemu kužku paše (samo ne frontline, ki je samo na površini).. Baje so v redu tudi stronghold.. Daj malo povprašaj na veterini in se potem odloči glede na gibanje tvojega psa :).

P.S: Ne se ozirat name, če si za ovratnico si za njo, samo pri nas smo imeli hude probleme, ker je veliko vode okoli in je imela ena izmed psičk zelo hudo reakcijo, ker je skočila (seveda kljub opozorilom da ne sme) v vodo in ni bilo prijetno :dash: ..
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po jun 06, 2011 5:21 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ponovno: stronghold NI za klope
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 06, 2011 5:34 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Kot že povedano s strongholdom nimamo izkušenj, zato sem svetovala posvet pri veterinarju.. Sarkazem je popolnoma odveč (kot jaz vem je to forum, kjer se debatira?!)..
To err is human, but to get even? THAT is divine.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.