V središču

Daj si duška, 2. del


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 21, 2020 9:38 am

Re: Daj si duška, 2. del

Dobra. :lol:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne nov 22, 2020 1:39 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:girlsad: Pralni stroj je dal odpoved. Ne obrne bobna.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So nov 28, 2020 1:37 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Na meni leži nežna Čompa in se grejeva. <3
Jaz bi morala pa kuhat. Le kako naj to srčici dopovem. :scratch:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So nov 28, 2020 1:40 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Kuhajo otroci, ti ležiš s Čompo dalje :) <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr dec 02, 2020 3:49 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:pismo: Za paket, lažji od 1 kg (0,56) mi je bilo rečeno, da bo za ZDA cena 38 eur (sledljiva pošiljka), pri Pošti Slo. Sem iskala, če je kje ugodneje, pa DPD vozi le po Evropi, DHL mi je ponudil 40% popust in bi bil znesek 108 eur :O ; eni drugi za 78 eur... No, na koncu sem pa vseeno odposlala preko Pošte Slo in je šlo kot pismo, s sledljivostjo, za 8,4 eur. :yahoo:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr dec 16, 2020 9:50 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:pismo: Ni mi všeč, da nekdo "uleti" na licitacije, pogumno zviša ceno, po koncu licitacij, pa o njem ni ne duha ne sluha. :S
Se že sprašujem, s kakšnim otrokom imam opravka. :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr dec 23, 2020 11:43 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Grrrrr. Zjutraj na tešče v laboratorij. Potem keksi ki se niso posrečili. Potem po kosilu na šetnjo kjer na sprehodu srečam novega prijaznega oranžkota z zaprtim abscesom na faci. Ga strpava v transporter in dava domov, ga naročim na veterino,...
In potem sem softič in ker je reveža strah, mu omogočimo celo mojo klet, kjer sem namestila že malo morje mačkonov in mu dam hrano, vodo, WC.
In zdajle zvečer grem hrano umaknit če bo moral na veterini pod narkozo, okno povsem sneto iz okvirja. Dejansko ležalo v horizontalnem položaju, dol iz tečajev.
Zdaj pa blesavega mačka še najdem ne. Kdo ve kam se je zatekel, odziva se ne, pa je bil ful čvekav pred odlovom. In zdaj ne vem če se me je zapomnil kot "različno ki ne je v transporter strpala in auva lička šlatala, pa se prav pred mano skriva, ali je v "begu" kam zalutal,... K sreči je samo 300metrov stran od mesta najdbe, tako da mogoče bo našel pot nazaj kja, me pa skrbi. Ker je na neznani lokaciji. Ker je sam. Ker se je samo čohat hotel pred odlovom. Ker je absces glih na čeljusti in se lahko slabo konča.
Ga bom čez noč še šla iskat, pa odprto ma zdaj klet s hrano noter, samo bi mogla počivat, pa je to šlo v franže zdaj.
Naj ga dobim. Preferenčno pred osmo zjutraj, da bova na veterini pravočasno, ker tale absces res ni fajn da čaka do sobote ali ponedeljka k bojo vetke nazaj.

Skrbi norih mačjih bab.

Samo mater, okno iz tečajev snet! Halo Houdini od mačka. Za tvoje dobro se gre!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če dec 24, 2020 6:47 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Držim pesti da čim prej srečno zaključita sago in boš še kaj počivala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če dec 24, 2020 8:45 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:angel: da pride, bumbar smotani. :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če dec 24, 2020 11:32 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Nisem ga dobila. Niti pokaže se mi ne. Zdaj pa še lije kot iz škafa in ga itak ne bo na pregled. Vsi okoli kontaktirani naj imajo oči na pecljih. Delavci pri lokalni tovarni kjer je bil ujet, pravijo da je h njim hodil na malico že kar nekaj časa (gre za industrijsko cono s sicer še dvema že poštimanima prostoživečkoma. Ga od pobega niso še nč vieli, so pa obljubili da pokličejo če pride. So ga tudi po potrebi pripravljeni še naprej hranit če bo vrnjen na lokacijo - je noro prijazen tako da ne vem če bo to ravno najbolje zanj, ampak s tem se bomo ukvarjali, ko bo na varnen in veterinarsko urejen, ker me tale obrazni ugriz skrbi. Rana ni zgledala grozno, je bilo pa abscesa za ornk slivo, mogoče clo bljižje marelici. Z vetkami smo se slišale in zmenile kako mu bom lahko pomagala od ulova do ponedeljka, za ponedeljek imam pa že rezerviran termin. Živolovka je pa kljub dežju nastavljena v kleti od kjer je pobegnil (sice dvomim da si bo upal nazaj če mu je bilo tako stresno, ampak mogoče, če bo dovolj lačen). Od peanuta in hazel mami, ki ima iz tadrge kleti izhode, je do nadalnjega prestavljena nazaj v mojo kuhinjo, da se ne bo ona v živolovko ulovila. Nima smisla njo v stres spravljat (tako sta lahko odprti obe kleti, če se mu bo tadruga z vonjem po mački zdela manj strašljiva). Prvih par ur je pela arijo, zdaj je pa pridna.

Evo, tole pa ni za v tega duškota ampak bolj za "zakaj sem srečna", ampak da boste vedele zakaj moram počivat - uspelo mi je zanosit. Z mojo maternico in zgodovino je to že samo po sebi čudež, sem pa zaradi mnogih razlogov zelo rizična. Dvigovat ne smem povsem nič, sem na bolniški, vmes sem imela pa že par tednov popolnega obveznega ležanja z edino izjemo za wc. Zdaj sem relativno stabilna, z izhodi,..., se pa moram res čuvat, počivat, poslušat svoje telo,... En otrok na žalah je dovolj. Tale otrok ima komando da ostane v meni do donošenosti, ven pa pride živ in zdrav.

Mačkon naj se pa res ujame prec takoj in mi neha živce kravžljat. Nosečnicam nepotreben stres povzročat je greh.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe dec 25, 2020 11:09 am

Re: Daj si duška, 2. del

:angel: Držim pesti, za lepe novice, na vseh področjih!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe dec 25, 2020 1:00 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Oh, Sorcerer, zo je pa res čudovita novica! Pa dobre misli bomo pišiljali ves čas, do srečnega konca nosečnosti! :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe dec 25, 2020 1:43 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Naj bo vse v redu. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po dec 28, 2020 5:07 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Da se javim. Mačkona včeraj zvečer našla, ujela, spravila domov, absces oskrbela, danes je bil pa že na veterini. Pod narkozo absces temeljito oskrbljen, jajčka sta šla, konica uhlja tudi,...
Poštimano v glavnem vse kar je treba.

Je noter resnično nesrečen, mjavkal je celo noč, pa celo pot do veterine in nazaj, ampak mora bit kak dan še pod nadzorom,da ga takšnega ne vračamo nazaj v snežni metež. Recimo da bo kmalu dovolj utrujen za kako koncertno pavzo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po dec 28, 2020 5:10 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:clap: Bahove rešilne kapljice sicer znajo skrajšati kakšno arijo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po dec 28, 2020 6:34 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Bach in mačja meta sta že v pogonu. Pa mlečne beljakovine tudi. Tako mi vsaj ne lomi in praska več pohištva (včeraj mu je uspelo odlomit polico pod ogledalom v norem iskanju izhoda iz bajte).

Poje mi pa še vedno arije svojih prednikov, jaz pa tega ne cenim. Zlobna jaz.

Sem vesela da gre drugače za prijaznega muca. Nima agresivne žilice v celem telesu. Biti noter mu pa res ni všeč.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po dec 28, 2020 7:53 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Kapo dol, Sorcerer :clap:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po dec 28, 2020 10:05 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Nora mačja baba pa to. No ja, jaz sem srečna da je muc živ in ok.

Pa da imamo vetke ki take stvari ornk poštimajo.

In občino ki ne komplicira pri odobritvi sredstev za takšnale.

Pa da me zaenkrat kljub nočnemu vandranju, lovljenju in še čem, telo ni izdalo in je otrok varen in točno tam kjer mora bit še par mesecev.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr dec 30, 2020 7:47 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Hitri testi na korono so zavajajoči. Prijateljica, z vsemi znaki korone, je bila danes negativna. Njena kolegica, ki je bila na drugačnem testiranju, pa je pozitivna, čeprav ima en simptom manj kot ona.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če dec 31, 2020 1:35 am

Re: Daj si duška, 2. del

Simptomatski naj bi dobili pcr test.
So pa hitri testi cca 90% zanesljivi (kak procent gor ali dol odvisno od proizvajalca in kako izurjen je tisti ki jemlje vzorec), kar je pri asimptomatskih bolje kot nič.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.