V središču

Žonta mama + 5 malih


Moderatorji: helena, renata, gipsy

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 168

Pridružen: Pe nov 14, 2014 1:27 pm

Odgovor To sep 20, 2016 2:24 pm

Žonta mama + 5 malih

V ponedeljek 5.9.2016 odlovljeni na tehničnih pregledih Žonta Celje mladički + mama. Najditeljici je bilo rečeno s strani dpmž Celje, da jih bodo sprejeli v lokalno zavetišče. Ko jih je odlovila pri zadnjih treh in mami sem ji pomaga je poklicala zavitežče kjer so jo odslovili, da jih ne morejo sprejeti. Lahko jih S/K in takoj vrnejo na lokacijo. Lokacija je precej nevarna in mladički tam ne bi imeli šans preživeti. Dnevno ogromno avtomobilov in tovornjakov. Mali oranžko se je pripeljal z enim tovornjakom in padel v kanal od koder so ga potegnili zaposleni zato predvidevamo, da ni rojeni član tolpe ampak se jim je uspešno pridružil.
Precej umazani , bolhasti in polni ogromnih glist. Mama je bila tako suha verjetno je lanski mladič.
Trenutno so nastanjeni pri meni, ker je bila pri Ireni nastanitev malce nevarna zaradi kužkov

ob najdbi
Slika
Slika
Slika

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 168

Pridružen: Pe nov 14, 2014 1:27 pm

Odgovor To sep 20, 2016 2:35 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Razglisteni, razbolhani prvič cepljeni 14 dni nazaj. Oddelali karanteno.
Počutijo se dobro , ozirajo se za novim domom. Mama bo sterilizirana in vrnjena . Smo jo poredili vsaj za 1,5 kg in še vedno je majhna kot mladički. Reva je tako skrbela za njih in še za intruderja, da nikoli ni šla do hrane dokler niso otroci pojedli. Se pa še vedno priklaplajo na njeno hrano

družinska
Slika

mamina hrana je najboljša
Slika
jutranja
Slika
Slika
namišljeni :D
Slika
mami
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To sep 20, 2016 2:44 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

ojej, mami je še sama kot en mladič. :O
Intruder se je pa res uspešno infiltriral. :D Srečkovič v nesreči.
A mama bo vrnjena na kakšno drugo, bolj varno lokacijo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To sep 20, 2016 2:49 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Hvala! :kiss:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 836

Pridružen: So jul 25, 2015 7:16 pm

Odgovor Sr sep 21, 2016 7:11 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Tamali so kjutkani, ampak tudi mamica je lepa, res škoda, da mora nazaj. Iskreno upam, da se tudi ona odtaja in dobi svojo priložnost za boljše življenje, Ker tako zelo mlada in skrbna mama si jo je pa le zaslužila.
Morda pa bi Sorcerer kot strokovnjakinja za odtajanje hotela ... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr sep 21, 2016 7:33 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Lepo prosim, nehajmo s takimi. Vsi smo prenapolnjeni, utrujeni, male prijazne puščamo na cesti, ker nimamo kam z njimi sorcerer ima 3 svoje in 6 mladičev na začasnem, da o zavetišču in ostalih stalnih začasnih skrbnicah sploh ne govorimo. Če ima kdo željo posvojiti jo in s z njo ukvarjati, je dobrodošel, na začasno za nekaj let pa je, kar se nas tiče, ne bomo dajali.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 168

Pridružen: Pe nov 14, 2014 1:27 pm

Odgovor Sr sep 21, 2016 8:54 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Malecki se po vrnitvi iz Lj počutijo dobro. Kot, da imajo petarde v riti :lol: No eden od njih je dobil ime. Odšel je kot muc vrnil se je kot riba :D .Oranžko Nemo
Kot nor skače v posodo z vodo tako dolgo dokler vsa ne spljuska ven . In potem seveda v pesek. Pravi Damjan ; no zdej je pa pohan :lol: ( paniran )
Tudi Steffi je bp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20803

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor So sep 24, 2016 8:11 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Upam da sem si zapomnila vsa imena :girlblush: : Rozi, Didi, Kai, Nemo in Jack. In mini mini mamica, nekje Nušine kategorije. Mali razigrančki, sami prečudoviti tigri.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Jack in Didi
Slika
Slika
Slika
Slika
Didi
Slika
Slika
Slika
Slika
Mamica
Slika
Nemo in Didi
Slika
Nemo
Slika
Slika
Slika
Kai
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če sep 29, 2016 7:41 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Vsi že iščejo dom.

info@macjahisa.si 040 937 959

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 168

Pridružen: Pe nov 14, 2014 1:27 pm

Odgovor Ne okt 23, 2016 2:34 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Malčki so pripravljeni na odhod v nov dom. Ker upam, da bo šla tema kmalu v arhiv sva si z Nemom dovolila napisati njegovo zgodbo. Podobno usodo njegovi deli kar nekaj, če ne skoraj vsi prebivalci MH.

p.s. prijetno branje in brez zamere, če je preveč :kiss:


ZGODBA MALEGA NEMA :cat:

Ustaviiiii ! Majhen muc je v mašini.

Te besede so me prebudile iz sanj iz katerih se nisem želel zbuditi. Nekje na poti ne vem kako in kdaj sem izgubil svojo mami . Svojo družino. Tako hitro se je zgodilo. Težke stopinje človeka, neprijazen glas … razbežali smo se. Verjetno sem takrat skočil v mašino tega tovornjaka , kakor moj bratec …Pike in Aje nisem več videl. Ujela ju je človeška roka. Tudi bratca ne. Slišal sem, da so par dni prej meni podobnega našli v bližini kjer sem bil najden. Baje mu je bilo ime Atlas.
In tako sem padel iz mašine v kanal na tehničnih pregledih. Zaposleni so me ujeli in spustili ven. Eden od njih je rekel ; Morda ga bo muca , ki ima mladiče v bližini vzela za svojega.
Kolikor sem mogel sem tekel do prvega zavetja, ki pa ni bilo kaj prida. Vse mrzlo, samo železo.
Kmalu zatem se je prikazala ona. Nežno je stopala proti meni . Bila je tako suha …vendar mehka in nežna, ko se me je dotaknila.
MAMA! Sem zamjavkal
Imela je drugačno barvo in krajšo dlako kot moja prva mama. Ampak v njenih očeh sem videl ljubezen in rekla je….; Ne skrbi zdaj bom jaz tvoja mama.
Odpeljala me je na varno kjer sem spoznal njih. Moja bratca, sestrici. Veselo smo jedli pri njej,rastli in se igrali. Nismo vedeli zakaj ima včasih tako žalostne oči.
Sedaj vem. Skrbelo jo je. Rastli smo in raziskovali. Teren pa je bil nevaren saj je dnevno tam prevozilo vsaj 100 avtomobilov. Tam, kjer smo se igrali so bili razstavljeni kosi tovornjakov in kaj kmalu, bi lahko padli na katerega izmed nas. Tudi hrane smo potrebovali vedno več. Enkrat je bila drugič ne. Zaposleni in čistilka so nam nosili hrano …vendar niso razumeli, da ena konzerva in mrzlo mleko ni zadosti za nas pet in še mamico. Zato je mamica vedno počakala, da smo se najedli in potem pristopila h prazni posodici in rekla; saj nisem lačna.
Ko smo bili že v veliki nevarnosti je prijazna zaposlena ena redkih poklicala nekoga, da nas odpelje od tam.
In prišla je . Ujela je mojo Didi. V trenutku sem se spomnil na mojo prvo družino in takrat sem zamjavkallll…..bežimoooo. Razbežali smo . In potem se je pripeljala še ena. Dala hrano in ujela še Jacka.
Pomislil sem ; mene ne boš ujela, vem kdo si. Človek . In človek mi je vzel mojo družino.
Nisem vedel s kom imam opravka. Čeprav je prišla z hladno kovinsko kletko je v sebi nosila toplo srce.

;Danes jih je potrebno ujeti do jutri lahko katerega povozi ;
je rekla in nastavila tisto stvar v kateri je bila tako dišeča hrana, da nisem mogel kaj, da se ne uprem.

Kaj hitro smo bili v kletkah še Rozi, Kaj in jaz. Mama je zbežala.
Potem so se ti dve osebi pogovarjali z nekom, ki je rekel, da nas ne more sprejeti, da nas lahko poštima in vrne nazaj na lokacijo. Ta druga, ki je prišla kasneje je bila odločno proti in poklicala eno teto Cvetko v hišo, ki se ji reče MAČJA HIŠA.
Kljub temu, da so bili že čisto natrpani z nami podobnimi je rekla namestimo jih …bomo že kako. Tja ne spadajo.
In odpeljale so nas.
Hudo mi je bilo, ker sem spet izgubil MAMO, vendar sem nekako v njenih očeh videl, da mi jo bo pripeljala.
Odpeljali sta nas na varno, nam dali nekakšno grenko stvar v usta in nekaj za vrat ….kar pa smo hitro pozabili, ko smo zagledali polno skledo dobrot in čisto vodo. Noč smo preživeli na toplem in naslednji dan nas je pričakalo presenečenje.
Pripeljala nam je MAMO.
Najprej smo bili malo zadržani , saj nismo zaupali človeku. Kaj kmalu pa smo spoznali, da le niso vsi zlobni.
Tako smo zaživeli v svojem začasnem domu , kakor pravijo najini človeški mami . Ker pa smo vedno večji počasi potrebujemo vsak svoj dom. Vem, da je mojim človeškim mamam hudo, ker jih je strah, da nas ne bo želel nihče na svoj kavč, ker nismo več čisto majhni in morda vsi razen mene preveč sivi .
Ampak one nas imajo rade tudi če bi bili zeleni  pravijo.
Zato si tudi jaz želim, da se odpro srca dobrih ljudi in nas sprejme v svoj dom. Vem, da je nemogoče, da gremo vsi skupaj, zato smo se nekako že med sabo zmenili s kom smo najraje.
Jaz si želim živeti z Didi saj sva velika prijatelja že od samega začetka.
Kaj in Jack sta nerazdružljiva lumpa.
Moja predraga sestrica Rozi pa je najraje z mamo. Vendar vem, da bo nemogoče, da gre z njo zato lahko gre h kateremu koli od nas.
Slišal sem , da bi naj naša mami bila vrnjena nazaj na lokacijo, vendar se je tavelika mama odločila, da tja nazaj je ne da. Bila je tako suha v bistvu še lanski mladič, ki je tavala po odpadu in se borila za preživetje nas. Zato jo je obdržala, poredila, ter ji pokazala , da človeški dotik ni nujno udarec …in zanjo si želi notranje zunanji dom , kjer ji bo nekdo pokazal, da se ne rabiš ob božanju vedno ustrašiti, da bo bolelo.

Tukaj se del moje zgodbe zaključuje . Velike mame so nas včeraj med igro poslikale, da nas vidite, da nas predstavijo.
Za konec bi povedal samo še to :
Želim si, da bi bilo še več takšnih hiš, človeških mam in atov, ki jim ni vseeno. Nismo sami krivi, da pristanemo kjer koli že to je . Eni imajo srečo drugi ne.
MI smo jo imeli :)
Upam, da nas bo vseh šest kmalu odtačkalo v nov zavedno dom! ...Nemo (RPB) ;) :kiss:


NEMO :cat:

Razigran , nežen fantek, ki je kot intruder postal vodja tropa. Nerazdružljiv s sestrico Didi

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Nemo & Didi :cat:
Slika
Slika

DIDI :cat:

Nežna prijazna punčka, ki obožuje svojega bratca Nema.
Slika
Slika
Slika
Slika

KAJ :cat:

Nežen cartast fantek s posebnim pogledom . Obožuje svojega bratca Jacka
Slika
Slika
Slika
Slika

JACK :cat:
Prijazen nežen fantek posebnih prog . Lump s svojim bratcem Kajem

Slika
Slika
Slika
Slika

ROZI :cat:

Nežna malo nezaupljiva punčka, ki se najraje drži svoje mame. Druži pa se tudi z vsemi ostalimi
Slika
Slika
Slika

MAMA :cat: :kiss:

Mama z veliko začetnico. Nežna,ki šele sedaj spoznava nežen dotik človeške roke. Končno smo jo poredili in še vedno pride jesti šele takrat, ko gredo otroci stran od hrane.
Slika

Mama in Rozi :cat:
Slika

SKUPINSKI LUMPI :cat:
Slika
Slika
Slika

:D :D :D zdej je pa dost
Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor Ne okt 23, 2016 2:47 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

:girlblush: :kiss: <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16495

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne okt 23, 2016 3:19 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Dobro si to napisal, ribica :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne okt 23, 2016 5:39 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Zelo ganljivo. :'(

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 43

Pridružen: Če sep 22, 2016 8:28 pm

Odgovor Po okt 24, 2016 10:42 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Čudovite naše mucke.Upam,da kmalu dobijo domove.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16112

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 25, 2016 8:23 am

Re: Žonta mama + 5 malih

Na, zdaj je pa v Šiški začelo močno deževati. :girlblush: Naj se vam uresničijo želje, ljubčki. :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 168

Pridružen: Pe nov 14, 2014 1:27 pm

Odgovor Pe okt 28, 2016 8:41 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Mogoče nas ima pa le nekdo rad tam gor . Želje se po tihem uresničujejo. Nemo in Didi sta se odpeljala v skupen dom kamor sta že prispela in ga počasi raziskujeta. Srečno srčka zlata .
Mama presrečna

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe okt 28, 2016 8:46 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

:clap: Zelo privoščim! :angel:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 168

Pridružen: Pe nov 14, 2014 1:27 pm

Odgovor Po nov 14, 2016 1:54 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Nemo in Didi se javljata iz svojega novega doma. Na začetku se Nemo najbolj ni sprostil vendar so posvojitelji sprejeli, da mogoče pač tak muc je. No kmalu so se zadeve obrnile in sedaj se javijo še z večjim veseljem in pravijo ; sedaj se carta tudi Nemo. Ko pridemo domov ne zbeži takoj pod posteljo ampak veselo pozdravi z mjavkanjem na vratih.In tudi on dromlje :)

Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 425

Pridružen: Če jun 23, 2011 12:48 pm

Kraj: Celje

Odgovor Ne nov 20, 2016 7:19 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Od petka dalje so še preostali 3 riseki (in mami) pri meni. Glede na svojo starost, so kar veliki :) Sem pa presenečena nad njihovo mirnostjo, glede na njihovo starost sem pričakovala demolition group... mogoče zato, ker so zamenjali okolje. Pa malo so še plašni.
Za zdaj tale fotka, več pa v naslednjem tednu, ko jih bom znala ločit drug od drugega :P Na sliki je levo ROZI, glavno pozornost prevzema KAI na sredini in JACK zadaj v košari.
Slika
Živali imajo bele srčke, prav tako nekateri ljudje.
http://www.belisrcki.si
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 425

Pridružen: Če jun 23, 2011 12:48 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če nov 24, 2016 7:07 pm

Re: Žonta mama + 5 malih

Ker so si tako podobni in jih je po slikah na fotoaparatu skoraj nemogoče ločevati, so morali dobiti vsak svojo ovratnico. Kljub bojazni, da jih ne bodo dobro prenesli, se je odločitev izkazala za odlično. Povsem so jih sprejeli in razlikovanje je sedaj mala malica.

Najprej malo bolj podrobno predstavljam KAI-ja, ki se je izkazal za najmanj boječega že od začetka. Ima modro ovratnico in se od svojega bratca Jacka razlikuje samo po malo bolj rjavem tonu oči. Kai ima bolj zelenkaste.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Živali imajo bele srčke, prav tako nekateri ljudje.
http://www.belisrcki.si
Naslednja

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.