V središču

Lavanda...kljub vsemu


Moderatorji: renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To okt 18, 2011 6:46 pm

Lavanda...kljub vsemu

Obljubila sem si, da ne bom. Da naj njena zgodba ostane drugje, naj čas počasi naredi svoje.
Ampak ne morem. Obletnica njene smrti je v teh dneh in konec koncev je bila ona tista, zaradi katere sem se naučila, da Whi...s ni najboljša hrana in da je "svoboda" zunanjih muc v bistvu obsodba na smrt, zato ni pošteno, da ostane samo njena slika v mojem avatarju. Zato kopiram sem moje pismo zanjo, ki je nastalo lani na nekem drugem forumu.

"Nikoli nisem bila "mačji človek". Ali kako se že reče temu neumnemu predalčkanju.
Zmeraj sem imela rada živali, pa ne le v besedah,ampak psi so znali pri meni zaigrati na tisto dodatno noto.
Potem pa si prišla ti, Lavanda.

Dve leti nazaj, maja meseca. Imeli smo piknik. Sredi žurke, smo zaslišali srce parajoče mijavkanje. Ja, to je bila tvoja mami, Maca in tvoj stric Repko. Dva muca, ki sta prosila za hrano, bila sta pa v grozljivem stanju: kost in koža, izpadajoča dlaka, Repkotu pa je manjkala tretjina repa, na koncu je imel krvav štrcelj.
Hranili smo ju in nista se mogla najesti,jedla in jedla bi, dokler ne bi počila. Potem sta prihajala čedalje pogosteje, na koncu že vsak dan. Ko sta ugotovila, da jima nočemo nič slabega, sta se pustila že pobožati in prijeti - zadosti časa, da smo ju popokali v transporter in hajd na veterino.

Repkotu se je repek zacelil, bil je kastriran, razbolhan, razglisten.
Maca je bila pa že visoko noseča.
Nekega dne, ko sem prišla iz službe, je prišla k meni, se ovijala okoli nog in predla. Tega ni počela nikoli prej. Šla sem za njo, peljala me je v star skedenj, ki je takrat še stal na dvorišču in -tam ste bili:male, komaj rojene pikice. Ti, Lavanda, , tvoji dve sestrici in bratec..

Dobro smo skrbeli za vas in čez nekaj mesecev ste bili že celi vražički. Takrat smo vas peljali na veterino. Mamica Maca je bila sterilizirana, pri tebi pa je šele veterinar ugotovil, da si velika punca. Ker si bila največja, smo bili prepričani, da si fantek.

Ob primerni starosti je bratca Dimota in sestrico Lili vzel moj brat, kjer srečno živita še danes, tebe in sestrico Mišo pa smo obdržali.
In prišel je čas za prvo cepljenje. Pri veterinarju, na mizi - nikoli ne pozabim, naslonila si se name, dosebesedno prilepila si se name. To je bil prvi znak.

Od takrat naprej, si si (kdove zakaj) mene izbrala za svojega človeka.
Obe s sestrico smo navajali, da bosta čedalje več notri in čedalje manj zunaj. In ti si mi začela slediti. Kamorkoli sem stopila, si bila za mano. Še na stranišču si hotela sedeti na mojih kolenih. Če sem šla v kuhinjo, kamor nisi smela zaradi zajca Vilija, ki se te je bal - si sedela na radiatorju in mijavkala, dokler nisem prišla ven.

Spali sva skupaj, ti si imela več povštra kot jaz. Govorila si neprestano, tvoj"mrrrrr" sem slišala 100x na dan.
Ko sem šla na dopust in je moja mami skrbela za vaju-nikoli ne pozabim, ko sem prišla domov. Stopila sem iz avta in ti si mi po nogi splezala v naročje in me po obrazu pretepla s tačkami - hotela si me okregati, kjer sem bila toliko časa, ti si me pa tako pogrešala. Mami je rekla, da še jest nisi hotela veliko, da si me skoz iskala.

Vsi so govorili - kaj takega pa še ne, da bi se muca tako navezala na človeka.Jaz pa-sem bila tako srečna. Še nikoli nisem bila pri nikomer (niti pri človeku) na prvem mestu. Pri tebi sem bila pa prva in edina.

Nisi pa mogla zmeraj biti notri pri meni. Tako kot tvoja mamica, pa tudi tvoja sestrica Miša, si - če te dolgo nisem hotela pustiti ven, si prenehala jesti, se zaletavati v vrata... in sem popustila, ker si se mi smilila.


Kot tudi tisti dan. Moj mož se je peljal s svojim avtom s službo, za njim sem se peljala s svojim avtom jaz. 100 metrov od hiše sem te zagledala, ležala si na cesti. Tekla sem ven, do tebe.... samo še enkrat si pomigala z repkom, pobožala sem te in bilo je konec. Nikoli nisi lezla v motor od avta, zakaj si to naredila takrat, Lavanda? Zlezla si v motor od moževega avta, nobeden ni vedel, da si tam in zdrobilo ti je tilnik.

Nočem se spominjati tistega dne. Vem samo to, da sem na sredi ceste padla na kolena in ....kričala. Ljudje so se ustavljali, mož je priletel nazaj, odvlekel me je s ceste, ker bi skoraj še mene povozilo.
Celo noč sem te držala v naročju, jokala, tulila.
Naslednji teden nisem šla v službo, ker sem zbolela
od joka.Tebe pa ni bilo več.

Ne morem si odpustiti. Zakaj te nisem na silo zadržala notri, zakaj, zakaj, zakaj....?!.
Zakaj ti življenje vzame tisto, kar imaš najrajši?

Ljudje zmeraj poskušamo najti racionalen odgovor na tragedije. S tem poskušamo preprečiti, da se nam ne bi zmešalo. In jaz si mislim, da si morala umreti zato, da si do konca odprla moje srce vsem naslednjim - izgubljenim, zapuščenim, sestradanim mucam, ki rabijo pomoč.

Dobro skrbim za tvojo sestrico Mišo, Lavanda. Na začasni oskrbi imam tudi Bučko, ki rabi pomoč in verjetno bo ostala pri nas.S sabo zmeraj vozim transporter in mačjo hrano, če bi kje kak mucek potreboval mojo pomoč, doniram društvom za zaščito živali, pomagam, kolikor zmorem...

Ampak tebe ni več. Nobena več ne bo taka, kot si bila ti.

Nekaj sem že dala skozi, štirideseta so tu. Pa še nikoli nisem žalovala tako, kot zate. Še nikoli mi ni nihče izkazal toliko ljubezni, kot ti; nikoli nisem bila nikomur prva, tako kot sem bila tebi.

Danes spet ne bom spala. Jokam, solze se nočejo ustaviti. Kaj bi dala, da bi te še enkrat stisnila k sebi, pobožala tvoj svileni srebrno sivi kožušček; da bi se še enkrat stisnila k meni, še enkrat mi lizala lase in urejala frizuro, še enkrat rekla "mrrrrr".

Nobeden ne razume. Vsi pravijo "saj je bila samo mačka". Ne, nisi bila samo mačka. Moja Lavanda, moja deklica, moja princeska. Zato vsaj tukaj napišem, mogoče se vsaj enemu ne bo zdelo, da sem zrela za psihiatra.
Jočem pa neprestano.

Še zmeraj si tu, in zame vedno boš. Slišim te, da me kličeš....


Meni se bo zmešalo od žalosti
.
"

Bolečina je manjša, otopela, je pa še zmeraj prisotna in očitno zmeraj bo.
Princeska moja, tale je samo zate
http://www.youtube.com/watch?v=1UUYjd2r ... re=related
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16502

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To okt 18, 2011 6:58 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

Ne, ni bila samo mačka. Bila je Samo Tvoja Mačka. In ti si bila Samo Njena Slavica. Bila in ostala. :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor To okt 18, 2011 7:04 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

Ja o moj bog zdaj bom pa jokala :'( :'( :'( Tole je ena najbolj ganljivih zadev, kar sem jih kdaj prebrala.

Slavica, sožalje za Lavando. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To okt 18, 2011 7:10 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

omojbog, slavica, omojbog.... solze mi kar tečejo, za tole tvojo muco, lavando zlato, pa zate, pa za tisto malo mače, ki sem ga videla ležat ob cesti pol ure nazaj in zdaj dela družbo tvoji Lavandi, pa za vse tiste, ki jih nihče ne opazi, ko ležijo ob cesti...
:'(

Večina nas tukaj je imela svojo Lavando. Moji je bilo ime Mivka...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor To okt 18, 2011 7:12 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

Sožalje :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 18, 2011 7:25 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

:girlsad:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor To okt 18, 2011 7:31 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

Slavica, vem, kako ti je bilo in kako ti je še vedno tudi danes... Nič ne moreš, če imaš rad. Na žalost pa je v ljubezni tudi veliko bolečine... Zato si danes močnejša in kot si rekla - odprla srce za druge. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To okt 18, 2011 7:47 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

Hvala :kiss:

Ker vidim, da tudi gostje berejo, update:
Miša, Lavandina sestrica je že eno leto izključno notranja muca. Z nobenim znakom ne pokaže, da bi pogrešala zunanje življenje. Na razpolago ji je tudi zamrežen balkon in mačja družba, je zdrava in živahna. In kar je najpomembnejše - na varnem. Zakaj bi šli po mojih (pa tudi veliko drugih) stopinjah in se naučili na težji način, ki ti pusti posledice celo življenje in kar je najhujše - vzame življenje?
Varnega zunanjega okolja skorajda ni več. Tudi pri nas smo zmotno mislili, da ga imamo.
Imejte jih notri, na varnem. Prosim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To okt 18, 2011 7:52 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

Kako pretresljivo, kako zelo povezani sta bili. Nič ti ne bo pomagalo, če ti rečem, da je pač nisi mogla zadržati, klic narave jo je vzel. Narava pa ni več prijazna do mačk.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29971

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr okt 19, 2011 7:47 am

Re: Lavanda...kljub vsemu

:'( Žal mi je.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr okt 19, 2011 8:04 am

Re: Lavanda...kljub vsemu

Jokam. Zaradi tvoje zgodbe, zaradi svoje podobne zgodbe, ki jo nosim v glavi in srcu...in zaradi neštetih podobnih zgodb. Predvsem pa zaradi takih, ki jim ena taka izkušnja ni dovolj in se jim eh, saj je samo mačka ponavlja kar naprej.
In ne, nikoli ne pozabiš, mogoče malo manj boli, pozabiš pa ne :girlsad:
Moje sožalje slavica.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6223

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 19, 2011 8:09 am

Re: Lavanda...kljub vsemu

Slavica, veeelik objem. :'(
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr okt 19, 2011 9:12 am

Re: Lavanda...kljub vsemu

nimam besed... :'(
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 482

Pridružen: Ne mar 27, 2011 3:35 pm

Odgovor Sr okt 19, 2011 9:56 am

Re: Lavanda...kljub vsemu

Oh, sožalje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16143

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 23, 2011 9:57 am

Re: Lavanda...kljub vsemu

:'( V srce si me zadela in solze tečejo, za tvojo preljubo Lavando, zate, pa za mojo nikoli pozabljeno Cilko.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne okt 23, 2011 10:18 am

Re: Lavanda...kljub vsemu

:'( :'( Iskreno sožalje!
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne okt 23, 2011 10:47 am

Re: Lavanda...kljub vsemu

Slavica :praising: :girlsad: Lavandi pa :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 23, 2011 5:49 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

Moje sožalje :'(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po okt 24, 2011 4:53 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

Moje sožalje :(
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: To jan 11, 2011 8:30 am

Odgovor Po okt 24, 2011 6:41 pm

Re: Lavanda...kljub vsemu

"Nobeden ne razume. Vsi pravijo "saj je bila samo mačka". Ne, nisi bila samo mačka. Moja Lavanda, moja deklica, moja princeska. Zato vsaj tukaj napišem,mogoče se vsaj enemu ne bo zdelo, da sem zrela za psihiatra."
Slavica, si popolnoma normalna čuteča duša v tem norem svetu. Hvala, da z nami deliš to prelepo življenjsko zgodbo in svojo bolečino.
Naslednja

Vrni se na Lučke na nebu

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.