V središču

Reševalna akcija Višavskega terierja


Moderator: renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne dec 23, 2012 5:18 pm

Reševalna akcija Višavskega terierja

Za nami je reševalna akcija reševanja psa iz globokega potoka. Kako se je znašel v vodi? Nekdo ga je pahnil ali pa se je nečesa prestrašil in je padel, ker breg je visoko zabetoniran iz obeh strani in ni dostopa drugače kakor z lestvijo. Tako je bil prestrašen in premražen, da je v paniki plaval iz ene strani na drugo in pretresljivo jokal. Ni pustil, da ga mož prime, je renčal zelo in mu takoj ušel s plavanjem na drugo stran.Ko je bil v vodi že vsaj uro in pol, za toliko vem jaz, lahko da je bil notri še dalj časa, ga je mož, ki je bil tudi že čisto moker in premražen, ko ga je lovil po globoki vodi končno uspel zagrabiti in ga odnesel v pesjak. Na hitro sem ga zbrisala, potem se je pustil pripeti na povodec in sedaj se greje, suši, pije in papa v topli kopalnici. Se je že umiril in se stiska k meni. Ne vem še spola.Jutri gremo odčitati čip, vendar glede na to, da je imel ovratnico tako zategnjeno, da tudi mezinca nisem mogla poriniti skozi mislim, da ne bi bilo dobro ga vračati lastniku. Vendar pa ga obdržati ne moremo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne dec 23, 2012 5:35 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

:O O, madonca, to je pa moralo biti hudo. Vsa čast tebi in možu. <3 :sunny:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne dec 23, 2012 5:56 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

Presrečna sem, da nama je uspelo, drugače bi morala poklicati zavetišče, da bi ga rešili z zanko in vprašanje kako dolgo bi še trajalo reševanje. Zdajle veselo laja v kopalnici, moji psi pa so čisto znervirani :P .Ni kastriran, ker opažam, da naskakuje dekco .Še možu so noge otrpnile zaradi ledene vode, kako je moral šele trpeti ta mali kužek, ki je bil več ur cel v vodi :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne dec 23, 2012 6:14 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

:clap: Čestitke za uspešno akcijo + upam, da oba ostaneta zdrava. :angel: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne dec 23, 2012 7:42 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

Na moje veliko presenečenje se fena ne boji. Se je ulegel na hrbet, ko sem ga sušila in prav užival. Sedaj vem, da je samček...... z jajčki.Upam, da mu jutri najdemo skrbnika in, da nisem mogla dobiti mezinca skozi zategnjeno ovratnico zgolj zato, ker je imel mokro dlako, da ni razlog malomarnost skrbnika. Bomo videli. Mala žaba je zelo prisrčen in prijazen sedaj, ko nama zaupa. V bistvu nama je pričel zaupati v trenutku, ko ga je mož odložil na suhem.
Za moževo zdravje me malo skrbi, ker sva oba nedavno prebolela pljučnico. On je bil preko kolen v vodi, jaz pa samo do kolen, je bila voda ravno toliko pregloboka, da so bili škornji prenizki.Sem proti alkoholu, prej sem ga vseeno prepričala naj spije malce žganja :D . Jaz ga ne morem, četudi zbolim :fool: .Vroč tuš bo upam tudi pomagal. Važno je, da je mali nebogljeni kužek na toplem in varnem, nočem niti pomisliti kako bi trpel tam v vodi dokler ne bi ohromel in se utopil :'( :'(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne dec 23, 2012 8:10 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

Trixi je napisal/-a::clap: Čestitke za uspešno akcijo + upam, da oba ostaneta zdrava. :angel: :kiss:


podpis! :good: :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne dec 23, 2012 8:56 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

Hvala vsem za skrb :kiss: .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Po dec 24, 2012 9:58 am

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

Čestitke Patricija vam in možu :) Me veseli, da je kužek na varnem. :kiss: Proti prehladu pa vroč tuš ali kopel, topla limonada z medom in crklanje pod dekico pa bo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16114

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po dec 24, 2012 10:09 am

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

Res bravo obema za požrtvovalnost in vztrajnost :clap: , zdaj pa še upam, da se bo pojavil skrbnik tega kužka in tudi poskrbel, da bodo šla jajčka preč.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po dec 24, 2012 5:28 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

:yahoo: Danes sta šla Bučko (to je njegovo ime) in moj mož do prijazne gospe veterinarke, ki je po čipu našla lastnico, vendar je imela nedosegljiv telefon. V imeniku je našla gospoda iz istega naslova, ter ga poklicala. Gospod je sorodnik lastnice, kateremu je bil Bučko-Bučman :D zaupan v varstvo med njeno odsotnostjo v tujini.Včeraj ga je peljal na sprehod na povodcu, počila naj bi petarda in pes se je strgal iz povodca ter ušel. Lahko, da je padel v potok že tam v bližini in v tem primeru je revež plaval kar par km do nas.Iskali so ga včeraj tam v okolici (2 vasici proč od nas) in danes, vendar oglaševali niso, ker so upali, da se bo sam vrnil. Veterinarka mu je z veseljem zaračunala cepljenje, saj 2 leti ni bil cepljen, ob tem jo je kuža skoraj ugriznil, pregled ter zdravila, saj ima revež danes drisko , bruha,pogosto lula in kiha. Naročen je na kontrolo. Veterinarka je rekla, da je gospod brez problema vse plačal in obljubil, da ovratnica ne bo nikoli več tako tesno zapeta, da se duši in da bo kupil oprsnico, ter boljši povodec, da ne bo prišlo do ponovitve. Ko mu je povedala, da bi kuža utonil, če ga ne bi rešila midva. Seveda sva jo prosila naj najinih imen ne pove. Gospod se je prestrašil in vet. ima občutek, da se ne bo ponovilo, ter da so drugače skrbni saj je pes lepo postrižen, kakor dlaka tako tudi krempeljčki, se vidi, da ni zanemarjen. Včeraj je seveda bil blaten od mokre dogodivščine.

Konec dober....vse dobro :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po dec 24, 2012 6:09 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

Super :) :good:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po dec 24, 2012 6:14 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

še jajčka v kanto, pa bo že prav kičasto! :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po dec 24, 2012 8:06 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

To o jajčkih...hm, najbrž bo ostalo zgolj pri pobožnih željah, žal.

šiva, žal ti ne morem poslati ZS, dokler mi admin ne pove kaj je narobe s pošiljanjem. Hvala ti :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po dec 24, 2012 9:25 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

tole je pa blo napeto madonca. vse hvale :good:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To dec 25, 2012 6:18 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

:clap: Super, to pa je bila zgodba s srečnim koncem, ki bi se lahko čisto drugače končala, če ne bi bilo vaju, ki vam je mar! :kiss:
Upam, da bo imel kuža čim manjše posledice nenačrtovanega kopanja. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To dec 25, 2012 7:20 pm

Re: Reševalna akcija Višavskega terierja

Gospod, ki je njegova varuška je vetki obljubil, da mu bo masiral tačke dokler bo potrebno in bo ves čas v hiši na toplem. Je na antibiotikih, saj je pričel kašljati in kihati.Res sva z možem vesela, da sva preverila tudi strugo potoka, ko sva slišala lajanje in jokanje, saj je bil odmev takšen, kot da bi bilo povsem drugje.

Vsako leto ob takem času pred novim letom morava reševati živali, vendar pa naju je reševanje plavajočega kosmatina prvikrat doletela. Uh samo, da se je dobro končalo. Mož se je precej prehladil ampak mogoče se pa le ne bo vrnila pljučnica. Saj je trpežen :) . Če ne bi šel on tako globoko v vodo bi šla pa definitivno jaz, saj vsak normalen človek bi moral pomagati živali v stiski, in stiska je bila v tem primeru huda, saj bi kuža tam v vodi umrl, v hudih mukah. Nič nama ni olajšal, ker je šavsal proti nama in nama s plavanjem uhajal. Če ne bi bil tako
agresiven bi ga rešila v parih minutah, tako pa....je kar trajalo. Bučko mali, še kar mislim nanj :) .

Vrni se na Iščejo dom arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.