V središču

Mucek pod blokom


Moderator: renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Sr avg 15, 2012 1:46 pm

Mucek pod blokom

Živjo!

Pod blokom, kjer živiva s fantom se potika neki mucek, videti je star okoli 10 mesecev, pol siv tiger pol bel je, res lep mačkon (ali mačkonka), ampak (!) shiran. Ko hodi, se mu vidijo prav vse kosti, njegova glava je videti nesorazmerno velika v primerjavi s telesom. Ne vem, ali je lastniški notranje-zunanji, do zdaj sva ga videla dvakrat, v dveh zaporednih dneh. Muc je prijazen, se je prišel tudi pobožat, tako da očitno prav divji ni. Ne vem ali se v takih primerih sploh kaj ukrepa in kako (ni mi do klicanja Gmajnic, ker bo maček čet 30 dni zelo verjetno pokojen), ne vem niti, če mi preostane kaj drugega. Je pa res priljuden, malo plašen (fanta se je ustrašil, k meni je prišel sam od sebe), glasno mijavka, meni se zdi, kot da je grozno lačen. Tako suhega mačka mislim, da še nikoli nisem videla. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 15, 2012 1:58 pm

Re: Mucek pod blokom

ni pa recimo takle: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater (upam, da boš lahko videla fotko)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Sr avg 15, 2012 10:26 pm

Re: Mucek pod blokom

Ne, ne. Ima podoben vzorec. Kar ima ta muc rjavega, ima tale omenjeni sivo. Pa res shirano je to mače. Temule na sliki se vidi, da je normalno prehranjen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 15, 2012 10:30 pm

Re: Mucek pod blokom

škoda; tega že en mesec pogrešajo ... sem mislila, da je vmes shujšal ... Sicer pa ne vem, kaj naredit, se spoznam bolj na prostoživečke kot na izgubljene :(
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če avg 16, 2012 7:21 am

Re: Mucek pod blokom

Nujno ukrepaj, pa čeprav ga pelješ na Gmajnice. Zunaj bo počasi čisto shiral in v mukah poginil. Morda ga lahko začasno namestiš, na Gmajnicah pa ga bodo pozdravili, razen če je pozitiven.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če avg 16, 2012 7:43 am

Re: Mucek pod blokom

Štorovka je napisal/-a:Ne, ne. Ima podoben vzorec. Kar ima ta muc rjavega, ima tale omenjeni sivo. Pa res shirano je to mače. Temule na sliki se vidi, da je normalno prehranjen.

na sliki je velikokrat barva tako zabrisana, da ni jasno ali je siva ali rjava, odvisno kako sonce sveti, ko se slika. Mogoče pa je pravi, dajte poklicat.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če avg 16, 2012 7:44 am

Re: Mucek pod blokom

In obvestila bi jaz nalepila v tem in sosednjih blokih, če se slučajno najde lastnik.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če avg 16, 2012 10:50 am

Re: Mucek pod blokom

Ne vem, od kje ideja, da v Gmajnicah po 30 dneh evtanazirajo? :scratch: Ja, veliko jih pomre, ko imajo epidemijo kuge, ja, evtanazirajo FIV+ in FeLV+ in ja, mačke oddajajo za ven. Ampak je še vedno bolje, da mačka sprejmejo, če se ga da pozdraviti in ga oddajo, kot pa da počasi umira na lokaciji. Še vedno ga lahko a) rezerviraš in posvojiš, ko je pripravljen za oddajo b) vzameš v začasno skrbništvo in ga oddaš z njihovo pogodbo c) vzameš v začasno skrbništvo, ga posvojiš in mu iščeš dom naprej pod svojimi pogoji.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če avg 16, 2012 1:16 pm

Re: Mucek pod blokom

Mateja, a ziher še vedno oddajajo za ven? Posvojitelj mačjehišnega Taja ima tudi muco iz Gmajnic in je podpisal, da bo bivala samo notri.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če avg 16, 2012 2:38 pm

Re: Mucek pod blokom

Štorovka je napisal/-a:Ne, ne. Ima podoben vzorec. Kar ima ta muc rjavega, ima tale omenjeni sivo. Pa res shirano je to mače. Temule na sliki se vidi, da je normalno prehranjen.


Obvesti, prosim, te ki mačka iščejo. Maček je lahko v enem mesecu shujšal do kosti. Naj pridejo in ga skušajo ujeti, morda je njihov!

Če bodo ugotovili, da ni njihov, kontaktiraj Gmajnice.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če avg 16, 2012 5:18 pm

Re: Mucek pod blokom

taperverčki je napisal/-a:Mateja, a ziher še vedno oddajajo za ven? Posvojitelj mačjehišnega Taja ima tudi muco iz Gmajnic in je podpisal, da bo bivala samo notri.

Kot jaz vem, ja. Za notranje so oddajali samo poškodovane in (če se prav spomnim) dudarje. Vmes so sicer obljubljali, da bodo vsi mladiči oddajani kot notranji, ampak nisem slišala, da bi to tudi izvajali. Če pa so, pa hvala nevemkomu. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če avg 16, 2012 6:28 pm

Re: Mucek pod blokom

Dve kolegici sta v letošnjem letu posvojili muce v Gmajnicah. Nihče ju ni spraševal, kje bo muca živela. S tem, da je ena posvojila muca, ki ima tačko trajno poškodovano zaradi srečanja z avtom :( Bi bilo logično, da bi koga zanimalo, če bo imel muc zagotovljeno varnost. Saj v tem primeru jo ima, bistveno pa to žal očitno ni.
Je pa sigurno bolje, da gre muc v Gmajnice, kot da je prepuščen sam sebi. To ni dvoma.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 10:34 am

Re: Mucek pod blokom

Da še jaz povem: sem lani posvajala na Gmajnicah in sem morala izpolniti obširen vprašalnik, potem sem šla še na "zagovor" k Marku, ki me je temeljito izprašal. Če tako testiranje prestane vsak posvojitelj, ala jim vera!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 10:55 am

Re: Mucek pod blokom

OT: visinnox - a pa si uspešno prestala test? ;) :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 11:47 am

Re: Mucek pod blokom

Sem, ampak je šlo na tesno! ;)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 2:43 pm

Re: Mucek pod blokom

Odkar sem odprla temo, mucka(e) nisem več videla.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 7:34 pm

Re: Mucek pod blokom

Škoda, sem upala, da mu boš nekako pomagala...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 9:22 pm

Re: Mucek pod blokom

Žal mi je, sva šla zdaj vsak dan pogledat tja, kjer se je pojavil tista dva dneva vmes, ampak ga ni bilo. Nastavim hrano?

Lahko pa z gotovostjo trdim, da to ni muc z linkane slike. Ta je bil nežno (srebrno) siv poi glavi in hrbtu in v nobeni svetlobi, pri nobeni kvaliteti fotke ne bi mogel biti tako temen, niti rjav.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe avg 17, 2012 9:36 pm

Re: Mucek pod blokom

Jaz bi pričela nastavljati hrano, ja, morda se bo tako spet pojavil.

Vrni se na Iščejo dom arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.