Muc s poškodovano tačko - Gričice


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor To feb 22, 2011 10:28 pm

Muc s poškodovano tačko - Gričice

Kopiram mail od včeraj:
Čez vikend sem bila v Gričicah blizu Čremošnjic, ene 20 km ven iz Dolenjskih toplic proti Beli Krajini. Gričice so naselje samih vikendov, zraven je manjše smučišče. Večkrat sem že bila tam. Ta vikend pa se je ravno na pragu pred našim apartmajem zadrževal črno bel odrasel muc (ali muca). Nisem preverila.
Eno tačko ima pohabljeno (mu visi stran, verjetno zlomljena), ne uporablja je več. Hodi po treh. Sicer ni bil zelo suh, bil pa je lačen in sem mu dala jesti. Ima malo daljšo dlako, tako da ga tudi zebe verjetno ne preveč. Videti je bil zdrav, razen te tačke in bolh, par prask po gobčku. Pustil se je božati in tudi crkljal se je. Verjetno navajen človeške družbe, mogoče zapuščen oz. odvržen. Zelo se mi je smilil, s sabo pa ga nisem mogla vzeti. Tudi ne vem kam bi ga lahko dala, je le zunanji maček.
Danes sem klicala dva zavetišča tam doli. Eden (Meli) je bil neprijazen in je rekel zakaj nisem včeraj poklicala. Verjetno ima prav. Bi morala že včeraj, pa se spoh nisem spomnila. Drugi (Turk) je bil bolj prijazen in je rekel, da bo šel pogledat. Samo mu kar ne verjamem. Sicer ga bom pa še poklicala kaj je opravil.
Vem, da tudi ve težko kaj pomagate. Mogoče imate kako idejo.
Ali je na Dolenjskem kakšno društvo? Mogoče bi oni lahko kaj pomagali.
Tista tačka mu verjetno ne bo več služila, verjetno mu jo bodo morali amputirati.

Ko sem ga pustila tam, sem imela kar malo slabo vest. Mogoče pa bi mu lahko kako pomagali.
Kaj pravite? Sicer so zdaj počitnice in je tam kar nekaj vikendašev, upam da bo dobil kaj jesti.
Hvala vam za kakršnkoli nasvet ali idejo kako mu pomagati.


Danes:
Fotke nimam, se nisem spomnila, da bi ga slikala. Smotka sem.
Danes sem klicala Turka in je rekel, da so šli pogledat, vendar ga niso našli. Spraševali so tudi vikendaše, ki pa tud niso nič videli. Verjetno en šepajoči muc res ne pade kar tako v oko. So rekli tudi, če bodo kaj opazili, da ga bodo poklicali. Mogoče bi prosile novomeško društvo, da gre kdo pogledat. Če ima katera kakšno kontaktno osebo, mi naj prosim sporoči. Bom pa še po spletni strani pobrskala za cifro.


Sem poguglala spletno stran in že poklicala na DZZŽ NM. Se je oglasila ena prijazna gospa in obljubila, da bo šel nekdo pogledat oz. ena njena znanka ima tam gori vikend in bo malo počekirala.


Torej: ima kdo kakšno idejo?
Je kdo iz tistega konca in bi lahko preveril situacijo? Če ja, se lahko javite tudi na info@dzzz-kranj.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To feb 22, 2011 10:37 pm

Re: Muc s poškodovano tačko - Gričice

Mogoče bi dali še na FB, da se išče pomoč s tistega konca?

Me pa skrbi, da tistega muca v zavetišču ne čaka nič lepega; strošek amputacije tačke pač ni nekaj, kar bi zavetišča z veseljem plačevala... :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14896

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne mar 27, 2011 9:20 am

Re: Muc s poškodovano tačko - Gričice

Še vedno aktualno?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

Vrni se na Iščejo dom arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.