Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ


Moderator: renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če jan 27, 2011 9:01 pm

Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

Na sprehodu oz. tem, kar smo se pac sli ;), nas je spremljal konstanten lajez, dobro uro, morda uro in pol. Zdaj bolj, zdaj manj glasen, a se ni nehal. Stalno na priblizno isti lokaciji, oddaljeni kaksnih 200 m od tam, kjer smo se na travniku igrali (za NOSKE, ki ste bili na sledenju, preden so nas lovci pregnali, naj povem, da je to kaksnih 400-500 m stran od parkinga po tistem makadamu v smeri proti Vizmarjem). Najprej sem mislila, da gre za dva psa in da sta z lovcem, ker se je zdelo, da gre za gonica in ker tam enkrat na leto srecam tudi kaksnega lovca. Ker pa se lajanje ni ne umirilo ne premaknilo in ker je bila ze trda tema, mi je zadeva postala sumljiva, zato sem se odlocila preveriti, kako in kaj. V bistvu sem predvidevala, da bom nasla privezane pse, da jih bom spokala v avto (takoj ali pac da pridem naknadno ponje, ker sem imela s sabo svoje tri) in odpeljala na Gmajnice, a se mi zal ni izslo :(. Ugotovila sem, da gre za tri (!) pse, najverjetneje odrasle manjse rasti (sklepam izkljucno po lajezu, ki bi ga pripisala manjsemu psu, ne vec mladicu). Ocitno niso privezani, a bi bilo v tem primeru bolje, da bi bili :girlsad: . Bezali so stran od mene in razen enih oci, ki so se posvetile, ko sem prizgala naglavno svetilko, nisem videla nicesar. Psi so na terenu, precej gosto porascenem z grmovjem in drevjem, a v neposredni blizini lovske opazovalnice. Na njej ni bilo nikogar, tudi nobenega avta ni bilo v blizini, ura pa je bila ze cez 18h in trda tema. Je slucajno kdo, ki to bere, slisal te pse ze kdaj prej (vceraj me ni bilo tam, predvcerajsnjim pa lajeza ni bilo slisati) ali bi karkoli vedel o treh izgubljenih psih? Vizmarje, Sentvid, Brod, Tacen ali celo Smartno, Jezica, Crnuce, Gameljne ...

Gmajnice so obvescene. Jutri vsekakor preverim situacijo. Ce bi imel kdo moznost it pogledat ze dopoldne ali vsaj bolj zgodaj popoldne, ko je se svetlo, bi bilo super. Jasno, treba bi jih bilo zadrzati, a bi bila skoraj nujna dva cloveka. Z avtom se da priti cisto blizu.

LOKACIJA
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jan 27, 2011 9:39 pm

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

A lovci jih pa ne bi ujeli in odpeljali na Gmajnice?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jan 27, 2011 10:17 pm

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

Mislim, da je Nemška cesta zdaj Obvozna cesta. Na Gmajnicah imajo 7 psov, ki so bili 12.1.2011 "najdeni" na Obvozni cesti. Očitno gre za masovno odlagališče psov, ali pa vseh takrat niso ujeli. Kaj pravijo na Gmajnicah?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 8:27 am

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

visinnox je napisal/-a:Mislim, da je Nemška cesta zdaj Obvozna cesta.

Drži, ampak jo vsi imenujejo Nemška, zato v navednicah ;).

visinnox je napisal/-a:Na Gmajnicah imajo 7 psov, ki so bili 12.1.2011 "najdeni" na Obvozni cesti. Očitno gre za masovno odlagališče psov, ali pa vseh takrat niso ujeli. Kaj pravijo na Gmajnicah?

Zanimiv podatek :O Hvala ti! In res so sami miniji ... Dejstvo je, da je nedaleč stran tudi nova rezidenca najbolj naše razvpite romske družine, a nimam najmanjšega pojma, ali imajo pse. Hope not :rolleyes:

Na Gmajnicah pravijo, da jih ne hodijo lovit, če se jih ne da zadržati, bežijo in še ponoči. Pa da naj probam it danes še pri svetlobi spet pogledat, ali so še tam, pa javim.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:16 pm

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

No, sprva jih je bilo menda celo 12. :O
Danes o teh treh ne duha ne sluha. So pa tam, kjer so se potikali, zivalski ostanki; ocitno so prisli na malico.
Fino fajn :fool: , meni se vse bolj dozdeva, da je to se ena ciganska zgodba :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:36 pm

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

Se mi dozdeva, da gre za del krdela slavne družine Strojan. :(

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:38 pm

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

Ja, sej o tem govorim. Dejansko pa do zdaj v skoraj petih letih nikoli nisem naletela na kakrsnegakoli psa brez lastnika tam okrog. Bi bilo fajn, ce bi tisti poostreni nadzor v LJ prisel tudi tja. :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jan 29, 2011 9:42 pm

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

Me tolaži misel, da ti ciganski psi spadajo v Gmajnice in ne npr. Meli. Postopoma bodo ujeti in dobili dom. Bi pa očitno rabili Epono tudi v Ljubljani, da se cigani v bodoče odrečejo "vzreji" psov! :negative:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 248

Pridružen: Sr dec 01, 2010 2:52 pm

Odgovor So jan 29, 2011 10:53 pm

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

Ti psi se že lepo oddajajo.So pa bili odvzeti(vurs).

Bi pa tudi jaz pohvalila Gmajnice,saj so pri njih psi ,ki imajo datum sprejema 2009.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor To feb 01, 2011 9:35 am

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

vidka je napisal/-a:Ti psi se že lepo oddajajo.So pa bili odvzeti(vurs).

Sam zakaj niso potem pobrali vseh? :( :negative:
Včeraj sem spet slišala to lajanje, vendar veliko dlje, sklepam, da doma ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6182

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To feb 01, 2011 9:24 pm

Re: Trije psi na robu gozda med "Nemsko cesto" in Savo, LJ

Sunny Day, najbolje bi bilo, da povprašaš VURS, kaj in kako, če pa niso seznanjeni, jih pa seznaniš.

Na Dolenjskem je tako, da gre uradni veterinar na teren skupaj z zavetiščem. Pse, ki jih dobijo pri ciganih (ali drugje) cepijo in čipirajo, če jih kdo prepozna za svoje in poseg plača, ostali gredo v zavetišče in po 30 dneh (ljubki, mladi, praviloma majhni, neproblematični) so usmrčeni (nalašč ne bom napisala evtanazirani, ker to niso).

Ljubljančani imate srečo, ker Gmajnice vzdržuje občina, ki ima kaj pod palcem, ker je v Ljubljani razmeroma malo zapuščenih psov in imajo Gmajnice dovolj prostora in ker so Gmajnice (verjetno) neprofitna organizacija, dovzetna za javno mnenje. V nekaterih občinah take sreče ni.

Vrni se na Iščejo dom arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.