TARA


Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr mar 09, 2011 10:31 am

Re: TARA

visinnox je napisal/-a:Najlepša maškara ever! :D

Točno tako! :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr mar 09, 2011 1:43 pm

Re: TARA

:lol: cukr od cukra :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 10, 2011 3:06 pm

Re: TARA

Tara ima operacijo v tednu po 20. 3 (natančen datum bomo zvedeli v kratkem, ker je vse odvisno od veterinarjevega zdravja - je en mesec odležal zdej zaradi gripe :girlsad: ), ampak premikamo se :girlyes: . Zelo vesela za svojo bučko, ker jo res že zelo boli.. Torej, Jeeeej :kiss: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če mar 10, 2011 3:31 pm

Re: TARA

:yahoo: :good:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 11, 2011 12:00 am

Re: TARA

Tarina zgodba, ki smo se jo danes spravili spisat za v zahvalo vsem, ki ste... (no, saj boste videli kaj ste :)):

Na naša ušesa pride vest, da v nekem skladišču na neki ulici v nekem mestu životari mlada psička, ki ima poškodovane zadnje tačke, da se uboga in preganjana skriva po okolici. En-dva-tri steče reševalna akcija in zahvaljujoč srčnim ljudem psička kmalu zakoraka po našem dvorišču. Nikoli ne bom pozabila njenih oči, ki so prijazno strmele vame, ko sem stopila skozi vrata - jantarne barve, temno obrobljene kot Kleopatrine - Slika

Tara je v hipu osvojila moje srce, pa ne samo mojega. Ko pa je zakorakala po dvorišču, se je pa pokazalo, kako zelo psička potrebuje našo pomoč. Hodila je samo po treh tačkah, zadnjo levo, že kar precej atrofirano, pa je držala v zraku. Sklenile smo, da temu ne sme biti tako.

Najprej so sledile počitnice na deželi in spoznavanje drugih psov, ki se jih je Tara takrat bala. Slabe izkušnje pač. Ampak Kala, Pika in Miša so dobre in izkušene terapevtke, imajo že veliko izkušenj z začasniki, ki so v sebi prinesli take in drugačne probleme. Ob njih so se vsi sprostili in kaj kmalu so skupaj divjali in se igrali po travnikih.
Slika

Tara se je hitro znašla in postala bolj samozavestna, pa tudi nogico je kar pridno uporabljala, kadar je bila igra na višku. To je sicer pomenilo prisilni počitek naslednja dva dneva, ampak Tara se ni dala.

Začeli smo se ozirati za strokovno pomočjo, da bi Taro rešili težav pri gibanju, predvsem pa bolečin. Dobivali smo različna mnenja in različne zneske, koliko bo to stalo. Že na začetku pa smo vedeli, da to ne bo poceni in smo hitro začeli z zbiranjem sredstev. Zato se tudi na tem mestu zahvaljujemo vsem, ki so na kakršenkoli način donirali za Tarino operacijo, Mačji hiši, ki nam je omogočila licitacije, pridnim donatorjem predmetov za licitacije in tistim, ki ste licitirali malo za hec, predvsem pa zato, ker ste hoteli pomagati.

Veseli smo, da smo za operativni poseg uspeli pridobiti vrhunskega strokovnjaka, ki je po pregledu rentgenskih slik in Tare same pripomnil, da je pravi čudež, da Tara sploh hodi. Ugotovil je, da je imela zlomljeni obe stegnenici, kar je najverjetneje posledica tega, da jo je zbil avto. Obe kosti sta se narobe zarasli, le da je situacija na levi strani še bistveno slabša kot na desni. Do takrat sploh nismo vedeli, da je tudi z desno nogo karkoli narobe. Če samo pomislim, kako je to ubogo bitjece preživelo tam na ulici, pa še čisto negodno. Ko je prišla k nam, je bila stara okoli pol leta, pa so bile kosti že vse poceljene, kar pomeni, da je bila poškodovana še čisto majhna, pa je nekako preživela. Punca je pravi borec in si zagotovo zasluži drugo možnost. Slika

Tara je postala meščanska gospodična. Od prvega trenutka, ko je vstopila v stanovanje, se je prilagodila temu načinu življenja, niti ene same samcate težave pri tem ni imela ne ona ne mi.
Slika

Čudovita psička je in naš sonček. V kratkem bo šla na operacijo in potem sledi dolgotrajna rehabilitacija. Ampak Taro bomo postavili na vse štiri tačke, o tem ne dvomi nihče. Tako ona kot mi imamo jekleno voljo, da bo končno zaživela razigrano in aktivno pasje življenje, potem pa ji bomo našli dom, kjer se ji bosta cedila med in mleko. Slika

Ko bo najhujše za nami, se spet oglasimo s svežimi novicami o Tarinem hitrem napredku popolni rehabilitaciji naproti.
Slika
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 11, 2011 6:20 am

Re: TARA

mah....saj ne, da cmizim navsezgodaj... :girlblush:
Tara in vsi tvoji - :kiss: !
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 11, 2011 9:43 am

Re: TARA

iiiiiiiii... cmizd, cmizd, happy, happy :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21726

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 11, 2011 9:46 am

Re: TARA

:kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 11:47 am

Re: TARA

oh me veseli, da sta me dve cmere dones že prehitele :'( :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:56 am

Odgovor Ne mar 13, 2011 10:04 am

Re: TARA

HELLO...jes bi pa pustila psu biti pes...sej mu nitreba bit 2x :D to za zacetek ena od mojih pripomb.. :kiss:


(ugotovi kdo sem ) :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 13, 2011 11:20 am

Re: TARA

To moram jaz ugibat?? Očitno nekdo, ki naju s Taro pozna.. Več pa bom verjetno kmalu vedela po še kakšni pripombi ;).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To mar 15, 2011 8:42 am

Re: TARA

Ha ha ha.. Zdaj pa vem za katerim grmom zajec tiči :). Ti in doktor raje poskrbita za normalen potek Tarine operacije :devil: :P .

P.S.: Hvala za Tarino začasno oskrbo po operaciji, ne vem kako bi lahko ostali mi v Celovcu in normalno funkcionirali! Hvala! :angel:
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr mar 23, 2011 1:12 pm

Re: TARA

Tara je bila na obisku :) Je srček od srčka, pridna, ubogljiva, nadvse prijazna, mečkljiva, lepa,...sploh in oh v glavnem :kiss: :kiss:
*šiva* in njena boljša polovica, hvala za obisk, lepo vas je bilo spoznati, se definitivno še kaj vidimo ;)
Itak smo se malo poslikali (komaj čakam šivine fotke mojih micic macic :)

Tkole je čist prec, ko je prestopila prag, nastavila trebuščka in ga nastavljala ves čas obiska, srčica!
Slika

Slika

Smejka
Slika
Slika

Ovratnica in vrvica adopt mi sta bili predani naprej in ji super pašeta :good: Tarica bi papala mačje briketke, itak.
Slika

Res res pasji srček je tole, lupčkarca. Komot združljiva z mački, nič ne sili vanje in jim nič noče :good: :kiss:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr mar 23, 2011 2:45 pm

Re: TARA

Hvala za tale res krasen opis, zdaj vsaj kdo verjame (ker ponavadi so itak vsi "moji" psi najlepši in najboljši nasploh <3 ). Ovratnica je krasna in upam, da ji bo ob oddaji prinesla srečo :). Hvala za danes, ko pa boš imela kaj preveč časa pa pokliči ;) .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr mar 23, 2011 3:17 pm

Re: TARA

Ufff, zdaj me pa prav pristna gorenjska fovšija daje! :blush:

A jo lahko ena še namesto mene mal' polupčka?!? ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr mar 23, 2011 3:35 pm

Re: TARA

Lahko pa se enkrat obe povabiva k zalarjevi ;)?
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr mar 23, 2011 3:37 pm

Re: TARA

Alexx ti bi se vanjo zalubla verjetno še bolj kot v Lio :) Al pa če se čez vikend dobimo pa jaz vzamem Asto in ti Dončija ;) Če sta s *šivo* za seveda.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr mar 23, 2011 6:23 pm

Re: TARA

Še Sparky bo šel zraven, ker on je pa ena sama energija :).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr mar 23, 2011 6:27 pm

Re: TARA

*šiva* je napisal/-a:Še Sparky bo šel zraven, ker on je pa ena sama energija :).

Seveda! :) Asta je pa bolj na easy, tko da lih prav :D
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr mar 23, 2011 6:50 pm

Re: TARA

:girlyes: Kranj? Ljubljana? Nam je vseeno... :yahoo:
Sobota popoldne, nedelja?
(baje, da bo v nedeljo sneg?!?) :O

Tara, Sparky, Asta in Don.... OMB, adijo pamet! :D

(v Tarico sem pa že itak od samega začetka t'ko na daljavo mal' zacopana) :blush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Lajka arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.