REX in njegova druščina


udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr sep 21, 2011 4:52 am

Re: REX in njegova druščina

Dobro jutro :) .
Poglejte tole nečloveško uro in upoštevajte:
-da sem jaz na dopustu
-da sem že eno uro pokonc in se poskušam zalaufat z dozo kofeta (a kofe infuzije
ni še noben iznašel?)
Ampak ko sem se pogledala v špegl, se niti nisem toliko ustrašila :D .Nauk:lepotni spanec je včasih precenjen.

Včeraj smo imeli dva dogodka. Na sprehodu je bilo vse OK, Rex je raziskoval, malo markiral. Dokler nismo prišli do hiše, kjer je moški nekaj delal na lestvici.
Mimo njega ni šlo nikakor, Rex se je vkopal v tla, na vso moč vlekel vstran. Smo naredili velik ovinek. Ne bom razmišljala več, kaj vse se mu je kdaj zgodilo,
bomo gledali samo v pozitivno prihodnost. Da se moških bolj boji, sem vedela, je pa že od moža vzel priboljšek :good: .
Zvečer se je začel tresti, tako zelo, da ga je celega rukalo :( . Pomiril se je po cca tričetrt ure objemanja in nežnega, ampak odločnega prigovarjanja (hvala, sleepy).

Potem sva šla spat. Prvo noč je spal pri meni, na tleh na svojem ležišču.
Ljudje moji, ta pes smrči :lol: . Pa ne samo smrči, cmoka, godrnja, se premetava, ni da ni. Spala sem vse skupaj nič, veliko sem poslušala, če je vse OK.
Se rabimo vsi skupaj navadit, bo že.
Danes imam jaz opravke in bosta cel dan z možem skupaj. Naš ima neko delo zunaj, Rex bo pa "pomagal", smo za take namene kupili sledni povodec (dvorišče ni ograjeno).Seveda mi bo moral redno poročati, kako in kaj 8) .

Sunny je vajen, da me zjutraj pričaka pred vrati spalnice, če ne spi pri meni.
Danes seveda tudi, ampak tokrat nisem prišla sama ven. Sem prvič videla, da lahko maček dobi brzino izstrelka :lol: .

Jedel še ni, pil je malo. Bolj mi ni jasno, da ni nič lulal zjutraj, ko sem ga peljala
ven, kako to?
Zdaj greva pa na sprehod.
Toliko o prvih vtisih, v bodoče bomo malo manj na internetu, dokler je še lepo vreme.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr sep 21, 2011 5:11 am

Re: REX in njegova druščina

:D Kot kaže vam gre kar dobro :D Kar navadi se na razkošje, ki ga ponuja življenje s psom :P

Če je malo pil ne more veliko lulat. Sploh ob taki nečloveški uri. :P Nekaj mora pa tudi sa sprehod našparat ;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 6:01 am

Re: REX in njegova druščina

e pa da ga vidimo v novi temi, lepotca! :)
slavica, čestitke za posvojitev! :clap:

tistole o mačku-izstrelku si pa v živo predstavljam.... :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 6:06 am

Re: REX in njegova druščina

jao, slavica - prav res imaš lepega.....kužka :lol:
In mačji črnuh je nadkrasen :girlblush: :kiss: , mačja dama mi pa tako po izgledu kot po karakterju ful cikne na mojega Srečkota. Edino moj zajc je ena divja zverina v primerjavi s tvojim :lol:
Super familijca, kar tko naprej! :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr sep 21, 2011 7:24 am

Re: REX in njegova druščina

Samo še to napišem, potem pa obljubim, da ne bom poročala o vsakem
pridelku 8) : na sprehodu veselo raziskovali, markirali, kakali 8) in celo tekli.
Sedaj je pa že jedel, tako da kaže, da je prvi šok mimo :yahoo: .

Hvala vsem za čestitke in dobre želje :) .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30007

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr sep 21, 2011 7:36 am

Re: REX in njegova druščina

:clap: Super vam gre! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 7:51 am

Re: REX in njegova druščina

O kako imam rada take družinske zgodbe :good: :clap: Uživajte skupaj!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 8:38 am

Re: REX in njegova druščina

Waaaa, čestitkeeee!!! Kok pa super, da bom o njemu lahko še brala <3 <3 :kiss: :kiss: Super lepega in fajnega psa si posvojila!! :good:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če sep 22, 2011 11:20 am

Re: REX in njegova druščina

Premajhen kavč imamo :D

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če sep 22, 2011 3:01 pm

Re: REX in njegova druščina

Čimprej novega! :P

<3 Bučman! Kaj mu je že dlaka zrasla :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So sep 24, 2011 7:44 am

Re: REX in njegova druščina

Rex je včeraj zvečer osvajal punce v vasi, 12-letno zlato prinašalko in 8-mesečno mopsiko. Mopsika mu je bila bolj všeč 8) .
Zjutraj sva srečala dve srni. Sem močno držala povodec, kaj bo zdaj - Rex je zacvilil in se skril za mano, češ "brani me pred nevarnimi srnami" :lol: .

Navajanje na muce ne napreduje več. Veliko preveč se zaganja v njih, kljub vsakokratnemu opozorilu. Zato je včeraj sledila kazen - Sunny ga je oklofutal
(brez poškodb). Rex je zacvilil in skril glavo možu pod pajsko.
Upam, da bo danes kaj boljše :( .
Njegovo obnašanje je sicer več kot vzorno, komot ga vzameva s sabo kamorkoli, kjer so psi dovoljeni, v avtu je odličen sopotnik, edino tole z mački...
No ja, šele nekaj dni je pri nas, treba dati več časa, a ne? Izkušenj pa takih še nimam, sem združevala samo muce.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So sep 24, 2011 7:53 am

Re: REX in njegova druščina

P.S.: da se ne bo tole bralo, kot da obupavam - nikakor, samo upam na opise izkušenj tistih, ki ste to že dali skozi,nasveti so zmeraj dobrodošli :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14915

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So sep 24, 2011 7:58 am

Re: REX in njegova druščina

Slavica, ti pa res ne moreš iz svoje kože. :fool: :D (mislim na tvoj drugi današnji post)

Kolk jaz tole berem, je Sunny vzel zadeve v svoje tačke, torej napredujete. ;)
:kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So sep 24, 2011 8:02 am

Re: REX in njegova druščina

Slavica iz lastnih izkušenj ti povem, da je Rex ena nadvse radovedna žival, ti pa malce prevelik panik. Če mojim dihurjem, morski pujski in podgani ni NIČ naredil samo gleda jih, spremlja in opazuje, gre pogledat, ampak če ga opozoriš na dejstvo, da veš, da je tam in ga gledaš, se samo obrne in pride nazaj k tebi. Jaz sem svoje spoznavala tako, da nisem imela nobenega na povodcu (kar jim daje še dodatno moč in pomembnost in se počutijo še bolj "hude"), Rexa sem dala na ovratnico, ga prijela zanjo, prijeta dihurje in enega po enega mu dala pod nos in rekla s strogim NE, enako sem naredila pri Luni (pujsa) in Clydu (podgana). Mislim, da mački niso ne vem kakšen kunšt glede spoznavanja, to če pa dobi kakšno vzgojno od kakšnega pa ni noben problem in prav je, da mu dajo vedet, da nima kaj bit vsiljiv, tudi naša dihurka mu je dve takšni pripopala, da je cviloč odskočil na kavč in je niti pogledat ni več upal :lol: :lol: . Zato ne paniciraj, predstavljaj mu mačka po mačka (od najbolj prijaznega do najmanj prijaznega), uporabljaj strog NE in kakšno vzgojno, če bo malce "preveč" skoncentriran nanje. Tako to počnemo pri nas in smo z Rexom (ki res ni bil nič napadalen) preživeli več kot 1 mesec, s tem, da sem ga z dihurji puščala nenadzorovane (v istem prostoru - torej stanovanju) tudi, ko ni bilo nikogar doma.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So sep 24, 2011 8:06 am

Re: REX in njegova druščina

To, da je prevelik panik, smo ji že povedali, sam je verjetno že pozabila. :) :P :kiss:
Torej ponovno, slavica, ti si en panik. :praising:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So sep 24, 2011 8:09 am

Re: REX in njegova druščina

Razlika v velikosti je sicer res ogromna, ampak se ga pa npr. Vili nič ne boji
(ta zajc se itak nobenga ne boji 8) ). Rex ga je povohal, ga poliznil, da je imel celo glavo mokro, nato pa je Vili že zaropotal z zadnjo tačko, češ, nehaj me tuširat, k te bom namlatil :lol: .

Jap, sem malo panik, bojim se poškodb na eni ali drugi strani, vse so to moja
deca :girlblush: .
Napadalen ni čisto nič, on se zažene tako, da skoči, prednji del telesa da dol -
češ pejmo se igrat, mački pa v luft in v veverce :D .

Hvala. Tole bo ratalo, tako ali drugače, ni druge :devil: .
Bom poročala. Ah, ti otroci :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So sep 24, 2011 8:17 am

Re: REX in njegova druščina

Glej.. Po mojem je najboljše, da narediš takole.. Rexa imej v sobi brez ovratnice in brez mačk potem pa meči njemu zanimive stvari na tla (npr priboljške), on naj bo na kavču ali pa kje drugje v sobi in naj se ne premakne dokler mu ne dovoliš, ko mu dovoliš, gre lahko pojest. S tem ga boš naučila poslušnosti in tega, da ko rečeš ne je to NE in nima kaj skakat dol s kavča in nima se kaj premikat. No, ko bo to osvojil pa odpri vrata še mačkom in ponovi vajo, boš videla, da bo dojel, da nima kaj tega počet samo zdaj pa mu je verjetno zabavno.. Čuti, da si ti še malo negotova, da verjetno ne boš jezna in da si lahko vse privošči, čim bo prvič naletel na neko drugo čustvo (pa nej bo to razočaranje, jeza ali pa samo tišina) mu ne bo nič jasno in bo premislil in če ne drugega se vsaj ustavil in ti hotel ugodit in to stanje (ustrežljivosti) ti nekako iščeš in težiš k njemu.

Ne vem, če ti je zdaj sploh še kaj jasno, ampak vadi brez mačk, naj te uboga 100% in ko to dosežeš, te bo tako ubogal, da ga niti mački ne bodo premagali v skušnjavo. Pri nas recimo se je tega navadil tako, da ko sem mu dajala hrano, se moral sedet zraven, če je hotel do nje preden sem mu dovolila, sem ga posela 1m dlje od hrane pa potem še 1m dlje.. Hitro je ugotovil, da se med prištimavanjem pač ne premakneš dokler ne rečeš pejdi ali pa ok ali pa kaj podobnega ;).
To err is human, but to get even? THAT is divine.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So sep 24, 2011 8:21 am

Re: REX in njegova druščina

Je jasno. Moram biti bolj odločna in to res mislit, ne trepetat v sebi in ga imet za uboščka, potem bo to začutil in me bo navijal okoli tačke.
:good:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor So sep 24, 2011 8:23 am

Re: REX in njegova druščina

Jah, nč punce... bo treba slavico v dobro šolo poslat, Rex naj ma pa počitnice :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So sep 24, 2011 8:24 am

Re: REX in njegova druščina

Točno tako, slavica :good: :good: (on odkar je pri nas pristal ni bil čisto nič več bogi, zato odmisli vse, kar se mu je dogajalo in naj te to ne ovira pri tem, da ga zdiscipliniraš v vsem, kar ti ni všeč)
To err is human, but to get even? THAT is divine.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Lajka arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.