Mala srčica Zoja


čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor To dec 28, 2010 11:51 pm

Mala srčica Zoja

Zojina zgodba se je začela TUKAJ - podobno kot vse zgodbe pomurskih ciganskih psov ... ketnarka, za katero niso zagotovljeni niti minimalni pogoji bivanja, skupaj s svojima potomcema išče najprej začasen dom, v katerem hitro ugotovi, da je fajn ležati na kavču in na toplem (priznam, da si ne predstavljam, kako je ta zmrzljivka preživela zunaj do zdaj) ... nato pa napoči čas, da ji poiščemo dobre in primerne posvojitelje.

Slika

Slika

Slika

Slika


Zoja je že sterilizirana mlada odrasla mešanka majhne rasti (ca. 8 kg), ki jo preprosto moraš imeti rad. Je odlična naročna crkljivka, ki včasih še preveč obožuje svoje ljudi (in zganja ljubosumje).

Slika

Slika

Slika


Uničila ni ničesar, čemu služijo igrače, se ji na žalost niti ne sanja, je 100 % sobno čista že od prvega dne, poslušna, učljiva in zelo vodljiva; tudi na povodcu hodi kot profesorica. Nikakor ni bevskač, da se pred vrati nekaj dogaja, pa rada opozori (takrat, ko to že sam veš :D). Vajena je boksa tako doma kot v avtu. Tudi na nego (kopanje, česanje, povijanje tačke ipd.) je pristala brez težav. Na kratko - povsem neproblematična in ti (pre)hitro zleze pod kožo :girlblush: :kiss: :truce:. Mogoče pa tudi čez glavo, če bi ji bilo vse dovoljeno (jaz s tem nimam težav :P :angel:).

Slika

Slika

Slika


Bivanje z dvema večjima psoma obeh spolov je bilo sprva zanjo precejšen stres, saj se ju je bala, vendar se je v približno tednu dni povsem sprostila (zdaj se že trudi splezati po lestvici navzgor) in rada sprejme povabilo k igri, psi njene velikosti so ji takoj všeč :).

Slika

Spoznala je tudi muco (se psov ne boji, pretirano navdušena nad njimi pa tudi ni), ki ji je bila zelo zanimiva in bi jo, če bi bilo po njeno, včasih malo spodila, vsekakor pa je vikend z muco in še tremi psi pod isto streho preživela povsem brez težav.

Veselo (in samo prvi trenutek nekoliko zadržano) sprejema druge ljudi, ne mara pa živahnih, kričavih otroških "razbojnikov".

Išče dom, v katerem bo članica družine. Pod to definicijo seveda sodijo redni sprehodi (v plaščku 8)), veterinarska oskrba po potrebi, kakovostna hrana in veliko crkljanja na toplem ;).

Kontakt: 030 935 955 ali iscemnovdom@gmail.com
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr dec 29, 2010 1:15 pm

Re: Mala srčica Zoja

Ohhh :kiss: :kiss: :kiss:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr dec 29, 2010 7:38 pm

Re: Mala srčica Zoja

tole bo od koga osebni termoforček ;) se rada stiska :kiss:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr dec 29, 2010 8:32 pm

Re: Mala srčica Zoja

Ja, pa zelo rada tudi spi.
Takole je danes vadila pozornost, a ni dolgo zdrzala, ceprav so bli priboljski slastni, in hitro odmasirala oddremat eno kitico :rolleyes:
Slika

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 470

Pridružen: Po sep 13, 2010 8:15 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 1:09 pm

Re: Mala srčica Zoja

Joj kako je luštna tale Zoja. Pa pridna za čistost v stanovanju. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če dec 30, 2010 2:30 pm

Re: Mala srčica Zoja

kok ste jo pa fino pofotkale :clap: . prava mala lepa pikica :kiss: .
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 562

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:09 pm

Odgovor Po jan 03, 2011 8:09 pm

Re: Mala srčica Zoja

Iiijoj, kakšen lušten svaljkec :kiss: :girlblush:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 3:00 pm

Re: Mala srčica Zoja

Tale šnofljica totalno obvlada, kdaj so priboljški pri roki, sedi ji gre super, pogledi najbolj sestradanega psa pod soncem še bolj :P. Tudi Kong je začela praznit (če kaj ostane, dokončata inšpektorja, takoj ko Zoja zapusti boks :)). Pridno pomaga Jagodi pri čuvanju našega od čudnih mimoidočih ogroženega krdela :rolleyes:, sovraži dež (to so šele pogledi :O) in obožuje razmetano posteljo (se mimetizira v kovter in se predaja uživanciji ...). Spi v boksu, ker sicer terorizira moja dva (čuva ležišče, na katerega se uleže - samo svojega boksa ne :rolleyes:), po jutranjem sprehodu in zajtrku pa zasede posteljo. Toda ko je čas za odhod v službo in ji rečem gremo, skoči s postelje in se napoti naravnost v boks, pa počaka svoj kong (ga dobijo vsi, to je pač naš jutranji obred). Kot da to počne že vse življenje :good:
Skratka, Zoja je moj najbolj priden začasnik ever. Totalno prilagodljiva in neproblematična, kamor jo postaviš, ji je kul.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 313

Pridružen: Če sep 09, 2010 1:37 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 3:37 pm

Re: Mala srčica Zoja

Uf taki začasniki so milina... :angel: Ko bi vsaj vsi bili taki :lol: :devil: :D

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 3:51 pm

Re: Mala srčica Zoja

capka je napisal/-a:Uf taki začasniki so milina... :angel: Ko bi vsaj vsi bili taki :lol: :devil: :D

Iz tvojih ust v njihova ušesa, ja ...
No, na začetku je bilo treba dopoldne glasno dopovedovati sosedom :girlblush: , da je v tem začasnem domu strašno, pa se zaganjati v Bita iz svete groze pred njim (velik pa črn, kaj hujšega), a to je že pozabljeno. Rutina in red sta opravila dobro delo :good: . Če pa zapustim prizorišče ob neobičajnem času ali npr. v avtu, je še vedno jok in stok, a je že 300 % bolje kot na začetku, ko se je dobesedno lepila name. Je treba tudi takrat ponovit jutranjo rutino, pa je :).
Še nekaj: pred vrati se sploh zdaj v idealnih vremenskih pogojih briše tačke, ane, in Zoja počaka pred odprtimi vrati, dokler je ne povabim naprej - tudi ko smo že vsi ostali noter. Čeprav ta pes je čudežen primerek. Se ne umaže, pa če je še tako blato in moja dva obupna. Hodi ko baletka (ker je moker bit res grozno, ane), ko pridemo pod streho, se pa stresa do onemoglosti.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor To feb 01, 2011 12:10 am

Re: Mala srčica Zoja

Včeraj sem spet hribolazila, tokrat na Sabotinu :D. 500 m višinske, pa pogledi v prepade, pa skale in dooolge kaverne brez svetlobe ... šala mala zame!
Slika Slika Slika Slika Slika

Pa se to: v cerkvici sv. Valentina sem prosila za najboljše posvojitelje, ki bi bili tako zaljubljeni vame, kot sem jaz v svoje rejniško krdelo. ;)
Slika

Pozdravček vsem,
vaša Zoja :kiss:
Slika

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če mar 10, 2011 9:55 pm

Re: Mala srčica Zoja

Se malo male planinke :), tokrat posilja pozdravcke s Trstelja.
Slika

Slika
... ne z ravno najsrecnejsim izrazom, ker na "mizici" kak meter od tal ni ravno vsak dan :rolleyes:

Slika
Pa se Bitov pomurski harem, pripravljen na odhod :P

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če mar 10, 2011 9:59 pm

Re: Mala srčica Zoja

Se malo starejse ...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6184

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če mar 10, 2011 10:01 pm

Re: Mala srčica Zoja

Odlična fotoreportaža! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 11:43 am

Re: Mala srčica Zoja

vaaauuuu, prekrasne slikce in da o modelih sploh ne začnem <3
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Po apr 11, 2011 11:55 pm

Re: Mala srčica Zoja

Bozicne in novoletne praznike smo dali ze davno skozi, mrzlo zimo smo nekako prigurali do konca :yahoo: in s pomladjo smo jo zadnje dni marca koncno mahnili stran od doma, na Pag za par dni. Zoja se je po pricakovanjih izkazala za zelo prilagodljivo sopotnico :good: . No, v sezoni bi si najbrz malo iztrosila glasilke :girlblush: , a zdaj smo uzivali v blazenem miru ... Zoji je vse prav, glavno, da jo imamo radi in da vse funkcionira po nekem redu.

Tudi na dopustu je imela svoj kavc. 8)
Slika

Glavni zadetek je bil balkon, na katerem se je lahko soncila 8) Prilagajati se je bilo pac treba premikanju sonca po nebu in kljub temu ohraniti vsaj nekaj ugodja ... :rolleyes:
Slika

Slika

Slika

Slika

Morje je raje opazovala s suhega :P (mokro je fej in fuj :fool: )
Slika

Slika

Z Jagi sta se igrali s suhimi vejami (koncno ena pametna igraca, poleg polnega Konga, seveda!)
Slika

Ni si mogla kaj, da ne bi zlezla tudi na najvisji vrh, Sv. Vid, si temeljito ogledala okoliske otoke, Velebit, pasnike z ovcami in morje, se prerivala za crkljanje pri sefu in priredila manjso zurko z Jagi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ni mi jasno, kaj gledajo tam dol, mene zanima, kje so OVCE! :blush:
Slika

No, pa se ena pasja gasilska za spomin ...
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14915

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To apr 12, 2011 6:46 am

Re: Mala srčica Zoja

O, potepuhi, kok fajn se imate. Tisto zasledovanje sončka na balkonu je pa :good: :lol: .
:kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To apr 12, 2011 6:54 am

Re: Mala srčica Zoja

krasno se imate :good:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To apr 12, 2011 1:10 pm

Re: Mala srčica Zoja

res se imate super :)

Zoja je pa več kot očitno specialka za balkone :lol:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor To apr 12, 2011 7:27 pm

Re: Mala srčica Zoja

all je napisal/-a:Zoja je pa več kot očitno specialka za balkone :lol:

Ocitno ga doma pogresa :( (saj ga imava, a je tako zgrajen, da soncenje odpade). Tudi ko gremo k mojim starsem, se rada zadrzuje na terasi in se nastavlja soncu. Doma pa izkoristi, ce le ima moznost, kar najino posteljo, ki je kar velik del dneva na soncu :). Skratka, zelo rada pocne tisto, cesar jaz absolutno ne maram :girlblush: :P
Naslednja

Vrni se na DZZŽ Pomurja arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.