Starček/ Košnica pri Celju


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So mar 28, 2015 10:46 am

Starček/ Košnica pri Celju

V Košnici pri Celju najden zapuščen mačji starček. Je v zelo slabem stanju, kar se mogoče zaradi obilice dolge (zavozlane) dlake ne vidi dobro.
Je kost in koža, slep ali vidi zelo slabo, s poškodovanim očesom in katastrofo v ustih. Poln garij, klopov in ostale golazni. Skrajno prijazen, predoč, stiskajoč starček, ki je že precej časa brez oskrbe, ki bi jo potreboval.

:( <3

Slika

Slika

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30018

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So mar 28, 2015 10:49 am

Re: Starček/ Košnica pri Celju

:girlsad: Ubožec zlati, kako nežno se je stisnil v varnem naročju, prav ganljivo. :'(
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 43

Pridružen: To jun 25, 2013 3:13 pm

Odgovor So mar 28, 2015 11:03 am

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Joj bošček, upam da ni slep, zredil se bo, ker je prišel v varne roke, garij in vseh nadlog bo rešen, čim prejšnje okrevanje mu želim <3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 566

Pridružen: Ne sep 22, 2013 8:26 pm

Odgovor So mar 28, 2015 11:15 am

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Kako se "mojčka"! Lubika srčkana! <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So mar 28, 2015 11:22 am

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Prav ganljivo kako se je stisnil, srček zlati utrujeni. :kiss:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor So mar 28, 2015 12:05 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Jžš. <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So mar 28, 2015 12:48 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

a booogo revše.. :( Te slike grejo prav do srca, kako hvaležno se stisne k človeku... :(
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 643

Pridružen: Sr nov 13, 2013 4:06 pm

Odgovor So mar 28, 2015 1:02 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Vso bolečino, žalost in strah, je revček predal naročju, ki mu je ponudilo toplo zavetje in neskončno olajšanje po vsem hudem. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So mar 28, 2015 2:32 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Tisti, ki naj bi bili lastniki tega reveža, pa me zmerjate in grozite po telefonu (zdele, takoj, če ne......) pošiljate velecenjene veterinarje na telefon, pa dežurne veterinarje, hodite z okrepljeno ekipo na vrata (in še malo bolj grozite pa tisti z vami tudi), grozite z ne vem čim.....
Ne bo šlo. Muc bo obravnavan tako, kot predvideva zakon in nič drugače. Enako bi bil, če bi imeli v odnosu do nas vsaj osnovno spoštovanje, vendar bi se mogoče malo prijetneje pogovarjali.
Maček ni v takšno stanje prišel v treh tednih ampak v nekaj mesecih ali mogoče celo v letih in od nas takle revež zagotovo ne bo šel. In imeti že 5 let popolnoma slepega 16 let starega mačka prosto zunaj je milo rečeno SKRAJNO!! neodgovorno. Da ne govorimo o od garij neprehodnih sluhovodih, do skrajnosti zavozlane dlake, gnojnih dlesni, popolnoma uničenega zobovja in še česa.


15. člen

Vsako novo sprejeto žival je potrebno namestiti v izolatorij tako, da ne more priti v stik z drugimi živalmi. Do izolatorija ima dostop samo osebje zavetišča in doktor veterinarske medicine, ki opravlja dejavnost zdravstvenega varstva živali v zavetišču (v nadaljnjem besedilu: veterinar).

Pred namestitvijo nove živali mora biti izolatorij razkužen.

Vsako sprejeto žival mora pregledati veterinar najkasneje v 24 urah po namestitvi. Živalim je treba odstraniti notranje in zunanje zajedavce in jih preventivno vakcinirati proti kužnim boleznim.

Osebje zavetišča mora v izolatoriju najmanj dvakrat dnevno preveriti splošno stanje in počutje živali ter o tem voditi evidenčni list, kamor vpiše svoja opažanja in po potrebi obvestiti veterinarja. Vse ugotovljene nepravilnosti (neješčnost, neredno iztrebljanje, apatičnost, agresivnost) mora vpisati v kartoteko živali in po potrebi obvestiti veterinarja.

Namestitev v izolatoriju traja za pse praviloma 10 dni, za mačke pa praviloma 14 dni.



17. člen

Za vrnitev najdene živali mora skrbnik, ki se mu je žival izgubila, podati zahtevo imetniku zavetišča.

Če imetnik zavetišča dvomi, da gre za pravega skrbnika, lahko zahteva predložitev ustreznih dokazov (knjižica o cepljenju, veterinarska kartoteka, fotografije, izjave sosedov ipd.) oziroma počaka do preteka roka 8 dni, če se javi še kaka oseba, ki trdi, da je skrbnik živali.

Predložitev dokazov iz drugega odstavka tega člena je obvezna, če žival osebe ne prepozna, je do nje napadalna ali se je boji.

Skrbnik mora predhodno pokriti stroške oskrbe živali po veljavnem ceniku zavetišča.

Skrbnik mora podpisati izjavo, da je dejansko skrbnik živali in da mu je bila žival vrnjena.

Preden pes ali mačka zapusti zavetišče, mora biti označena z mikročipom za identifikacijo živali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So mar 28, 2015 3:16 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Bravo punce. Ne se dat!! Vemo, da ste zmeraj delale v dobro živali.
Če nekdo postane agresiven, to po navadi pomeni, da ga je strah... česa? Tega, da se bo odkrilo, kako slabo je ravnal s svojo živalco? Kamero na vrata, posnet vse kar naredijo/rečejo in to je lahko dokazno gradivo. Grožnje so kaznivo dejanje!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So mar 28, 2015 3:17 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Krasno :( Starček, ti želim odgovornejšo oskrbo, nič več kot to :kiss:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor So mar 28, 2015 8:43 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Ta revež ima lastnike?!

A lahko gre nekdo tja in jih parkrat na gobec? Prosim?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2233

Pridružen: To nov 12, 2013 10:26 pm

Odgovor So mar 28, 2015 9:02 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

T. i. "lastnikom" želim garje v ušesih, zavozlane lase, uničene zobe in dlesni in naj tako stanje traja in traja ...., se bom ustavila, sem jim hotela zaželeti še slepoto.

Muco zlati :kiss:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 839

Pridružen: To dec 09, 2014 10:49 am

Odgovor So mar 28, 2015 9:14 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Ma zlati mucko te cudovite tete bojo pazle zdej nate ti se pa lepo napapi in crti
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So mar 28, 2015 10:11 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

ja pa svašta :O Še jajcat se upajo pa grozit? Gamad ena, sram naj jih bo!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So mar 28, 2015 10:21 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

In grozit ponovno in vlamljati v zavetišče in fizično obračunavati z mano in mojim možem. Smo imeli policijo. Še nisem videla tako zagretih lastnikov, ki očitno mislijo, da za njih pravila in zakoni ne veljajo in mislijo, da so mali bogovi. Namesto, da bi energijo vložili v pisanje zahteve po vrnitvi in zbiranje dokazov o lastništvu.

Drugače pa, muc je začel že sam jesti, na sebi je imel več kot 20 velikih klopov, pa še nisem gotova. Vidno boljše se počuti in uživa v pozornosti in negi.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Ne mar 08, 2015 11:41 am

Odgovor So mar 28, 2015 11:06 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Groza, ubogo revše. Samo upam, da ga dosedanji lastniki ne dobijo nazaj.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor So mar 28, 2015 11:13 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Verjetno bo prej pekel zmrznil, preden bo Helena mucka vrnila debilom.

In ni mi jasno, zakaj se zdej gredo take bedarije, ko pa jim je več kot očitno vseeno za reveža.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So mar 28, 2015 11:26 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

:O prekleta gmad "človeška" :bad: ...ko bi toliko energije vložili v dobrobit tega reveža, ne pa da se spravljate na edinega, ki mu želi pomagati :devil:
A vam je zmanjkal objekt za izživljanje, ali kaj :dash: :fool:
Bemtiš, kje jaz živim... :fool:


Starček srček, drži se, zate bo lepo poskrbljeno <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Ne okt 20, 2013 5:31 pm

Odgovor So mar 28, 2015 11:50 pm

Re: Starček/ Košnica pri Celju

Bogi revež, tudi sama imam eno škrbiko doma, sem jo lani našla na vrtu, zatečeno, plačala stroške za zobke, mislim škrbinice, antibiotik in testirala, da ne bi bla kužna, ampulo dala in k meni domov, postala je moja 4 mucka, lepo sem jo poredila :cat: masirava se vsaki dan, upam, da ji bom lahko vse nadoknadila, z mojim trem muckam kar shaja, mal še piha, verjetno ima travme, ko je bila zunaj in so jo kužki raztrgali, mi je potem ena gospa povedala, bila je lastniška, pa sem jo kar ukradla, ker do gospodarja nisem prišla, nikoli ga ni bilo doma. :devil:

Muc, tebi pa želim vse lepo, pozdravi se in uživaj v toplem naročju, revček, kako se je držal gospe, da ga le ne bi spet nazaj nesla, srce mi je počlo :angel:
Naslednja

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.