Stran 1 od 3

Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 3:54 pm
Napisal/-a Romy
Dani je muc, najden na podeželju, kjer se je onemogel in dehidriran potikal naokrog. Znajti se je moral sam po svojih najboljših močeh. Teh pa nima več veliko. Dani je namreč tekom let iz neznanega razloga oslepel. Ima tudi mačji aids. Po ušesih ima sončne opekline, kar je za mucke bele barve, ki so prepuščeni sami sebi, kar pogosta nadloga. Ne vemo, ali se bo iz teh opeklin razvil rak in bo morda ušesa potrebno porezati. Morda pa ne bo hujšega in se bodo lepo pozdravila. A kljub vsem tem težavam je Dani muc, ki še ima voljo do življenja. Ne bi rad končal pod injekcijo. Vsaj ne še. Ve, da lahko preživi še kar nekaj kvalitetnih let, če bi le našel lastnika ali skrbnika, ki bi ga imel rad takšnega, kot je. Mačji aids ni bavbav, prenaša se s krvjo, sicer pa lahko muc brez kliničnih znakov normalno živi svoje življenje. Ušesa bodo mogoče rešena brez operacij. Slepota pa tudi ne boli. Če bo živel na varnem znotraj prostorov, ki se jih bo navadil, bo lahko lepo funkcioniral. Lepo bi bilo videti, kako bi Dani spet pridobil zaupanje v ljudi. Do zdaj smo se mu namreč močno izneverili. Nihče ni opazil njegovih težav. Ali pa nikomur ni bilo mar.

Dani zdaj čaka. A časa nima veliko. Če se ne bo kmalu našel kdo, ki bi ga vzel k sebi, nima kam iti. Obe poti sta odprti - v smrt ali v življenje. Ljudje pa smo tisti, ki mu bomo izbrali usodo. Želim verjeti, da bo to življenje.

Slika

Slika

Slika

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 4:05 pm
Napisal/-a all
O joj, lubček :kiss:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 5:05 pm
Napisal/-a Trixi
In, zelo je prijazen! :girlyes:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 6:13 pm
Napisal/-a Patricija
Ubogi revež, slep je bil prepuščen na milost in nemilost zunanjemu okolju, groza me je ob dejstvu kako zelo je trpel in bil nonstop v nevarnosti, tudi lačen, žejen.......Slep zunaj sam....grozljivo :'(

Prosim zanj tudi jaz, naj mu bo dano življenje.... :angel:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 6:14 pm
Napisal/-a gipsy
Sirotek, ko bi te le kdo vzel za svojega. :kiss:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 6:48 pm
Napisal/-a knedl
naj posije sonček zate lepota bela :kiss:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 7:13 am
Napisal/-a pipikus
sonček beli :kiss:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 8:41 am
Napisal/-a Romy
Hm, Dani je šel od petka zvečer do zdajle samo trikrat lulat in nič kakat. Pojedel bi sicer vse, kar vidi, ampak ima zdaj že prav trd in napet trebuh in se mu kar malo bojim dat še kaj hrane, ker ne gre nič kakat. Dobil je sicer Stronghold, ki menda učinkuje tudi na morebitne gliste, tako da ne vem, kaj je razlog, da ne izloča. Tudi njegov urin (kadar gre lulat, se kar veliko polula) se mi zdi nekam sumljivo gost in lepljiv ... Upam, da ne bo še kakšnih dodatnih težav, ker jih ima že res dovolj :S

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 9:03 am
Napisal/-a helena
Maček je dehidriran, zato tak urin, če do jutri ne bo šel kakat, pridi na veterino po portalak.

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 9:06 am
Napisal/-a Trixi
Že danes ga bo dobil - ga imam.

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 9:22 am
Napisal/-a helena
Super, kar dvakrat naj ga dobi do večera. 0,5-1 ml na kg telesne teže.

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 11:00 am
Napisal/-a Romy
Heh, 20 minut po prvi dozi (okrog 2,5 ml) je že kakec v stranišču. Sicer na vso moč smrdeč, skoraj črn, ampak je! :) Hvala, tetice, za pomoč :) Sem mu pa skušala tud malo očistit ušesa, pa sploh ne pusti, zgleda da ga res še bolijo. Puha, stresa z glavo, grize. Mu jih pa uspem po zunanjih straneh namazat z bepanthenom pa se kraste počasi čistijo. Mogoče bo pa le uspelo tega Danija spravit k sebi. Samo še skrbnika/lastnika najdemo za tega FIV slepega pozitivčka (mala mal'ca 8) ) Hm? :S

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 12:14 pm
Napisal/-a Loti Pupa
Spet eno trpeče bitje :girlsad: pa tko lep mišek je :kiss: Vse dobro, srček <3

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 2:16 pm
Napisal/-a Trixi
:good: Super.

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 2:25 pm
Napisal/-a helena
Dani ima zagotovljen nov dom, kamor bo šel v sredo. :O :yahoo:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 2:34 pm
Napisal/-a Romy
:O :O :O
:lol: :lol: :lol: Sej 1. april je že mimo, a ne? Aaaaaaaaaa, Helena, prosim, sporoči še kaj več. Srečko mali bo živel??? :yahoo: :yahoo: :truce:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 2:36 pm
Napisal/-a helena
Vsi pogoji štimajo, gre v Radovljico. Več pa v živo, boš lahko posvojiteljico v sredo tudi spoznala.

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 2:39 pm
Napisal/-a oaza88
:yahoo: :good:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 2:47 pm
Napisal/-a fiore
:yahoo: Dani :kiss:

Re: Je še upanje za Danija?

OdgovorObjavljeno: Ne apr 21, 2013 3:23 pm
Napisal/-a renata
:O :yahoo: :'( :yeey: :yeey: :yeey: :yeey: :yeey: