V središču

Coco / Žalec


Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20963

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če nov 09, 2023 11:43 pm

Coco / Žalec

Coco je bila v začetku oktobra najdena na izvozu z avtoceste. Jutri se seli v začasno skrbništvo, še teden ali dva jo ločita do sterilizacije in iskanja doma.
Slika

Foto: Aleš
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 16, 2023 8:05 am

Re: Coco / Žalec

Tudi Coco je pri nas. Odlikujejo jo vse lastnosti tipične želve: simpatična, zahtevna, navita, malo nora. V naslednjem tednu bo sterilizirana in potem gremo na lov za stalnim domom. Od mojih trenutnih varovančkov si jo predstavljam le v kombinaciji z Jonom, s katerim znata dirkati kot snete skire, posebno če se od nekod prikaže pero. :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To nov 21, 2023 4:48 pm

Re: Coco / Žalec

No, obisk, ki smo ga dobili, je enako kot jaz ugotovil, da sta Coco in Jon najboljša kombinacija. V soboto se odpeljeta v izrazito mačjeljubni dom. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To dec 19, 2023 8:47 pm

Re: Coco / Žalec

Tule se je izkazalo, da je Coco le preživahna za ljubeča a bolj umirjena posvojitelja in tudi za pridkanega fantka Jončka (beri: želva je ob pridobljeni svobodi velikega stanovanja postala "malo" nora :D ), tako da sem se (logično) zmenila, da pride jutri nazaj in Jončku zrihtamo primernejšo družbo v podobi Lune. Jutri uredim formalnosti, ena iz arhiva, druga v arhiv in vse kar še sledi. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To dec 19, 2023 9:00 pm

Re: Coco / Žalec

Zlodej 2 :D <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr dec 20, 2023 4:32 pm

Re: Coco / Žalec

Coco se je vselila in takoj pokazala, da z njo ni češenj zobati, napihala in narenčala vse živo, da se ve, kdo je kdo. Pač pa je pero v hipu preusmeril njen fokus, zato rabi naslednjič eno temperamentno družino s kakšnimi tremi razigranimi otroci. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če dec 21, 2023 7:55 pm

Re: Coco / Žalec

Včasih se stari mački tudi po toliko letih skrbništva zgodi kaj še nikoli doživetega, kar zelo popestri in v tem primeru tudi razveseli. Na kratko: Coco je včeraj prišla nazaj k meni, pravkar pa se je odselila nazaj na stari naslov. A zakaj? Njen tati preprosto ni zdržal brez nje in menda se je od včeraj najokal kot se v ne prav kratkem življenju še ni. Žena je preprosto zaključila, da ima raje za njen okus nekoliko predivjo mačko doma, kot da bi ji mož od hudega škripnil. Sploh pa je zaradi manevra dobila zase idealno muco, ki se nadvse rada boža in leži v naročju. Luna, ki je bila mišljena kot zamenjava za Coco torej tudi ostane in zdaj imajo tri muce. Jonček pa je le zavil z očmi. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če dec 21, 2023 9:17 pm

Re: Coco / Žalec

Pravljično :D :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So dec 23, 2023 9:05 pm

Re: Coco / Žalec

Tule se je manever očitno posrečil. :clap: Coco je srečna, da ima spet svoj stari dom in tatija, Luna je nekako uravnotežila mačjo združbo, igra se s Coco in od danes tudi s Jončkom, ki je nehal pihati na babe. Tati je super zadovoljen, žena pa srečna, da se ji Luna valja po naročju in spi z njo v postelji, no, občasno se preseli tudi kl tatiju, ki je pravi mačkar. in slednji je seveda nehal cmerati zradi Coco, kar pomeni, da bo očitno uspešno preživel vso dramo. :D . Ma sem srečna tudi jaz, koza nora skrbniška. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jan 22, 2024 1:58 pm

Re: Coco / Žalec

Tule sem se kar malo bala spraševati, kako se razvija situacija z zdaj tremi mucami, pa je prispelo sporočilo, ki je zazblinilo dvome. "Vse tri muce so se navadile ena na drugo, zelo rade se igrajo skupaj, lovijo in borijo. Pošiljam vam par slikic kot ilustracijo kako nama gre. Coco je še zmeraj najbolj pustolovska, kot boste videli na posnetkih."

Coco, Jon (Miki) in Luna :kiss:
Slika
Slika
Slika
Slika

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.