Moje zlate mačje punčke in gentleman


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe apr 26, 2013 8:16 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Zdaj je Ula po sili razmer osvojila tudi kuhinjo (ji drugega ni preostalo :truce: ) - ker je gospodična lulala na posteljo :S :girlsad: se je morala za en čas odmakniti iz prostora. Moram pa reči, da je zelooooo pridna in zelooo scrkljana :girlblush: in jo imam zelooo rada, kot tudi Matejko, ki me tudi fejst crklja :girlblush:
Se kmalu javimo tudi v sliki ;)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Pe apr 26, 2013 9:44 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

:kiss: :kiss:
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To apr 30, 2013 9:31 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

No, pa smo spet tu :girlblush:
Kot rečeno, je Ula osvojila kuhinjo, ker je lulala po postelji :girlblush: (ni res :fool: lažejo kot pes teče :S ) in začuda nam je šlo super :good: prav uživa v kuhinji, ljubica mala :P Zdaj že uvajamo vsak dan več sobe z mamljivo posteljo in upam, da je uspelo :angel:
Ko so vrata odprta povsod, je itak najraje v kuhinji :D , pa Matejka tudi....imata toliko rekvizitov, da jima ni dolgčas ;)

jaz znam čisto tako zobe kazat, kot una na sliki :blush:
Slika
skoz se mi smeje :negative: pojedla jo bom, pa bo mir :good:
Slika
moja moja :girlblush: :kiss:
Slika
ljubezen je v zraku <3 :cupidgirl:
Slika
jap...pri nas so 3 mačke :O :girlblush: vedno več nas je :D
Slika
nehi že slikat no :fool: :mocking: :teasing:
Slika
Uli pri igri :girlblush: :kiss:
Slika
Slika

Ko bomo naložile slikce korajžne Ule v kuhinji, vas bomo pa zadušile še s temi :D :mocking:
Lepe praznike vsem :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To apr 30, 2013 11:43 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

O, kako lepe zobke ima Matejka, pa fajn brusilnik tudi :D
Ula je pa z lulanjem najbrž hotela označit svoj teren ;). Sta se Tinko in Čmoka tudi polulala na posteljo (vsak 1x), da sta jo nadišavila po svoje in potem nikoli več.
Na slikcah sta pa ful faci, je videt, da jima dogaja... :kiss: vsem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr maj 01, 2013 5:35 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Kaj pa vem, kaj je Ula hotela povedati s tem...bilo je 4x, tri dni zapored :S , pa upam, da smo pravočasno ukrepali. Jaz mislim, da se je sama sebe ustrašila, ker se je tako sprostila :P prav ornk pa na hitro in je bilo preveč zanjo :girlblush: Ne vem, mogoče se pa motim ;) Glavno da ona ve in da si je premislila (upam!) :kiss:
Zaenkrat princeska spi na postelji iztegnjena na meter pa pol :D in spi spanje pravičnega :girlblush: Matejka lubica pa ovčko greje :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če maj 02, 2013 4:13 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Moja bela princeska Ula si še vedno ni premislila glede lulanja :girlsad: Še dobro, da imam preventivno še vedno vse zaščiteno ;) Pojma nimam, kaj naj še naredim, kakšni predlogi mogoče?! Vsak nasvet prav pride ;)

častna straža :P ko Ula pančka, jo prijazna Matejka pazi :girlblush:
Slika
in ko neha stražiti, je tudi lepa Matejka utrujena :)
Slika Slika
Slika Slika
Slika
Slika Slika

Vsak dan lepša in sproščena Ula rada raziskuje :P
Slika Slika
Slika Slika

Sestrici se imata zelo radi :praising: :* včasih se malo zravsata, potem pa se že objemata in umivata :cupidgirl:
Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika

sinhrono plavanje...pardon...umivanje :D :girlblush:
Slika

firbček mali :kiss:
Slika

poleg zlicitiranih mišk nam je prijazna teta Bridge prinesla tudi doma narejenega perota :good: in mi ga je Ula renče izvlekla iz rok in odnesla :D :kiss:
Slika Slika
Slika

danes, preden sem polulala posteljo :S sem takole pančkala kot angelček...nič kriva :girlblush: pridna sem :girlblush:
Slika

najboljša, najlepša :girlblush: in najbolj frajerska muca :girlblush: :kiss:
Slika Slika
Slika Slika

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: vsem od Ule in Matejke...še posebej Beli šapi za žogice :punk:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14904

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če maj 02, 2013 5:51 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Joj, to lulanje :negative: Nimam kakšnega pametnega nasveta, imam pa optimistično izkušnjo. Tudi Miška je kakšen teden, dva po prihodu k nam začela lulati, tudi ona izključno na posteljo. Polulala se je skoraj vsaj dan, nisem več dohajala prat in sušit. Potem pa je naenkrat, tako kot je začela, tudi nehala. :O :yahoo: Ne vem več čisto točno kako dolgo je trajalo, kakšna dva, tri tedna. Upam, da tudi Ula čim prej ugotovi, da je pri vas doma za vedno in da to že vemo vsi in da ni nobene potrebe, da bi še naprej to sporočala na ta moker način.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če maj 02, 2013 6:21 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Renata, hvala za delitev optimistične izkušnje :good: :D tudi to prav pride :good:
Res upam, da bo tako kot pri vas - kakor pride, tako gre ;) Itak sem po naravi večen optimist in ne obupam kar tako :girlblush: tudi zaradi enega lulanja ne bom...le škoda je, da mora Uli v drugo sobo, ko je lumpa :girlblush:
Se pa bojim, kako bo prenesla, ko bo šla za kratek čas nazaj k Trixi, ker imam nujne opravke :truce: :fool: tega me je pa malo strah. Matejki ne bo problem, Uli pa zna biti :dash:
Pa tako ju imam rada, no :angel: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 11:14 am

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Jaz bi ti priporočila, da opereš vso posteljnino, jogi (če je bil pouriniran), dobro namočiš z Urine off,
potem pa celo, sveže preoblečeno posteljo poškropiš s Feliwayem v spreju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 12:04 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Hvala, Skuiki :) :girlblush: bom šla še danes iskat v Čombeta :good: Upam, da se je bo kaj prijelo ;)
Saj oprano imam vse, pa pogrnjeno s pleničnimi podlogami, da samo tisto vržem stran ;) ampak vseeno bo treba nekaj pogruntati, da bo lažje obema, Uli in Meni :)
Danes sem te podloge našpricala s kisom in se tudi izogiba postelje ;) Bomo malo kombinirali :girlblush:
Hvala še enkrat :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 2:12 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Loti pupa, ta problem sem imela tudi jaz. Ko je Miša prišla k meni je 3x lulala na posteljo in sicer vedno na isto mesto. Tako sem morala prati vse kar se je oprati dalo. Nato mi je prijateljica svetovala, da Mišo primem, ko se bo polulala, njen gobček porinen v polulano mesto in jo enkrat dobro klofnem. Tako sem tudi storila, ko se je polulala 3jič. Ne morem opisati kako je Miša zajokala, a polulala se ni nikoli več. Čarli pa je bil priden fantek in ni označeval :).

Glede na Ulino krhkost in njen karakter, ti svetujem, da moje ravnanje prihraniš za čisto na konec, če res ne bo zaleglo kaj drugega. Kajti, če bodo pomagali nasveti, ki si jih že dobila, bo to najboljše za vse.

:kiss: :kiss:
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 3:24 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Aja, še nekaj, če bo opisano pomagalo, bi jaz še nekaj časa posteljo vsakič, ko bi jo preoblekla,
poškropila s Feliwayem. Da ne bi prišla na idejo, da mora sveže preoblečeno posteljo
označiti za svojo. (Feliway vsebuje t.i. mačje obrazne feromone, zaradi katerih mačke
mislijo, da so stvar že označile za svojo, ob tem pa zmanjšuje stres.)

Pa še nasvet iz ene knjige za vedenjske težave mačk: ko boš odpravila vzroke za ponovno
lulanje (odstranjen vonj po urinu + Feliway), se prični z njo vsakodnevno igrati prav na postelji.
Najboljše bo s perotom, če ga le ima rada, uvedi ji 10 minutne dnevne igre, kjer ga mora na koncu
seveda ujeti (lahko ga, preden ji ga vzameš in pospraviš, zamenjaš za priboljšek). Matejka
naj bo vmes, ko se igrata, v drugem prostoru.

Jaz bi celo naredila tako, da bi bili koraki naslednji:
1) Najprej tretma postelje z Urine Offom + Feliwayem
2) Nato nekaj dni zapovrstjo nadzorovano igranje na postelji (=postelja postane prijeten, znan prostor, uspešen
lov na perota pa krepi njeno samozavest)
3) Šele na to bi jo pričela puščati v sobi na postelji spet "kar tako"
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 3:43 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

O, super :good: vsi nasveti dobrodošli, hvala :girlblush:

Sem že vse kupila, in bomo začele postopoma postopek, pa upam, da bo deloval :)
Saj drugače se Ula že od prvega dne redno igra in spi čez dan na postelji, le da ona ne spi pri meni čez noč, Matejka pa. Mogoče jo pa ljubosumje daje :girlblush:
Vsekakor se bom potrudila, da ji bo lažje in manj stresno :kiss: Saj bo...mora :clap: :good:
Hvala punce :kiss:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 5:34 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Držimo pesti in tačke :good: :kiss:
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 6:19 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

metka je napisal/-a: Nato mi je prijateljica svetovala, da Mišo primem, ko se bo polulala, njen gobček porinen v polulano mesto in jo enkrat dobro klofnem.


Pa ne mi govorit, no, da to priporočajo kakšni resni strokovnjaki za mačke. :O Tlačit živali gobček v lulanje in jo potem še klofnit? A niso to metode izpred petdetestih let?
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 6:30 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Ne vem Zofka, če sem bila dovolj razumljiva skozi pisanje. Jaz sem to storila, a tega ne bi več ponovila, ker je bilo grozno za videt oz. še huje za slišat, ko je Miša jokala.

Miša je bila moja prva muca in pred tem nisem imela nobenih izkušenj z mucami. Zdaj je seveda drugače :). Z veseljem tudi jaz berem nasvete, da obstaja toliko različnih bolj prijaznih metod :) za odvrnitev od lulanja na posteljo.
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 6:52 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Me zelo veseli to slišati, Metka, ker priznam, da me je kar srh stresel. Jaz bi se raje držala Skuikijinih nasvetov, oziroma v skrajni sili (ker imam to možnost) pač začela zapirati vrata v spalnico. Ampak *trkam na les* oba moja sta povsem zgledna, kar se tiče uporabe WCjev. Loti, tebi pa tudi želim, da bi se Ula kmalu pomirila!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe maj 03, 2013 7:12 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

:) brez skrbi, mi se ne bomo čofale :threaten: imam zaenkrat še fuuuul živcev na lagarju ;) Bomo probale kot je svetovala skuiki, danes je bil prvi dan po tej metodi....in tako lepo počasi ;)
Ni hudič, da ne bo dojela, da nima kaj dokazovat :P
Tudi moja prejšnja muca ni počela nobenih kozlarij, zato nimam s tem izkušenj in zbiram nasvete....saj gremo komaj v tretji teden :good: bomo že, upam, upam, upam :angel: :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po maj 06, 2013 5:41 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Matejka že ve, zakaj se noče česat....rada bi še tukaj ostala ;)
Sva se z Ulo danes česali....in kje je mačka :O :fool: :dash: samo par kil dlak je ostalo od nje :D
Slika

No, da boste vedeli...preden jo je zmanjkalo, je izgledala takole ;) prava lepotička :girlblush:
Slika Slika

hodim kot lipicanec, a ne 8)
Slika

Pa še malo ležalnih poz, če vašim ljubčkom zmanjka idej :girlblush: :kiss:
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika
Slika Slika
Kot vidite, smo precej lenobne...gremo naprej ajat pa pančkat...pa lep pozdravček vsem :kiss: :kiss:
Aja, pa rade se imamo fuuul <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po maj 06, 2013 5:48 pm

Re: Matejka in Ula skupaj na postelji

Loti, kako je pa z lulanjem po postelji?
Držim pesti, da ste brez incidentov :angel:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.