V središču

Tom Tomove dogodivščine


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Po okt 08, 2012 8:44 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Imam eno vprašanje in močno upam, da mi bo kdo odgovoril.
Za Čarlija in Mišo moram kupiti večje posodice za hrano in vodo, da bosta lahko hkrati jedla. Zdaj se solidarno izmenjujeta :D . Zanima kakšne velikosti naj bo posoda, da bosta oba lahko naenkrat jedla? Posode sem gledala preko spletne trgovine mačja hiša, pa ne štekam čisto dobro katera velikost je prava?

Hvala že vnaprej za kakšno info :) .
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po okt 08, 2012 8:46 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Je kakšen razlog, da ne bi imela vsak svoje posode?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor To okt 09, 2012 7:38 am

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Čisti kič !! :good:

Pri nas tudi ima vsak svojo posodo in jedo vsi hkrati. Ena posoda lahko sčasoma postane problem... Zdaj ko je Čarli še majhen, je Miša lahko super tolerantna glede tega, ko pa odraste, pa ni nujno, da bo še "materinsko" prepuščala svojo hrano kar tako...
Dogs have Masters. Cats have staff.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 09, 2012 7:39 am

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Za mokro hrano je celo prav, da imata vsak svojo. Briketi so lahko v večji - skupni (mi imamo keramično, ki drži 0,8 dcl in je bila mišljena bolj za kužke) oz. ker ima Miša brikete za odrasle, Čarli pa kitten so itak v dveh različnih posodicah. Moram še povedati, da mucki, ki so pri meni v oskrbi, in so Čarlijeve starosti, raje jedo Meowingheads za odrasle, kot Sanabelle kitten, zato boste tudi pri vas lahko kupovali kar te.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor To okt 09, 2012 8:35 am

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Čaoo, hvala za odgovore.

Pri nas smo takoj ob prihodu Čarlija zamenjali hrano za medowing cat˝s za odrasle, ker Čarli ni hotel jesti Sanabelle kitten in je na vsak način hotel jesti Mišine Sanabelle za odrasle. Skratka zdaj imata oba isto medowing cat in je mir :D . Od začetka sem dajala obema vsak svojo skledico pa se Čarlni ni mogel nekako navaditi Miša pa tudi ne in zdaj se hranita kot sem opisala. Je pa tako, da sem opazila, da čedalje pogosteje jesta kar oba skupaj.

Hrano, ki je ostala neporabljena sem podarila Mačji hiši na Veterini v Ljubljani. Full sem navdušena nad njihovo ureditvijo tu v Ljubljani - info tko mimo grede :)
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Pe okt 12, 2012 7:31 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Čarli in Miša sta rada povsod :) pa poglejmo :) kje sta najraje :D
na postelji
Slika

na kavču
Slika
Slika

in na tleh :D
Slika


Jupiiii kako je lušstno :P
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 655

Pridružen: Sr dec 22, 2010 1:08 pm

Odgovor So okt 13, 2012 10:03 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Super tigrasto-črn parček! <3
Time spent with cats is never wasted. ~May Sarton
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Ne okt 28, 2012 5:22 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Ojla, po krajšem premoru :) . Čarliju, Miši in meni se je včeraj zvečer pridružila simpatična psička Pika. Pika je izjemno prijazna psička. Po pripovedi zadnjih skrbnikov je labradorka. V darilni pogodbi in potnem listu piše, da je zlati prinašalec. Meni in moji prijateljici pa deluje, da je mešanka med labradorko in zlato prinašalko. Iskreno povedano, kaj je v resnici, mi je še najmanj pomembno. Bolj pomembno mi je, da mi je ona všeč in da mi je prirasla k srcu takoj prvi trenutek, ko sem se usedla k njej v avto.

Psička ima zlo težko pasje življenje za seboj, čeprav je stara šele 4 leta. Do letošnjega maja je revica živela na verigi. Zadnje pol leta pa v garaži. Jedla je hrano za ljudi in nekaj pasje hrane. Po obnašanju psičke se vidi, da je bila zelo trpinčena :dash: , ker se zelo veliko plazi po po trebuhu, ko se ji približam in ji hočem nadeti ovratnico ali povodec. Se mi kar smili, ko to vidim :( .

Ko je včeraj prišla k meni domov, je potrebovala kar nekaj ur, da se je umirila, sprostila in ulegla na njeno ležišče, ki sem ji ga pripravila. Dobro se razume z mucami in si želi družbe z njimi, tako zelo, da se kar joče, ko se je muce izogibajo. Najbolj družaben je Čarli, ki se ji je čez dan kar nekajkrat približal.

Prepričana sem, da se bomo kmalu vživeli in da bomo prava nerazdružljiva druščina :). Najprej pa naju s Piko čaka velik podvig: v torek greva na sterilizacijo.

Dragi prijatelji, toliko za sedaj. Se vam oglasim čez kakšen dan z novimi novicami in morda fotkami :).
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne okt 28, 2012 5:23 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

spet je eno revše dobilo dom, zlati ste :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 28, 2012 7:32 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

To je bila pa hitra akcija. :good: Bravo za to odločitev, Pika bo pa zagotovo kmalu ugotovila, da je prišla v gostoljuben dom in k človeku, ki jo ima rad. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne okt 28, 2012 7:40 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Sem kar brez besed... :rose:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Sr okt 31, 2012 5:12 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Pozdravljeni,

naša druščina vas lepo pozdravlja. Žal nismo tako dobro kot bi si želeli. Naša psička Pika je bila včeraj sterilizirana in je revica zelo uboga. Nima apetita in po neprespani noči nocoj, danes cel dan leži na moji postelji. Kar krči se mi srce, ker se mi psička smili. Čarli je iz solidarnosti nekaj časa počival z nama na postelji, zdaj pa izvaja svoje mačje vragolije po stanovanju :) , Miša pa se je skrila v en kot in bog ve kje je. Se bo prikazala zvečer, ko bo šla v svoj prostor v loži.

Ali kdo ve koliko časa traja, da se psičke okrepijo po operaciji? Ali kdo ve kdaj začnejo jesti? Pika danes pije samo vodo in iz roke mi je 3x jedla brikete iz roke. Briketov v posodi pa se ne dotakne. Tudi lulat ni šla čez dan, ampak samo zjutraj. Upam, da jo bom uspela peljati zvečer. Priznati moram, da me tole kar fanj skrbi.
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 31, 2012 5:32 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

2-3 dni.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr okt 31, 2012 6:15 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Metka, nič si še ne delaj skrbi, vse bo OK. Pri zdravih živalih ni nič hudega, če kakšen dan ne jedo.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Sr okt 31, 2012 7:39 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Hvala Trixi in Helena za vajine info. Zdaj se je Pika zelo razživela in je kar nekaj pojedla in popila in 2x lulala :) . Skratka zdaj sva zrihtalli za danes.

Trixi ali veš, da je tudi moja Pika med zlato prinašalko in labradorko tako kot tvoja Bella :). Prej je Pika moji prijateljici jasno pokazala, da pripada meni :). Prijateljica se je ponudila, da jo pelje lulat, jaz pa sem bila z njenim možem v stanovanju. No Piko je peljala na travnik in jo spustila iz povodca, Pika pa jo je ucvrla k vhodu najinega bloka, da jo je prijateljica komaj dohitela. Ne morem verjeti, da se je v kratkem času tako navezala name :). Full mi veliko pomeni. Najpomembneje pa je, da se tudi z mucami razumejo. Ma prava kompanija bomo, ko si Pika dokončno opomore. Takrat vam pokažem tudi nekaj fotk. Do takrat pa se bomo le brali :).
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Sr okt 31, 2012 7:39 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Hvala Trixi in Helena za vajine info. Zdaj se je Pika zelo razživela in je kar nekaj pojedla in popila in 2x lulala :) . Skratka zdaj sva zrihtalli za danes.

Trixi ali veš, da je tudi moja Pika med zlato prinašalko in labradorko tako kot tvoja Bella :). Prej je Pika moji prijateljici jasno pokazala, da pripada meni :). Prijateljica se je ponudila, da jo pelje lulat, jaz pa sem bila z njenim možem v stanovanju. No Piko je peljala na travnik in jo spustila iz povodca, Pika pa jo je ucvrla k vhodu najinega bloka, da jo je prijateljica komaj dohitela. Ne morem verjeti, da se je v kratkem času tako navezala name :). Full mi veliko pomeni. Najpomembneje pa je, da se tudi z mucami razumejo. Ma prava kompanija bomo, ko si Pika dokončno opomore. Takrat vam pokažem tudi nekaj fotk. Do takrat pa se bomo le brali :).
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če nov 01, 2012 8:51 am

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Če travnik ni ograjen, je spuščanje novega kužka iz povodca zelo neodgovorno, saj so nepredvidljivi, se lahko česa ustraši in zdirja na cesto, pod avto. Za sprehajanje uporabljajte flexi povodec, da kuža ne bo čisto na kratko. Pridem na obisk, malo pozdravit, ko neha deževat, da gremo na en sprehod.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Če nov 01, 2012 10:07 am

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Ojla Trixi,

full bom vesela tvojega obiska in naše živalce tudi. Iz tritedenske izkušnje s psom vodičem sem se naučila ravno to, da se novega psa, ki ga ne poznaš dobro ne spušča. Hvala bogu, sama še nisem naredila take traparije, da bi jo spustila. Moram priznati, da Pika niti ne kaže težnje po temu, da bi hotela biti spuščena. Na flexi povodcu pa se prav dobro počuti. Veliko mi pomeni, da je tako ubogljiva, da lula in kaka na flexiju.

Me pa zanima ali tvoja Bella tudi hoče biti na postelji? Pika hoče biti nonstop na moji postelji in prav čudim se, da po cele ure mirno leži. Če jo spodim dol, gre gor nazaj, tako, da jo moram ponoči dati spat na hodnik, da imam mir.
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če nov 01, 2012 12:44 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Super, me veseli, da je pod kontrolo. Ziher je le ziher!
Naša je Ajka (Bella je bila gluha bela mala mucka) in ni v nadstropju, kjer spimo, zato ne spi na naši postelji.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če nov 01, 2012 12:47 pm

Re: Čarlijeve dogodivščine v novem domu:)

Če ti odgovarja, da je na postelji, jo pustiš. Če pa ne, pa odločni NE, DOL in se bo navadila, da ne hodi. So brihtni. Mora biti pa odločitev trajna, da pes ve, pri čem je in kaj sme. Ne, da enkrat lahko, drugič pa ne (če je npr. mokra).
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.