V središču

JANKO


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16130

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne dec 02, 2012 9:48 am

Re: JANKO

Sem se ob tem sporočilu spomnila, kako prestrašen je prišel v oskrbo k slavici, socialno povsem zanemarjen muc, ki je potreboval zelo dolgo, da je spet zaupal človeku. Zdaj pa tako srečen in oboževan. Samo sa smejat se :) (pa tudi kakšno solzo potočit od ganjenosti).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Ne dec 02, 2012 10:21 am

Re: JANKO

Mia_2006 je napisal/-a:Slika



pri taki slikici se res lahko samo stopiš, :kiss:

hehe slavica, danes boš mela ziher močno alergijo :P na sneg recimo :D
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne dec 02, 2012 12:30 pm

Re: JANKO

ja, jo imam, zato pa nisem nič kaj pametnega napisala :girlblush: .
Ta maček je v začetku delal panične kroge po sobi takoj, ko je zagledal človeka, pa četudi si samo
mirno stal ali sedel :girlsad: .
Zdaj pa sproščeno spi v naročju :yahoo: :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Po jan 17, 2011 8:34 am

Odgovor So mar 02, 2013 8:23 pm

Re: JANKO

Mi se imamo super, pa vi? :) Za Janka sem nabavila furminator (ujela sem neko akcijo), ki ga naravnost obožuje. Očitno mu je všeč malo bolj groba krtača, jaz pa priznam, da sem bila na začetku kar malo skeptična, da ne bom pregroba. Zelo ga moram pohvaliti, zelo rad sodeluje pri česanju oz. kakršnikoli negi. Običajno je na vrsti za Sini, ki jo zaradi daljše dlake dnevno češem. Ko imava midve dovolj, ga pokličem in sam skoči na mojo mizo. Krempeljčke imava postrižene 1 2 3, kot da je najhujši salonski maček. :) Potem ga seveda nagradim z vitaminsko pastico. Po navadi me pogleda v smislu: "Kaj, to je to, me ne bi še malo mečkala?" :O

Pravkar ima fant na obisku svojega sodelavca, ki je visok moški z globokim glasom. ;) Sini in Janko sta prevohala njegove čevlje, v miru pojedla večerjo in zdaj tičita nekje v dnevni sobi skupaj z njima. Fenomenalno, še pred enim letom sem mislila, da tega pri Sini ne bom nikoli dočakala. :good:

Vmes je bilo novo leto in vso tisto pokanje... :fool: Smo v 16. nadstropju in vsi zvoki od spodaj so zelo ojačani, kot bi bilo vse na megafon. Tako da je bila vsaka petarda kot bomba. Boščka mojega je bilo štlah, ves znerviran je tekal po stanovanju. S fantom sva se zato podvizala in povabila družino na silvestrovanje kar k nama domov. Smo preživeli, zdi se mi, da ga je zelo pomirjala najina bližina.

Drugače je zdrav, edino lahko bi malo manj papal. Obožuje smrdljivo miš, sta najboljša prijatelja. V gobčku si jo nosi po stanovanju, si jo podaja, teka za njo, jo meče v zrak... Nor je tudi na žogice v kakršnikoli varianti, jih imamo po celem stanovanju. Pa seveda tista proga od CatIt-a. In tunelček! :D Je kar živahen, sploh čez dan. Rad je na toplem, spi na vodni postelji, ki je ogrevana, te dni ko je malo več sončka, pa se prav sonči. :D Sini ne mara direktnega sonca, zato mi je prav zanimivo. Na balkon ni šans, da gre, sploh ga ne mika (Sini včasih zateži in ji odprem). Zdi se mi, da je vedno bolj zgovoren, pogosto kaj pripoveduje ali me "pozdravi". Najraje pa se stisne k meni, pa tudi k fantu, in to tako trdno trdno, kot da noče, da greš še kdaj stran. :kiss: Pa rad rije po odejo, če mu fant naredi "iglu". Imata svoje "moške" trenutke. :lol: Nasploh je vedno tam, kjer je človek. Če nimaš časa zanj, nekje za tabo neopazno spi in čaka, da ga pobožaš ali da gremo naprej - kuhat, se igrat, gledat tv, se učit (obožuje ležanje na papirju)... Zlat je! :angel:

Kravici se paseta
Slika

Busteeeeed! Nič kliv, seveda. ;)
Slika

Naslednji dve sliki mogoče nista najlepši, pa tudi ne za javnost, sta pa cart, sploh če imaš sam mačke doma. :blush:
Slika

Tako se tudi znava nagužvat
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So mar 02, 2013 8:29 pm

Re: JANKO

al je to en lep opis za srček pogret <3

fajni ste! :good: Sini in Jankotu pa :kiss: :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne mar 03, 2013 8:01 am

Re: JANKO

pikec zlati, kako te imajo radi <3
pa fin gospod si ratal, česanje pa to :D , in kakšno lepotičko imaš za "ženo" :good:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Po jan 17, 2011 8:34 am

Odgovor Pe mar 15, 2013 12:01 am

Re: JANKO

Janko se je ta teden pustil pustil pobožati (+ malo sta se poigrala) robatemu moškemu obisku :D , ki ga je prvič videl. :yahoo: :clap: :good: Ko je postal član naše družinice, se je bal celo svojega novega ata, zdaj pa kar takole. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe mar 15, 2013 3:10 am

Re: JANKO

To je pa res ogromen napredek :O :clap: :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Pe mar 15, 2013 7:44 pm

Re: JANKO

Janko in Sini, fajn parček sta <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16130

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 15, 2013 7:59 pm

Re: JANKO

Čudovita sta. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Po jan 17, 2011 8:34 am

Odgovor Ne apr 07, 2013 5:27 pm

Re: JANKO

Janko je že velik fant, danes je star 2 leti. :kiss: Vse najboljše, bučko moj.

Janko je bil skoten enkrat aprila, natančnega datuma ne vemo, zato smo določili kar dan posvojitve za rojstni dan. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po apr 08, 2013 3:53 pm

Re: JANKO

Vse najboljše :clap: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po apr 08, 2013 4:37 pm

Re: JANKO

vse najboljše, zlati fant :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor Po apr 08, 2013 5:31 pm

Re: JANKO

Vse najboljše, srebrnček, krasen si! :kiss:
Dogs have Masters. Cats have staff.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Po jan 17, 2011 8:34 am

Odgovor Pe jun 13, 2014 8:14 pm

Re: JANKO

Pozdravljeni,
predolgo se že nismo javili. Janko je aprila dopolnil že 3 leta, julija pa bo pri nas že 2 leti. Bivamo v popolnem sožitju, kot bi bil že od nekdaj z nami. S Sini se lepo ujameta. Rada se zafrkavata, skrivata, se strašita, včasih tudi lovita kakšen krog po stanovanju. Janko je zdrav in zelo srečen. Je zlat, zelo nežen muc, ki se bi najraje ves čas crkljal. Malo se je umiril, manj bi se igral in raje malo več stiskal k človeku. Pred 5 dnevi sva z možem prišla z 10-dnevnega dpusta (mačka sta bila sama doma z oskrbo in igranjem 2-3x na dan); Janko je od takrat najsrečnejši maček na svetu, pogovarja se, stalno je 1 cm od mene... Ko sva prišla domov, me je kar malo stisnilo. Imel je podoben pogled, kot takrat, ko sva ga pripeljala k nam domov. Steklen in prestrašen. Po moje je že mislil, da je to to, da je spet sam in zapuščen. Ampak mi ga ne damo več! :) Čez eno uro je že dojel, da sva tu in da bo vse po starem. Sini pa kipi od sreče, samo da je nazaj njen ljubljeni ati. :rolleyes:

Janko še vedno rad papa. Tu in tam ga prime in ukrade kakšno hrano. :truce: Na balkon smo namestili dva mala stolčka in mizico, to je te dni glavna atrakcija zgodaj zjutraj. Mia_2006 in Janko skupaj zajtrkujeta na balkonu ob 6.00. :D Sini je na balkonu raje zvečer, ko sonce zaide, svetloba ni zanjo. Nasploh je Sini bolj nočna mačka.

Zanimivo je, da Janko še vedno napreduje v socializaciji, pri tem pa ima ogromen vpliv tudi na Sini. Na dopust so prihajala evforična sporočila, da se gospodična pusti božati in nositi! ljudem, ki jih vidi nekajkrat na leto. Za to do sedaj še ati ni bil preveč dober. :lol: Janko očara prav vsak obisk, starejšim gospem zna zlesti tudi v naročje. :O Po navadi zbeži, ko zazvoni zvonec (to ga je seveda naučila paničarka Sini), ampak je preveč radoveden in je po 1 min obiska že zunaj in šarmira. Deli buce, se pusti božati, potem pa se zlekne nekam v središče dogajanja. :) Z njim ni nobenih težav. Janko je nad vsem navdušen. Neguje se zelo rad: češe, masira, striže krempeljce, in ja, tudi kopal se je že. Imel je precej mastno dlako in prhljaj. Zdaj teh težav več nima. Kopanje in fenanje je lepo prenesel. Vsaka mu čast! Po kopanju je izredno napredoval v zaupanju. 2x bolj zaupa. Iz stanovanja sploh ne sili.

Jaz obožujem tega mačka. :blush: Neznansko me osrečuje dejstvo, da se pri nas tako dobro počuti.

Rad ima kartonski praskalnik v ozadju. Medtem ko to pišem, kliče, da je čas za večerjo.
Slika

Slika

Slika

Kavč je precej priljubljen, še posebej, če je v bližini atijeva pižama. Sini pravi, da je skoraj tako, kot če bi sedel poleg nje. :rolleyes:
Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jun 13, 2014 8:43 pm

Re: JANKO

Sem že pozabila, kako sta lepa <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 14, 2014 7:25 am

Re: JANKO

Jaz pa, kako so mi všeč ti zapisi o mačji idili <3

Čudovito lepo se bere, uživajte še naprej :kiss: :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne jun 15, 2014 3:37 pm

Re: JANKO

Krasno <3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 122

Pridružen: Po jan 17, 2011 8:34 am

Odgovor Sr sep 24, 2014 11:55 am

Re: JANKO

Zasačen 1.: "Ti tvoji puloverji so fino mehki, pa še fino zatemnjeno je."
Slika

Zasačen 2.: "Saj sem lahko tu, a ne?" :angel:
Slika

Zasačen 3.: "A jaz? Neee."
Slika

Poze
Slika

Slika

Slika

Slika

Sini
Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe sep 26, 2014 10:38 pm

Re: JANKO

Kdor je lep, je lep, a ne Janko 8) in Sini :kiss:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.