Al Capone je zdaj Maksi.....


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:21 pm

Odgovor Po mar 19, 2012 9:22 pm

Al Capone je zdaj Maksi.....

Da še jst na kratko napišem, kaj se pa pri nas zanimivga dogaja :cat:

Mici po enem dnevu še kar ni preveč navdušena nad novo družbo. Mislm pa, da je preživela začetni šok. Zdaj se lovita po stanov anju, on bi se igral, ampak če se ji preveč približa ga takoj opozori s pihanjem, da je preblizu. Sta pa ful smešna, kr zdej je pogruntala, da se je tud on malo boji, če piha, tko da ga pol preganja po stanovanju.....In ni ga napadla, ko jo je zrinil od njene sklede s hrano (požruh beli) :P

V glavnem, upam, da bo pogruntala, da se hoče na vsak način igrat z njo, ker se nonstop meče po tleh okol nje pa tud za žogico sta skupej tekla, čeprav sta se pol trapasto gledala, kdo jo bo dobil... :D :D :D


Slike bojo kmal, sm se trudla ampak ta bela kosmata rit noče bit pr miru..... :nyam: :nyam: aja pa glasen je FUUUUUL :dash:
A meow messages the heart. - Stuart McMillan
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po mar 19, 2012 9:32 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

:clap: :yahoo: :good: :yeey: *čist happy*

Vi pa kar redno poročajte, ful je lepo brat ko gre kaka taka mačja faca, kot je bil naš "gangster", v nov dom!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:21 pm

Odgovor Po mar 19, 2012 9:35 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

ne vem čist kaj naj si mislm, to so ceu dan dirke pa boj za oblast se mi zdi....pa ga Mici glih hoče povohat pol jo pa po nosu mahne.... :girlsad:
A meow messages the heart. - Stuart McMillan
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po mar 19, 2012 9:37 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Počasi in potrpežljivo, pa bo ;) Tudi ona potrebuje čas, da se navadi na prišleka. Sploh pa na takega hiperaktivca :D

Če se ti zdi, da je to za njo prevelik stres, ju magari loči del dneva, da bo imela malo miru.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:21 pm

Odgovor Po mar 19, 2012 9:43 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

ja sej sm ga zaprla v drugo sobo, kr sta se že skor mau preveč agresivno lovila, češ "kdo bo koga".... :S
A meow messages the heart. - Stuart McMillan
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po mar 19, 2012 9:52 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

maja.pintar je napisal/-a:ne vem čist kaj naj si mislm, to so ceu dan dirke pa boj za oblast se mi zdi....pa ga Mici glih hoče povohat pol jo pa po nosu mahne.... :girlsad:

14 dni se ponavadi privajajo drug na drugega, vse, kar je manj, je zelo uspešno.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po mar 19, 2012 10:00 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Ooo, bravo zajci :D :clap:

Smo se lih spraševale, kako vam gre. Pri nas je tudi staroselec še v primadona mode, ampak se je že začel tajat - tud pri vas bo še lušno, sploh ker je Mici tak cukerček od mačke :kiss: Jo bo že zašarmiral, nič bat :)

Uživajte v dirkah, pa se kej obiščemo, ne? ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 124

Pridružen: Po nov 14, 2011 11:27 am

Odgovor Po mar 19, 2012 10:16 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

helena je napisal/-a:
maja.pintar je napisal/-a:ne vem čist kaj naj si mislm, to so ceu dan dirke pa boj za oblast se mi zdi....pa ga Mici glih hoče povohat pol jo pa po nosu mahne.... :girlsad:

14 dni se ponavadi privajajo drug na drugega, vse, kar je manj, je zelo uspešno.


Meni se zdi, da se moja dva še kar privajata :D Moj ta prvi še zdaj občasno lovi priseljenko, ona ga ene 3x po nosu pa sta zmenjena :) Če imata pa preveč dirk se pa mal zaderem pa je mir... sem pa tudi jaz na začetku ful paničarila, ampak sem videla, da se sekiram samo jaz, onadva se ne :D
Najbrž nikoli ne bosta ful prijatelja, ampak jaz imam rada oba in ju pač ne dam in še zmeraj upam, da bom nekega dne videla prizor velike ljubezni :D če ne, pa tudi prav, v vsakem primeru imam dva krasna :cat: :cat:
Srečno! ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po mar 19, 2012 10:37 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

KatjaB, končno si dojela. :D :kiss: In če bi ju dala narazen, bi se pogrešala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30007

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po mar 19, 2012 11:58 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

:) Vse bo OK, glede na že poznana karakterja muc. Al Capone - Maksi je bil tudi v začetku malo bossy do prijazne Suzi, nato pa bil super prijatelj z Blackyem, njo in še eno cimro. Sam bi bil pa žalosten in bi klical, jokal na svoj način. Vas spremljamo in držimo pesti, da postane pri vas "kičasto", če ne pa vsaj prijateljsko mačje vzdušje. :angel: :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:21 pm

Odgovor To mar 20, 2012 8:59 am

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Dans zjutrej sta se že malo "noskala"....ampak Mici še kar piha pa zavija, če preveč rine vanjo, mora ona prit do njega pol je pa ok ;) ;) ;)
A meow messages the heart. - Stuart McMillan

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor To mar 20, 2012 9:20 am

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

To so pa babe! :D Imam dva taka doma...dama je zganjala finočo in se delala šefico, on je pa plesal okrog nje.
Se bosta unesla, sploh, ko je Al Maksi 8) tak CAR!
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:21 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 9:21 am

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Ja še kr frči dlaka 8) ....če sta zaspana pol lahk skup spita, drgač se pa ganjata po stanovanja pa skačeta en v druzga.... :truce:
A meow messages the heart. - Stuart McMillan

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30007

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr mar 21, 2012 9:35 am

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

:girlblush: Bi se mogli zagrebst za mirnega in prijaznega Jankota, pa bi bilo lažje z združevanjem.
Saj bo, saj bo, tudi ta kombinacija bo kmalu OK. :kitty:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:21 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 11:25 am

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

jst res upam, kr zdele sta se kr mau preveč stepla.... :S
A meow messages the heart. - Stuart McMillan
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr mar 21, 2012 12:21 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Upam, da jima ne dovoliš, da se resno stepeta. Pri združevanju vmešavanje človeka sicer ni dobro, če pa pride do hujše agresije, ko je jasno, da se skušata muca poškodovati (grizenje, kremplji), pa je energičen poseg človeka nujen (vpitje, ploskanje z rokama, po potrebi fizično ločevanje). Tako muca prejmeta sporočilo, da se to ne sme. Če kljub temu izkoristita vsako priložnost za spopad, z združevanjem slabo kaže. Morda ne bi bilo slabo, če bi situacijo v živo videla prejšnja skrbnica (Trixi), ki bo tudi ugotovila, če so pri Al Caponeju nastopile kakšne vedenjske spremembe, ki bi kazale na to, da se v novi družbi ne počuti dobro.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 12:41 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Dobro je treba opazovat kako točno se to lovita in tepeta. No, tepež je že kar huda stvar lahko.

Namreč, te moje 3, ki jih imam zdaj, so prišle ena za drugo in vse so se mislim da v roku 2 dneh marale. Kar je bilo precej hitro. S tem, da sta se 2 prav cartali in lupčkali. Danes se vse občasno poližejo, mlajši dve se kdaj še cartata, pa prav sestrsko preverjajo ena drugo, če je vse ok pa tko. Kljub temu pa še vedno dirkajo kot zmešane kdaj (no, vsak dan pomoje). Se zelo rade lovijo in jih pustim. Ker so 3 se včasih lovijo vse 3, večinoma pa v parih, tako da se malo menjajo. Občasno pa igro prekinem, takrat ko najmlajša pade notr in izgubi občutek, ter skače na hrbet eni starejši, ali pa ko jo napade, sicer igrivo a brez občutka. Takrat igro prekinem, pa je vse ok in se imajo še vedno rade. Tamala je sicer alfa, malo testira meje, pa vseeno zelo prijazna in nobeni ne teži, razen če se spozabi med igro.

Smo imeli pa vmes enega malce predivjega za našo skupinico, ki je pa res maltretiral obe muci, tako da je ena veliko pihala, druga pa je od obupa samo bežala. Tisto je bilo pa res divje, bolj kot stalno frčanje dlake, se je videl stres v obnašanju mačk in zato tudi nismo ostali v isti zasedbi.

Moj nasvet je, da dobro spremljate odzive Mici ter tudi kako pogosto se to bockanje med njima dogaja. Ali je samo občasna divja igra ali se Maksi res spravlja na Mici, ker ve da je močnejši. Če ne bi pa od Gipsy nasvet tudi jaz predlagala, in sicer da vam Trixi pomaga. :) Ležala en čez drugega lahko da ne bosta nikoli, ampak naj bo cilj zaenkrat vsaj to, da sta prijatelja, ki ne matrata en drugega.

To bi bil moj nasvet. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:21 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 3:34 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Sej vem kako zgleda, ko se mačke zares stepejo ampak niti približno ni tako grozno...mogoče sm malo pretiravala, ker se je z mucom, ki ga Mici pozna, prej ujela...je pa res, da je bolj mirne narave in sramežljiv in ga je lahko po mili volji preganjala in skakala po njem , Maksi je pa isti karakter in mu ne more bit šefica kr takoj. Do teh t.i. "hujših bojev" pride ko sta oba že dlje časa v istem prostoru (tud več ur) pa se najprej noskata, pol se malo podita okol....na koncu sta pa oba že tko naspidirana, da se klofutata (ampak ne s kremplji), niti se ne grizeta. Skačeta eden v drugega (oba v isti meri čeprov Maksi ponavadi začne) in eden na drugega....Mici začne pol pihat in prhat pa občasno tud malo zavija. Pol jih pa zaprem vsakega v svoj prostor, da se malo oddahneta. In tako se ta cikel ponavlja....Sta bla pa zdaj že 2 noči skupej pa ni blo nč narobe zjutrej, po moje sta spala vsak na svojem koncu kavča..... :fool: :truce:
A meow messages the heart. - Stuart McMillan
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 3:47 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Maja, pri mojem prvem združevanju sem cel teden stala med mačkonarjema - v eni roki metla, v drugi pa cev od sesalca! :devil: :truce:
(zdaj pa štirje na precej majhnem prostoru kar v redu sobivajo... no, z občasnimi izpadi ta'malega hudička in prve staroselke ) ;)

Daj jima še malce časa... saj bo, boš videla. :)
(več bo pa itak Trixi povedala)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:21 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 4:30 pm

Re: Al Capone je zdaj Maksi.....

Hehe, moja teta je tud velika "mačjeljubka", ma 6 muc doma v stanovanju, 3 fantke in 3 punčke....s tem, da je najstarejši očka od dveh iz te skupinice, dva sta iz zavetišča, enega je pa dobesedno s ceste pobrala. Pa se kr razumejo med sabo......zdresirani so pa vsi tko, da ne moreš verjet :P :P :P
A meow messages the heart. - Stuart McMillan
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.