Naša lepa Vidi in Tildi


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor To feb 14, 2012 10:21 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

:kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: So jan 28, 2012 7:10 pm

Odgovor Če feb 16, 2012 11:46 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

Popi je tudi želvovinka,
smo šele tri tedne skupaj, a ene par reči sem že opazila: tako stereotipno, kot govorijo moški za ženske, tako je tudi človeško-mačje razumevanje želvovink: "Kok so ženske ena komplicirana bitja Sploh jih ne razumem, kaj hočejo."
No, pa ni čisto tako. Ko sebe (kot žensko) spoznaš, vidiš, da rabiš svoj prostor, čas in subtilno nežnost ter zdravo mero (beri: ob pravem času zadostno količino) pozornosti.

Tako kot žensko, moraš tudi mucko (mogoče želvovinko še bolj?) iskati, katere in kolikšne so njene potrebe, jih uganiti in jih zadovoljiti. Naša Popi ni kot kaktus, ki preživi, četudi pozabiš nanj za dlje časa, je prej en zahteven benjamin, ki ti začne odmetavati liste brez logičnega vzroka in jih odmetava vsedokler ne zgruntaš, kaj mu manjka in to urediš. (Doma imam pet benjaminov in se obnašajo kot pet želvovink. Ker sem jih v petnajatih letih uspešno ukrotila, mi zato Popi ni tako komplicirana??).

Skratka, Lidka, nič traumirat! Luno zaposli po trikrat na dan po 40 minut z igro. Jo boš že znala nekako shecat, da bo lovila "miško". Več kot se z njo igraš, bolj ti bo hvaležna in se ti dobrikala in iskala tvoje božanje. (in ponoči bo bolje spala). Nekje sem prebrala, da so želvovinaste bolj zahtevne mucke. Moj sine, ko je izbiral mucko za posvojitev, se je zaljubil v Popi in rekel: "Všeč mi je, ker ne skače za "miško" kar tako na pamet, vidim, da razmišlja in logično sklepa. Inteligentna je."

Sem že kar vedela, da bo z nama živela mucka, ki zahteva možganske zaposlitve, vedno nove in zahtevnejše naloge in izzive.

Vsak drugi dan bo Luna morda manj dostopna za tvoje dotike. Ne se ustrašiti, da te ne mara. Spoštuj jo! (igraj se z njo, in ne sili vanjo, če te ta dan slučajno zavrača.)

A ne, kako nas boli, kadar smo zvrnjeni?! (Te razumem!)

Pošlji nam še kakšno zgodbico Vide in Lune!

Lp, Urška
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 16, 2012 11:50 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

(Doma imam pet benjaminov in se obnašajo kot pet želvovink.


:lol:

kakšen simpatičen stavek in mi je kar polepšal večer :)

en sam stavek ... hvala :girlblush:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Pe mar 16, 2012 7:21 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

Nekaj časa je minilo. Skoraj tri teden bo, kar je z nami Tildi, danes pa res, uradno naša. : ) Tole je zdaj lep, uigran mačji par, sicer se imata radi, pa klofata, pa jesta skupaj, pa vse take mačje zadeve. Vzdušje je sproščeno. Danes je bila "mačja mama" od obeh muc pri nas na obisku, :) Zdaj pa končno malo fotk. :kiss:

Tole je bilo prvo uro, ko je bila pri nas. Vrečka mačje meta, potem pa v tem zamaknjenem afektu povezne želvo za igrat na glavo. In jaz iščem aparat, da fotkam...
Slika


Kako je naši Tildi hudo...
Slika


Prvi večer pri glavi družine...
Slika

Vidi je pa kle TOK luštna...
Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Pe mar 16, 2012 7:49 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

Vidi je lepo samozavestna mucka. Prvo uro je postavila stvari na svoje mesto, povedala Vidi, da bo ona šef od zdaj naprej, izbrala svojo "sveto točko", kamor se tamala mačkica ne upa in to je bilo to. Zadeva urejena v petih minutah, kot bi se reklo.

Zna povedat, ko je lačna, ko bi se božala, pridet na posteljo se pocrkljat. K Zali. Kamorkoli, seveda, po mačje, ko ONA želi.

Madonca jo imamo radi. Obe. :girlblush:


Z Zalo...
Slika


Kar delaj nalogo, ampak zdaj jaz kle ležim...
Slika


Na balkonu...
Slika

Vidi je "sfrizirala" travo...
Slika

Tkole Lidka ne more sedet za svojim compom...
Slika

Hvala bogu, da so dons bejbe mal torbic pregledale, sicer sploh ne pridem do teh škatel. In ja, obe z Vidi sva not čepeli. Hvalabogu, da nas razumete, res, sva hvaležni... :D
Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Pe mar 16, 2012 8:01 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

8) 8) 8) Urška, a nista Popi in TIldi sestrici? 8) 8) 8) 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21716

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 16, 2012 8:09 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

ja, sta. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Pe mar 16, 2012 8:32 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

A je še katera iz njunega legla??? :blush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe mar 16, 2012 9:12 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

lubice zlate :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16149

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 16, 2012 9:31 pm

Re: Naša lepa Vidi in Luna

A je še katera iz njunega legla???


Jaz komot zrihtam ene dve, po potrebi tudi tri. :D
Me veseli, da ste se ujeli. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Ne mar 18, 2012 8:39 pm

Re: Naša lepa Vidi in Tildi

Ja, Gipsy, tole je čisto druga zgodba. : ) Mace so super, mi pa tudi. Ti pa moram povedat, da sem te sanjala današnjo noč, da si nas peljala (šefica itak) na nek izlet in smo pripravljali hrano z s sabo, kot da bo vesoljni potop. 8) 8) 8) Evo, da boste vedele, se mi motate po podzavesti. 8)

Včeraj sta bili naši lubici prvič sami čez noč. Moja sestra je prišibala, da ju nahrani, pa da se malo poigrajo, me je klicala, da sta jo bili tok veseli, že na vhodu, ko je hotela noter. Vidi se itak meče po tleh, češ, suženj moj človeški, božaj me... Daj no, hitro, se boš že potem sezula... Hitro, miu, miu... In se raztegne po vsej dolžini, da jo lepo božaš po hrbtu. :yahoo: Malček me je skrbelo, kako bo, saj veste, mačje mame nismo nikoli mirne. Sploh pa, ker je bilo prvič. Danes sva prišla domov, vse je bilo okej, niti eno mačje ležišče ni bilo pospravljeno in na mestu (pa jih je okoli 10), kar je kazalo, da sta se podili in igrali prav tako kot vsak dan. :yahoo: Veseli sta naju bili, seveda kosila še bolj. Hi, hi. Pa potem, da smo se malo mečkali in igrali. (jaz sem bila danes že zjutraj čisto na trnih, gremo, gremo, domov, naše mace so laaačne)... Sicer pa sem naštimala hrano, dve vrsti briketkov, da ja ne bo sile, ko naju ne bo.
Psst. Sam prišepnem. Nujno moramo kupit zaprto mačje stranišče, ker tale naša Tildi koplje z obema tačicama naenkrat in to tako zavzeto in strastno, da leti vse naokoli. Torej, v kopalnici je bilo kot bi kdo stresel pesek po tleh. Srčica mala mačja, ona tole res naredi zelo silovito. Se spomnim Lune, kako je lepo z eno tačko zakopavala zelooo dolgo, da je bilo vse v najlepšem redu. In tudi en kamenček ni nikoli odletel ven. ;)

Je pa naša velika mačka Tildi danes zaspala v sončnem zahodu na balkonu. Sem naštimala dekco na visoki omari, dvignila žaluzije da gledata ven in sedita na mehkem. Vidi je danes ujela najbolj bio mačjo igračo, mušico, potem pa, eh, akj bi govorila, saj veste, kaj sledi. Mačje bio igrača se hitro pokvari, če jo preveč teptaš, potem pa jo je najbolje kar pojest. : ) Ma kera romantika... : ) :good: Zdajle pa itak spi v moji postelji, Vidi pa v svoji košarici na hodniku.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Če apr 05, 2012 9:36 am

Re: Naša lepa Vidi in Tildi

No, pa da se moje punce malo javijo. Tildka ima super spalne poze, vedno ko jo vidim, letiiiim po fotoaparat in jo pritisnem. No, ne vedno, saj bi jih sicer bilo še več...
Dva dni že sedita ena zdraven druge na balkonu. Očitno Vidi ne teži preveč. Tko da. Fajn.

: )

Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29979

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če apr 05, 2012 10:27 am

Re: Naša lepa Vidi in Tildi

:) Iiiii, srčici zlati, kako zelo znata uživati! :kiss: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če apr 05, 2012 10:45 am

Re: Naša lepa Vidi in Tildi

v Tildi je zgleda nekaj črnogorskega, lenoba lepa :D :kiss: :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 06, 2012 1:48 pm

Odgovor Če apr 05, 2012 3:25 pm

Re: Naša lepa Vidi in Tildi

Emm, čist res je. Tildka je fajn umirjena, zlo uživaško usmerjena, jest, spat, se igrat pa pocrkljat, to je njeno mačje življenje. Njej se ne da firbcat, pa povsod glavo vtaknit, ona raje počiva, leži in spi... Dons dopoldan je bila ene 3 - 4 ure na balkonu, pa se je počasi primigala na hodnik, je mal šepala, jaz takoj vsa panična, kaj je... Pretipat, pogledat. Nč ne boli. Po moje je tačka zgolj zaspala... Ja, tud pri nas bojo vsi stoli dobili preležanine.
Je pa super, zdaj zna sama pridet v naročje ali pa nekam zdraven mene, ko ji paše, in prede kot traktor, pa valja se v naročju kot štrukelj, jaz pa masiram, glavo, vrat, podbradek ušesa, njej se kar meša, je v mačjih nebesih... Tudi igra se tako, da se zbaše v džabuzi noter, pol moram pa jaz z žogico okoli mahat, da ona to lovi, skakat in laufat se ji ne da preveč. To dela Vidi, ta je cela gimnastičarka. :truce:
Tildi je faca, totalna. Pridna je pa tok, da jo vsak dan samo hvalim, srčico mačjo. :nyam: :nyam: :nyam: Vidko moram večkrat na kaj opomnit, :clap:


Ime Tildi je pa zgleda vsem všeč. Baje super duper posrečeno. Le kdo si ga je zmislil, a? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Prejšnja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.