V središču

Tomi in Tevz


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1171

Pridružen: Če mar 17, 2011 6:56 pm

Odgovor Pe dec 09, 2011 8:02 pm

Re: Tomi in Tevz

Srčka lepa <3 :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So dec 10, 2011 9:59 am

Re: Tomi in Tevz

:) Tevži je ves blažen, Cosmo pa potrpežljivo prenaša njegovo akupunkturo. :D
Srčka! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So dec 10, 2011 10:58 am

Re: Tomi in Tevz

Kako sta luštna, Cosmo pa neverjetno prijazen in potrpežljiv. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So dec 10, 2011 11:23 am

Re: Tomi in Tevz

Cosmo je res zlat pes, sem pricakovala, da bo priden in toleranten do muck, ampak toliko pa spet ne.. Me je cisto presenetil, ker jima cisto vse pusti ;) Pa ful pazi recimo, ce je kaksen macek blizu njega, da ga nebi pohodil.. :D Vceraj popoldne po sprehodu ocitno nisva dovolj dobro ene tace umila, in sta macka nekaj zavohala na zadnji taci.. Najprej mu jo je Tevz cisto prevohal, potem zacel "cahnat" z gobckom, potem umivat, potem se pa celo valjat gor po taci in se cohat ob njo.. Kaksnih 5 minut kasneje pa se Tomi, samo da je on celo malo pogrickal :rolleyes: No, takrat je Cosmo samo narahlo umaknil taco, potem pa spet pustil, da pocneta kar hoceta. :dash: Sem rekla, da jima cisto prevec pusti, sploh zdaj, ko sta postala tako pogumna.. Se bo moral pocasi zase postavit, ce mu kaj ne bo pasalo.. :P ;)

Aja, btw, vceraj potem ni bilo cisto nic divjanja, zvecer ob enajstih samo ene 10 minut, no danes zjutraj sta pa ze vse nadoknadila, tako da.. :good:
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So dec 24, 2011 2:31 pm

Re: Tomi in Tevz

Slika
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So dec 24, 2011 3:19 pm

Re: Tomi in Tevz

Tevžek kar poje, lump moj lepi :lol:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So dec 24, 2011 7:26 pm

Re: Tomi in Tevz

:) Lepo praznujte. Da bo dobra večerja, to že vem! ;)
Upam pa, da prazniki minejo s čim manj strahu pred pokanjem.
Srečno! :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So dec 24, 2011 9:09 pm

Re: Tomi in Tevz

Ma, Tevz se je ravno obliznil, ko sem fotkala.. Potem pa niso bili vec tako fino nastimani, tako da je tale se najboljsa "ratala" :D

Za cloveske clane druzine je bila dobra vecerja, ja, zvauce so imele pa za kosilo oslica.. ;) Strahu pred pokanjem pa ni, vsaj s Cosmotove strani ne (hvalabogu, vsakic ko poci se on postavi v lovsko pozo in bi sel delat - prinasat :lol:), mulca se pa tudi ne bojita pretirano. Pa tudi, smo malo izven centra mesta, tako da pri nas ni kot na bojnem polju :P
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: Če dec 22, 2011 10:16 am

Odgovor Ne dec 25, 2011 11:05 pm

Re: Tomi in Tevz

Joooj kok super najlepša božična čestitka :kiss: sami angelčki :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po dec 26, 2011 12:31 am

Re: Tomi in Tevz

:) Jaaa, pravi angelčki! Hihi! :mocking:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So dec 31, 2011 3:48 pm

Re: Tomi in Tevz

Slika
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So dec 31, 2011 5:30 pm

Re: Tomi in Tevz

:clap: Wow, čudovito, še posebno Cosmo! Vsem :kiss: in srečno še naprej!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So dec 31, 2011 6:07 pm

Re: Tomi in Tevz

:clap: :clap: Lepota na kubik, krasna čestitka!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jan 19, 2012 8:42 am

Re: Tomi in Tevz

:) Srčki, polupčkajte mi "ovčko", ker ima danes rojstni dan.
Vse najboljše! :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Če jan 19, 2012 10:58 am

Re: Tomi in Tevz

Hihi, hvala!! :D :kiss:
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Če feb 09, 2012 7:01 pm

Re: Tomi in Tevz

hej

Se ze nekaj casa nisem javila, ampak mi se imamo se vedno super, Tomi je lump^5, Tevz je priden kot angelcek :angel: Kasneje kaj vec napisem o nasih dogodivscinah in prilepim fotke, zdajle me pa nekaj zanima, mogoce bo bivsa mama Trixi imela kaksen nasvet ;)

Ker sta mulca stara ze 10 mesecev sem zacela iskati primerno adult hrano. No, zrihtala sem jima testercke za Pro Plan, Porta 21 (navadno in grain free verzijo), Applawz, Sanabelle, Arden grange, in seveda Tomi vse z veseljem poje, ampak Tevz pa vse samo povoha in se obrne stran. :dash: Potem sem danes nasula nekaj briketkov Sanabelle vmes med RC Kitten v posodico, ampak mulc se sedaj ze celo popoldne niti ne pritakne briketov, gre do posodice, povoha, pa se obrne in gre stran.. :S Sedaj pa res ne vem kaj naj se poskusim.. Ker eno adult hrano je treba najt, in ce 6 razlicnih ni hotel jest, malo dvomim, da bo pa RC Adult jedel..

Trixi, ti si mi takrat rekla, da so imeli pri tebi malo mesane brikete, ker si imela muce razlicnih starosti.. A si kdaj opazila, da je bil Tevzek tako izbircen? Ker mi res ni jasno in res ne vem, kaj bom naredila, ce ne bo hotel nobenih drugih briketov jest. Na kitten pa logicno ne more ostati.

Hvala za pomoc in nasvete.. ;)
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če feb 09, 2012 7:16 pm

Re: Tomi in Tevz

:D Ni panike. Zdrave muce so lahko malo na "postu", če prostovoljno štrajkajo. Ne bo dolgo. Če imaš več muc, si manj pozoren na posamezno in se ne dela nobene panike, če je vse OK, dokler imajo apetit in jim tekne (npr. mokra hrana, če že ne briketi). Kar sama se odloči za ene kvalitetne brikete in se bo tudi Tevž prilagodil. Za prehod iz ene na drugo vrsto hrane boš itak poskrbela, da jima bo lažje - najprej manjši delež novih briketov, potem pa večaš in spreminjaš razmerje, pa bo OK. Odrasle muce so jedle sanabelle in ta dva sta tudi šla jest te brikete. RC kitten je bil pa boljši. :D "Lakota je najboljši kuhar." (velja za zdrave muce - pri bolnih je pa vse drugače).
Poljubčki kosmatinčkom - tudi Cosmotu! :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Če feb 09, 2012 9:18 pm

Re: Tomi in Tevz

Aha, potem se ne bo izstradal.. :P Super, hvala za odgovor! ;) (sedaj moram samo se mami prepricat naj ne panicari, da je bogi bogi ko je lacen - itak bo tegale testercka zmanjkalo, pa zacnemo z adult potem naslednji mesec)

Torej, da napisem malo kako se imamo.. Kot sem ze prej napisala, Tomi je lump, mu grejo nore ideje po glavi, Tevzek je pa priden, pa nic ne ponavlja za Tomijem :P Sedaj sta ze tri mesece pri nas, stara sta 10 mesecev, imata pa oba okoli 4 kg, Tevz malo cez, Tomi malo pod.. S Cosmotom se se vedno fajn razumejo, samo Cosmo se vedno bezi, kadar imata tahude dirke in "fajte" :lol: Drugace divjata od sestih/sedmih zjutraj pa tja do enih popoldne (z vmesnimi pavzami kratkega pocitka, hrane, wcja), nekaj casa nazaj sta imela potem se polnocno divjanje, ko so se luci ugasnile.. Samo jih sedaj popoldne okoli petih zbudimo, da ne spita celo popoldne/vecer, in je potem ponoci mir.. Ker to nocno divjanje je bilo tako obupno, so leteli stoli po tleh, itd., da sta povzrocala tazaresen hrup (tudi sosedom), tako da sedaj je to kolikor tok ok. Mogoce dvakrat letita sem in tja, malo na "stojalo", potem pa spat.. Aja, zavese so pa za Tomija se vedno aktualne, sedaj je tudi ze po mojih poskusil. Je ze ful izpopolnil tehniko, zna splezat gor in nazaj dol v rikverc. Taprav alpinist! :lol: No, ceprav je se najboljse skociti z vrha dol na sedezno.. No, pa po omari in po karnisah je tudi ze probal hodit, samo na karnisah je bolj malo prostora, pa mu ni zneslo..

Hm, kaj se drugega.. Ne vem.. Tomi je ful potemnel, najbolj po hrbtu, ni vec "bel" ampak je postal precej kremast, tako kot Cosmo, na dolocenih delih pepelnat.. Pa dlaka mu gre trenutno fuul dol, tako da se cesemo recimo enkrat tedensko s furminatorjem (je pa res, da je verjetno kriva kurilna sezona, ker sedaj ko je ta mraz se ful kuri, kadar pa zracimo jih pa zapremo - mreza za na okna se ni dokoncana, zaradi mraza).. Cosmota ima najbolj rad Tomi, zmeraj ko prideva od zunaj ga prileti pozdravit, se mu pomucka pod vratom.. Tevz ga pa zjutraj, ko se s Tomijem igrata pricaka za kaksnim vogalom, skoci z vsemi stirimi tacami narazen vanj, kao, igraj se z mano, potem pa zbezi. Cosmo ga samo debelo gleda, mu ni nic jasno.. :D Itak se ne bo igral z njim ali stekel za njim, ker smo ga pri prejsnjem mucu navadili, da se za mucami ne laufa. Ampak Tevz ocitno ravno to hoce.. Ah, se bosta ze nagruntala.. 8)

No, sedaj pa fotke:

Spalni polozaji..
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika

Slika

Garfield style :D
Slika

Slika

Par umetniskih
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pa se Tomi s satelitom decembra (usesa so ga srbela in se je spraskal do krvi)
Slika

Pa pozdravljena (in pobrita) rana
Slika

Neuspel poskus ene skupinske fotke
Slika

Igranje v/na/pod/za tunelom
Slika

Tomi, ki se gre prinasalca (kot da eden ni dovolj pri hisi, zdaj imamo tri :lol: )
Slika

S Cosmotom
Slika

Slika

Slika

Fehtanje
Slika

Tevz, ki se igra s Cosmotovo taco
Slika

Zehaaam
Slika

Tevz se igra - a nima kjut pikic po trebuhu!! :kiss:
Slika

Taca in jezicek
Slika

Tomi bi se samo vlekel
Slika

Drugace smo pa ugotovili, da je solata dobra za jest..
Slika

Slika

No, pa se lumparije..
Tomi na omari
Slika

Tudi lestev je zanimiva, itak
Slika

In seveda, za konec, zavese! : )))
Slika

Slika

Upam, da vam ni prevec slik, samo ker sem tako zleht in jih kaksen mesec nisem limala, se je nabralo.. Imam se par videotov za zmontirat in jih potem objavim..

Lp,
Maja
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če feb 09, 2012 9:37 pm

Re: Tomi in Tevz

Slike so krasne, toda "trupli v tesnem koritu" je najboljša :lol:

V kakšna krasna mačkona sta una dva majhna mulčka zrasla <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če feb 09, 2012 11:38 pm

Re: Tomi in Tevz

:) Nekam majhne poličke imata. :D
Mi je pa zelo všeč, da se s Cosmotom tako dobro razumeta.
Tudi rep je lahko dober vzglavnik. :good:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.