V središču

Gremla


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Ne okt 17, 2010 7:30 pm

Re: Gremla

:yahoo:
Res se ima fino, Gremi lepa !

Lejte malo Gremlico kako preverja, če so nohteki čisti... :)
Slika

P.S.:Gizo pravi, da mu Dixie včasih pojamra kako pogreša mehka poležavanja z Gremlico... :rolleyes:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Pe dec 31, 2010 4:41 pm

Re: Gremla

No, po nekajmesečnem premoru in sedaj ko prihaja novo leto, smo seveda uvrstili Gremlico na vrh seznama
razlogov za proslavljanje. Sedaj, ko je z nami že skoraj 4 mesece, smo ji vsi odprli svoja srca in je prava članica družine.
Tu je še nekaj slik:
Slika
Bila je zelo srčkana v tej košarici; je namreč kar splezala vanjo kljub temu, da ji je bila premajhna in so ji zato sprednje tačke visele čez rob. :)
Slika
Ko je ležala na kavču in spala, smo jo pokrili in je nastal takšen lep prizor. :rolleyes:
Slika
Seveda je tudi raziskovala jaslice in ovohavala smrečico ter se "ukvarjala" z okraski.
Kupil sem ji tudi povodec z oprsnico in jo sprva peljal ven na vikendu, kjer ni bilo nobenega avta ali psov v bližini. Sprva je samo ovohavala okrog hiše;
dalje ni hotela. Poskusil sem jo tudi peljati doma ven na dvorišče, in je zopet radovedno preiskovala okolico in vrt.
Zdaj moram počakati, da ljudje prenehajo pokati :fool: , preden jo lahko zopet peljem ven...
Medtem pa bomo skupaj praznovali vstop v novo leto in bili hvaležni, da je z nami.
Veselo in srečno novo leto vam vsem in tudi vašim mačjim spremljevalcem/-kam!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe dec 31, 2010 5:38 pm

Re: Gremla

Krasni ste vsi skupaj, ti, tvoji domači in seveda lepa Gremlica. Vse naj naj in veliko lepih trenutkov v družbi vaše kosmatinke vam v prihajajočem letu želim v svojem in v imenu Mačje hiše. :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Pe dec 31, 2010 6:28 pm

Re: Gremla

:greeting:
Zelo, zelo lepo je tole prebrati !
In tudi slike so krasne, z Gremlico prekrasno !
Tole mi je najtaboljše darilo za ob koncu leta in
tudi jaz vam želim vse najboljše v novem letu !
Gremlici pa <3

Damir s kosmatinci

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 6:53 pm

Re: Gremla

Po dolgotrajnem premoru je zopet napočil čas za nekaj slik (NA KONCU), saj je naša
Gremi v marcu bila stara eno leto. Od silvestrovega, kar sem vam nazadnje pisal,
se je zgodilo mnogo stvari=)...Gremi je seveda zrastla, še vedno je zelo vedoželjna,
zanima jo čisto vsak kotiček, ki ga seveda prevoha po dolgem in počez :P .

Sedaj je po telesu če rečem črna z zametki rjave, ki je komaj vidna, rep ni več tako siv, kot lahko na slikah vidite; je bolj črn s primesmi sive, a še vedno košat
kot se v slogu naše mucke spodobi=) in še zmeraj ga ponosno nosi in ovije okoli tebe, če npr. kaj potrebuje, pa tudi, če želi, da jo pocrkljaš:D

Včasih je ponoči malo bolj žive sorte, morda se počuti kot da je na lovu, a ne vem čisto za čim, morda imamo še kakšne druge živalske prebivalce,
ki jih zazna samo njen smrček=), ponoči tudi rada pride k tebi, slišiš jo, ko nekaj šumi in točno veš, da je ona, potem jo pokličeš in priskaklja, te ovoha
in pol se ti kr vrže zravn na povšter, tko de morš še obvezn za njo plac nardit:D, pol pa začne brnet (beri:predet) in po nekaj minutah čutiš sam še njeno sapo na svojem obrazu,
a seveda ne zdrži dolgo ta naša brzinska muca, zopet gre na potep, tokrat h komu drugemu, da še njega počasti s svojim obiskom:P.

Obvezno mora dobit hrano ob petih zjutri al pa še prej, saj jo je tko navadla mami, saj gre takrat v službo in ji takrat da (vikend ni izjema), če ne pa nekoga zbudi-pride h tebi, zamijavka, če se ne vstaneš, se kr uleže na tebe in čaka, de se zganeš: "Za božjo voljo js rabim fojtr :clap: , zmigaj se že!" Ko dobi svojo porcijo, se gre zluftat na balkon, pol poškrebla po vratih, da ji odpreš, tko da ma več družinskih vratarjev za na balkon in pol gre spet mal počivat, dokler se vsi zjutri ne vstanemo ob malo bolj primerni uri, kot pa ob petih zjutraj:D
Jaz in mami sma jih zrihtala tut kartonasto hiško, kamor se včasih rada zateče, če rabi mal mira, al pa če ji vržeš vrvico pred vhod in pol sam vidiš tačke in očke kuk se ven svetijo:)

No, zdej tehta dobre 4 kile, a je vedno v pogonu, tko de se ni treba bati za njeno težo. Rada počiva tudi v kišti, kjer je mami zanjo posadila travo, a je ne grizlja, zato ma zdej tam prostor, de drema, ko se noter poč, ji ven gleda sam rep, pa še kašna tačka mogoče, in sicer je ta kišta na okenski polici, kjer ponavadi sploh zdej k je pomlad tam čez dan veselo sonček sije in ona se tam greje in če jo pobožaš je res topla, morda še bolj, ker je črnuhec in toploto še bolj vpija :D
No, da omenim še ostale teglce tam pri knjižnih policah, kar nekajkrat jih je že dol vrgla in je raztresla zemljo, najboj presenetljivo je pa to, de ne gre potem stran, ampak da se v njej še povalja in pride pol ven res vsa z zemljo pokrita:D, a jo potreplam po ritici potem in jo kr odnesem, da še bolj ne razmeče vsega naokoli:), mami pa itak pol zmeri reče: Gremi, že spet si mi rožice dol vrgla, ah nč hudga, k si bla glih ti-kuk se pa čem jezit na našo srčico-tko de jo zmer pocen odnese :D

Kar nekajkrat smo jo peljali tudi na vikend, kjer je res bolj na samem, da ni prometa pa to in potem jo damo na povodec in gre res previdno kot damica, vse obvezno temeljito prevoha, ušese ima ostro našpičene, če se kej dogaja v gozdu in z začetka je bla res plašna in je hotla biti samo v hiški noter in ji je tut srček bolj bil, a se je navadila in se zdaj s svojim sprehajalcem veselo potepa naokoli, rada lovi tudi martinčke-ti ji res ne dajo miru in pri njih se ustavi kar za nekaj časa-problem je le, ker so oni majhni in lahko zlezejo v vsako špranjico, naša muci pa je malo večja, zato se jim približa le s svojim radovednim smrčkom :D, ko pa pridemo domov pa takoj zavije nekam, kjer je čimbolj mehko, kamor gre počivat od vse te rekreacije in raziskovanja sveta... pa tudi če je kašn žužek v hiši, predvsem leteči ga takoj zazna in pol ne odneha, dokler ga ne dobi-skos je v luftu in skače do plena, kar ji ne rata vedno:P

Vem da je napisanega o njej veliko, pač sem hotel, ker nekaj časa nisem, sem vmes naredil presledke za lažje branje, prilagam tudi slike o naši mačorlici:D-toliko zaenkrat o naši Gremlici, da veste, da se ji superca godi, se javljam čez nekaj časa-do takrat pa lep pozdrav od nas in od naše mačje lepotičke :lol:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 7:11 pm

Re: Gremla

Ni, res ni nič lepšega. Ko vidiš in prebereš, kako se ji lepo godi, kako lepa, pa velika, pa zdrava je, kako jo imate radi. In se spomniš, kako micena, suhcena, uboga, na meji med življenjem in smrtjo je bila. In ko se ti zdi, da si ena čist mičkeno pikico tudi sam prispeval k temu, da je zdaj to, kar je. Ljubljena princeska. Ampak čist zares ni nič lepšega. :kiss: :kiss: :kiss:

Uf, sem se razpekmezila. Še dobro, da čist megleno vidim in ne morem več... :girlblush:

Pozdrav tudi mami in hvala za prizanesljivost glede rožic. :)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 7:16 pm

Re: Gremla

Lepo lepo branje!! Užitek :good: Muca pa itak - prava lepotica.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 7:35 pm

Re: Gremla

Krasna muca! In ja, res je lepo prebrati take zgodbe.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 8:19 pm

Re: Gremla

Imam še eno vprašanje, in sicer me zanima kdaj jo je potrebno peljati na cepljenje, ki ji
ga je letno potrebno zagotoviti? Eno leto po drugem cepljenju?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Pe apr 01, 2011 8:35 pm

Re: Gremla

Najbolje je, da enak datum kot lani.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So apr 02, 2011 6:45 am

Re: Gremla

Pa repek ima zdaj črn! lepotička... :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor So apr 02, 2011 8:54 am

Re: Gremla

Čudovita muca v čudovitem domu :kiss: :kiss: :kiss:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So apr 02, 2011 9:05 am

Re: Gremla

asladic je napisal/-a:Imam še eno vprašanje, in sicer me zanima kdaj jo je potrebno peljati na cepljenje, ki ji
ga je letno potrebno zagotoviti? Eno leto po drugem cepljenju?


Ja, približno leto po drugem cepljenju. Nekaj dni prej jo razglistite s tabletko Zantel ali z ampulo Stronghold. Cepite proti kužnim boleznim (kombinirano cepivo proti kugi, kalici in herpes virusu).
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So apr 02, 2011 10:00 am

Re: Gremla

Se podpišem pod Renatin predzadnji post. Prelepi občutki prevevajo skrbnika, ko bere takšna poročila. In dajejo moč, da gremo naprej, v upanju, da bo prav vsak naš varovanček prišel v dom, kjer ga bodo imeli tako radi in tako lepo skrbeli zanj, kot to delate pri vas. :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor So apr 02, 2011 11:12 am

Re: Gremla

Gremi, srečen sem za prekrasne novice, ki ne morejo biti lepše.
Ko si bila še čisto mala nebogljena kepica, ki si je po gramih pridobivala življenje sem te tolažil, da ti nikoli več ne bo hudega. In res ni lepšega kot spremljati, da je temu res tako.
Slika

Draga Gremlica !
Ob tvojem prvem letu, ti želimo še naprej vse najboljše in ,da se imate še naprej tako zelo radi !
Pobožke pošilja tudi Gizo.
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So apr 02, 2011 3:34 pm

Re: Gremla

Kok je pa to ena lepa mačja damica! <3
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So apr 02, 2011 3:56 pm

Re: Gremla

Ko iz majhnega zraste veliko... Res lepa mačkonka! :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: So jan 29, 2011 9:10 pm

Odgovor Ne apr 03, 2011 8:07 am

Re: Gremla

:D :good:
zelo lepa mucka je zrasla, ko vidim slikce kok je bla majhna in boga dobim kar rosne učke.
dokaz da se z dobro voljo da veliko.Čestitke vsem, najprej za skrb da je ostala živa in zdaj posvojitelju, da je taka čudovita muca.krasno, krasno, krasno :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor So apr 16, 2011 8:15 am

Re: Gremla

Blazino smo prejeli že v torek, Damir, tako da se opravičujem, ker je trajalo...
Ko smo paket odprli, je vneto krožila okoli in tudi kihnila :) .
Blazino je temeljito prevohala in tudi počiva na njej.
Občasno tudi vleče za tisti vrvici, ki sta na blazini.
Hvala lepa od nas in Gremlice!

Slika
Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor So apr 16, 2011 7:21 pm

Re: Gremla

Slika

sem se spraševala zakaj Gremlica, ampak po tej fotki mi je pa jasno ;)

Prekrasna muca je postala in blazno lepo ji je postlano, srečnici <3
Dogs have Masters. Cats have staff.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.