V središču

*Peggy, *Fergie in Kim


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 7:00 pm

*Peggy, *Fergie in Kim

No, pa je v novem domu. :)
Pot domov je bila ok, oglašala se kot pričakovano ni nič. Doma je najprej šla ven v najini (s fantom) sobi in jo mahnila pod posteljo. Tako da jo je bilo treba ven dat s perotom. Takoj ko ujame perota in jo začneš božat, on začne prest in je že dajala buce ter se valjala po tepihu. :)

Potem sem jo prinesla v dnevno, da se spoznata z Fonzie. Sonči je bila še v boxu, Fonzie je itak takoj začela pihat nanjo. Pa sem potem vsaki svojo posodo s hrano dala. Fonzi je jedla na enem koncu dnevne sobe, Sonči pa je na pol iz boxa zlezla in jedla na drugem koncu, pod budnim očesom Fonzie. Tako da v istem prostoru zdržita. :good:

Zdaj pa to, kako tiha je Sonči. V bistvu ni več tiha. Prvič se je oglasila ko je vidla reklamo za mačjo hrano po tv. Se je s sprednjimi tačkami dvignila k tv-ju in naredila "mii". To je en tak visok kratek glasek, kot da bi bila na pol papagajček. Potem se je oglasila še kar nekajkrat in to takrat ko je klicala Fonzie! Fonzie se oglaša kot buldožer, piha na vse kar ima vonj po Sonči in leži samo tam, kamor Sonči ni šla. Se pravi se Fonzie boji Sonči, Sonči pa nas in bi posledično šla rada k Fonzie. Zato mijavka. To mijavkanje je res posebno, to je bolj piskanje. In takrat še večja srčica izgleda. :) Na žalost ji Fonzie še ne pusti, da bi prišla zraven.

Sonči se je igrala že ful, najbolj se ji je zmešalo ko je miško z meto dobila. To kar poskakuje v leže, pa se zvija kot ena klobasa. :D

Zaenkrat je vse kul, Sonči je prejle celo sama izpod postelje prišla, ko je moj stopil v sobo, ker je hotla vidit kdo je prišel. :) Fonzie je slabe volje, jedla sicer je, pa na vsake toliko malo šerifa igra in hodi okoli, pa piha na vse vonjave ter se dere, ampak upam da bo. Je pač velika sprememba to zanjo.

Pa še foto material:

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 7:04 pm

Re: mala Sonči

:good: bo, ziher bo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 7:04 pm

Re: mala Sonči

Držimo pesti :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 7:24 pm

Re: mala Sonči

Ko ravno delam dizertacijo iz združevanja ;) si upam reči, da se mi tole ne zdi nič strašnega. Čeprav verjamem, da se ti po svoje vsaka zase smilita, ker sta obe v šoku. Čez par dni bo čisto druga slika. Boš videla :)
Uživajte!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 7:32 pm

Re: mala Sonči

Bo bo :)

Sonči je tolk cortkana, non stop prede in zvezdice dela pa mečka vsako podlago možno. Pa hecna je ker vsakič ko jo po celem telesu božam rit k stropu dviguje. :) Je ratala malo zaspana, pa se je šla v svojo posteljico uležt:

moja, moja prrr prprprrrrr

Slika

:kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 7:52 pm

Re: mala Sonči

Prekrasna mačica je :)! Tudi Pepper se tko nenavadno oglaša, da se zdi, kot da bi vrata zaškripala. Je prav luštkano slišat. Vsaj kakšen glas od mojih muck :) ker Spicy je čisto tihcana (slišala sem jo samo prve dni, ko je bila še sama, še prede bolj tiho kot Pepper, ki ropota kot da ma frnikule nekje v bušiju :)) in so mi teli mali mijavkajoči škripci prav dragoceni, ko jih slišim :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 31, 2011 8:22 pm

Re: mala Sonči

Miška zlata. :kiss: Jo že pogrešamo, nežko mehko. :kiss: Glede oglašanja mojih varovančkov je pa tako, da pač poslušajo mili glas stare mačke, ki je še prekajena za povrh, potem pač tudi oni škripajo. :blush: Sicer pa kar verjamem v običajni scenarij, da bo pihanje po kakšnih treh dneh skoraj ali čisto prenehalo. Močno držim pesti, da bo tako. Če je Fonzi jedla, je to že dober znak. :)

ps. sploh ne vem, če sem se zahvalila za piškote, ki so več kot odlični, pa še slabe vesti nimam, ker sem pojedla samo enega (so namreč ogromni :D ).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 31, 2011 8:25 pm

Re: mala Sonči

Pozabila. Sonči je v precej slabi kondiciji, ker je zaradi šibkosti dalj časa večinoma počivala. Z igro torej vsaj na začetku raje bolj zmerno, čeprav jo obožuje.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 31, 2011 8:48 pm

Re: mala Sonči

Hehe, mislim da si se zahvalila, fajn da so ti všeč. :) Veliki pa so ja :D

Pa hvala za opozorilo, bom pazila pri igri. Sicer bo pa zdaj lažje, ker gre že raje na posteljo in ne pod njo, tako da je ne bo treba ven vabit s perotom. :)

Sonči pravi, da ti pošilja predoče pozdravčke :kiss:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če mar 31, 2011 9:00 pm

Re: mala Sonči

O kako lepo vas je brat :) Fonzie ne bit preveč huda :kiss:

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 6:25 am

Re: mala Sonči

Ojoj kok cukrasta muca! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 6:32 am

Re: mala Sonči

Super se mate-FONZIE :kiss: SONČI :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 9:32 am

Re: mala Sonči

čestitke! :clap:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Pe apr 01, 2011 11:00 am

Re: mala Sonči

Sonči :kiss: :kiss: :kiss: uživaj
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 760

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:48 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe apr 01, 2011 11:02 am

Re: mala Sonči

Tolk sem vesela, da bomo lahko še veliko brali o njej. :*
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 10, 2011 8:59 pm

Odgovor Pe apr 01, 2011 1:45 pm

Re: mala Sonči

Pridna pridna Sonči.... :good:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So apr 02, 2011 1:16 pm

Re: mala Sonči

Evo, tretji dan s Sonči že poteka :)

Najprej malo o združevanju:
Fonzie že tolerira tamalo do te mere, da ji pusti blizu na kak meter in sta obe že par sekund naenkrat sedeli na kavču. Tudi Fonzie je že prišla v sobo opazovat Sonči, ko se je ta igrala na postelji, Fonzie pa je sedela na tleh. In ko se je Sonči igrala na tleh, se je Fonzie raztegnila čez kavč, kar je prvič, da se je zraven nje bolj sproščeno ulegla. :good: Seveda naša Fonzolita Rice še vedno piha, ko se ji zazdi da lahko/mora, ker je ona pač glavna. Sonči bi šla k Fonzie, ampak ima tist boječ rešpekt, da se raje kar na tla uleže in ne sili v Fonziko. Ampak celotno gledano je tole kar super.

Zdaj pa o Sonči:
Lulala in kakala je normalno že od začetka, s tem ni problemov. Je pa prve dva dni malo manj jedla, ker je bila tako vznemirjena zaradi božanja, da je še med papcanjem delala zvezdice v tla in postopala. Tako da sem na začetku kar zraven sedela, da je malo pojedla in vidla da ne bo šel nihče nikamor če si vzame čas za hrano. No danes tega problema ni več, gre jest ko ji zapaše. :)
Včeraj se je spoznala z oknom. Ko je prvič šla gledat kaj brni na tisti drugi strani (avto zunaj) in je mimo okna priletel ptič je od strahu zbežala pod posteljo. A je potem kmalu vidla, da je okno super fajn zadeva, da se zunaj ful dogaja in zdaj kar velikokrat sedi na polici in skenira ljudi in ptiče. :D
Drugače je pa fletna pridna predoča mucica, ni nobenih problemov. Seveda se še ustraši marsikatere stvari (kihanje, pa kakšen nenameren prihiter gib,…) ampak potem kmalu vidi, da ni nič takega kar bi njej škodilo, pa je potem ok. Rada raziskuje, pa rada leži pod stojalom za perilo, pa na vsake toliko časa perota pod posteljo vleče, da ji kdo ne ukrade ulova. :rolleyes:
Tudi s česanjem napredujeva, ni pa še čisto razčesana. V bistvu jo je včasih težko česat samo zato, ker ona ne bi bila nič pri miru. To se valja kot en knedl. :D

kje ste ptice aaa?
Slika
a to je moj pero? kje?
Slika
MOJ! hahaha arrr
Slika
zdaj se bom pa luštno delala, hih...
Slika
in vam poslala poljubčka :kiss: čeprav me mami smotana ne zna lepo slikat :devil:
Slika
Saj se vidi da je tisto rozo smrček ane? :girlblush:

Sonči pravi, da uživajte v lepem vikendu! Ona že bo! :girlyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So apr 02, 2011 2:06 pm

Re: mala Sonči

Uf, tole smo torej očitno odkljukali - mislim na združevanje. :good: Pridna Fonzolita Rice :lol: Glede male sem ti pa že tu rekla, da "komaj čakam, da gre", ker muca je rabila več pozornosti, kot jo je bila lahko deležna tu. In jo je dobila in ...voila. :yahoo:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 760

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:48 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor So apr 02, 2011 2:59 pm

Re: mala Sonči

Prava Sončica je res. :) Sedenje na okenski polici ji je pa že pri nas odgovarjalo. Upam, da bo združevanje s Fonzie še naprej potekalo tako dobro. Uživajte vsi skupaj in tudi mi vam želimo prijeten vikend. :kiss: :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr apr 06, 2011 5:05 pm

Re: mala Sonči

Kolk so smotani tuki! Mam eno tako mehko posteljico, pa na tleh je, pa ko se razkomotim mi noge ven binglajo! :fool: In mam dost tega, pa sem zdaj njih poslala tja noter čepet. Kar naj sami ugotovijo kam noge dat. :devil: Jaz sem šla pa na eno visoko posteljo, ki ima še senčnik namontiran, da mi dnevna svetloba ne krade spanca. Višje lažje diham, ko po burni nočni in dnevni igri rabim mir, da pridem k sebi. Aja pa dovolj placa za noge je!

Evo me, tkole luftam trebuščka:
Slika

BU!
Slika
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.