V središču

Ziggy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Če mar 24, 2011 12:55 pm

Re: Ziggy

...in izsiljevat z odvzemom Ziggya, čeprav je vsem kristalno jasno, da se do črke držim posvojitvene pogodbe in pogojev za optimalno odgovorno oskrbo pri obeh (izključno notranje bivanje, kvalitetna prehrana in veterinarska oskrba po potrebi).


... še vedno nisi razumela, da se ustni dogovor šteje ravno tako za pogodbo... lahko rečeva temu zarad mene tud aneks, če ti bo tko kej bližje.

sicer si pa sama navedla na forumu, da si ob prevzemu Ziggyja obljubila, da bo Liči kastriran:

gipsy, sicer se opravičujem, ker sem te zavedla.. Vem, da mogoče ne bi dobila Ziggya če bi takrat govorila tako kot govorim danes, ampak sem še vseeno mnenja, da sem kljub nekastraciji odgovoren lastnik obeh mačkov in tako bo vsekakor ostalo tudi v bodoče.


to si zapisal 14.3.2011 ob 9:33 pm

... ne razumem, kako lahko trdiš, da se držiš dogovora, in kako lahko pričakuješ zaupanje, če sama javno in izrecno priznaš, da si se zlagala.

teb se je dvignu piskr? :O preber si še 1x reakcije na forumu... a mislš, da se je sam teb?

če se takole držiš dogovorov v življenju, si lahko mislim samo, da si še zelo mlada al pa še zelo neizkušena, in še nisi doživela kakšne konkretne reakcije, ko si nekomu nekaj obljubila, potem se pa tega nisi držala...

lej, nočem pametovat, ampak čisto preprosto je - ne obljubljaj, če ne moreš izpolnit. to = to. sej si že sama rekla - če ne bi tega obljubila, Ziggyja ne bi dobila. In ta tvoj stavek meni da občutek, kot da si šla zavestno v to...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 12:59 pm

Re: Ziggy

Moje mnenje, kar se posvojiteljice tiče, je že čisto izoblikovano po teh norih petih straneh.
Bili smo zavedeni. MH bi samo želela mačka nazaj, tvoje mišljenje in ostale stvari nas prav nič ne zanimajo.

Ziggyja nazaj, prosim.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če mar 24, 2011 11:08 pm

Re: Ziggy

zmaja je napisal/-a:sicer si pa sama navedla na forumu, da si ob prevzemu Ziggyja obljubila, da bo Liči kastriran


Nikomur nisem ničesar obljubljala, razen da se bom držala posvojitvenih pogojev. Navajala sem dejstva - da je Liči naročen na kastracijo, da imamo dve zunanji mački, da sama še eno leto nazaj nisem bila primeren posvojitelj (ker mačk ne morš met samo notr no..), da... Z ničemer ni bilo nič narobe, zato ne vem kako bi bilo če bi že na začetku povedala da mislim imet notranjega nekastriranega mačka. Mogoče ne bi dobila Ziggya, bi pa dobila koga drugega, ki bi po njihovem mnenju "vzdržal" takega mačka, mogoč bi me napotile v zavetišče al pa mi razložile kar so mi tule na forumu. bi isto nazaj povedala na koncu bi bla pa njihova odločitev. ne vem pa kaka bi bila in zato sem se opravičila, ker je jasno da vam kastracija pomeni ogromno in zaboga milega ne bote sprejemale, da bi bil kterkoli maček neporihtan. Ni mi bilo rečeno kako pomembno je to, sem že povedala da če bi mi bilo, bi verjetno postopala drugače.

Ob posvojitvenem razgovoru smo tud razglabljali, da posvojitev traja 20+ let in da vrnitev zaradi selitve/"bolezni"/otroka, moža ipd ni sprejemljiva. Mislim,da eno takole kreganje resni vredno psihičnih problemov vrnjenega mačka, sploh ker se im tule res carsko. Ne mi ga vzet zdej, ker se ne strinjamo v enem, čeprav res zlo delikatnem področju. Vi imate vse porihtano, jaz bi najrajš imela vse celo. zarad njih, ne zarad mene, v tem je fora. zarad konkretnih tega pa tega pa tega, ne zarad celotne mačje populacije, kjer sem pa že tud povedala da vas čist zastopim in se absolutno strinjam.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 351

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:18 am

Odgovor Če mar 24, 2011 11:24 pm

Re: Ziggy

Nika je napisal/-a:Poleg tega se mački ravno tako kot psi ne gonijo, ampak so pač pripravljeni na akcijo ob prisotnosti goneče samice - tu pa verjamem, da bi znal nastat problem, ko bosta čas lahko preživljala na balkonu in uživala v zunanjih dišavah. Zaenkrat pa ga naše zunanje mace ne zanimajo v "tem" smislu, ampak se le opazujejo čez okno.


Nika je napisal/-a:Lahko mamo dve zunanji sterilizirani mački, ne smem pa met notranjega nekastriranega?
....
Liči je začel jokcat ob pogledu na naše mace, tko da je itak potrebno to opravt.


Upam, da vidis da nimas prav in si Ličija že naročila na kastracijo.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če mar 24, 2011 11:41 pm

Re: Ziggy

Pa ne gre se tuki kdo ma prav pa kdo ne, no..

Itak je naročen, sej sm rekla če je treba je treba?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 7:21 am

Re: Ziggy

ma ne gre se več niti kdo je naročen al pa ni, ampak s kom imamo opravka.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 10:14 am

Re: Ziggy

helena je napisal/-a:ma ne gre se več niti kdo je naročen al pa ni, ampak s kom imamo opravka.


S kom pa? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 10:57 am

Re: Ziggy

Z nekom, ki mu glede na napisano in na odnos ne zaupaš več, da bo za žival v naslednjih 15+ letih skrbel, kot smo se dogovorili.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So mar 26, 2011 5:34 pm

Re: Ziggy

V upanju da Ziggy pride nazaj v varne roke v najkrajšem možnem času :(
Na tvoje pisanje Nika pa samo :dash:
Dogs have owners, cats have staff

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr mar 30, 2011 12:05 pm

Re: Ziggy

Mu je čist fajn..

Slika

Razen ko ne sme do ptičev

Slika

Slika

Slika

Uspešno prestal poseg.

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr mar 30, 2011 12:09 pm

Re: Ziggy

Vesela za uspešno opravljen poseg. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr mar 30, 2011 7:42 pm

Re: Ziggy

Lepe slikce :) , dokler ne vidiš zadnje, ki je čisto v tvojem stilu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr mar 30, 2011 7:44 pm

Re: Ziggy

bom raje modro tiho in upala še naprej
Dogs have owners, cats have staff

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če mar 31, 2011 12:09 am

Re: Ziggy

gipsy je napisal/-a:Lepe slikce :) , dokler ne vidiš zadnje, ki je čisto v tvojem stilu.


Lepa mačka :) Za slikanje sem antitalent in sem čist zadovoljna, če le ujamem bistvo. Drugega dela stavka pa ne razumem, niti ne vem kak stil mam js v vaših očeh. Sem rekla, da bom prilimala slikco in sem jo, čeprav šele par dni po posegu, ker mi prej ni ratal narest dostojne slike. To je to. Moj stil je "simpl brez kompliciranja".

Didi, povej če te kej muči al pa bod modro tiho.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če mar 31, 2011 12:20 pm

Re: Ziggy

:offtopic: Ne glede na vso dogajanje in pisanje na teh straneh, mislim, da zdej, ko je Liči kastriran in kot zgleda ,da Ziggy ostaja tam kot je, naj ostane to njegova tema s kavča, vso ostalo debatiranje, pa bi bilo smiselno prestaviti med debate
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Ne maj 01, 2011 11:29 am

Re: Ziggy

A se je ta debata kam prestavila? Ni mi je uspelo najt... Če se je končala, bi pa vseeno dodala le :dash: čeprav vem, da je brezveze pogrevat stare stvari. Res močno upam, da bodo od zdaj naprej stvari potekale, kot je treba - za mačke in glede na dogovor (pisni in ustni), in da ne bo Ziggy čez čas, upsi, postal notranje-zunanji maček, ki mu pač 'vsake toliko', upsi, uspe pobegnit iz hiše. :dash:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Ne maj 01, 2011 11:50 am

Re: Ziggy

ne je tema se kar končala kjer je, Ziggy je na m ojo osebno žalost še vedno kjer je bil sodeč po tej temi :/
Mu želim vse dobro!
Dogs have owners, cats have staff

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To maj 03, 2011 11:20 am

Re: Ziggy

Didi je treba drezat ane, da ni dolgcajt :)

Tema se ni nikamor prestavljala, ker smo debato nekako zaključili. Povzetek? Po mojem mnenju je kastracija zdrave, mlade živali nepotrebna, dokler se ne pojavijo problemi. Velja za pse in za mačke in zato bom, če se bo le dalo in me nihče ne bo ganjal, imela cele živali, dokler se ne bodo pojavili problemi. Tako da stvari že od začetka potekajo tako kot je treba, z maksimalno odgovornostjo iz moje strani do konkretne živali. Ziggy je pa del une taproblematične populacije, ki jo je treba s/k in s tem se seveda strinjam.

In moje mnenje o nepotrebnosti kastracije nima nikakršne veze z raznimi namernimi upsi. Bosta pa res postala zunanje-notranja mačka, ker bomo počasi začeli mačko-tesnit neuporabljan pesjak.

Zdej pa zarad mene lahko kamot še prilivate olja na ogenj, če še nimate dost pa bi rade še enkrat slišale vse, kar je bilo že napisano. Sej vem, da ženske nimate nikol zadost drame.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To maj 03, 2011 11:44 am

Re: Ziggy

Če bo pesjak res 'mačko-tesen', za moje pojme živali ne bojo zunanje - pod zunanje jaz razumem variante, kjer imajo možnost, da se jim kaj zgodi, torej da jih kdo povozi, da jih napade sosedov pes, da jih sosed zastrupi/ustreli z zračno puško, da se stepejo s kakšnim okuženim mačkom in potem par let niti veš ne, da nosi tvoj maček v sebi smrtonosni virus, dokler ne izbruhne in maček v mukah umre kljub trudu veterinarjev in s tem povezanimi stroški... Še predobro vem, kako potekajo te stvari na vaseh, kjer so ljudje pač prepričani v svoj prav in se jih ne da omajat, dokler ni prepozno :(

Kar se tiče kastracije, je pa moje mnenje enako marsikateremu tu - če maček ni za razplod, ga jajčka in z njimi povezani hormoni samo obremenjujejo. Če ga ne, je z njim nekaj narobe, ker gre tu za nagon. Ne privoščim ti, da na lastno pest spoznaš, kako je, ko se ti goneči maček trudi na vse načine prit ven in se zadavi, ko se zatakne v na kip odprto okno. Tud to se je že zgodlo. Glede tuljenja, nasilnega/oblastnega obnašanja, pretepov, markiranja, večji izpostavljenosti za določene bolezni (rak, recimo) in podobnega je pa že tekla beseda.

Upam, da boš za svoje mačke res skrbela, kot si zaslužijo. Ne poznam te in ne vem, kak človek si, vem pa, da so mačke pač živali in imajo zato izjemen nagon, po katerem se ravnajo - kar pa ne pomeni, da so divje živali, ki bi lahko kar poskrbele same zase, sploh če so notranje. Zaradi njih upam, da boš odgovorna, da se jim ne bo kaj zgodlo, ker mački pač ne moreš razložit, naj se ne pretepa, naj se izogiba psov, ki ne marajo mačk, naj pazi, ko prečka cesto itd. Držim pesti za vas.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To maj 03, 2011 11:51 am

Re: Ziggy

LaliLoki je napisal/-a:Ne privoščim ti, da na lastno pest spoznaš, kako je, ko se ti goneči maček trudi na vse načine prit ven in se zadavi, ko se zatakne v na kip odprto okno. Tud to se je že zgodlo.


Meni, skoraj. Na srečo ali na nesrečo se je povlekel ven in treščil na tla iz par nadstropij visoko. Hvala vsem bogovom ni bilo hujšega, tako da me je potem srečala pamet in sem ga K, okna pa zamrežila.
Tako da se podpišem pod zgornji post... če še kdo nima K mačka, hitro! Ne zgubljajte cajta, ker so posledice lahko dosti hujše kot smrdeč kavč in hrupne noči.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.