V središču

Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Če apr 04, 2019 3:18 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Gorchi je napisal/-a:Sicer po pravilih ne bi smel biti na pultu/baru ampak je bil tako faconast, da sem mu pustil za toliko časa, da sem naredil nekaj fotografij.

Ko sem prebrala zgoraj napisano, se mi je kar zdelo, kako bo s temi pravili :lol: :

Gorchi je napisal/-a:... Med kuho ga je vsepovsod dosti, na kuhinjski mizi, na baru, na pultu, pod nogami...


Jack uživaj, lepotički Kimmy pa vse najboljše :martini: :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Če apr 04, 2019 10:51 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Pozdravček vsem,

hvala za lepe želje, bom Kimmy prenesel želje čim se zbudi, trenutno je v klobčič zvita in spi na drevesu. Mogoče bi dodal še to, da še nisem videl mačka, ki bi tako rad ležal na hrbtu kot je Kimmy. Sicer ni takoj začela z valjanjem po hrbtu ampak ene 2 tedna po prihodu v nov stalen dom pa... In od takrat je to stalnica. Za razliko od Jacka, jo lahko mirne duše pobožaš po trebuščku in prsih, vsaj jaz ji stisnem tudi kakšnega poljubčka. Jack se tudi obrne na hrbet in da vse štiri od sebe, je pa bolj poredko. In dolgega božanja po trebuščku ne mara.

Pa še ena zanimivost pri Kimmy; malce je nerodna pri skakanju (še sedaj) ampak občutek imam, da prav preveč ne mara višine. V kopalnici imamo manjše okno cca 1,5 m visoko in kar nekaj časa je revica dajala vtis, da ne mara "letenja" od police proti tlem, pa kakor nežno in previdno jo dam gor in dol. Ampak ugtovila je sistem, kdaj jo dam dol in kako jo dam dol in po cca 2 tednih dviganja in spuščanja na oz. z okenske police je to sedaj druga pesem. Sedaj se celo postavi tako, da ko mora iti dol (po lastni želji ali ko zahtevam), se postavi v pozicijo, da jo lahko lepo primem in odnesem.

Na začetku sem zapisal, da se z mački da vzpostaviti neko komunikacijo, da se da z njimi pogovarjati in to razumejo. Sedaj lahko rečem, da se pridno učimo kako in kaj. Mene sedaj že razumeta, ko jima rečem, da morata ven iz kake sobe, ker bom zaprl vrata in me večinoma lepo ubogata. Če kaj želita, mi znata že pokazati, me recimo odpeljeta do koša igrač ali pa do kake igrače....

Mački so sila luštne živali, preprosto jih moraš imeti rad. In glede na to, kako Ti vračajo zaupanje, kako komunicirajo, si resnično zaslužijo spoštovanje! Imejmo jih radi!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe apr 05, 2019 7:50 am

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Vse najboljše, srečneža mala <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe apr 05, 2019 12:43 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Gorchi je napisal/-a:Mački so sila luštne živali, preprosto jih moraš imeti rad. In glede na to, kako Ti vračajo zaupanje, kako komunicirajo, si resnično zaslužijo spoštovanje! Imejmo jih radi!


<3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor To apr 16, 2019 12:25 am

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Pozdravček,

sicer malo z zamudo tukaj ampak v ponedeljek, 15.4. je še drugi otrok praznoval svoj 1. rojstni dan!
Slika Slika

Za razliko od prejšnjih dni so se na njegov rojstni dan mravljice v ritki malce pomirile in je bil malce bolj umirjen :nyam: Glede na to, da je ura sedajle malo čez 1h ponoči verjetno nabira moči za nočno žurko :D

No v zadnjih dneh sem ga dobil v angleski pozi:

Slika

Slika

Kimmy se rada crklja zvečer, zjutraj... V zadnjih 14 dneh sem jo takole ujel za ženo na kavču, na mehki odejici. Sicer me je mela malo poln k...r zaradi bliskanja :)

Slika

Pa še zadnja za tokrat. Oba skupaj, na oknu ob 7h zjutraj oprezajoča za ptiči v kopalnici. Zadnja dva tedna ne morem stopiti v kopalnico ne da bi se mi nalimala na vrata. Jack potem včasih sam skoči na 1,6 m visoko polico, Kimmy pa potrebuje dvigalo v obe smeri. Lubica ni pretirano spretna, mam občutek, da se malce boji višine ampak nič zato, je v dobrih rokah ;)

Slika

Lep mačji pozdravček do naslednjič!
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To apr 16, 2019 9:02 am

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Vse najboljše za rojstni dan! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To apr 16, 2019 11:09 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Vse najboljše srček :drinks: :kiss: .

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor So maj 18, 2019 5:48 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Pozdravček vsem želi naša mala petardica Jack ;)

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So maj 18, 2019 9:17 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

:kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne maj 19, 2019 8:28 am

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Taki luštni šnoflji in nagajivim učkom človek pač vse tolerira. :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Če jun 20, 2019 11:53 am

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Ni ga lepšega, ko se zbudiš v postelji in začutiš nekaj mehkega, toplega, kosmatega... Takole je bilo v soboto 15.6, zunaj pa že okoli 30°C...
Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Če jun 20, 2019 11:59 am

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Ko sem prišel iz nujnih opravkov v kopalnici pa me pričaka takle razvrat na postelji:
Slika

Slika

En lep mačji pozdravček do naslednjič ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jun 20, 2019 1:14 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

:good: Prava uživancija! :kiss: :kiss:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 714

Pridružen: To jun 12, 2018 5:20 pm

Odgovor To jul 16, 2019 1:44 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Saj se ve kdo je šef postelje...muce! Krasni ste

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Ne jul 28, 2019 1:17 am

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Malo sem kasen ampak sedaj sta otroka pri nas že dobro leto. Če se spomnim, kaj vse smo doživeli v tem letu, kako sta se spremenila itd, je tega kar nekaj. Ko sta prišla k nam, je bil Jack pravi drobižek s svojimi 1,5 kg, ves suhljat in prav videlo se mu je, koliko mu pomeni človeška družba. Kimmy je bila malo težja, 1,7 kg in je lih tako bila suhljata, predvsem pa se je bala čisto vseh in vsakogar. Danes je Jack mucek v najstniških letih, težak 5 kg, prekrasnega atletskega videza in za moje pojme nekoliko majhen mucek. Je precej zvedav, drzen muc, nabrit do zadnje kocine, strašno crkljiv vendar bognedaj da ga kdo poboža po trebuhu. Okej, nekaj malega že ampak dobesedno le toliko da greš z roko enkrat ali dvakrat čez, potem mu že ni več všeč. Še vedno se rad crklja, v kuhiniji zelo rad nadzoruje dogajanje in če je le možno skoči na pult in gleda čisto od blizu. Tu je on trmast, mi pa preveč popustljivi; velikokrat ga podimo dol ampak on še vedno skače gor. Ponavadi kadar jemo za mizo, skoči na bar in nas "nadzoruje", lahko tudi drema... Nimam čisto "pravih" slik, naj pa ti dve zaležeta:
Slika

Slika

V tem času je Jack uspel natrgati 3 komarnike tako da bom moral mrežo zamenjati. Dobrih 5 let so bili originalni, v zadnje pol leta pa so khm. Sicer pa je neverjeten, kako je vesel prihoda novih ljudi. Nikoli ne bom pozabil, kako sem ga zaprl z ženo v dnevno sobo, ko je prišel kolega k meni po en model, on je pa skoraj podrl steklena drsna vrata. In ko sem jih že omenil, vrata, ki so težka cca 70 kg, se je naučil odpirati. Kdo bi si misli, da je tako "droben" mucek tudi močan. K sreči se še ni naučil odpirati vrat s kljuko, kakor sta se moja pokojna Joco in Timi... Danes se vedno rad pride crkljat, k meni se z velikim veseljem pride pocrkljat, vsakič ko mu daš roko k glavi, se zabije z glavo k njej in mucka.
Kar je pomembno je tudi njegovo zdravje. Na začetku je revček imel težave katere smo uspešno rešili z antibiotikom in dajanjem lizina, danes pa je vesel zdrav mucek. Žal ima nekoliko rdečkaste dlesni pri zobeh ampak nič pretresljivega, še vsi moji mački so imeli take dlesni in so živeli vsaj 13 let z izjemo Lili, katero so pa luknje v ledvicah pogubile. Žal pogost problem pri perzijkah.

Kimmy je pa po značaju nekaj čisto drugega. Nikoli ni imela kakih zdravstvenih problemov dasiravno lahko omenim, da na začetku je nekajkrat prav nenavadno kašljala ampak tega ni več za opaziti. Mogoče na par mesecev, da se zgodi kako daljše kašljanje ampak to je to. Punca je zdrava, večja kot Jack in ima sedaj 5,4 kg. Prav zanimive so muce; vse se lepo redijo v trebušček, tako tudi ona. Ampak deluje bolj suhljata zadaj in spredaj, vmes pa nekoliko bolj okrogel trebušček. Žal plahosti ne moremo odpraviti je pa vsaj do naju dveh z ženo čisto domača. Seveda pa je treba paziti, da proti njej ne izvedeš kakega nenavadnega in hitrega giba kajti to lahko spozna kot njej nevarno akcijo, četudi ni bilo tako mišljeno. Do tujcev je pa silno zadržana, našla je eno luknjo v sobi zgoraj katero namenoma puščam, da se lahko skrije in počaka, da je "nevarnost" mimo. Ni pa še dolgo tega, ko sem prišel domov in če je bila nekje v bližini vhodnih vrat, je že letela v zgornje nadstropje. Sedaj v najslabšem primeru pomaga, da jo pokličem s pomirjujočim tonom in je mirna. Pri tej njeni plašnosti je pa nenavadno, kako rada se valja po tleh in to na hrbtu. V življenju še nisem imel mačka, ki je tako rad na hrbtu in kaže trebušček! In pri valjanju, če sem blizu, lahko brez problema božam njen trebušček. V vsem njenem času pri nas je naredila komaj kaj škode. Oba skupaj sta razbila 3 lončke z rožami, od tega Kimmy enega in kasneje pogojno še enega (četrtega), ko je revica padla iz police v kopalnici in pri tem se poskušala ujeti pa je letela še ena roža po tleh. Drugače pa nič. Zelo rada se pride pocrkljat v posteljo in lahko rečem, da sem bil parkrat rahlo nesrečen, ko je prišla v posteljo ob 7h, jat pa sem moral počasi vstati. Če se je dalo, sem počakal še par minut, da je lahko v miru potapkala ampak potem sem moral vseeno vstati in se zrihtat za službo. Pri crkljanju je sicer bolj muhasta in ni vedno pripravljena za ckljanje (še, predvidevam, da bo čez leta drugače). Ko pa je, je pa lahko totalno medena, takrat se meni celo pusti vzeti v roke za par sekund.
Pri cepljenju zoper FIV/FELV junija so rekli, da je sicer zgleda čisto okej ampak da ima pa dlesni bolj vnete kot Jack in bi bil celo kak zob za ven. Sam sicer nasprotujem temu, bom pa vseeno pozoren. Prav veliko je niso mogli pregledati, ker je bila dokaj nervozna. Da ne govorim, kako so ji dlake odpadale in kar je zanimivo, ko jo je strah, ima dlake suhe, sicer so lepe, gladke in mehke. No pa tudi sicer ona z avti ni na Ti; lansko leto se je vozila na morje in nazaj v ženinem naročju, podobno je bilo tudi pozimi s počitnicami v termah. Bomo videli kako bo letos. Jack poti ponavadi prespi in da mir. Kljub vsej bojazljivosti je Kimmy tak sonček da je ne dam stran pa amen. In četudi je Jack tak navihanec, včasih tudi težak, še posebej pri vratih za na travo, ga ne zamenjam.

Za konec pa še kaka slika od Kimmy. En mijaaaaaaaaav do naslednjič ;)

Slika

Slika

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 28, 2019 11:29 am

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

:) Srčka, hitro teče čas. Še naprej vam želim vse dobro in bodite vsi zdravi. :angel: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Ne jul 28, 2019 2:02 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Pridna lumpka, proti levkozi pa notranjih muc ni potrebno cepit, je to povsem odvečno obremenjevanje organizma.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jul 28, 2019 2:59 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

proti levkozi pa notranjih muc ni potrebno cepit
. Žal od posvojiteljev večkrat slišim, da so jim poleg običajnega cepljenja ponujali tudi to, za notranje muce povsem nepotrebno cepljenje. Le kje je tu zdravniška etika. :S

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Če avg 01, 2019 12:15 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Glede na to, da zlasti Jack rine skozi vrata v zunanji svet pod mojim budnim nadzorom in dodatki, menim, da je smiselno cepiti proti levkozi. Oba jest tudi travo na severni strani hiše in nikoli ne veš. Timi je imel maso v prsnem košu, ki se mu je z leti večala in ga na koncu pogubila (stisnila organe ob strani) in ugibam, če nima to kaj veze. Kakorkoli že, prihodnji teden morata na cepljenje proti steklini zaradi počitnic na Hrvaškem. Upam, da ne bosta preveč navihana tam doli... :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če avg 01, 2019 12:48 pm

Re: Jack in Kimmy (ex Bee)

Če muca ne prihajata v neposreden stik z drugimi mačkami (medsebojno umivanje, hranjenje iz iste posode), možnosti za to, da se okužita z levkozo, ni, saj virus v okolju ni obstojen. Glede na to, da ju cepite proti kužnim boleznim in steklini, je še cepljenje proti levkozi res nepotrebna obremenitev za mačji organizem.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.