Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor So apr 20, 2013 8:02 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Da ne bo slučajno slišati, kot da imamo same probleme s Serafino - sploh ne. V bistvu imamo precej veselja. :) In koliko ga je prinesla šele igrača iz starih najlonk in ene plaice. Serafina veselo lovi žogico, moja ta starejša punca pa se veselo zabava, ko jo podi okoli po dnevni sobi. Še posebej so zabavni prehodi s preprogre na parket. :D

Na žalost niti pod razno zadeve ne ujamem na sliko. :)

Zdaj imamo že malo rutine - Serafina spi ponoči pri mojih nogah - vsaj na začetku. Ko se zbudim sredi noči, pa se včasih prestavi više in se tišči meni pod pazduho... :girlblush: "Ups, zbudila si se. No, prav, grem nazaj k nogam... (dokler ne zaspiš)."

Danes je od tekanja za žogico očitno utrujena, ker že veselo drnoha.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So apr 20, 2013 8:32 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Ta muca vam je pa zelo poživila domačo sceno. :good: :) Glede dlak in česanja pa vam povem, da je krtača Kong Zoom Groom Cat neverjetno učinkovita. Pa še mačke jo imajo tako rade, da se med česanjem kar na hrbet mečejo. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor So apr 20, 2013 8:56 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

gipsy je napisal/-a:Ta muca vam je pa zelo poživila domačo sceno. :good: :) Glede dlak in česanja pa vam povem, da je krtača Kong Zoom Groom Cat neverjetno učinkovita. Pa še mačke jo imajo tako rade, da se med česanjem kar na hrbet mečejo. :)



Gipsy, imam krtačo, ki mi jo je priporočila ga. Helena iz MH. Ne vem, kako se reče. Saj je precej učinkovita - spravi ven veliko dlake, vendar bi morala trenutno Serafino česati ves dan, da bi se kaj poznalo. :S Ah, ja... Bo že. Pusti pa se čisto zadovoljno krtačiti. Največji problem mi je itak, ko zaradi užitka začne krepeljce ven dajat in jih zasajat v moje noge. :( Je precej boleče! Zdaj trenirava, da bo vedela, da ne sme. (Sem pač optimist po naravi. :rolleyes: ) No, če bomo rabili novo, bom upoštevala vaš nasvet.

Drugače je pa z dvema puncama že tako precej zabavno (4 in 1 leto), zdaj pa je z muco še veliko bolj. Je zanimivo, da se je moja ta mala začela takoj veliko in dobro plaziti, ko smo dobili Serafino, ker jo zasleduje po hiši. Prej se namreč sploh ni hotela plaziti... Tako da je tudi Serafina zelo dobra za nas (seveda upam, da smo tudi mi dobri za njo).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1860

Pridružen: Sr nov 17, 2010 9:58 pm

Odgovor Ne apr 21, 2013 7:04 am

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

serafina :kiss: :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Po apr 22, 2013 8:05 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

No, pa imamo problem s tole našo črnuhico Serafino: skoraj nobena slika ni dobra, ker se vidi samo velika, črna, mehka kepa... :D Tako da bo bolj malo slik. Včasih se kje vidi kak uhec, ki zamiga, ali taka črtica zeleno-rumenih oči, če grofična blagovolijo pogledati, kaj se dogaja okoli. No, ko bomo celotna zasedba, bom imela malo več prostih rok za slikat, ko bo tudi v akciji. Resnično neverjetno, kako se obrne v zraku, ko lovi žogico.

Drugače pa eno praktično vprašanje: koliko naj bi pojedla? Vsako jutro ji pripravim predlaganih 60g briketov, vendar jih nikoli ne poje. Poje približno polovico do dve tretjini, več pa ne. Sicer ni videti, da bi ji kaj manjkalo, samo tako me zanima. Ko ni ravno mala muca. Jo bom jutri stehtala...

Vsekakor pa nas je Serafina že vse posvojila. Tudi punci. Se pride sama cartljat, prede pa tako glasno kot traktor. :yahoo: Ko ji je preveč, pa najde kak miren kotiček. Včasih kar v škatli s plišastimi igračami v hčerkini sobi (škatla je pospravljena v odprti omari). :D Ko pogledaš, če je tam, se pa dela, kot da je še ena igračka. :lol:

Helena, kakša pa je sploh Serafinina zgodba? Vsekakor je jasno, da ste jo v oskrbi zelo lepo socializirali, ker res ni potrebovala dolgo, da nas je začela dresirati. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Sr apr 24, 2013 8:31 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Še malo slik:

Na okenski polici je toplo in stvari so pod nadzorom:

Slika


Serafina se je tudi že sprijaznila z božanjem male razbojnice:

Slika


Ujeta žogica. Serafina se zelo rada igra.

Slika

Slike so bolj tako-tako, ker slikam s svojim (starim) telefonom, ker je ponavadi pri roki.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr apr 24, 2013 8:47 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Tista z razbojnico je v stilu: no, naj ji bo. <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Sr apr 24, 2013 9:07 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

:) Pa še res je. Ta mala jo cel dopoldan "preganja" (kolikor pač gre po vseh štirih - čisto navdušena, da ji je uspelo pripuzat do muce, se stegne, Serafina pa hop, dva koraka naprej...), potem pa se Serafina končno naveliča se umikati in se pusti božat. :cat:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe apr 26, 2013 8:10 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

joj, kako je lepa :angel: ... pa mala razbojnica tudi <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Ne apr 28, 2013 7:52 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Išče se: mirna muca po imenu Pearl. Je črne barve, lepotica.
Razlog: muca, ki smo jo dobili mi in smo jo poimenovali Serafina, je zelo živahna, včasih že mejno divja. :) Očitno sta se zamenjali v skrbništvu. 8)

Zvečer, ko punci spita, si Serafina da očitno duška, ker lovi vse, kar se premika in tudi tisto, kar se ne. Od igrač do prevleke na kavču in občasne namišljene miške. :D vsekakor dobra zabava za naju z možem. Mimogrede, mož ravnokar popravlja eno igračo, ki jo je Serafina že uspela uničiti. Za to krivimo seveda slabo izdelavo igrače. :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po apr 29, 2013 3:14 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

:D :lol: prej se je nedolžno delala, zdaj je pa pokazala kaj zna :D :good: Muce so zakon :clap:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Ne maj 05, 2013 6:52 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Serafina je dobila še drugo ime: "Houdini." Zdaj je naša lepotica že čisto domača in poskuša ob vsaki priložnosti zaviti tudi tja, kamor ne sme. Recimo v shrambi je presenetljivo pogosto, sploh glede na to, da imamo vrata odprta samo toliko časa, da lahko vstopimo ali izstopimo. In kako vemo, da je v shrambi? Najkasneje takrat, ko leti kaj na tla z zgornje police.

Ampak zdaj je začela iskati tudi načine, kako uiti ven. In parkrat ji je že uspelo. Potem pa jo lovim pod našim avtom. Na srečo je zelo radovedna, tako da jo z malo igrače hitro primamim. Smo že spremenili pravila zapiranja vrat na srečo imamo dvojna vrata v predsobi, tako da je zdaj zadeva urejena (upam). :blush:

Ko pa jo ujamemo pri "zločinu", se usede in se začne čistiti. "Jaz? Kaj sem pa naredila? Jaz pa že ne!" :angel:

Vsekakor nam ni dolgčas. :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne maj 05, 2013 7:01 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Serafina je napisal/-a:Išče se: mirna muca po imenu Pearl. Je črne barve, lepotica.
Razlog: muca, ki smo jo dobili mi in smo jo poimenovali Serafina, je zelo živahna, včasih že mejno divja. :) Očitno sta se zamenjali v skrbništvu. 8)

Zvečer, ko punci spita, si Serafina da očitno duška, ker lovi vse, kar se premika in tudi tisto, kar se ne. Od igrač do prevleke na kavču in občasne namišljene miške. :D vsekakor dobra zabava za naju z možem. Mimogrede, mož ravnokar popravlja eno igračo, ki jo je Serafina že uspela uničiti. Za to krivimo seveda slabo izdelavo igrače. :girlblush:


:yahoo: :good:

Pri nas je bila točno taka, kot piše v opisu. Pravzaprav kot da je ni. Očitno ji je pri vas fajn in se je razvila v mačko, kot se šika. Čist vesela za njo. :clap:
In ja, itak je igrača za nič. :P

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Ne maj 05, 2013 7:47 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Malo pomoči, prosim.

Opazila sem, da se Serafina s tačko čoha za desnim ušesom. To se mi ni zdelo kaj posebej nenavadno. Danes pa sem opazila, daima tam eno malo "golo" lisico. A je to normalno, sploh, ko ji tako dlaka izpada, ali pa bi jo bilo dobro peljati pogledat?

Čohanje ni pretirano in kot rečeno, sploh ne bi kaj pomislila, če ne bi videla te male gole pegice...

Se priporočam za izkušeno mnenje. Hvala!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne maj 05, 2013 7:53 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Če narediš fotko in mi jo pošlješ bom lažje pomagala.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Po maj 06, 2013 8:03 am

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Sem poskušala narediti fotko, pa je nemogoče, ker je treba s prsti držati dlako stran, Serafina pa se ne pusti tako držati na miru. Če pa leži, pa se nič ne vidi. Mož itak pravi, da paničarim brez razloga. Verjetno ima tokrat prav. Če pa uspem narediti sliko, pa jo pošljem. Vsekakor Serafina zgleda in se obnaša čisto normalno.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Sr maj 22, 2013 7:33 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Po daljšem premoru se spet oglašamo. Serafina že nekaj časa dobro je, kar je sicer dobro. Načeloma. Vendar to pomeni tudi, da gre jest ob 4h ponoči in potem s precej močnim vonjem iz gobčka pride vohat mojo glavo... :P

Slika je, ko se Serafina naredi čisto ploščato, da se skrije pred ptiči, ki si jih ogleduje na vrtu. 8)

Mah, imam probleme s slikami...

Vsekakor, Serafina se še vedno poskuša tu in tam izmuzniti ven, vendar se zdaj ponavadi raje odloči za poležavanje na okenski polici. Po hiši se sprehaja z visoko dvignjenim repom... In trenutno mi ne pusti več pisati... zahteva pozornost. Prrrrrrrr
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr maj 22, 2013 7:54 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Upam, da bo tudi kakšna slikca padla :P drugače pa vidim, da vam ni dolgčas ;) Saj je itak veliko bolj koristno preživeti čas z mačkom, kot za računalnikom :good: in Serafina to ve :good: :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Če maj 23, 2013 8:25 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Slika

No, pa imamo sliko. Takole Serafina ogleduje ptice na vrtu. :) Na srečo so tile ptiči varni vsaj pred našim tigrčkom.

Imamo pa včasih vprašanje, ali imamo muco ali psa doma. Serafina je začela prosjačiti pri mizi. Sploh, če jekaj mesnatega gor. Se je pripravljena tudi "zjokati". Če ne bi imela polne posodice s hrano, bi ji še mogoče verjela, da je lačna. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 23, 2013 8:48 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Gleda pa lahko, ubožica. :) Pri meni nas ob hranjenju vedno spremljajo ene štirje pari hrepenečih oči, ampak se človek navadi in se mu počasi hrana ne zatakne več v goltancu zaradi takih ubožčkov z vedno polno skledico. :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.