Amarand in Rea, Leni in Ziggy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21071

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe jun 22, 2012 9:54 am

Re: Amarand in Rea

Vročina je bila včeraj še zmeraj huda, tako huda, da se Amarandu niti jesti ni dalo (Rea v tem ni videla problema :D ), zato sta večino dne prepalančikala.
Slika
Slika
Slika
Slika
Rea se je vmes zbudila
Slika
Amarand tudi
Slika
Rea je vstala
Slika
Ah ja ...
Slika
In se umila
Slika
Ja ja
Slika
Potem pa zamenjala stran in se pridružila Amarandu pri dremuckanju.
Slika
Dnevi so vroči in težki. Ampak zvečer greva dvonožca na lov. In včasih uspeva celo kaj ujet!
"Ej, imaš kaj robe? Trava, ok, tokrat naj ti bo. Daj za probat. Ampak drugič se pa bolj potrudi." Ne moreva pomagat, če je trava edina dovolj počasna, da jo uspeva ujet, a ne :D
Slika
Slika
Slika
No, saj včasih ne greva na lov v divjino, ampak poiščeva kraje, kjer ti željeno ulovijo (nekakšna gojišča, torej). In sva od gojiteljev odkupila tole pernato zver:
Slika
Smo že včeraj divjali z njo, pa seveda ponoči in ker so danes temperature malo bolj prijazne, smo si privoščili še dopoldansko igro. Glavna je bila seveda Rea, ki je renče sporočila, da je to NJENO, Amarand se ne sekira preveč, on perote po navadi umiva :blush: , raje divja za srkalkami in kitajskimi palčkami.
Slika
Slika
Slika
Zdaj bo pa že čas za dopoldanski počitek ;) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jun 22, 2012 10:44 am

Re: Amarand in Rea

Bela šapa je napisal/-a:Vročina je bila včeraj še zmeraj huda, tako huda, da se Amarandu niti jesti ni dalo (Rea v tem ni videla problema :D ), zato sta večino dne prepalančikala.
......


:lol: :lol: :lol:
luštni ste ful!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21071

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe jun 22, 2012 11:56 am

Re: Amarand in Rea

Naj bi pisalo prepalačinkala, pa mi je očitno Freud zamešal štrene :D . Sicer je pa danes že dovolj hladno, da je Amarand spet dobra stara tečnobica, ki kar mijavka v prazno, če se mu slučajno za hip zazdi, da mu ne namenjamo dovolj pozornosti. In teh hipov je precej, sploh sredi noči, ko se postavi na balkon in celotnemu bloku oznanja svojo tragično usodo :devil: . Jaz pa seveda vsakič v zrak, bogi muci, si mogoče lačen, voda ni dovolj hladna, bi se igral, rabiš to, rabiš ono ... Rea ga gladko ignorira, tako da očitno ni nič blazno narobe (zaupam v njeno sposobnost empatije in mislim, da bi ga šla tolažit, če bi javkal, ker ga kaj boli ali bi res trpel), Aleš je pa zadnjič ugotavljal, da mogoče Amarand pač rad poje - da mu je všeč, če sliši lasten glas, midva ga pa zatirava, ko se vsakič spraviva nadenj z vprašanji, kaj da mu je. Tako da se ga zdaj trudiva samo pohvalit za njegovo prizadevnost :rose: (razen, kadar mijavka pod polico s hrano - takrat nama je jasno, kam muc krempelj tišči :)).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jun 22, 2012 12:46 pm

Re: Amarand in Rea

Bela šapa je napisal/-a:Naj bi pisalo prepalačinkala, pa mi je očitno Freud zamešal štrene :D . ....



:lol: :lol: :lol: pa saj jst sem prav prebrala, oz. tko, kot naj bi bilo prav - sem šele potem šla narobe prebrat, ko si opozorila na Freuda ! :lol: :lol:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor Pe jun 22, 2012 1:10 pm

Re: Amarand in Rea

joj, kak sta krasna, jaz sem čisto :cupidgirl:

pa tak vas je luštno brat :good:
Dogs have Masters. Cats have staff.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 22, 2012 3:17 pm

Re: Amarand in Rea

Bela šapa je napisal/-a:Jaz pa seveda vsakič v zrak, bogi muci, si mogoče lačen, voda ni dovolj hladna, bi se igral, rabiš to, rabiš ono ...

A pri vas RES NE bi še mene posvojili?!? :angel:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21071

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe jun 22, 2012 8:35 pm

Re: Amarand in Rea

Daj mi prosim link do svoje teme, da malo preberemo karakteristike in si pogledamo slikice, potem pa, če bomo dovolj iiiiiiiiii-jasti, kontaktiramo skrbnico/ka in če bo zadovoljna/en z nami, te mogoče pridemo že ta vikend iskat :D.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jun 22, 2012 9:19 pm

Re: Amarand in Rea

rofl dobra tale! rofl rofl
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21071

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po jul 02, 2012 11:54 am

Re: Amarand in Rea

Takole smo prejšnji petek pripravili transporterja ...
Slika
Pa se nismo odpeljali po Alexx :D , ampak sta se mačkončka odpeljala na prisilni dopust, ker je v našem brlogu z Damirjevo pomočjo potekala revolucija. Amarand in Rea sta tako popokala culice, nakar sva ju odpeljala v deželo, kjer rase trava. Tam sta dobila na razpolago mojo sobo, za sobno strežnico pa malamuco, ki ju je skrbno hranila, se z njima igrala, jima trgala svežo travo, čistila wc in izvrstno poskrbela, da tigrčkoma ni prav nič manjkalo :kiss: . Vsak večer sta dobila tudi najino družbo (jaz pa najkasneje ob 5ih zjutraj budnico, ker je bilo potrebno izkoristit hladne jutranje ure; za prehranjevanje, igranje in cartanje, kakopak ;) ).
Kosmatinčka sta bila navdušena predvsem nad velikim številom polic in omar, nadvse prikladnih za skakanje in plezanje (malo manj pa nad dejstvom, da ne smeta skozi vrata :S ).
Slika
Rea je iskala skupen jezik s plišastimi domačini :D .
Slika
Amarand je vadil paradni korak (besno trenira za naslednjo sezono X factorja; in ja, seveda ve, da mora tam nujno peti, ampak glasovne sposobnosti je že izpilil, zdaj pa vadi še koreografijo :D )
Slika
Večerna akcija
Slika
Slika
Jakob sicer ni odpotoval z njima, ampak nič zato, saj sta tam spoznala Timija.
Slika
"A grem kmalu domov?"
Slika
Slika
Ker sta bila na počitnicah, sta svoje navade seveda postavila na glavo - Amarand je postal najbolj ješč muc pod soncem, Rea je začela puščati brikete. Amarand je predel kot za stavo, oba sta se igrala z vsem ... Narobe svet, v glavnem. Sicer nista imela težav s privajanjem na novo okolje, tudi družbe jima ni manjkalo, sta se pa po enem tednu naveličala bivanja v enem prostoru. Tako sta v četrtek utopila pliš-miša, Amijevo prvo igračko. To je bil prvi znak protesta. V petek je pliš-miš ostal brez enega in z obglodanim ostankom drugega uhlja. Nisva čakala na nadaljnje grožnje, ampak sva ju zvečer odpeljala domov, kjer sta se najprej prelevila v mlada raziskovalca in vse prešnofala, v soboto pa sta že zavzela stare položaje:
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jul 02, 2012 12:20 pm

Re: Amarand in Rea

čudovita sta... :girlblush: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po jul 02, 2012 1:48 pm

Re: Amarand in Rea

Bela šapa je napisal/-a:Daj mi prosim link do svoje teme, da malo preberemo karakteristike in si pogledamo slikice, potem pa, če bomo dovolj iiiiiiiiii-jasti, kontaktiramo skrbnico/ka in če bo zadovoljna/en z nami, te mogoče pridemo že ta vikend iskat :D.


Sem rabila ene 5x prebrat... pa še 14 dni študirat :scratch: :blush: da sem tole končno le dojela! :lol:
Pismo, vse sem zamudila... :rolleyes:

Prisilnima dopustnikoma pošiljam vroče/skuhane pozdrave v upanju, da se sužnja ne bo nikoli "pokvarila"! :good:
(pa da si slučajno ne bodo drznili še doma kakšna vrata zapirat... cccccc) :O

ps: pri vas pa sigurno sploh ne rabite TV anten! :D
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21071

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To jul 03, 2012 2:00 pm

Re: Amarand in Rea

Doma ne zapiramo vrat :S , ponoči celo odpremo balkonska, pa še okno, ki gleda na balkon, potem pa nama sredi noči, ko se dovolj ohladi, da je mogoče živet, čez glavo švigajo leteče mačke :lol: (zdaj, ko sem se naspala, se temu lahko smejim, ponoči bi se mi pa še kakšen živec utegnil polomit, če ne bi bil preveč utrujen za kaj takega ;) ).
Sicer smo pa na počitnicah imeli dovolj razlogov za zaklepanje vrat - poleg tega, da bi mačkona zlahka ušla iz hiše in bi ju morali loviti po vasi / bližnjih gozdovih / pašniku (Rea se menda zelo odziva na kravje mukanje - malamuca pravi, da začne kar mukat v odgovor; poleg gruljenja in bevskanja torej obvlada še mukanje, čisti poliglot torej :D ), je precej velik razlog naša Tačka,
Slika
ki bi se po vsej verjetnosti malo pretrdo spoznavno rokovala s tigroma :dash: .

Televizijske antene, ekrana ali daljinca pa pri nas res ne potrebujemo; je dovolj kartonasta škatla, v njej pa eden ali dva mačkona (včasih se jima pridružijo še igrače), pa je dosti bolj zabavno kot spremljanje medoglasnih momentov na TV ;) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jul 03, 2012 2:53 pm

Re: Amarand in Rea

OMB, sem jaz vedela, da je še nek skrit razlog (=do zdaj neviden - sem šla prav celo temo še enkrat pregledat :O ), da me v tole temo vleče... :rolleyes:

Tačka :pet: prekrasna <3
(je ene 30kg +, ane? Slika ne laže?)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21071

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To jul 03, 2012 3:15 pm

Re: Amarand in Rea

Ne vem točno, koliko-kilašica je, ampak za psičko je precej velika (je pa mix med NO in aljaškim malamutom, tako da je bila velikost pričakovana ;) ). Bom nalepila še kakšno njeno slikico, samo zaenkrat imam večinoma zmazke (je strastna igralka nogometa, tako da je veliko akcije); jo pa jutri pazim, tako da mogoče narediva kakšen shooting, če ne bo prehude vročine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21071

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To jul 03, 2012 3:18 pm

Re: Amarand in Rea

Sicer sem si pa za slikco v avatarju izposodila njeno šapo, tako da je kar pogosta gostja te teme, samo dela se, da je ni ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor Če jul 05, 2012 1:19 pm

Re: Amarand in Rea

Lepa Tačka, unih dveh se pa itak nikoli ne morem dovolj nagledat :kiss: :kiss:
Dogs have Masters. Cats have staff.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21071

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 2:54 pm

Re: Amarand in Rea

Najprej nekaj za Tačkoljubce. Tačka, ko je bilo ime še primerno zanjo (torej dobra tri leta nazaj) :D :
SlikaSlika
SlikaSlika
In Taca danes:
Slika
Slika
Slika
Navdušena nogometašica (vratarka, napadalka, navijačica ... Ni da ni ;) ).
Slika
Slika
Nekateri so pa bolj nadarjeni za druge športe ... ritmično gimnastiko, recimo :blush: .
Slika
Ali gledališče. Pa kaj, tudi to je lahko šport, potrebna je dobra psiho-fizična kondicija :devil: . Vloga? Notredamski zvonar 8) .
Slika
Sicer pa imamo nov dvonadstropni prenosni apartma :) . Bi zgornje nadstropje sicer moralo nazaj domov, pa je bila zadnjič njegova posojilodajalka na obisku, videla apartma in vprašala, če tigra kaj spita v njem. Rea je seveda takoj morala pokazat, da ona najraje leži tam, sploh zgornje nadstropje je super :dash: in tako ostajamo skladiščniki transporterja :D . Je pa tudi spodnje nadstropje prav prikladno za spremljanje olimpijskih iger:
Slika
Rea na sceni 8) :
Slika
Slika
Slika
Pa še Ami
Slika
Slika
Ami, ki je odkril nov najljubši hobi: pletene košarice. Ne pletenje, ampak pletene, takšne, že pripravljene za uporabo. Zadnje dni najpogosteje leži v tej (in seveda vsakič, ko izbrskam fotoaparat, vstane):
SlikaSlika
Pa da ne bo kakšnih nespodobnih komentarjev v smislu, ubogi muc, vsaj dovolj veliko košaro mu privoščite, naj povem, da je v tej košari pred Amarandom stanovalo nekaj manjših košaric:
Slika
Ki jih je mačkon prav z zanimanjem opazoval in se potikal okrog njih. In ko ga je Aleš zbadal, češ, saj se ne moreš stišat v ta majhno okroglo košaro, je Amarand naredil prav to. Stišal se je v majhno košaro, nalašč, da ne bo še kdo kdaj rekel, da tega pa on ne more :devil: . No, košarice sva umaknila, tako da lahko uporablja košaro, v katero vsaj približno pride brez večjega mučenja. Tako ali tako se pa najraje pretvarja, da je sveže oprano perilo.
Slika
Slika
O veselju tega svežega perila do tega, da se samo obeša po vrveh za sušenje perila, in to brez kljukic, ne bi :devil: .
Sicer se pa pripravljamo na tožbo. Ker to, da na embalaži piše, da je pijača non-alcoholic, potem pa po spraznjenju cele gajbe (ki ni gajba, ker brezalkoholna pijača ne gre v gajbo, ampak v škatlo) - ker je pač vroče in je potrebno uživati ogromno tekočine - fašeš konkretnega mačka; o ne, tako se pa ne gremo!
Slika
Slika
Če pa že imaš mačka, ga je najbolje prespat, pravi Rea
Slika
Pa še nekaj mešanih
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jul 09, 2012 3:50 pm

Re: Amarand in Rea

face vsi po vrsti! :lol: :clap: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jul 10, 2012 8:34 am

Re: Amarand in Rea

Ja, v ornk (lepo) "babnico" je zrasla Tačkica... :mocking: <3
(hvala za slikice) 8)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jul 10, 2012 8:48 am

Re: Amarand in Rea

kako se jst zmer režim, ko vaša poročila berem :lol:

lepi :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.