Tomi in Tevz


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor To apr 10, 2012 9:20 am

Re: Tomi in Tevz

hej

No, takole.. Vceraj zvecer je potem nas vet itak prisel v Trbovlje zaradi nekega drugega primera, pa me je poklical, naj pripeljem Tomija gor, da mu bo infuzijo dal. No, sva sla gor, je dobil elektrolite, glukozo, nekaj proti bolecinam na smrcek, da je polizal, se eno inekcijo (pozabila cesa), pa se Veraflox antibiotik (da se nismo doma matrali z njim, ker res ful ne pusti). Ga prinesem domov, je bil cist drugi, rep takoj gor, zacel hodit naokoli (prej je cel dan prespal), se sel crkljat, in mi smo si malo oddahnili. No, potem je sel kakat (zelo malo) in lulat, cez par ur se pa ni mogel odlocit kje bo spal, tako da je nazadnje sel pod posteljo, kjer je imel najbolj mir. Danes zjutraj vstanem, in spet kar lezi, niti me ne pogleda, ko sem ga pobozala ni zacel predit (drugace ponavadi takoj zacne), jedel/pil se zmeraj ni nic. No, in ker sva se itak z vetom vceraj zmenila, da ga danes pripeljem, sem ga prejle odpeljala gor. No, dobil je se eno rundo infuzije, pa dali smo mu Hills A/D, pa je celo malo pojedel! Sem bila ful vesela, ker je zacel fuuul jest, ampak saj logicno, saj ni jedel od sobote zgodaj zjutraj, mora biti ful sestradan. Zdaj je ostal na veterini do vecera na opazovanju, tako da bo videl kako se obnasa, pocuti, itd.. Jaz sem pa vsa zivcna, ker ze tako ga je bilo ful strah prej, kako se sele zdaj pocuti, ko sem ga gor pustila.. :( Ampak saj vem, treba je.. Da bi mu vsaj lahko pomagali, jaz bom pa ze prezivela in se nekako zamotila, da ne mislim skoz nanj..

Drzite pesti/tacke, da zacne jest/pit. Ostalo bomo pa ze nekako postimali.. Tole je zdaj najbolj pomembno..
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To apr 10, 2012 9:37 am

Re: Tomi in Tevz

držimo, prav vse. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16173

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To apr 10, 2012 9:44 am

Re: Tomi in Tevz

Mislim na vas. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To apr 10, 2012 9:47 am

Re: Tomi in Tevz

Držimo pesti in tačke! :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To apr 10, 2012 9:50 am

Re: Tomi in Tevz

držimo pesti in tačke fejst :angel: :angel: :kiss:
(a diagnoze pa še ni?)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14907

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To apr 10, 2012 9:53 am

Re: Tomi in Tevz

:kiss: :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor To apr 10, 2012 9:55 am

Re: Tomi in Tevz

Tudi mi držimo pesti in tačke, močno, močno ... :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor To apr 10, 2012 9:57 am

Re: Tomi in Tevz

Ne, diagnoze se ni.. So raznorazna ugibanja, ni pa se nc tocnega.. Ne vemo zakaj se trese, ne vemo zakaj kri ni ok (razn da summo na vnetje - zato antibiotiki), ne vemo zakaj zdej noce jest/pit. :(

A je mel ze kdo primer, da se je muc tresel?

Hvala vsem za pesti/tacke..
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To apr 10, 2012 10:03 am

Re: Tomi in Tevz

Držimo držimo, pesti, tačke ... vse!

Držite se :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29996

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 10, 2012 10:06 am

Re: Tomi in Tevz

Mislim na vas in držim pesti za Tomija! Pošiljam veliko poljubčkov! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To apr 10, 2012 3:34 pm

Re: Tomi in Tevz

Tudi tukaj mislimo na Tomija <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To apr 10, 2012 3:48 pm

Re: Tomi in Tevz

Ovcka je napisal/-a:Ne, diagnoze se ni.. So raznorazna ugibanja, ni pa se nc tocnega.. Ne vemo zakaj se trese, ne vemo zakaj kri ni ok (razn da summo na vnetje - zato antibiotiki), ne vemo zakaj zdej noce jest/pit. :(

A je mel ze kdo primer, da se je muc tresel?

Hvala vsem za pesti/tacke..

Ovcka, moj Sini se je nekaj mesecev (tri, štiri, ne spomnem se natančno) občasno tresel. Tresenje se je običajno pojavilo, ko se je mulc umiril in legel k počitku, jaz pa takrat temu nisem namenjala prevelike pozornosti, ker je itak cel njegov proces prilagajanja po posvojitvi bil ena velka attention-whore-drama :blush: Tomiju pa želim čimhitrejše okrevanje, pa da bi se vsi skupaj v najkrajšem možnem času ponovno skupaj stiskali.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor To apr 10, 2012 3:51 pm

Re: Tomi in Tevz

Tudi mi smo v mislih z vami...
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor To apr 10, 2012 4:08 pm

Re: Tomi in Tevz

držimo pesti in tačke....za naše trbouce pa še posebi <3 res upam da bo use uredu....
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor To apr 10, 2012 4:21 pm

Re: Tomi in Tevz

Sem prej govorila z vetom, je se nekaj malega pojedel, pa vodo je pil.. Ga je pa ful strah revcka bogega :( :( Cez eno uro ga grem iskat..

moksa je napisal/-a:Ovcka, moj Sini se je nekaj mesecev (tri, štiri, ne spomnem se natančno) občasno tresel. Tresenje se je običajno pojavilo, ko se je mulc umiril in legel k počitku, jaz pa takrat temu nisem namenjala prevelike pozornosti, ker je itak cel njegov proces prilagajanja po posvojitvi bil ena velka attention-whore-drama :blush: Tomiju pa želim čimhitrejše okrevanje, pa da bi se vsi skupaj v najkrajšem možnem času ponovno skupaj stiskali.


A pa to je zacel takoj po prihodu v nov dom ali kasneje? Pri nas je bil od novembra do zacetka marca cisto ok, potem se je zacelo.. Drugace pri Tomiju je bilo tudi vedno ko se je umiril, ulegel in napol dremal. In tako, cisto drobni tresljaji, kot bi ga zeblo recimo - no, sicer pa, imam video, lahko pokazem (sem ga takrat posnela za veta). Evo takole zgleda: http://youtu.be/SN6DFghDCOE Ampak vcasih so tresljaji zelo sibki, vcasih bolj mocni, zadnjic enkrat je lezal na hrbtu, in se mu je tacka zelo tresla - ker je bila v zrak je bilo toliko bolj opazno ane. Zdajle zadnje par dni, ko jest ni hotel, so bili tudi tresljaji bolj pogosti, mocnejsi.. :(
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16506

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To apr 10, 2012 4:46 pm

Re: Tomi in Tevz

Tudi mi držimo pesti in mislimo na vas.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16173

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To apr 10, 2012 6:16 pm

Re: Tomi in Tevz

Meni tole bolj deluje, kot da težko diha.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor To apr 10, 2012 7:08 pm

Re: Tomi in Tevz

Tako, Tomi je doma.. Sel je lulat, pogledat v posodo s hrano (pojedel ni nic), se sel malo pocrkljat, se umil in zaspal. Zdaj spi.. Malo bom se pocakala, nato mu dala se malo konzerve A/D, ce bo hotel jest..

Drugace tocne diagnoze ni ravno zaradi tega, ker je s trenutnimi znaki lahko se vedno vec razlicnih stvari. Ce "imamo sreco" je samo okuzba zgornjih dihalnih poti (pomanjkanje apetita, vrocina, solzne oci), ce imamo pa smolo, je lahko tudi FIP - Feline infectious peritonitis (izguba teze, pomanjkanje apetita), ki je pa v vecini primerov usoden :( :( :( Testa za FIP ni, tako da se ne more preverit naprej v tej smeri.. Kri je pa pokazala levkocitozo..
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29996

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 10, 2012 7:34 pm

Re: Tomi in Tevz

Ddržimo pesti še naprej in mislimo na vas! :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor To apr 10, 2012 7:36 pm

Re: Tomi in Tevz

o ti revček ti bogi....kolk se mi smili :girlsad: v takih situacijah je vedno treba ostat pozitiven in mislit na najbolše....držte se...vem pa da vam je zelo težko....sem tud jst doživljala podobno :'(
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.