V središču

Muc se ne pusti ujeti


Moderatorji: andreja, helena

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: So avg 03, 2013 9:20 am

Odgovor So avg 03, 2013 9:49 am

Muc se ne pusti ujeti

Naš muc, star 3 leta nam je 20 dni nazaj padel z balkona. Prvi dan ga nisem našla, naslednji dan pa sem ga videla na parkiišču, vendar se ni pustil ujeti oz. ni prišel zraven. Tako je bilo par dni, potem pa so mi iz društva posodili živolovko,vendar se ne ujame vanjo. Sedaj sem živolovko umaknila, saj so se vanjo lovili ježki in druge muce in spori s sosedi ....(muc vedno hodi okrog sosednjega bloka, ne okrog našega). In sedaj ga vedno vidim 1x na dan, letim dol, ga ogovarjam, pa me gleda, mežika, potem pa vstane pa gre. En dan sva vštric hodila vsak na svoji strani, potem pa je šel med hiše in izginil. Muc je bil do sedaj vedno v stanovanju, bil je zelo cartljiv in nežen, tudi boječ na tujce in nove stvari ali zvoke. Probala sva tudi z mrežo, pa naju je takoj spregledal in zbrisal. Kaj lahko še naredim?

Hvala in lep pozdrav!
Dijana

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So avg 03, 2013 9:57 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Od kod si?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: So avg 03, 2013 9:20 am

Odgovor So avg 03, 2013 10:01 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Iz Kranja. Nastavljam mu hrano in vodo, no pa sem se pa dni nazaj še za to zapela z enim od stanovalcem tega bloka. Naš balkon gleda na ta blok in očitno si je to zapomnil in zato je vedno tam okoli. Naj mu hrano nastavljam pred naš blok?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So avg 03, 2013 10:04 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Ja, pred vaš blok, pa obvestilo daj, da ga iščeš, da bodo vedeli in lahko zraven še prosiš za pomoč, če bi imel kdo drug več sreče pri ulovu. Če je lačen, bi se moral ujeti tudi v živolovko. Ni mi všeč, da to že toliko dni traja. :girlsad:
Imaš ZS.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: So avg 03, 2013 9:20 am

Odgovor So avg 03, 2013 10:10 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Zs je mail? Ja res je čudno to z živolovko. Mislim, da nekje dobi hrano, ker ne izgleda shiran, je pa bil kot majhen najden zapuščen v škatli in škatle in zaboji in podobno pri njem ne "palijo". Ko se je en dan ujela druga muca v živolovko, je on zraven sedel in gledal...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So avg 03, 2013 10:33 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Držim pesti, da rata!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne avg 04, 2013 3:45 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

Dijana, daj me no pokliči, trixi ti je dala mojo številko - ti zašijem baldrijanovo blazinco za v živolovko. Če ni lačen, ga nobena še tako slastna papica ne bo spravila noter, tale čiračara ga pa zagotovo bo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: So avg 03, 2013 9:20 am

Odgovor Če avg 08, 2013 12:09 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

Trixi - ne znam poslati zs. Pri nas nič novega, razen tega da sem včeraj skoraj dobila kakšno. Štorija je taka: pri bloku kamor hodi naš muc je tudi oranžen maček. Ta je zunanji in k lastniku hodi samo jesti, tako sem vsaj razumela. In ko je naš padel sem vprašala kakšen je njihov, da ne lovim tega. In verjetno sem kdaj ga, ker na hitro ko zbriše ne vidim kateri je. In včeraj sem nastavila zvečer živolovko in sedela pri tem bloku in čakala. In po parih urah je prišel oranžni maček in šel pod avto spat, jaz nisem nič skakala okoli sem samo sedela in čakala. In potem je prišel ven in šel k vhodu in potem je prišel en od lastnikov(sta brata) in šel po drugega in sta prnorela vn in se začela name dret in grozit in take. In potem sem jaz najhujša, ker lovim mačke, in njihovega strašim, da ne more domov in take. Pa da bo klical policijo in društvo in društvo proti mučenju živali, ker jaz mačke mučim. In našega sploh, ker je bil revež zaprt v stanovanju in je moral gledati kako njihov veselo špancira in uživa življenje. Naš pa se skriva pred nami od same groze, tako da mi je priporočil naj si kupim ribe, ker za ostale živali nisem sposobna skrbeti, ker sem tako grozna in nora, ker mačka lovim že 3 mesece? Še ni mesec ...
No to je na kratko, saj ni kaj za komentirat, zanima me samo ali mi lahko policija ali društvo kaj more, če sedim tam pred blokom?

lp,
Dijana
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če avg 08, 2013 12:22 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

Zdravo Dijana,

midve sva v kontaktu in imaš mojo živolovko. Sem članica DZZŽ Kranj in več kot podpiram tvoj trud. Če bi lahko kako drugače pomagala, bi ti, pa na žalost nimam več nobenih idej. Vsak od nas bi se maksimalno potrudil za svojo žival in ni važno koliko časa traja, telim tvojim sosedom se pa očitno fučka za njihovega mačka. Vztrajaj in ne pusti se mu/njim. Če ti bo grozil pa ti pokliči 113.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če avg 08, 2013 12:33 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

Pa kakšno fotkico daš lahko sem gor, bomo še drugi pozorni!
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: So avg 03, 2013 9:20 am

Odgovor Če avg 08, 2013 1:15 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

Ja, Poli res se jim fučka. Ampak se ima za mačjeljubca, medtem ko so meni mački kot otroci - pa imam otroka, pa sem zanjga mučiteljica...

Bom dala slikico, samo moram naštudirati kako.

lp
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če avg 08, 2013 1:48 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

1.) Izpiši si tisti odstavek iz zakona o zaščiti živali, kjer piše da se živali ne sme pustit da se prosto sprehajajo okoli in nenadzorovano razmnožujejo.
2.) Izpiši si tisti odstavek iz zakona o osebni varnosti, ki piše da se ne sme ljudem grozit.
3.) če se ponovi zgornja zgodba, reči: O, ja gospod, PROSIM pokličite policijo.
4.) ko pride policija, jim povej kako ti kreten grozi in jim preberi oba odstavka, kako ti poskušaš uveljavit zakone medtem ko jih tip na vse načine krši.

Bi ti še rekla, da ga posnemi, kako ti grozi, ampak to je že spet kršenje zakona o varovanju osebnih podatkov in zasebnosti... :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če avg 08, 2013 1:51 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

Pa še tole: če tip grozi da bo poklical društvo proti mučenju živali, je najboljše da se včlaniš v njega čim prej (če nisi že). Če jih bo tip res klical, lahko društvo reče: "Aha, naša članica je na terenu pri vas, super! A vi ste tisti ki pustite vaše mačke nenadzorovane..?"

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če avg 08, 2013 2:22 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

:girlsad: Ojoj, res za neverjet. Muc je pa tudi lump. Ah, če bi ljudje sodelovali ali pa vsaj dali mir in ne nagajali, bi bilo že pred dnevi vse drugače.
Vztrajaj, moraš! Mislim na vas.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če avg 08, 2013 9:05 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

dudla, pri meni si dobila baldrijanove blazinice in tudi jaz sem članica DZZŽ Kranj. Glede tipa - verjamem in vem, da je težko s takimi, ostani mirna in zbrana in se ne spuščaj na njegov nivo. Če bo slučajno kdaj v normalnem stanju, mu poskusi pojasnit, da živolovka živali ne poškoduje. Mogoče ga to še dodatno vznemirja - nepoznavanje tiste čudne reči, ki jo uporabljaš.

Sicer ti je pa koristne nasvete dala tudi mačja mama.

Nikar ne obupaj! Če boš kaj potrebovala, pa sporoči, mojo številko imaš.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po avg 12, 2013 9:59 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Kako gre tukaj? :(

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: So avg 03, 2013 9:20 am

Odgovor Po avg 12, 2013 12:33 pm

Re: Muc se ne pusti ujeti

Mah nič novega :( . Sedaj ga dva dni nisem videla, tako da ne vem kaj bo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: So avg 03, 2013 9:20 am

Odgovor Po sep 23, 2013 7:09 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Jaz imam super, super novico :lol: :lol: :lol: Včeraj po točno 11 tednih je naš VANE PRIŠEL DOMOV!!!.

Sin je bil zunaj in je zamujal, mož ga je šel iskat mulca, men pa čudn kje sta tolk časa. In potem mi sin po domofonu reče, da je Vane, da mijavka in je prestrašen. Letim dol s turbanom na glavi in vidim kako mož in sin hodita, Vane pa 2 do 3 metre za njima. Mož ga je klical in govoril, da gremo domov, on pa za njima. Tako so prišli do bloka, pol smo se pa 1,5 ure dajal, ko smo ga hotli v blok spravt. Revež je vmes pojedel 3 konzervice, no pri 3 sem ga lahko čopnla in letela v klet, mož takoj zaprl vrata in letel po transporter. Reveža sem stiskala v naročju, mi je glavico kr pod brado in lase stiskal. Ker nas je dežurni odslovil, da če ni nč nujnega in ne zgleda poškodovan smo šli z njim domov. In doma ves crkljiv do vseh treh, predel, sploh ni vedel kako naj se naštima. In ko smo šli spat, zelo pozno, midva sploh nisva mogla verjet, da je res doma, se je spet ulegel name, tako kot prej. Spal je do cca 3 ure zjutraj, pol je pa mal okol hodu pa mijavkal, pa sem ga poklicala, pa je spet prišel spat, pa spet čez eno uro isto. In zjutraj že čakal pred svojimi skodelicami... Revež hrano kar golta.

In je doma :cat: :) .

Oaza, Pola in Trixi hvala, hvala in še enkrat hvala za pomoč in nasvete!!!

Dijana
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po sep 23, 2013 7:18 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Super! :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po sep 23, 2013 8:33 am

Re: Muc se ne pusti ujeti

Zelooooo sem vesela, da se je Vane srečno vrnil domov! :yahoo:
Upam, da se mu je zunanji svet totalno zagravžal, no itak pa se mu epizoda ne bo mogla ponovit niti po nesreči več, ker bo zdaj pa res vse mačjetesno, aneda, dudla :good:
Naslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.