V središču

Prostoživečka z mladiči


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 8:48 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Ja, obstaja. Ko bodo v narkozi ob s/k, jim bodo dali še injekcijo ivomeca ali stroghold za vrat.
Ivomec lahko daješ tudi v hrano, če ti ga bo vet zaupal.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 9:17 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Hm, Helena, ampak kak mam pa lahk pol to pod nadzorom, kolk je kdo pojedu tega :) . Ker če se ne motim, morjo bit antiparazitiki točno odmerjeni na kilažo, al ne? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 9:24 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Ne moreš. Je pa bolje, da to uredi vet ob s/k. Po našem protokolu je to osnovni "servis" prostoživeče mačke. S/K, splošni pregled in pregled zob, ter odstranitev gnilih, razparazitenje, označitev ušesa. Za mačke dober vet bo to naredil samoumevno.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 9:30 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Aha, hvala za odgovor. Drugače pa sem malo razmišljala in glede na to, da bom imela v času odlova malih jaz dopust me zanima, če bi jaz vseeno odpeljala lahko k vaši vetki? Pa kolko morjo bit mali škrateki stari?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 9:33 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Kolko so zdaj stari?

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 9:59 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Hja, ene 8 - 9 tednov. to je moja ocena, glede na njihovo velikost. Točno pa itak ne morem vedet, ker ne vem kdaj jih je skotila, saj jih je pripeljala "pokazat" pred slabimi 4 tedni in so že hodli oz. bol racali. :) Sem si danes že v torbico dala fotoaparat in jih bom jutri pofotkala oz. jih bom poskušala. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 10:15 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

No, daj, pa mi pošlji. Če so mladiči zdravi in običajne velikosti za svojo starost jih s/k okoli 11.tedna, nekatere kakšne teden prej, druge kakšnega kasneje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če jun 30, 2011 8:13 am

Re: Prostoživečka z mladiči

LuNa73 sej nisem tako mislila. :rolleyes: Tudi mene močno zaskrbi, če katerega od mačkov ni na hranjenje, to so pač naše lubice, ki jim žal ne moremo omogočiti drugačnega življenja, ampak so še vedno tvoji tvoji :kiss: :girlblush:
Če se malo bolj intenzivno ukvarjaš z mačicami, ti bodo s časoma itak zaupali in se bodo božali. Gre že v to smer, glede na to da ne zbežijo, ko prideš bližje. Potem jim lahko brez problema daješ za vrat stronghold in so zaščiteni proti zajedalcem notri in zunaj.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 8:42 am

Re: Prostoživečka z mladiči

Helena, sem vam na mail poslala fotografije.

Drugače pa, dva mala sta nazaj pri nas, dva sta pa z mamo pri sosedi. Huh, mi mal delajo zbrke tile mačkončki :rolleyes: . Tu pr nas so ful veseli bli, da so šli k sosedi. Zdej pa ne vem kaj bojo, ko jih bodo vidli nazaj. A imamo zaskrbljenega smajlija? :)

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Po jul 04, 2011 8:10 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Takole...po novem "imamo" še trikolorko, ki je stara največ mesec in pol. Njo bom ta teden poskusla uloviti, pa da vidmo kako je ta škratica mala pri zdravstvenem stanju. Izgleda sicer zdrava. Je pa tak buhtelček majhen z okroglo bučko. Zdej je pr sosedi 7 mačk. Njej se pa že mal "meša".

tile mački, nam namreč delajo sive lase. Včeraj se je en mali črni zahaklal v neko plastično žico, ki jo ima soseda na vrtu, da po njej rastejo kumarce. Baje se je dru ko žerjav. In sta skočla moja šefica in njen sin na vrt reševat mačka. In sin je v paniki in seveda v nevednosti zagrabu mačka, da ga bo odmotal. Pa se mu je maček zaril z zobmi v palec, da je kr gor obvisel. Pol je priletela šefica z brisačo, a je tud njo ugriznu v prst. Pol je le soseda prletela s škarjami in so odreali to plastično žico in rešili malega. Njemu ni nič. Šefica in sin sta se šla cepit proti tetanusu.

Sem se pa danes nasmejala, ko je soseda pravla, da ko se je zjutraj zbudila pa pogledala ven in vidla male črne kak se igrajo po vrtu, pa še nekaj belega zraven kak skaklja. Pa je misla, da narobe vidi in je šla noter si po špegle. PA je s špegli isto vidla. :) ivalmi potem.

V glavnem, dogaja se, dogaja... "Naši" omi opa tud dogaja... mal je nesrečna, ker so se mački preselil k sosedi, ker jih zdaj nima na broju. Prej je mela vse preštete in je točn vedla kolk jih je jedl pa kdo ni jedu. PA uživala je v gledanju ko se igrajo. Prav neko radost so ji prinesl ti mačkoni. Ni mela cajt tuhtat, da jo kej boli, ker je bla tolk okupirana s temi mačkoni (kaj jim dati za jest, so dost pojedl, zakaj so sam trije zunaj, kje je tačetrti, kak fajn mama je ta mačka ...).
No dans pa mi prjavi že zjutraj...: Čuj veš kak je luštna una tanova mačkica. Jaz bi jo imela, če bi jo le moja Mici sprejela. Kaj bova nardili? Pol je pa po knjigi (sem ji posodla knjigo MAčke in jo ful veselo bere) listala ko zmešana, da bi mi pokazala kakšna mačka je.
Pol po službi pa sem transporter rihtala, da ga odnesem v lopo, pa mi reče... dej ti men tale transporter prodaj, pa si ti novga kup. Pa jo vprašama, da zakaj ga bo rabla. Da če bo z Mici kej narobe ji ga bom že posodla. Pa je rekla, da že za kaj... da bi ga pa ona mela. Mislim, 88 let (v prvem al drugem postu sem jo pomladila) stara oma je ful zagreta, da bi imela še enga mačka. Aja, če se omi kaj zgodi je itak moja šefica dedič njenih živali in tu ne bi bil problem kam z živalmi ;)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jul 04, 2011 8:54 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

7? A to je mamica + mladiči + trikolorka? :scratch:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Po jul 04, 2011 9:10 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Ne, to je Čarli-pritepen maček, mamica + 4 mladiči in trikolorka ;)

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 8:35 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Ena "moja" mala črna glistica že dva dni prleti k ograji čist vesela, ko jim zacmokam, se vsede tik ob ograjo :yahoo: , se vsede dol in me gleda, ko na naši strani jesti prpravlam v posodice in ravn tolk da ne reče: Čuj stara dej mi že jesti! :P . Pa se sploh ne makne ko piskrčke not devam...pa pol ko jih vzamem in še dodevam se spet vsede in gleda... dans sem ga mal po smrčku se dotaknala, pa ni nč "reku" :)

Trikolorko pa naslednji teden ulovim, ker pride moja pomagačica pri lovljenju z6 dopusta in jo namestim-preko zavetišča. ;) Malecki sem danes na prst dala mal konzervice in ji dala na dva milimetra pod noseka... pa je mal vohala, pa mal pihala... :)

Aja, pa "baje" vsi spijo v transporterju, ki sem jim ga nastavila. Najprej sem jim ga v uno lopo, pol sem ga pa prestavla k sosedi pred štenge pod klopco in streho... sem ji rekla, da se morjo mački čimveč navajat na socializacijo. V lopo pa sem jim dala veliko kartonsko škatlo, not pa eno "staro" postlco od mojga MAksa. :)

Rabim pa pomoč, glede namestitve. Kletko dobim na posojo. Kaj pa rabim za noter? Verjetno WC, pa skodelice itak... kaj pa še drugega? :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jul 15, 2011 7:25 am

Re: Prostoživečka z mladiči

Vse je odvisno od prostora, kjer bodo bili in od velikosti kletke. Ležišče, wc, hrano, vodo, pa kakšno igračko.
Jaz s kletko nimam izkušenj, ker imam karanteno kar v kopalnici, ki jo z lahkoto razkužujem + ni velika in je lahko tudi izključno njihova.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 11:41 am

Re: Prostoživečka z mladiči

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

Mala trikolorka je danes ulovljena, odpeljana v zavetišče na pregled (so jo razglistili in smo dobili še pasto za domov, dobila je antibiotik, ker ima malo vnete dlesni, ščistili so ji ušesa, ker ima malo garjave in smo šli kupit Ortanizol?, da se ji bo še naprej čistilo, pod lampico ni svetila, ampak smo se odločli, da bomo na lastne stroške dali dlako na gojišče, pošprical so jo z antibolhitisom, test na levkozo ji niso naredili, ker ga niso trenutno imeli, ji ga bomo pa na lastne stroške naredili drugi teden, ker je danes nisva želeli še bolj drmat na drugi kliniki, pa istočasno jo bomo dali cepit proti kugi...).

trenutno se nahaja pri kolegici v karanteni, ker ima hišo in fraj sobo. Bo pa nekaj časa v veliki kletki z vso potrebno opremo (ležišče, WC, posodice za hrano-mokro in suho, igračke...) in vem da ji ne bo nič hudega in bo pravilno oskrbljena, saj se njena trenutna namestitaljica spozna na živalce in študira veterino. :)

Po karanteni pa pride to malo mače k meni v začasno. Okvirno je pa stara ena dva meseca in je res taka mini mini muca z veliko kapaciteto pljuč :D ... pihala je ko vlka :D .

Zdej pa držmo pesti, da bo vse o.k z njo! :)

Drug teden-v začetku tedna uloviva še mačaka in ga peljeva na kastracijo na lastne stroške in na veterinarski "remont".

"moje" male črne "glistice" pa tud pridejo na vrsto drugi teden. Trije so čist divji, eden pa je že ful prjazen in pride blizu, celo včeraj je omi jedel iz roke, pred par dnevi se je čez ograjo malo igral z njenim prstom ... predvčerajšnjim pa je priskakljal k ograji ko srnica, ko sem jih klicala za jesti ... Tak, da menim, da bi se dalo tega tud "socializirat". Ampak jaz mam edino problem s karanteno, ker imam vse prostore prehodne, razen kopalnice, ki je ful mala :). No, kakorkoli, za vse muce bo poskrbljeno tako kot je najbolje za njih in kot se v dani situaciji da poskrbet. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:50 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

:good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 2:41 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

:clap: Bravo, super, zelooo pridna! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 2:43 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Odlično si to zrihtala :good:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 7:58 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Tole pa morem delit z vami:

http://www.youtube.com/watch?v=yMD-Q7wi ... r_embedded

Zraven pa je sporočilo od trenutne namestiteljice: Na posnetku se sicer ne sliši ampak mala tigrica že tudi prede. :) Po tistem, ko me vsakič obvezno najprej napiha, seveda.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Če avg 11, 2011 10:56 pm

Re: Prostoživečka z mladiči

Se tukaj že dolgo nisem javila in ker sem ravn dans bila pri "naši" mačji bandi, omi in sosedi bom malo poročala:
Vsi so še na broju in še veselo dudlajo občasno pri mami. Mogoč zato, ker mama pije še vedno kozje mleko? :girlblush: So že pravi korenjaki. Danes sem jih gledala, pa izgledajo zdravi. Dvema sem celo uhe gledala, ker sta mi iz roke jedla čez ograjo in ne zgledajo nič garjaste. Trebuščki mi nimajo napete. Majo pa ful lepo svetlečo dlako. Tudi mama jo je dobila :) .
Se pa potrpežljivost res splača. Meni so oni delovali res, kot da se ne bojo nikoli pustili dotaknit se jih. :) Enega lahko oma že vlači po rokah. En pa se ji pusti čez ograjo pobožat. Tretji je že tudi malo korajžen bol in ne pobegne takoj... tačetrti pa... sam en napačen šum in...že pobegne. Tak, da, to bando bom v roku tedna dveh polovila kr po postopkih in jih tako vozla na S/K.

Se mi je pa odvalil en velik kamen od srca.... vsi mački lahko ostanejo tukaj kjer so. Toliko ko je prej blo govora o tem, da jih soseda tam ne bo mela, si je sedaj očitno premislila. Danes mi je namreč kazala eno res ogromno stiroporasto hišo za mačke... da jim bo dala not seno...pa deke in jih potem menjavala... pa da mora tam v lopi, dat en kos toplega poda, da ne bojo po zemlji hodl.... v glavnem, spremembe in to pozitivne.

Baje ji na štengah, ki hodijo v hišo vse prevržejo in dol zmečejo, a se ne jezi več. Zdaj se jim celo smeji. En mali jo celo pride pozdravit v dnevno sobo, če so vrata odprta :) .

Ti mački so v bistvu hranjeni trikrat na dan in že točno vejo kje ob kateri uri kaj dobijo :D . Zjutraj in zvečer jim da soseda, opoldan pa oma oz. jaz. Jaz bolj malo, ker so mi v službi malo prepovedali se med delovnim časom z njimi ukvarjat. :negative: In tako jih ima zjutraj in zvečer prlimane na štengah soseda, okoli poldne pa že dva (ta najbolj pogumna), ko ena restanta :kiss: čakata pr ograji. Potem za njimi pridejo pa še drugi - mama +2. :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.