V središču

Peanut in Hazel Izlake


Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po avg 31, 2020 10:59 am

Peanut in Hazel Izlake

Tidva muckota sta bila skotena pod stopnicami starejše ženičke ki ji ni vseeno. Mama je prijazna prostoživečka ki se je pritepla k hiši in skotila, ampak ko je opazila da jo ženička opazuje, se je skrivala in ni hodila k mladičem ko je bila na očeh. Zato je Helena prejela klic da je mama zapustila tamale,... , no ja to ni bilo ravno tako, skočila sem na teren in mamo našla pri tamalih treh.

Ker so bili tamali stari komaj 2 tedna, mama pa plašna, smo se z gospo zmenili da mamo hrani in da dokler bodo tamali zdravi, ostanejo na lokaciji dokler ne začnejo sami jesti. Vsi vemo, da je skrbna mama boljša od vsake flaške.

Na žalost gospa ni opazila, ko se je tamalim zdravje obrnilo na slabše in izgubili smo enega od treh mladičev. Še isti dan tega klica sem imela v avtu vse preostale tri - mamo in dva tigrasta mladička. Mama je bila še isti dan sterilizirana, mladiča pa temeljito pregledana, testirana z zdravili za domov.

In smo šli - v mojo kuhinjo, z dvema pihajočima mladičema in mamo, za katero se mi niti sanjalo ni kako bo prenesla notranje bivanje. Vse je šlo ok, mami je za tamaledva pripravljena narediti vse. Samo da sta onadva srečna in zadovoljna, je tudi ona pripravljena tolerirat tako človečke kot tudi zaprt prostor. Kljub temu da sta zdaj onadva že 3 mesečnika ju še vedno čuva kot da sta dojenčka.

Onadva bosta šla kmalu na posege in odtačkala v temo iščejo dom, ona pa zaradi agresije do drugih odraslih muc (sumim da je le zaščitniška do tamalih in bi znalo izvenet ko bosta odšla na svoje) ni ravno najbolj primeren kandidat za tradicionalno posvojitev. Na njeni lokaciji najdbe je ne želijo nazaj in je ne bojo hranili, moja lokacija pa je blizu prometne ceste. Če kdo pozna kakšno relativno varno lokacijo prostoživečk, ali pa koga ki bi jo vseeno vzel h sebi, bom hvaležna za informacije.

Še na terenu z mami
Slika
Mali ki smo ga na žalost izgubili
Slika
Peanut še na terenu:
Slika
Prvoten strah po selitvi:
Slika
Spoznavanje kavča:
Slika
Posteljne vragolije:
Slika
In spanje v naročju (Hazel):
Slika

Karatkerno je Peanut (fantek - bolj črtasto tigrast) mnogo bolj aktiven, igriv, pogumen in crkljiv. Vsako novo človeško ali mačje bitje je takoj prijatelj.
Hazel (punčka - bolj pikasto tigrasta) ima rada ljudi, ampak ima še rajši svojo mami. Je bolj umirjena, več spi, do muc ki jih ne pozna pa je najprej malce bolj previdna. Z veseljem se pride pocrkljat, peroti so zakon, pa božanje tudi, ne mara pa prenašanja v naročju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po avg 31, 2020 1:03 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

:angel: Začnite trenirat, da bo mala muci še naročna.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po avg 31, 2020 1:17 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Treniramo. Če sedim za računalnikom in se odloči da je zaspana, se z veseljem pocarta in pride v naročje spat, nosit se pa ne mara. Je preveč drugih boljših aktivnosti, kot so igra z bratcem, raziskovanje vseh špranj pohištva in napadi na plišaste miške in ribice. Ma rada ljudi.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Ne sep 06, 2020 9:40 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Hazel zaspanka
Slika

Peanut zaspanček.
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če okt 22, 2020 9:09 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Mucka sta pripravljena za v nov dom. Tema se premakne med iskalce.
SlikaSlikaSlika
Hazel
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Peanut
Slika
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če okt 22, 2020 9:38 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Kakšni luštni bučki imata <3 <3.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe okt 23, 2020 8:39 am

Re: Peanut in Hazel Izlake

:) Sedaj bosta prišla na začasno na naš naslov, pa bodo nastale še kakšne bolj sproščene fotke. :kitty:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe okt 23, 2020 7:17 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 27, 2020 2:04 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

:) Že dolgo nisem imela tako samo-zabavnih muck. Plišaste miške so res zakon. Danes zjutraj sta se že na veliko igrala. :good:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Ponoči sta zelo pridna, popolnoma nemoteča. Pri meni pa še nista upala spat.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če okt 29, 2020 9:22 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Bratec in sestrica = velika prijateljčka <3 = po možnosti skupen dom. :angel:
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe okt 30, 2020 1:55 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

SlikaSlika
Fotkana visoko v zraku.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe okt 30, 2020 2:33 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Kaj se je pa zgodilo z mamo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe okt 30, 2020 2:59 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Sorcerer ji je uredila zasilen, notranje-zunanji dom, ki ga pa muca sploh ni želela zapuščat. Ima možnost prostega izhoda, pa se je raje zadrževala notri.
Kako je pa sedaj, bo pa sama napisala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe okt 30, 2020 5:27 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Imam polkletno klet z oknom, kjer je mama zdaj nastanjena.
Ima izolirano posteljico, brikete ves čas na voljo, mokro hrano dobi 1x dnevno, ob obiskih za hranjenje pa jo vedno prečoham in malo posedim z njo.
Okno ima ves čas odprto, ker je tik ob oknu park, ampak ne hodi veliko ven. Tudi WC raje uporablja notranji. Tu pa tam gre na sprehod ampak ne daleč (dovolj blizu da sliši in priteče ko jo pokličem). Do ljudi ki jim zaupa je prijazna in crkljiva. V trenutni situaciji ok funkcionira. Če bo pozimi rabila še kaj več zavetja, bom zaprla okno ali pa jo v skrajnem primeru prinesla nazaj v mojo kuhinjo. Bivanje ves čas zgoraj ni opcija, ker mi je 1x že zelo agresivno napadla Cimeta.
Je sterilizirana z označenim ušesom in jo imam na očeh ker boljše rešitve zanjo nimam, če pa kdo ve za kak boljši dom od tega kar ji nudim jaz, pa se absolutno priporočam za vse informacije. Bi bila ona povsem srečna nekje kjer bi bila edina muca.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe okt 30, 2020 5:49 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Odličen dom ima, zato se v njem tako dobro počuti. Hvala, Sorcerer. :clap:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe okt 30, 2020 8:02 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Prvoten plan je bil, da jo bom vrnila na lokacijo, pa so se tam najditelji uprli da je nočejo, da je ne bojo hranili,..., Tako da je po parih mesecih polnega želodčka nisem imela srca vrniti v življenje stradanja in izpostavljenosti vremenu. Še posebej ker gre res za fantastično mamico.
Moja lokacija ni idealna ker glavna regionalna cesta ni daleč in me to skrbi, pa vseeno tudi na originalni lokaciji cesta ni bila dlje od moje. Se mi je zdelo tole manjše zlo. Ampak glede na to, da prve 3tedne niti za minuto ni izstopila iz kleti, pa še zdaj ne hodi ravno veliko ven, (pa je enako nastanjena že od začetka septembra), upam da se bo pridno še naprej držala stran od ceste.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So okt 31, 2020 9:38 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

:) Peanut je najboljši, najbolj vztrajen miško-prinašalec! :angel:
Sem posnela tudi filmček. Sva se že ob 6ih zjutraj igrala. :kiss:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Papa mokro hrano in hkrati sedi v posodici z briketi. :rolleyes:
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So okt 31, 2020 11:56 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

Slikice muca v posodici in zgornji dve z miško so od Hazel.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne nov 01, 2020 1:07 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

:) Hazel moram tudi pohvalit. Ona prav tako obožuje in nosi plišaste miške; prav tako je tudi nadvse prijazna. Danes zjutraj mi je komaj uspelo knjigo dokončat, saj se je vmes na veliko cartala in dajala močne buce. <3
Peanut mi je pa 14x zapovrstjo prinesel miško, nato je šel pa pit in jest. :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr nov 04, 2020 9:23 pm

Re: Peanut in Hazel Izlake

:) Hazel se je sprostila in začela na polno uživat tudi v družbi človeka. :good:
SlikaSlikaSlikaSlika
Naslednja

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.