V središču

Postopek in pogoji posvojitve


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne sep 05, 2010 9:17 am

Postopek in pogoji posvojitve

Preden se odločite za posvojitev mačke, razmislite:

    • Ali ste mačko pripravljeni sprejeti kot novega člana družine?
    • Ali ste pripravljeni skrbeti zanjo 15-20 let, kolikor znaša njena naravna življenjska doba?
    • Ali ste pripravljeni na nove stroške, povezane z novim članom?
    • Ali veste, kdo bo skrbel za mačko ob vaši odsotnosti?

Če ste še vedno zainteresirani za posvojitev mačke, premislite, kakšno muco bi radi posvojili, preberite, kakšni so pogoji za posvojitev ter se obrnite na nas.

Zahtevani pogoji za posvojitev mačke:

    • Mačke oddajamo v posvojitev kot izključno notranje mačke, razen redkih izjem, ko presodimo, da je zunanji izhod v okolje (stran od cest) v dobrobit določene mačke. Če je maček tak, je to omenjeno že v oglasu samem, pri vseh ostalih je zahtevano izključno notranje bivanje, ker želimo da mačke v novih domovih preživijo svojih 15+ let.
    • Mački mora biti omogočena kvalitetna in redna prehrana.
    • Zahtevamo zagotavljanje redne in kvalitetne veterinarske oskrbe, kar vključuje tudi redno letno cepljenje proti kužnim boleznim.
    • Pričakujemo vašo skrb za varnost - pričakujemo, da bo mačka v svojem domu doživela naravno starost, ki je 15-20 let.
    • Ob posvojitvi je obvezen podpis Posvojilne pogodbe, s katero se zavežete, da boste spoštovali zahtevane pogoje.


Vse mačke, posvojene preko projekta Mačja hiša, so:

    • zdrave in veterinarsko pregledane
    (razen mačk s kroničnimi boleznimi, za katere ob posvojitvi prejmete vsa navodila za oskrbo mačke s kronično boleznijo),
    • primerno stare
    (vsi mačji mladiči so ob posvojitvi stari 12 tednov in več, kar je tudi zakonsko minimalna starost za posvojitev mačjega mladiča),
    • tretirane proti zunanjim in notranjim parazitom
    (tretma proti glistam, trakulji, bolham in garjam),
    • cepljene proti kužnim boleznim
    (mačja kuga, herpes in kalici virus),
    • mikročipirane
    (vaši podatki se po posvojitvi vnesejo v register in postanete zakoniti lastnik mačke)
    • sterilizirane oz. kastrirane.


Kaj pripraviti pred prihodom posvojenke/-ca?

    • hrano po dogovoru
    • posodice za hrano in vodo
    • mačje stranišče
    • pesek za WC
    • transporter
    • igračke, praskalnik, ležišče

Posvojnina:

Ob posvojitvi mačke prispevate za stroške enkratno posvojnino v višini 48 €.
Posvojnina vključuje:

    • sterilizacijo oz. kastracijo,
    • potrebne teste,
    • cepljenje proti kužnim boleznim,
    • pregled z Woodovo lučko za mikrosporijo,
    • terapijo proti parazitom,
    • vse informacije in odgovore na vprašanja.

Ker naštete storitve sicer presegajo 200 €, bomo veseli vsakega prispevka poleg posvojnine.
Zadnjič spremenil renata, dne Pe maj 01, 2015 10:09 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: popravek podatkov
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: So jan 07, 2012 12:41 am

Odgovor Ne jan 08, 2012 11:39 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Pozdravljeni!

Že dolgo časa spremljam vašo spletno stran in si ogledujem mačje lepotce, v zadnjem času pa prebiram tudi forum, kjer sem našel kopico koristnih podatkov, katere nameravam tudi čim prej preizkusiti v praksi . Že na začetku moram napisat, da strašno občudujem vse, ki tako prijazno pomagata živalim in se iz dneva v dan trudite za male (in velike) kosmatince. :good:

Razlog, zakaj spremljam vašo spletno stran, je verjetno očiten - že od nekdaj si strašno želim mucka (zaradi lažjega pisanja uporabljam moški spol, absolutno pa s tem nočem diskriminirati :D ). Do sedaj to ni bilo mogoče, se pa bo to v najkrajšem možnem času spremenilo (jaz upam, da bo lahko “šlo zares” že nekje konec februarja) in komaj čakam, da bom lahko poklical na eno izmed številk, ki se pojavljajo poleg oglasov.
Kot sem že napisal sem si s prebiranjem foruma ustvaril neko generalno sliko o potrebni oskrbi, definitivno pa bom za podrobnosti in nasvete še prosil ob samem fizičnem stiku. Sicer sem nameraval odpreti tudi eno temo z nekaj vprašanji, na katere nisem našel odgovora, vendar so tako postranska in nepomebna, da bodo brez težav počakala; če pa slučajno dobim privilegij odpiranja novih tem, pa bom ponovno poskusil (sem prebral, da lahko pišem za dovoljenje odpiranja tem, vendar, kot sem že napisal, so moja vprašanja bolj nenavadna kot kaj drugega, zato ni imelo smisla obremenjevat administratorja :D ).

Za začetek imam pravzaprav samo eno vprašanje in sicer bi prosil, če mi lahko nekdo na kratko napiše o poteku dogodkov pri posvojitvi... Je običajno, da oseba pride na “spoznavno srečanje” pred samim odhodom mucka? So morda še kakšne posebnosti?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem, hkrati pa upam, da je moje vprašanje v pravi temi :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jan 08, 2012 11:57 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Fruchty, lepo, da se temeljito pripravljaš na sprejem novega člana družine. Spoznavanje z muckom še pred posvojitvijo je seveda mogoče, glede ostalega pa se tako pogovoriš z osebo, katere tel. št. je navedena ob objavi za muco.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: So jan 07, 2012 12:41 am

Odgovor Po jan 09, 2012 12:15 am

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Hvala za odgovor! :good:

Za ogled sem napisal zato, ker sem prebral, da se včasih ob prihodu kdo z muckom super ujame, včasih pa muc tudi ni zainteresiran :D
Kar sem predvsem pozabil napisat v moj prvi post, pa kasneje nisem mogel editat, je, koliko časa prej je potrebno okvirno poklicat? Lahko npr. čez teden pokličem in že v soboto pridem (če ima skrbnik/skrbnica čas, seveda)? :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jan 09, 2012 6:37 am

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Kako fajn je prebrat, da se nekdo tako skrbno pripravlja na novega družinskega člana :good: .
Ti samo pokliči, ne grizemo :D , pa se s skrbnico vse pomeniš :) .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jan 09, 2012 7:06 am

Re: Postopek in pogoji posvojitve

:) Včasih sta klic in posvojitev lahko tudi na isti dan, če to vsem vpletenim odgovarja. :bye:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jan 09, 2012 8:01 am

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Ob klicu se zmeniš za dan ogleda, včasih je to še isti dan, včasih vikend, pač odvisno od tega, kdaj imata oba čas.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: So jan 07, 2012 12:41 am

Odgovor Po jan 09, 2012 12:31 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Super, še enkrat najlepša hvala vsem za odgovore :good:
Pokličem čim prej :D

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: So jan 07, 2012 12:41 am

Odgovor Po jan 09, 2012 4:08 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

slavica, sem sedaj opazil, da je Natka, ki jo v zadnjem času najbolj opazujem, ravno pri vas... Resnično upam, da me počaka :D :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jan 09, 2012 4:10 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

nič ne bom rekla :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: Po dec 26, 2011 12:45 pm

Odgovor Sr jan 18, 2012 3:49 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Joj, super debata :) Všeč mi je, da "tanovi" bodoči posvojitelji, zvemo koristne info, ter da se lahko pripravimo, na luštno malo kepo :)

Tudi sama se pripravljam na novega člana :)
Težko sem se sprijaznila z odhodom moje 21-letne dame :( Ampak, prihaja čas, da dobi nova muca mesto na mojem kavču :)

Bom spremljala vaše poste in upam, da nas bo čim več, da bo čimveč muc letos končalo v novem domu :)

Lep pozdrav,

Sabina
brez muce doma, je dolgčas :) Sabina
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 18, 2012 9:24 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Nam je pa všeč, če kdo napiše kaj takega, kot si ti. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 1

Pridružen: Če jan 26, 2012 8:39 pm

Odgovor Če jan 26, 2012 8:42 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Z veseljem bi posvojila kakšno mucko, ampak ta pogoj da mačka ne sme imeti izhoda iz hiše se mi zdi popolnoma absurden.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jan 26, 2012 8:45 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Potem pa posvoji tam, kjer ti ga bodo dali za ven.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jan 26, 2012 9:14 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Ja, saj ima res čar potem najti to mucko zunaj kje povoženo na cesti ali pa zastrupljeno nekje.. Naravnost krasen občutek je to za skrbnika, ki to muco neguje nekaj tednov/mesecev/let :( . Saj obstaja tudi povodec za muce pa je lahko z vami zunaj kolikor časa vam srce poželi.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če jan 26, 2012 10:58 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Meni je pa en najbolj krasnih občutkov, ko si zdoma in veš, da so tvoje živali na varnem in toplem doma ;) Si ne predstavljam neprestane skrbi, če svoji živali dovoliš pohajkovanje zunaj brez nadzora...
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jan 26, 2012 11:45 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

meni je pa absurdno, da je še vedno toliko ljudi, ki pridejo sem (na forum) in ne morejo preboleti teh posvojitvenih pogojev in iti naprej. :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jan 26, 2012 11:58 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Se podpišem pod tole.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe jan 27, 2012 10:45 am

Re: Postopek in pogoji posvojitve

fishella je napisal/-a:Z veseljem bi posvojila kakšno mucko, ampak ta pogoj da mačka ne sme imeti izhoda iz hiše se mi zdi popolnoma absurden.


Saj ga lahko ima :)

Mačka (tako kot pes, kunec, papiga ...) samo nima kaj početi zunaj brez nadzora.

Mogoče pa si je umisliti zamrežen balkon ali teraso, zunanji mačjak, mačjetesno ograjo ali
navaditi mačko na oprsnico in povodec, če želiš mački omogočiti tudi nadzorovano
zunanje gibanje.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 2:05 pm

Re: Postopek in pogoji posvojitve

Zadnjič sem dobila klic gospodične, ki je želela prek nas posvojiti enega muca, rekoč "Sem že klicala v Mačjo hišo, pa imajo pogoje da dol padeš...". Kot se je izkazalo, smo imeli zanjo tudi mi prehude pogoje. :rolleyes: :D
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Naslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.