V središču

Prijava najdbe zapuščene živali VURSu


Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Ne sep 12, 2010 10:58 am

Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

Ko najdete zapuščeno živali in pristojno zavetišče zavrne sprejem in oskrbo, se nemudoma obrnite na pristojni OU Vursa. Če gre za nujno zadevo (poškodovana ali bolna žival), pokličite dežurnega uradnega veterinarja po telefonu. Če se ne mudi (žival najdete med tednom), pošljite prijavo pisno, čez nekaj časa pa lahko tudi pokličete (čez nekaj ur ali naslednji dan).

Najpogostejši razlogi, zaradi katerih zavetišča ne želijo sprejeti živali, so:
- občine ne zagotavljajo denarja
- zavetišče je polno
- zavetišče ni pristojno (npr. ni pristojno za mačke, ampak samo za pse)

Ne glede na razlog, mora zavetišče žival sprejet, saj mu tako narekujejo predpisi. Po domače: Nikjer v predpisih ne piše, da zavetišče lahko zavrne sprejem zaradi zgoraj navedenih razlogov.

S prijavo:
- seznamimo Vurs o najdbi zapuščene živali in o tem, da zavetišče ni ravnalo v skladu s predpisi (zavrnitev sprejema)
- prosimo, da se žival nemudoma sprejme v zavetišče
- predlagamo, da se zoper zavetišče uvede postopek ugotavljanja kršitve



Ime, priimek
Naslov
Email

Vurs OU ___
Naslov
Email

Kraj in datum:

Zadeva: Prijava najdbe zapuščene živali

Spoštovani!

Dne ______ sem ________________ (lokacija) našla zapuščenega ________ (vrsta živali, kratek opis – barva, starost, stanje, socializiranost). _______ (datum, ura) sem najdbo zapuščene živali _________ (način) sporočila pristojnemu zavetišču _________ (podatki o zavetišči). Odvrnili so mi, da __________________ (zavrnitev sprejema in razlog, ki so ga navedli). Žival se trenutno nahaja _____ (naslov in opis lokacije).

Prosim vas, da čim prej odredite sprejem živali v zavetišče (*24 ur za nepoškodovano žival in 4 ure za poškodovano, bolno). Dosegljiv sem na telefonski številki _____.

Prosim vas tudi, da zoper zavetišče ustrezno ukrepate, saj se za ravnanje v nasprotju z 28. členom ZZZiv šteje za prekršek (14. točka 1. odstavka 45. člena).

Želim, da me o vaših ukrepih obveščate v skladu s 24. členom Zakona o inšpekcijskem nadzoru in 18. členom Uredbe o upravnem poslovanju, in sicer na elektronski naslov ______.

Podpis

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Če jun 30, 2011 2:45 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

jaz bi pa na tole nekaj dodala....v takšni prijavi bi jaz vse " prosim vas/želim" zamenjala za PRIČAKUJEM DA! ( pričakujem da ustrezno ukrepate....pričakujem da me obveščate...)

Saj vsi vemo kako to gre: govorimo si: želim si to, želim si ono, oh kako si želim....pa se nič ne zgodi in tarnamo nad negativnim feedbackom stvarstva....ampak stvarstvo nam odgovarja: želiš si? ti si kar želi, saj imaš to pravico! ;) in mi si kar želimo... :P

Pričakujem!!! In zahtevam!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če jun 30, 2011 2:52 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

:girlyes: PODPIS!
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jun 30, 2011 7:18 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

Oh seveda. Z nevljudnostjo in nepremišljeno arogantno agresijo se daleč pride. :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Če jun 30, 2011 8:36 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

oh, no. Če človek pričakuje, da ljudje, ki so na neko mesto nastavljeni, fajn plačani in za to področje dobivajo denar iz proračuna, to delo vsaj približno korektno opravijo, a to je nevljudno? Arogantno in agresivno? A tvoj šef od tebe želi, da opraviš svoje delo, ali to pričakuje in celo zahteva? In kaj bi se zgodilo, če to svojega dela ne proavljaš? Joooj, kolk maš nevljudnega in arogantnega šefa, a ne!! :P

Zato je pa tako v naši preljubi državi: ker vsi samo želimo in upamo da bodo oni hapani na položajih svoje delo tudi DEJANSKO opravili, nobeden pa od njih tega ne pričakuje!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jun 30, 2011 8:54 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

Glede na to, da sem plačana iz proračuna, in glede na to, da je moj šef plačan iz proračuna, lahko iz prve roke povem, da sva oba, kljub nadpovprečni izobrazbi, kar slabo plačana. In ja, moj šef želi , ne dere se, in ne ZAHTEVA, ker dobro ve, da ga bomo vsi veliko bolj spoštovali, če on spoštuje nas. Tudi občani, ki se obračajo na me, se kulturno obnašajo. Meni na pamet ne pade, da bi do nekoga, ki se službeno ali kako drugače obrne na me, bila vzvišena in nesramna. Mi je popolnoma v redu, če ljudje od mene pričakujejo korektno opravljeno delo, jaz pa pričakujem prav od vsakega, ki z mano pride v kontakt, vljudno obnašanje.

Tisto kar damo, dobimo nazaj. Če se nam zdi, da so vsi okoli nas nesramni....

Sori, toda tvoji čustveni izpadi v temi od mucke, ki ji želiš pomagat, so mi po človeški plati razumljivi, toda če želiš nekaj doseči in, če pri tem hočeš, da te imajo za verodostojnega sogovornika, potem se moraš drugače obnašat. Z hladno glavo in vljudnostjo se doseže veliko več. Pa nič osebnega, toda neprimerno se mi zdi v tole temo, ki daje napotke o pravni poti dodajati čustvene izbruhe, ker so direktno kontraproduktivni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če jun 30, 2011 8:55 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

:clap: :clap: :clap: :clap:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jun 30, 2011 9:16 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

Tole je en osnutek prijave in vse pohvale Marjeti, da ga je pripravila, če ga bomo mi, telebani :crazy: , kdaj potrebovali. Osnutek, template, recite, kakor hočete. To pomeni, da če ga kdorkoli želi prilagoditi svoji čustveni prizadetosti ali čemurkoliže, to lahko mile volje stori. Zakaj je potrebno na to opozarjat, kot da gre za napako, pa tudi meni ni jasno. :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Če jun 30, 2011 9:26 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

no, meni se pač še vedno ne zdi nevljudno, če pričakujem da ljudje opravljajo svoje delo. Če je moja pravica da me o nečem obveščajo, zahtevam da me obvestijo. Če si ti prostovoljka nekje, jaz lahko upam in želim da boš nekaj korektno opravila. Če si za neko delo plačana, pa pričakujem da ga boš. Sori. Verjamem da v javni upravi je tako, da vsi kar nekaj želite, da se naredi, v gospodarstvu taki ne preživijo. Žal.
In jaz ne upam, da bo VURS odreagiral. Jaz pričakujem da bo. In zahtevam da me obvestijo o ukrepanju, ker je to moja pravica. In če je to nevljudno in agresivno, OMG, potem pa res ne vem kam smo prišli. A naj raje se grem na kolena metat in lepo prosit, če bi pa mogoče slučajno kdo si vzel minutko in v trenutko dobre volje in usmiljenja dejansko opravil svoje delo? Ne razumem, res ne.
Na nikogar se ne derem. Nikogar ne zmerjam, ne žalim itd., čeprav bi si več kot zaslužili. Niti na kraj pameti mi pa ne pade da bom ponižno upala in želela, da se naredi nekaj kar se mora.

In če je že tvoj šef tako kul, pa mi povej tole: plačaš nekoga, da ti pride položit ploščice - a bož želela, da ti jih vredu položi, a boš pričakovala da jih? Plačaš mehaniku servis avtomobila, a ti od njega želiš in upaš da bo dejansko vse vredu opravil, a to pričakuješ? In če ne, a zahtevaš reklamacijo, ali upaš in želiš da bo tolk prijazen in ti bo pa mogoče uredil zadevo? Aja ups, to pa ni več javna uprava, a ne?

;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Če jun 30, 2011 9:32 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

taperverčki je napisal/-a:Tole je en osnutek prijave in vse pohvale Marjeti, da ga je pripravila, če ga bomo mi, telebani :crazy: , kdaj potrebovali. Osnutek, template, recite, kakor hočete. To pomeni, da če ga kdorkoli želi prilagoditi svoji čustveni prizadetosti ali čemurkoliže, to lahko mile volje stori. Zakaj je potrebno na to opozarjat, kot da gre za napako, pa tudi meni ni jasno. :scratch:


saj je napisano, da bi JAZ nekaj dodala....pač moje mnenje, opozorilo, ker mogoče se pa še komu zdi, da so minili časi ko smo v takih uradnih zadevah bili vsi tako ponižno prijazni in osladni, mogoče je pa še kdo, ki pričakuje, da se zadeve uredijo in ne upa, pa na to niti ne polaga pozornosti, ker smo še iz časov socialzma navajeni teh fraz...v upanju na ugodno rešeno prošnjo/želel bi/ vljudno vas naprošam....konec koncev tudi v priporočilih o pianju CV se že dolgo odsvetuje nekdaj tako priporočljiv ponižen in klečeplazen način, ampak se svetuje bolj samozavesten nastop.

Nikjer pa ni navedeno oz. zapisano kot da gre opozorilo na napako, od kot ti to?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jun 30, 2011 9:45 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

V temi Prijavljanje kršitev predpisov o zaščiti živali je Marjeta med ostalim napisala:


"Kaj ne sodi v prijavo
Prijava naj bo kratka in jedrnata ter omejena samo na relevantne podatke. V prijavo ne sodi naša osebna predstavitev, s čustvi nabito pisanje, retorična vprašanja... Pisanje naj bo neosebno, strokovno in brez čustev. Te stvari za uradnega veterinarja niso relevantne, poleg tega slabšajo berljivost prijave. Nikogar ne zanima, če ste bili ogorčeni nad tem, da ima pes 10kg premalo ter da ste ob tem potočili 15 solz. Bistvo je, da je pes očitno presuh, ostalo obvezno izpustite."

Sicer bistvene razlike v "Želim, da me o vaših ukrepih obvestite..." in "Pričakujem, da me o vaših ukrepih obvestite..." jaz ne vidim in se mi zdi tale debata brezpredmetna in dlakocepska.
Saj se ve, zakaj se neka prijava napiše. Ne zato, ker smo pohlevne ovce, ki se z vsem strinjamo, pač pa ravno obratno, zato, ker želimo spremembo in jo želimo doseči s pravnimi sredstvi, ki so na voljo. Ob tem vljudnost, ki pravzaprav ni neka strašna vljudnost pač pa nek standard uradnega jezika, pač ne more škodit. Kot sem pa že napisala, mi tudi tisti pričakujem ne deluje agresivno in nevljudno.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jun 30, 2011 9:48 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

Nima veze, point ostaja enak: tvoja odločitev je, kakšen dopis daš iz roke, torej popravi, kakor se ti zdi ok.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Če jun 30, 2011 9:54 pm

Re: Prijava najdbe zapuščene živali VURSu

no, vsekakor mislim da sem prijavo podala korektno. Če bi v prijavi napisala svoje osebno mnenje in občutke, bi verjetno namesto osebja iz zavetišča k meni poslali osebje iz psihiatrije :) ;)
opisala sem dogodek, nanizala dejstva, podatke in datume, sta pa mogoče dva stavka malce bolj osebne note - moje osebno videnje in doživetje, ampak se mi je zdelo da če to izpustim, izgubi prijava ves smisel in bo samo suhoparno poročilo, ker glede na to, kako se je odvijal pogovor med mano in odgovornimi osebami, bi izpustilo vso bistvo, če bi izpustila tista dva stavka. Prijavo sem napisala in jo cel pop. premlevala in popravljala, se tudi posvetovala, tako da nikakor ni sad prehude čustvene reakcije ali česa podobnega. :)

Vrni se na Pravni svetovalec

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.