V središču

Mali ptiček, najden na balkonu


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 01, 2012 9:26 am

Mali ptiček, najden na balkonu

Tole je s Twitterja, so se priporočili za pomoč ...

Tega ptička (šoja, detelj?) so našli na balkonu ... zdi se jim še majhen, ne zgleda poškodovan, hranijo ga (tudi veterinarka je pri hiši). Česar ne vejo, je tole ... zdi se jim, da ptiček še ne zna letat ... da nekaj poskuša, pa mu ne uspeva, čeprav očitno ni poškodovan.
Pa zdaj?

Aja, še slikci:
Slika

Slika

Hvala za pomoč :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 9:54 am

Re: Mali ptiček, najden na balkonu

Mogoče tole?
AZIL ZA PROSTOŽIVEČE ŽIVALI - tlf. 031 813 097
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 11:20 am

Re: Mali ptiček, najden na balkonu

druge ideje tudi jaz nimam. Razen kar se hrane tiče - da se kupit eno posušeno mešanico žužkov in teh reči, pa jo namočiš z vodo in je to to. Sem tko enkrat enga vrabčka hranila cel dan, potem a pa po nasvetu Azila spustila, kjer je bil najden in bogami, je mamica res prišla ponj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 9:17 pm

Re: Mali ptiček, najden na balkonu

Pri nas pa spet en Črven v strehi in ne moremo do njega, starši so pa že šli. Ubogi čivkec, čisto sam bo moral umreti...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe jun 01, 2012 9:52 pm

Re: Mali ptiček, najden na balkonu

visinnox je napisal/-a:Pri nas pa spet en Črven v strehi in ne moremo do njega, starši so pa že šli. Ubogi čivkec, čisto sam bo moral umreti...


visinnox, so ga starši zapustili ali da so starši mrtvi? :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 01, 2012 11:04 pm

Re: Mali ptiček, najden na balkonu

Visinnox, ojoj :( grozno :(

no, meni so medtem javili, da je ptiček (menda detelček) živ in zdrav in da je vse ok z njim :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So jun 02, 2012 4:56 pm

Re: Mali ptiček, najden na balkonu

Starši so zapustili gnezdo, ker niso mogli do mladiča(ev). Sem pred nekaj dnevi videla, ko je kosovka priletela in nato odletela s črvom v kljunu. Obšla me je grozna slutnja, da je spet katastrofa, pa sem se pretvarjala, da mogoče ni nič... Potem je mož rekel, da sliši mladiče v strehi... Včeraj se je še eden oglašal, danes nič več. Naša obupna streha je grob za kose, vendar vedno znova gnezdijo na istem mestu. Smo streho reklamirali že lani, ko se je pripetila nesreča prvič in so jo kao popravili. Pri popravljanju se je izkazalo, da je v njej prava grobnica. Letos se je lanski scenarij ponovil, torej s popravilom ni bilo nič. Vedno gnezdita dve družini, ena na vzhodu, druga na zahodu, pa prav zrcalno. Gnezdo naredijo pod slemenom, noter pa pridejo pri končnem strešniku (posledično so fasada in okna spodaj vsa posrana, pa nič hudega). Z vzhodno družino je vedno vse v redu, zahodna očitno vedno nastrada. In sicer, ko so mladiči že malo večji, gnezdo zdrsi dol do konca strehe, kjer je mrežasta zapora, ki naj bi preprečevala dostop živalim v streho. Lani smo uspeli mrežo utrgati in rešiti 3 mladiče, od katerih je bil eden že mrtev, drugi je umrl naslednji dan, tretji je preživel in smo ga dali v azil. Včeraj sva z možem zopet trgala mrežo, vendar je bil kos nekje višje in nisva mogla do njega-gre za 2-3 cm široke reže med strešniki in leseno konstrukcijo.

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.