V središču

Lahki briketi


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:24 am

Odgovor Če okt 28, 2010 12:17 pm

Lahki briketi

Moji dve maci trenutno jesta Trainer brikete. Ker pa je ena hud požeruh in se počasi spreminja v žogico (je sterilizirana, stara 1 leto), razmišljam o dietnih briketih. Gledam RC Sterilised in Light, pa ne vem v čem naj bi bila razlika? Ima kdo izkušnje tako z enimi kot drugimi? Oz. s kako drugo kvalitetno znamko, ki ima light program?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor Pe okt 29, 2010 12:41 pm

Re: Lahki briketi

Sem kar s Čombeta skopirala:

Sterilised 37 skrbi za natančno nadzorovan vnos kalorij z dodatkom L-karnitina, ki pomaga pri razporejanju maščobnih zalog. Hrana skrbi za zdravje sečnega sistema, visoka vsebnost beljakovin pa vzpodbuja in ohranja mišično maso.

Z ekskluzivnim okusom je Light 38 izjemno okusna hrana. Vsebuje tudi L-karnitin, ki v povezavi z visoko vsebnostjo beljakovin omogoča mački ohranitev mišičn mase, medtem ko se porabljajo zaloge maščobe. Vsebuje ekskluzivno formulo za preprečitev nastajanja kepic dlak v prebavnem traktu, ki pospešuje njihovo izločitev. Hrani je dodan tudi "Exclusive Savour", ki ohranja apetit vaše mačke, vendar v obliki lahke hrane.

Indoor 27
vsebuje posebno formulo "Odor Reduction", ki zmanjšuje vonj izločkov s stimulacijo črevesne flore in absorpcijo toksinov. Prav tako ima zmerni vnos energije, da bi preprečili preveliko telesno težo, ki se lahko pojavi zaradi omejenega gibanja. Vsebuje ekskluzivno formulo za preprečitev nastajanja kepic dlak v prebavnem traktu, ki pospešuje njihovo izločitev. Ves čas mora vaša mačka imeti na razpolago svežo vodo. Prav tako upoštevajte uvajalno obdobje, ki traja nekaj dni pri kakršnikoli spremembi hrane. Zadosti tudi specifičnim potrebam brejih in doječih mačk.


Jaz kombiniram Indoor in Light, vsekakor vidim, da je težava predvsem v količini, ker sta obadva kljub taki prehrani vseeno hruški.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe okt 29, 2010 1:38 pm

Re: Lahki briketi

več nas je že ugotavljalo, da se mačke po RC nasploh redijo (pri priporočenih dnevnih količinah). pomojem bi bilo fajn (postopoma!) menjat za kakšno drugo znamko.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor So okt 30, 2010 7:30 am

Re: Lahki briketi

Hehe, sem poskusila zamenjati, pa vihata noske in nadvse težita :truce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So okt 30, 2010 8:12 am

Re: Lahki briketi

Nič hudega, itak imata rezervo, ko bosta lačni, bosta ziher tudi jedli. Moje (bivše RC džankije) sem odvajala od Rc ja kar 4 mesece. Sedaj jim tudi RC ni toliko zanimiv, tudi če jim ga slučajno ponudimo. Jim pa brikete mešamo in občasno menjamo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So okt 30, 2010 10:43 am

Re: Lahki briketi

moji so se pa odvadili čez noč: ko so enkrat probali Hill's NB, nič drugega več ne velja. nekatere vrste še lahko mešam zraven (do max 50%), sicer pa prav pobirajo ven samo tadobre. :fool: če postopoma pridete do mešanice 50-50, bo to že kar velik dosežek.
kolikor berem ostale (sama niti nisem poskusila), večina lahkih briketov niti ni kaj dosti ješčih, tako da ni nujno, da je prehod na rc light/obesity sploh kaj lažji kot prehod na drugo znamko. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 21

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:24 am

Odgovor Sr nov 03, 2010 12:27 pm

Re: Lahki briketi

Smo prešli na RC Light pa da vidimo našo hruško, če bo uspela držat težo. :D Nove brikete sta sprejeli BP.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.