V središču

dihalne težave


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Sr jul 09, 2014 9:15 pm

dihalne težave

Letos sem spet na dopustu na Krku, kjer že nekaj let opazujem muco, ki zelo težko diha, a tako hudo, kot je letos, ni bilo še nikoli. Izgleda kot nek kronični bronhitis ali nekaj takega (na pamet govorim, seveda). En slab videoposnetek dihanja te muce si lahko ogledate tukaj, vendar se njeno hropenje na posnetku bolj slabo sliši: https://www.dropbox.com/s/p8luytzie8e28 ... 135147.mp4

Ker je muca brez lastnikov in pač živi tukaj v kampu (ena redkih, ki sploh preživijo zimo, mnogo jih vidim samo eno sezono, do naslednje pa jih ni več nikjer), me zanima, če bi lahko kdo samo iz posnetka svetoval, kako bi ji bilo možno pomagat. Sem šla vprašat v mesto na veterino, pa so me seveda odslovili, da je potrebno muco pripeljat in diagnosticirat ... Lahko pa mi dajo synulox (antibiotik), iz lekarne pa lahko kupim bisolvon, ki naj bi pomagal pri izkašljevanju. Mačka namreč v trenutkih, ko se najbolj davi, izbljuva sluz, ki izgleda kot smrkelj. Sicer pa popolnoma ves čas grozno hrope, v prsih ji poka, kašlja, ležat ne more, najbolje se počuti stoje in potem kar stoje malo kinka z napol odprtim gobčkom. Skratka, grozno jo je gledat. Me samo zanima, če so antibiotiki in bisolvon dobra ideja, če kdo kaj ve? Seveda pa vem, da bi potrebovala resno veterinarsko oskrbo in diagnostiko, če bi hoteli zadevo rešit. Ampak to so stroški, jaz pa vsako leto tukaj na dopustu rešujem s svojim denarjem osnovne probleme, kot so razglistenje, hrana, ampule itd. Več kot toliko si ne morem privoščit, sploh tukaj na Hrvaškem so vet. storitve še dražje kot pri nas :S

Hvala za vsak nasvet, se pa zavedam, da je vse le govorjenje na pamet...
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor Sr jul 09, 2014 9:17 pm

Re: dihalne težave

Aja, pa še tole: pisala sem že nekaj društvom iz tega območje, pa me samo pošiljajo od enega do drugega v krogu, nihče pa se ne zavzame. Saj vem, še ena mačka pač ... :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jul 10, 2014 6:11 am

Re: dihalne težave

Pred kratkim smo izvedeli za eno cca 10 letno prostoživečko s kontrolirane lokacije, da diha kot lokomotiva in s celim telesom. Žal ji ni bilo več pomoči, ob siceršnjem katastrofalnem stanju (tumorji na seskih, dehidracija, katastrofa v gobčku) je imela zasevke tudi na pljučih in smo jo brez pomislekov dali spančkat, ker je bilo to zanjo edino prav. Tko da - preden jo začneš filat s kakšnimi antibiotiki, naj jo res dobro pregledajo - da ji ne bi mogoče samo podaljševala trpljenja. Saj veš - ti ob koncu dopusta greš, ona bo pa ostala v razmerah in ob oskrbi, kakršno taki mački pač uspejo dobit....
Vseeno upam, da pri "tvoji" muci ne gre za tako grozno situacijo.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.