V središču

Maček grize kable


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

UTT

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Če dec 12, 2013 6:37 pm

Odgovor Če dec 12, 2013 6:56 pm

Maček grize kable

Pozdravljeni!
Imam resen problem z muckom, ki objestno grize kable. Zgodba gre nekako takole... cca. 1 leto nazaj sva iz zavetišča posvojila mucka (Rex), ki je kastriran. Muc je od vsega začetka zelo prijazen, igriv in ni povzročal nobenih težav. Pred cca. pol leta sva posvojila še eno muco (Flora)... Z muco se razumeta, veliko divjata po stanovanju... včasih spita skupaj. Problem z grizenjem kablov se je pojavil nekako takrat, ko smo v stanovanje pripeljali Floro. Od takrat naprej Rex grize vse kable kot nor. Večino dostopnih kablov sem moral zamenjati in zaščititi. Sedaj se spravi na najmanjše kose izpostavljenih kablov... četudi gre le za 5 cm nezaščitenega kabla. Grize pa vse... zvočniške kable, kable polnilcev, električne kable. Na žalost vseh kablov od vtičnic pa povsem do naprav ne morem zaščititi. Skrbi me predvsem, ker pogrize električne kable povsem do bakrenih vodnikov... Poiskusil sem z limono, čilijem, posebnimi zaščitnimi prevlekami, ki vsebujejo nek grenak in smrdeč dodatek, in so namenjeni ravno zaščiti pred grizenjem... pa se obnaša, kot bi ga to še bolj privlačilo... ravno tisti kabel, ki sem ga poiskusno oblekel v to zaščitno (Crittercord) je najbolj zgrizen. Grize večinoma takrat, ki ni nikogar doma... ali pa ponoči. Sicer smo ga pa že večkrat zalotili pri dejanju.
To da sem moral zamenjati že za cca. 100 eur kablov bom še nekako prebolel... ampak da ga bo pa enkrat stresla elektrika :(
Poiskusila sva tudi z feromoni... ni bilo razlike.
Ne znam si razlagat tega njegovega obnašanja... sicer imata dovolj igrač za grizenje... Drugih "težav" ne dela in je povsem lepo vzgojen.
Ali bi bilo možno, da bi imel kakšne težave z zobmi?
Prosim za pomoč!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če dec 12, 2013 7:58 pm

Re: Maček grize kable

Tule je bilo že nekaj napisanega na to temo, poglej, če najdeš kaj uporabnega.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

UTT

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Če dec 12, 2013 6:37 pm

Odgovor Če dec 12, 2013 9:09 pm

Re: Maček grize kable

Sem prebral tudi to temo... in probal vse, kar tam piše. Tudi tisti sprej iz trgovine za živali... Vseeno ga prime... in grize... :sos:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če dec 12, 2013 9:25 pm

Re: Maček grize kable

To je delal sestrin Max nekaj časa. Poskusi z alufolijo - ovij z njo vse kable, ki jih ne moreš pospravit/skrit. Pri Maxu je delovala. Kako leto je moralo biti tako, potem pa je enkrat nehal poskušat grizt in od takrat je mir.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.