V središču

odpoved ledvic


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jun 19, 2014 9:50 am

Re: odpoved ledvic

Če bi življenje bilo ena ravna črta, bi bili mrtvi ;) Drži se, odlična si podpora Bučki in brez tebe ji zagotovo ne bi šlo tako dobro ves ta čas :praising:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 19, 2014 9:58 am

Re: odpoved ledvic

kozmopolitanka :praising:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jun 19, 2014 9:59 am

Re: odpoved ledvic

hvala cats, brez tvojih paketkov pomoči tudi ne bi šlo <3 smo zdaj eksperti na področju ješče hrane ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če jun 19, 2014 10:04 am

Re: odpoved ledvic

drži se <3
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če jun 19, 2014 10:06 am

Re: odpoved ledvic

kozmopolitanka, kako te razumem. Dejansko si ves čas v krču in oprezaš za znaki, ki bi nakazali nihaj navzdol. In vsakič, ko se prične,
si iz sebe, ker ne veš, če je to sedaj - to. Grozno je, ko nehajo delovati zdravila ali postopki ali hrana, na katero si se do
sedaj lahko zanesel in je potrebno eksperimentirati in iskati nekaj novega, kar bo lahko pomagalo, lahko pa tudi ne, včasih stanje
celo poslabša.

Hkrati pa se naučiš ceniti vsak dan, vse trenutke, ko je dobro, praznovati vsako jutro, ko te pričaka v stanju, ko
življenjska energija kar žari iz nje, in biti potrpežljiva, mirna opora takrat, ko je stanje slabo.

Drži se, da bi bili še dolgo skupaj <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jun 19, 2014 10:24 am

Re: odpoved ledvic

Cats je napisal/-a:Če bi življenje bilo ena ravna črta, bi bili mrtvi ;) Drži se, odlična si podpora Bučki in brez tebe ji zagotovo ne bi šlo tako dobro ves ta čas :praising:


Ni kaj dodat. Dršte se vsi skupaj! :praising:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 19, 2014 10:28 am

Re: odpoved ledvic

Sem pravkar v eni drugi temi omenjala mojo prvo muco, s katero sva se morali posloviti zaradi postopne odpovedi ledvic. In ja, poznam tvoje občutke, človeka zelo utrudijo vzponi in padci, pa nenehno tuhtanje, kaj bi lahko še naredil. Meni je večkrat iz obupa potegnilo še na jezo, kako za vraga ne gre, ko pa mora iti (na bolje), ker je ne dam, ker nočem biti brez nje... Edino kar je v vsem skupaj dobrega je, da se dejansko zelo utrudiš in ščasoma pride do nekakšne umiritve, potem pa v nekakšnem posebnem "eteričnem" stanju preživiš z muco preostali čas. Vsaj pri meni je bilo tako in tisti čas je bil nekaj najlepšega, kar sva z mojo muco preživeli skupaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jun 19, 2014 4:42 pm

Re: odpoved ledvic

ah ja.... jaz sem se dejansko sprijaznila že takrat, ob postavitvi diagnoze, ko je bila Bučka v res slabi koži.... potem se je pa stanje stabiliziralo in je bilo kar nekaj časa zelo dobro (je pojedla tudi več kot 200g mokre hrane na dan, kar je za tako majhno muco kar uspeh)... potem te pa seveda vsako takole poslabšanje toliko bolj preseneti (ker se pač navadiš, da je vse "kot je bilo prej") in ti spodnese tla pod nogami....
zraven pa seveda ta frustrirajoči občutek, da je še tako mlada :( saj vem, vsem je vedno prezgodaj ampak... hudo je no.

hvala vsem za poslušanje mojega jamra, danes je zgleda tak dan...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne jan 12, 2020 8:46 am

Re: odpoved ledvic

Se je mogoče že kdo poglobil konkretno katere mokre hrane, ki so pri nas na tržišču, so primerne za mačke z boleznijo/odpovedjo ledvic?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne jan 12, 2020 1:46 pm

Re: odpoved ledvic

Ne ubadaj se z znamkami, ker te očitno rade menjajo sestavine. Meni se je zgodilo pred slabim mesecem, slučajno sem šla ponovno preveriti analizo hrane, s poraznimi rezultati.
Tole bi ti moralo pomagati: https://healthypets.mercola.com/sites/h ... sease.aspx. Dr Pierson je zakon.
Jaz se sicer trenutno ubadam s psom z odpovedjo ledvic, tako da kaj več ne morem pomagati. Verjetno je tudi pri mucah potrebno zelo paziti na nizke količine fosforja in povečan vnos tekočin, a kako to doseči pri mesojedih živali, kakršne so mačke, ne vem.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Po jan 13, 2020 7:26 am

Re: odpoved ledvic

Podobno kot pri psih ja, s tem da se manjko beljakovin uspešneje nadomešča s maščobami in da jih je težje shecat naj jejo, kar je za njih dobro. Težavnejši bolniki od psov :) Za pse ne vem, pri mačkah nekateri uspešno hranijo s surovo prehrano (ali kakšno popolnoma neprimerno za ledvice, ker drugega ne spravijo v mačko), kateri dodajajo popolne krmne mešanice - pri nas dobavljiv recimo Felini Renal.

Hvala za link, še dva - en pasji, en mačji
https://www.felinecrf.org/?fbclid=IwAR0 ... sBwo5G7I7Q
http://dogaware.com/health/kidney.html? ... iC7ckDrVyg

O domačih podkožnih infizujah ste se že kaj pogovarjali?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po jan 13, 2020 10:39 am

Re: odpoved ledvic

Štiri dni smo jo imeli (psico) na intravenski infuziji, doma. Mama je pred leti imela dve muci na podkozni infuziji, pomagalo je, a le zelo kratkotrajno.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po jan 13, 2020 10:55 am

Re: odpoved ledvic

PS: pri psici ocitno pomaga dietna prehrana, a jo sovrazi in odklanja, tako da jo vecinoma hranimo z njeno obicajno kuhano hrano, v katero dodajamo manjsi del dietne mokre in suhe hrane in prasek za "vezanje" fosforja. Ne slepimo se, da bo ozdravela, zato dajemo prednost kvaliteti njenega zivljenja. Stara je 14,5 let.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 13, 2020 3:25 pm

Re: odpoved ledvic

Moja 13 letna Mica je v 3.fazi ledvične odpovedi, zraven jemlje še zdravila za ščitnico (kar še dodatno slabo vpliva na ledvica) in ima še kardiološko diagnozo, zato ji skoraj ne smemo dajati infuzije. Hrano izbiramo na podlagi tega, da je za njo ješča in to se zadnje dni spreminja precej hitro. Zjutraj nekaj obožuje, popoldan istega niti ne povoha ne.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Po jan 13, 2020 5:20 pm

Re: odpoved ledvic

Moksa, pravijo da če poleg renal hraniš kaj drugega, sploh v večini, izničiš ves učinek. Kakor jaz razumem je kvalitetna hrana z vezalci fosforja popolnoma dovolj.

helena mi smo v začetnih fazah in še to upam, da bomo parametre dol spravili, ampak že spreminjamo cel prehranski lifestiye vseh treh mačkov in noben noče bit na 100% mokri hrani, na koncu dneva prav čakajo na brikete. Po katerih smernicah za faze greste - sdma, iris in od katere faze naprej priporočate podkožne infuzije? Na podlagi parametrov ali faze, ali ala "treat the cat, not the results"? Kaj pa recimo zdravila proti slabosti - ranital, spodbujevalce apetita - nek antidepresiv, mitra-neki?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po jan 13, 2020 7:00 pm

Re: odpoved ledvic

Nika, kdo pa ima odpoved?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To jan 14, 2020 11:10 am

Re: odpoved ledvic

Zara, sivotigrasta, 12 let :)
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To jan 14, 2020 11:15 am

Re: odpoved ledvic

Hvala, Nika. Upam, da vam uspe še dolgo kvalitetno bivati. <3 Pa pozdrav Ziggyju in Ličiju. :kiss: :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To jan 14, 2020 11:27 am

Re: odpoved ledvic

Hvala :kiss:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To jul 21, 2020 5:58 am

Re: odpoved ledvic

Do zdaj je bila super na renal hillsu, čez vikend pa je začela bruhati slino, se oblizovati, manj jesti in manj piti. Fehta za hrano, ko ji dam bilokaj kar ima sicer rada pa se obrne stran. Bi jo že peljala do veterinarja, ampak je ne ulovim :S Ko odprejo pokličem, sicer mi bodo pa prav prišle ideje kako je z zdravljenjem divjih muc - uloviti in dati v kletko za čas zdravljenja? Kakšne so primerne kletke? Se mi zdi da zdaj že točno ve, da jo ob bolezni popokam in mi niti blizu ne pride.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.