V središču

Problematičen mu(l)c


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne okt 20, 2013 3:12 pm

Problematičen mu(l)c

Imam problem z mojim prvim (najstarejšim) mačkom.
Zdaj bo sedem let, odkar je pri meni. Prva tri leta je bil sam, ko sem šla redno v službo pa je dobil družbo. Z obema mačkama se je čisto v redu razumel, kasneje tudi s psom... do zdaj.
Zadnje pol leta postaja hujši in hujši. Postaja agresiven tako do ostalih živali kot do mene, takoj ko se mu kdo približa pa piha. Včasih brez razloga napade obe manjši muci in ju pretepa in grize. Je ogromen, tako da si ju zlahka podredi.
Uničuje tudi predmete po hiši, namenoma jih meče s polic, praska, odpira omarice in meče stvari na tla oziroma (kjer so zapirala da jih ne more odpret) jih praska in uničuje.
Ne carta se več (oz. zelo zelo redko, recimo 1x na 14 dni) ampak piha name kakor hitro se mu približam in je agresiven.

Počasi obupujem. Ostale živali v našem gospodinjstvu so super, krasno se razumejo med sabo, pes ima drugi dve mački za povšter in skupaj spijo na kavču... Ta mačkon je pa vsem, tako živalim kot ljudem, vsak dan bolj trn v peti.
Igračke (tudi z meto in baldrijanom) v glavnem ignorira. Ne vem več, kaj naj naredim, počasi že začenjam mislit na tisto zadnjo možnost... :(

Še to; vse živali so S/K.
Kašen nasvet?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne okt 20, 2013 3:29 pm

Re: Problematičen mu(l)c

Jaz bi ga za začetek peljala na temeljit pregled k veterinarju.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne okt 20, 2013 5:39 pm

Re: Problematičen mu(l)c

Moj predlog je enak kot renatin. Če je maček v bistvu naenkrat tako korenitno
spremenil karakter kot vedenje, bi bilo za izključiti bolezenske vzroke.
Možno je da ga kaj boli in je zato tako agresiven.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne okt 20, 2013 6:03 pm

Re: Problematičen mu(l)c

Ni bilo naenkrat... v zadnje pol leta, recimo tričetrt, je malo po malo, vsak dan en malček bolj postal tečen.
Vsekakor ga bom peljala na pregled, če ne drugega za bit ziher, mislim pa da ni fizični problem ampak vedenjski.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne okt 20, 2013 6:37 pm

Re: Problematičen mu(l)c

Mah, tudi pri našem Yodiju se je pri zadnjem vnetju dlesni zadeva kazala zelo postopoma. Z bolečino se je stopnjevala tečnost. So bili pa pri nas takrat začasniki in ker je kazal izrazito zoprnost predvsem do njih, niti nisem posvečala pozornosti morebitnim boleznim. Je bilo kar hudo, ampak smo z antibiotiki zadevo rešili ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne okt 20, 2013 6:47 pm

Re: Problematičen mu(l)c

Mačja mama je napisal/-a:Ni bilo naenkrat... v zadnje pol leta, recimo tričetrt, je malo po malo, vsak dan en malček bolj postal tečen.
Vsekakor ga bom peljala na pregled, če ne drugega za bit ziher, mislim pa da ni fizični problem ampak vedenjski.


Glede na to da to očitno ni njegova karakterna poteza, če prej nekaj let ni bil takšen, mora biti
za spremembo v vedenju kakšen vzrok. Najprej bi bilo smiselno izključiti potencialne
bolezenske vzroke, šele nato iskati, če bi lahko na spremembo vplivalo
nekaj v okolju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne okt 20, 2013 6:59 pm

Re: Problematičen mu(l)c

Najenostavneje je najprej izključiti fizične oz. bolezenske razloge, zato jaz posvojiteljem ob spremembi vedenja vedno naj9rej svetujem obisk veterinarja. Npr. lulanje ima lahko fizičen ali psihičen vzrok in veliko bolj smiselno je, če najprej peljejo mačka na pregled, da nima slučajno vnetja, preden se sploh začnejo ukvarjati s psihičnimi vzroki...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne okt 20, 2013 7:16 pm

Re: Problematičen mu(l)c

Okej, hvala. Bomo šli takoj jutri k vetu in vam sporočim kakšen bo rezultat... potem se pa pogovarjamo dalje (ali ne, pač odvisno od izvidov).
Hvala vsem!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po okt 21, 2013 9:16 am

Re: Problematičen mu(l)c

Ne me narobe razumet... ampak upam, da je kaj "fizičnega", zobki mogoče...
Mislim na vaju (no, bolj na ta veliko črno "trpečo tečnobo") :angel:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.