V središču

Ekstrakcija vseh zob


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 20

Pridružen: So sep 25, 2010 6:32 pm

Odgovor To sep 17, 2013 8:09 am

Ekstrakcija vseh zob

Lep pozdrav,

ponovno pišem glede muce Pike (Kuštre), ki ima zdravstvenih problemov res čez glavo.

Na zobeh (dlesnih) se ji pojavlja polno različnih stanj. V preteklih treh letih je bila dvakrat na čiščenju zob, obakrat so ji poleg čiščenja morali par zob tudi odstraniti. Zadeva se ji pojavlja tako, da je zob zunaj popolnoma lep in čist, brez zobnega kamna in oblog, dlesen pa praktično brez razloga postane vneta - vendar ne cela, pojavi se črtica, ki vodi od zoba navzgor. Takšno stanje ima trenutno praktično na večini zob. Na nekaterih zobeh se ji dlesen tudi umika. Po pregledu veterinarja je zelo verjetno, da ji zob pod dlesnijo praktično razžira.
Zgornji sekalec pa je prav tako brez očitnega razloga pričel spreminjato barvo in teksturo - postaja temnejši in bolj grob.

Z veterinarji na Žalski veterinarski postaji (ki so super, in jim zaupam 100%) smo se odločili, da bi muca potrebovala ekstrakcijo vseh zob, oziroma večine zob, vendar bi odstranili tudi zdrave v kolikor bi ji ostalo premalo zob za oporo zgoraj in spodaj. Ker pa na Žalski veterinarski postaji nimajo rentgena, so nam priporočali, da muco peljemo k dr. Nemec na Univerzitetno kliniko v Ljubljano. Tam naj bi z rentgenom določili na kakšno je stanje na posameznem zobu in jih na temu primeren način odstranili. Poseg ima v sredo naslednji teden, kljub temu pa me zanima, če ima kdo tu kakšne izkušnje z go. Nemec oz. omenjeno kliniko?

Najbolj me skrbi, da muca posega ne bo preživela. Pri prejšnjih operacijah je namreč precej slabo reagirala na narkozo, po prvi, ko so ji odstranili en zgornji sekalec, se ni prebudila kar 14 ur in je zelo plitvo dihala, pri drugi, ki je bila lažja pa se je sicer prebudila že po par urah. Če ji bodo pri tej operaciji odstranili vse zobe bo najbrž narkoza še dosti močnejša. Zanima me, kakšne izkušnje imate s tem?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To sep 17, 2013 8:23 am

Re: Ekstrakcija vseh zob

Imaš zs. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To sep 17, 2013 8:48 am

Re: Ekstrakcija vseh zob

Pred posegom obvezno povej za predhodne težave z narkozo, da prilagodijo "mamile".
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To sep 17, 2013 9:41 am

Re: Ekstrakcija vseh zob

Jaz bi muco najprej peljala na rentgen in se posvetovala z anesteziologom ter kirurgom,
ki naj bi poseg opravila. Če je mogoče, prinesi s seboj kopijo njene kartoteke do sedaj,
fino bi bilo vedeti točno, kakšen anestetik je dobivala pri prejšnjih posegih.
Verjetno ti bodo na podlagi težav predlagali še kakšne dodatne preiskave
pred posegom (kri, delovanje notranjih organov itd.).

Te pa zelo razumem, da te skrbi, ker tudi moja psička zelo slabo prenaša narkoze
in po zadnji tri dni ni prišla k sebi toliko, da bi se lahko samostojno postavila na tačke :(

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.