V središču

Pobegla mačka


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne avg 11, 2013 11:50 am

Pobegla mačka

Pri nas se je zgodila grozna stvar ... Jessa je pobegnila :(

Zgodba gre tako: selimo se v Anglijo in da bi čim več prihranili, sva s fantom odpovedala stanovanje v LJ in se začasno preselila k meni domov - na vas. Jesso sem kot pri vsaki selitvi prinesla v stanovanje in jo spustila v spalnico. Običajno takoj švigne pod posteljo, tokrat pa jo je ucvrla ven skozi priprta vrata sobe - ko sem jih zapirala, se očitno niso dobro zaprla, ker so stara in slaba. Jaz sem jo šla takoj iskat in pričakovala, da jo bom ujela takoj pri vhodnih vratih ... ampak jih je vmes odprl moj oče, ki je pomagal pri selitvi. Jessa se je tako uspela izmuzniti ven in takoj je švignila v koruzo.

To je bilo prejšnji petek. Jaz sem o stvari nemudoma obvestila sosede in si sposodila živolovko od lokalnega zavetišča. Vsak dan ob mraku jo hodim tudi klicat. Drugi dan po izginotju sem jo tudi našla, še vedno v isti koruzi, vendar se ni upala priti do mene. Tretji dan se mi je ponovno oglasila; tokrat sem imela s sabo njen transporter. Pustila se mi je tudi prijeti, ko pa sem jo poskušala dati v transporter, jo je zagrabila panika in začela me je grizti po rokah. Jaz je seveda nisem hotela izpustiti ... imela sem jo že notri, morala sem samo še zapreti zadnjih 5cm zadrge ... in Jessa je uspela pobegniti v trenutku, ko sem umaknila roko, da bi zapela transporter. :girlsad: Obup. Vse skupaj se je končalo dva dni pozneje na urgenci, ker so se mi ugrizi vneli, Jesse pa od takrat ni bilo na spregled.

V enem tednu, odkar jo pogrešamo, se je dogajalo naslednje:
-do petka sem vsako noč nastavila živolovko s hrano in vodo. Ujela sem 4 lokalne mace, Jesse pa nikoli. Zadnje tri dni se ni ujelo nič, nato pa sem morala živolovko vrniti.
-pred hišo sem nastavila Jessin pesek in blazinico, na kateri običajno leži, da bi bil v okolici njen vonj. Okoli hiše in živolovke sem tudi našpricala z mačjo meto.
-odkar ni več živolovke, nastavljam pred hišo vodo in hrano. Danes sem zalotila enega ježa, kako se masti z briketi, zato sem jih zdaj prestavila v skodelico.
-vsak večer ob mraku jo greva s fantom klicat in zraven stresava z briketi v lončku. Od nedelje se nama ni več oglasila; mogoče se je premaknila kam drugam, zato sva se odločila, da greva danes iskat na drugo lokacijo - taista koruza se razteza kar daleč, zato bova poskusila malo bolj stran od ljudi.

Situacija izgleda tako: Jessa je pobegnila na Sorškem polju, kjer je bolj malo hiš in zelo veliko koruze. V bližini je tudi cesta :( Nihče od sosedov ne hrani prostoživečih mačk, čeprav jih je par v okolici (lovijo si miši na polju), večina pa jih ima pse. Jessa je izjemno plašna muca, ki se boji vseh neznancev in drugih živali tudi na domačem teritoriju, kaj šele v divjini. Pri sosednjih hišah je ves čas hrušč in trušč, na sosednjem travniku pa tudi večje število ovc z zelo glasnimi psi čuvaji. Okoli vratu ima Jessa rutico s kraguljčkom, tako da ne vem, ali si sploh lahko kaj ujame ... Jaz odkrito rečeno ne vem več, kaj naj naredim, razen da ji nastavljam hrano in jo hodim klicat ... :girlsad: Če ima kdo kakršno koli idejo, kaj bi se še dalo narediti, naj prosim pove.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne avg 11, 2013 12:14 pm

Re: Pobegla mačka

Karkoli boš počela, imej sabo transporter z vrati in ne z zadrgo. Za ostalo pa, najbolje da proti večeru pokličeš trixi na 041 313 736 ona je mojster za te reči.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne avg 11, 2013 3:06 pm

Re: Pobegla mačka

Hvala!

Ma ja, saj zdaj mi je jasno, da bi bil transporter z vrati boljša ideja. Žal sem ga že pred časom donirala, ker ga Jessa iz srca sovraži in jo je veliko enostavneje prevažati v torbi ali v mehkem transporterju. Si ga bom poskusila sposoditi od koga.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne avg 11, 2013 3:25 pm

Re: Pobegla mačka

:( Upam, da je ni kakšen pes ali pa lisica.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne avg 11, 2013 7:18 pm

Re: Pobegla mačka

Jaz tudi, samo še bolj me skrbijo cesta in traktorji. Ti jezni psi so v ogradi in na verigi, lisic pa nikoli nisem videla v okolici.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To avg 13, 2013 12:39 pm

Re: Pobegla mačka

:) Imam sporočilo, da so Jessico opazili pri hiši, preko kamere, ki so jo nastavili prav zaradi nje. Držimo pesti, da jim jo uspe čim prej dobiti.
Sem priporočila živolovko.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor To avg 13, 2013 12:41 pm

Re: Pobegla mačka

Hihi, si me za sekundo prehitela :)

Tam, kjer nastavljamo hrano ponoči, smo nastavili kamerco (običajen webcam, priklopljen na računalnik), ki je danes ponoči ujela Jesso, kako voha okoli skled s hrano in vodo. :yahoo:

Izkazalo se je, da so ponoči okoli hiše vohale ene tri mačke ... Najprej ena bolj pogumna, ki je pojedla vso hrano, nato Jessa in čez kako uro še ena mačka. Jessa tako ni dobila nič za jest, je pa vsaj pila.
Zdaj moram ugotoviti, kako ujeti Jesso - v živolovko se bojim, da ne bo šlo. Najmanj travmatično za vse bi bilo, da jo ujamemo kar v hišo - da bi vrata pustili odprta in hrano nastavili noter - če bo le hotela in če nam le uspe. Če ima kdo kake predloge, se ful priporočam :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To avg 13, 2013 12:45 pm

Re: Pobegla mačka

Res priporočam živolovko. Če je muca lačna bo še toliko hitreje ujeta in zagotovo na "varnem", da ne uide. Glede na druge muce, ki se potikajo okoli, je možno, da se ujamejo tudi druge, a ni nič hudega, saj boste slišali, ko se bo zaprla in jo spustite, pa je.
Jaz plašno muco še v sobi težko ujamem... V kolikor bi bila pa vrata priprta/odprta, bi pa Jess z lahkoto zopet ven smuknila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To avg 13, 2013 2:38 pm

Re: Pobegla mačka

Držim pesti, da jo čimprej ujamete :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To avg 13, 2013 3:23 pm

Re: Pobegla mačka

Enkrat bo že uspelo, samo da je še v bližini in cela. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Sr avg 14, 2013 8:02 pm

Re: Pobegla mačka

Jesso smo danes ponoči znova posneli, kako se smuka okoli hiše. Prišla je ravno pred nevihto, je pa ZELO previdna - malo je povohala okoli živolovke, nato se je ritensko umaknila proč (pa sploh ni bila ob vhodu v živolovko), popila malo vode in pobegnila. Plan je, da živolovko pustimo na povsem istem mestu še vsaj dva dni, tako da se mačka navadi, da je tam - morda si bo pa počasi upala noter. Danes sem po tleh živolovke dala tudi karton - sem preverila, da ne dela nobenih težav mehanizmu. Jessa rada sedi na kartonu, tako da mogoče jo bo premamil noter, sploh glede na to, kako je danes mrzlo in mokro.

Sicer sta nas pa ponoči obiskala še ena muca (ena precej pogumna prostoživečka, ki smo jo že večkrat videli) in en manjši kužek, ki je bil popolno presenečenje. Baje je od soseda čez cesto in se pogosto potepa naokrog. V živolovko se ni ujel pa nihče od njih.

Aja, pa baldrijan je tudi namočilo - in danes tako diši, da kar ni res :O včeraj je meni skoraj malo smrdel, danes pa oddaja take omamne vonjave, da bi skoraj jaz rada zlezla noter v živolovko :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 14, 2013 8:09 pm

Re: Pobegla mačka

Majkamila, tale Jessica je pa res modelka, da ji ni para. :rolleyes: Naj se že ujame, mačka frdamana, preden se ji kaj zgodi. :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr avg 14, 2013 9:04 pm

Re: Pobegla mačka

Če se spotoma ujame še kakšna neporihtana prostoživečka bi bilo čudovito, če se jo da še sterilizirat.
Držim pesti, da bo Jessica že to noč doma. :angel:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne avg 18, 2013 11:00 am

Re: Pobegla mačka

Bojim se, da Jesse ne bomo ujeli v živolovko. Vsi posnetki na kamerci kažejo, kako se ona ful previdno priplazi, si ogleda živolovko na 20cm in zbeži.

Danes sem bila preveč utrujena, da bi nastavila živolovko - prišla sem domov šele ob polnoči, pa en dan prej se nama je ujela neka tumpasta domača mačka, ki se je noter polulala in pokakala in potem ni znala ven, čeprav smo ji odprli pleksi. (Potem ko je končno prišla ven, se je prišla takoj drgnit ob moje noge s svojo pokakano rito. Bogica. :girlsad: ) Živolovka je bila sicer oprana, ampak bi jo bilo treba še malo očistiti in nastaviti kamero, da mi pošilja slike na mail, jaz sem bila pa čisto mrtva, zato sem samo dala ven vodo in malo hrane in nastavila kamero, nič živolovke.

Jessa je bila okoli hiše praktično celo noč! Prvič, odkar nastavljava hrano, je dejansko pojedla nekaj briketov, in potem se je celo noč vračala nazaj gledat, če je še. Še vedno je ful previdna: malo poje, se ustavi, zbeži par korakov, pride nazaj itd. Tako da na hrano definitivno pade, zdaj samo ne vem, kakšna bi bila najboljša taktika, da jo zvabim v hišo. Za živolovko sem že ene 99%, da ne bo šlo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne avg 18, 2013 11:45 am

Re: Pobegla mačka

Bo, bo, samo ne obupat! Kar nastavljaj jo, da ji postane "domača", zakamufliraj jo z grmovjem, vejami, smrečjem - da bo videt kot kup grmovja s slastno konzervico na koncu.
A baldrijan pa ne pali,a ga še nisi sprobala?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne avg 18, 2013 12:50 pm

Re: Pobegla mačka

Bo, mora uspet. Kot pravi oaza88 jo nastavi in primerno zakrij, če ne pride muc in lahko zbeza hrano tudi od strani. Pomembno je, da se muca še zadržuje okrog doma.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne avg 18, 2013 5:07 pm

Re: Pobegla mačka

Ne, na baldrijan ne trza. Bi pa mogoče res šlo, če ji nastavim živolovko v grm - bom poskusila še na ta način.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor To avg 20, 2013 12:47 pm

Re: Pobegla mačka

Glede na to, da je vsak dan v okolici hiše, mi mogoče lahko še enkrat poskusila jo sama ujet. Jo počakaš pri briketih in mogoče se ti pusti še enkrat prijet.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor So avg 24, 2013 6:15 pm

Re: Pobegla mačka

Jessa ne pride več ven, če ve, da sem zraven. Poskusila sem že s čakanjem pri briketih, ko sem vedela, da je v bližini. Po eni uri sem obupala ... tudi na klice ne odgovarja več.

Še vedno nastavljam živolovko, ampak se vanjo ves čas ujema ena in ista maca - tista domača mačka, ki sem jo že omenjala. Zdaj sem jo imela tri dni v živi meji; če še ene dva dni ne bo nič, bom prestavila v grm na vrtu.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So avg 24, 2013 6:27 pm

Re: Pobegla mačka

Že danes prestavi, mogoče pa rata. :angel:
Tisto muco bi si pa v večernih urah, za par ur, v hišo zaprla, če ni divja in panična, da ne dela zmede.
Kje pa potem Jess dobi hrano, da je lakota ne premami in se ne ujame? :scratch:
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 67 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.