V središču

Pobegla mačka


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So avg 24, 2013 7:44 pm

Re: Pobegla mačka

glede tadruge muce - če je plašna in se ne bi pustila ujet drugače, pa nastavi še eno živolovko zanjo in ko se ujame, jo pokrij, da ne bo panična in daj nekam na varno za nekaj časa. Je pa tule malo problemčka - kranjčanke imamo trenutno vse, do zadnje, živolovke izposojene na terenu.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor So avg 24, 2013 10:33 pm

Re: Pobegla mačka

Nimam pojma, kje dobi hrano, se pa tudi jaz to sprašujem. Potepa se tu okoli naše hiše, kjer nikjer ne puščamo nobenega mesa ali česa podobnega na kompostu. Zdaj če sosedje kaj mečejo ven, ne morem povedat - niso ravno najbolj prijazni. :rolleyes:

Sicer sem pa zelo vesela za zvonček na njeni ovratnici, ker jo zadnje dni tako najbolj enostavno najdemo. Ravno pred eno uro je sestra prišla domov in jo splašila - bila je na našem vrtu, in potem se je takoj zatekla v koruzo.

Tadruge muce pa po mojem sploh ne bi smel bit problem dobiti v hišo - je zelo zaupljiva in prijazna. Če se mi slučajno še enkrat ujame, jo bom kar dala noter za cel večer. (Do zdaj se je že trikrat ... po mojem se bo še četrtič.)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne avg 25, 2013 8:46 am

Re: Pobegla mačka

Res dobra novica, pri vseh teh skrbeh je, da se še vedno drži doma. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne avg 25, 2013 11:22 am

Re: Pobegla mačka

Juni, zakaj bi čakala, če se ta druga muca še enkrat ujame in tako izgubljala čas? Takoj jo daj v drug prostor in lovi naprej svojo muco. Držim pesti še naprej! :angel:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Po avg 26, 2013 12:08 am

Re: Pobegla mačka

Oaza, jaz lovim svojo muco že ves čas :) Ta druga, oranžna muca ni naša - ne vemo od koga je - in ponavadi pride šele okoli polnoči. Zato pravim, da če se mi še enkrat ujame, da jo bom dala kar v hišo za celo noč.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po avg 26, 2013 5:53 am

Re: Pobegla mačka

ja, saj vem, da loviš svojo že ves čas - hotela sem povedat, da ne čakat, da se tadruga še enkrat ujame in s tem (potencialno...) zasede mesto v živolovki tvoji - vnaprej ji to prepreči.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor To avg 27, 2013 11:29 am

Re: Pobegla mačka

Aha, zdaj te bolje razumem. Če jo še kaj vidim, jo bom probala ujeti kar na hrano brez živolovke in zvabiti v hišo. Ne vem pa, zakaj je zadnje dni ni bilo nič naokrog ... mogoče so jo začeli bolje zapirati.

Se je pa danes nekaj zeloooo trudilo priti v živolovko od zunaj. Izgleda mi, kot da je bil tisti kuža, ki sem ga že večkrat videla. Pod tistim delom, kjer je hrana, je bila celo skopana manjša luknja, sicer je bil pa pleksi zelo umazan od zunaj. Izgleda, da se je v procesu živolovka tudi sprožila, ker je hrana še vedno notri.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To avg 27, 2013 11:32 am

Re: Pobegla mačka

ja majke mile.... :S
daj poskusi zabičat sosedom, da imajo svoje živali pod kontrolo - vsaj pse no, če je na vasi za mačke to preveč eksotično... :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To avg 27, 2013 5:20 pm

Re: Pobegla mačka

Malo zakrij zadnji del živolovke, zakamufliraj in tako nastavi, da ni druge poti do hrane, kot od spredaj. Vem, da bi kakšni raje od strani bezali ven, kot šli notri.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Če avg 29, 2013 2:26 pm

Re: Pobegla mačka

Živolovka je zadnji teden nastavljena v grm (ki jo zelo dobro kamuflira s strani), ampak se ni nič ujelo. Po mojem jo bom danes prestavila pod klop na vrtu in spet nastavila kamero - zdaj ni imelo smisla, prvo noč sem jo pustila prižgano in se ni videlo nič, ker je v grmu preveč temačno. Zanima me namreč, a so mačke samo postale previdnejše, a so obupale.

V kratkem bodo tudi kosili koruzo - glede na to, kako je Jessa paranoična, ji po mojem ne bo problem pobegnit, večje vprašanje pa je, kaj bo potem. Razen v sosedovo živo mejo se namreč ne bo več imela kam skriti, trenutno ima pa skrivališče v koruzi.

Kar se pa tiče sosedovih živali je pa zelo slabo. Ta kuža ni od nobenega od bližnjih sosedov, kar pomeni, da se je moral pritepst prav iz vasi, ki je čez cesto (mi smo malo odmaknjeni, na polju). Žal se tu okrog kar precej ljudi prav hudo ne briga za svoje ljubljenčke :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če avg 29, 2013 3:40 pm

Re: Pobegla mačka

Ojoj. Res upam da jo ujameš pred začetkom žetve koruze :(
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Če avg 29, 2013 9:55 pm

Re: Pobegla mačka

Dobra novica: kamera je pred pol urice posnela Jesso. Zgleda mi, da je precej shujšala v tem tednu in tudi vidi se ji, da je lačna, ker je skoraj štiri cele minute kolovratila okoli živolovke, tam pri pleksiju, kjer je hrana. Izgledalo je že, da bo šla noter - GIGANTSKI napredek od prej, ko je samo vohala na 20cm - ampak jo je nekaj splašilo in je stekla proč. Še vedno je isti paranoik kot prej, tako da se mi je ne zdi smiselno iti klicat ... sploh zdaj, ko izgleda, da bi se res lahko ujela na živolovko. Upam, da jo premami čim prej. Jo bomo napitali kot mladega pujska ... samo da jo imamo nazaj.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če avg 29, 2013 11:42 pm

Re: Pobegla mačka

:angel: Mislim na vas in zelo želim, da se čim prej ujame. Vztrajaj!
Pa, če je imela rada tuno, lahko to hrano nastaviš - iz konzervice za ljudi, ima močan vonj in res vabi. Kakšnen kos rjuhe daj na zadnji del živolovke, da ne bo pri pleksiju stala in bo prisiljena it s sprednjega konca.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe avg 30, 2013 5:26 am

Re: Pobegla mačka

:angel: :angel: :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe avg 30, 2013 6:12 am

Re: Pobegla mačka

Držimo pesti!!! :angel:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Pe avg 30, 2013 8:49 am

Re: Pobegla mačka

Hvala vsem za lepe želje :)

Danes se je spet ujela oranžna maca. Res je smešno gledati slikice s kamere - Jessa tako previdna, ta pa kar zakorači noter, briga njo :rolleyes: Ampak kot rečeno, Jessa je izgledala tako lačna, da ne dvomim, da se bo v par dneh opogumila. Premišljujem, da bi po tleh živolovke nastavila karton, če ji bo tako bolj všeč - rada ima karton, pa še manj bo previdno stopala (ful je sumničava do vsega, kar ni ravno - morala sem ji npr. vzet polnilo ven iz blazinice, ker drugače ni hotela stopit nanjo ...).

Tune sicer ne mara, bom pa po mojem 'usmradila' kak kos piščanca in ji ga nastavila, to ima zelo rada, kadar dobi. Trenutno jo lovim na 'junk' vrečke iz Hofra, ki jih ima tudi zelo rada.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe avg 30, 2013 11:01 am

Re: Pobegla mačka

Juni, kaj pa Poli salama? Mačke jo vohajo na daleč in večino impresionira vonj.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe avg 30, 2013 11:06 am

Re: Pobegla mačka

Tudi karton lahko daš (v ali pa pod živolovko), le pazi, da se bo še vedno lepo zaprlo (prej preveri, ko nastaviš).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So sep 21, 2013 10:33 am

Re: Pobegla mačka

Juni, upam, da še kdaj pokukaš v tole temo. Ker na SMS ni odgovora, ZS je ostalo neprebrano, pišem še semle:
ponovno prosim, da tvoji domači pripeljejo nazaj še pleksi od živolovke, ki smo ti jo posodili in si jo vrnila brez njega. Brez tega je neuporabna!
No, seveda lahko damo delat novega, a to spet traja in tudi stane.
Nisem srečna :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So sep 21, 2013 10:37 am

Re: Pobegla mačka

So jo ujeli ali obupali nad lovom? :blush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.