Stran 1 od 1

Amputacija prsta

OdgovorObjavljeno: Če jun 13, 2013 3:02 pm
Napisal/-a moksa
Zanima me, če ima kdo izkušnje z amputacijo prsta pri mački. Moji Heinz se je namreč na zadnji šapi pojavila tvorba - veterinar pravi, da v kolikor bo potrebna odstranitev (po mojem laičnem mnenju vsekakor bo), bo potrebno amputirati tudi zunanji (mezinec) prst. V ponedeljek greva sicer po drugo mnenje še v LJ, me pa vseeno zanima, če ima kdo podobno izkušnjo - skrbi me predvsem "lovljenje" ravnotežja, ker je šjora že krepko v letih in ne ravno najbolj gibčne sorte.

Re: Amputacija prsta

OdgovorObjavljeno: Če jun 13, 2013 4:19 pm
Napisal/-a taperverčki
Sem imela mucko, ki ji je bilo zaradi poškodbe (kosilnica) potrebno amputirati dva prstka na sprednji tačici. To je bilo še v mojem otroštvu, ko smo imeli muco s prostimi izhodi. Na veterini so poškodovana prstka amputirali.Stara je bila več let, ko je prišlo do poškodbe in čim ni rabila več preveze, je tačko normalno uporabljala brez vsakih težav in to še naslednjih 10+ let. Iz gibanja (tek, skakanje, plezanje po drevju) nikakor ni bilo razvidno, da prstkov nima več.

Re: Amputacija prsta

OdgovorObjavljeno: Če jun 13, 2013 5:07 pm
Napisal/-a moksa
Hvala, nekaj takega sem rabila prebrati :)

Re: Amputacija prsta

OdgovorObjavljeno: Če jun 13, 2013 8:42 pm
Napisal/-a Mačja mama
Če mačkoni brez ene tace lahko čisto normalno funkcionirajo in nimajo večjih problemov z ravnotežjem, potem se en prst ne bi smel prav kaj dosti poznati.