V središču

Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe feb 13, 2015 2:37 pm

Re: Mačji posip

Mislim, da smo že ugotavljali nekaj o tem, ja ... Mal drugačne barve je "tanovi" (manj siv in bolj bež :) ), se mi zdi.
Meni je sicer še vedno OK, je pa res bolj prašen.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Pe feb 13, 2015 2:43 pm

Re: Mačji posip

Tenkju. :kiss:
Mislim, da grem v kratkem še po en wc in manj prašno varianto... :rolleyes:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne feb 15, 2015 4:37 pm

Re: Mačji posip

Kater GG pa to?

Jaz imam zdaj modro vrečo, pa vijolčno dišečo za dosipanje. Se mi zdi, da se praši isto kot vedno... gruda kakšna razpade, sploh če je bolj sveža (ko lulajo). Sicer mi pa zanekrat vse deluje enako.

Moram pa rečt, da je to zame še vedno #1 znamka peska. Včasih, ko sem prepozna s kupovanjem novega, kupim kakšno zasilno vrečko drugih znamk. Vse so se do sedaj izkazale za slabše, še tiste, ki so dokaj podobne GG-ju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne feb 15, 2015 6:01 pm

Re: Mačji posip

SinM je napisal/-a:A je mogoče še katera druga naletela na poslabšanje kvalitete pri Golden Greyu?
Meni zadnje dve vreči ful bolj prašita, pa grude tudi razpadejo, samo da se jih dotakneš... :O :S


Obupen je zadnje čase :bad: . Mi smo sprobali Tigerino, ki ga dobiš na tuji spletni strani, trenutno je veliko boljši od GG.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne feb 15, 2015 9:08 pm

Re: Mačji posip

Po dveh tednih z obema wc-jema z Cat's Best Nature Gold je rezultat tak, da ostajamo pri njem. Se ne praši, raznos je samo po tleh pa še tega se zlahka pomete, ne smrdi in mačjad se ga je (čeprav neradi) navadila. Meni pa daja dober občutek dejstvo, da ne vdihavajo dodatnih prašnih delcev, ki jih je bilo z npr Flamingom vrh glave dovolj in preveč. Razlika v količini praha je zelo očitna tudi na pohištvu, v prid lesnim briketkom. In ne vem če gre za naključje ali ne, ampak Lilli ponovno pokriva svoje drekce :good: Za lulanje pa še ni konsenza :rolleyes:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Če feb 19, 2015 3:48 pm

Vonjave mačjega WC

Ne vem točno kam bi dala svojo temo, zato sem kar odprla novo. Z vami bi rada dobila informacijo do katere ugotovitve sem prišla sama.

Z mojimi kosmatinčki: Muckama TomTomom in Mišo ter psičko Piko živimo v bloku. Veliko ljudi, ki so prihajali k nam na obisk, so me kritizirali, da pri nas "SMRDI" :S. Priznati moram, da sem ob vsaki kritiki bila zelo začudna :O :O :O, prizadeta in užaljena :girlblush:
Večinoma sem kritike ignorirala in pri sebi tuhtala ali se da kaj narediti. Dokler me niso obiskale pooblaščenke JSS MOL zaradi obnove kopalnice in so me fanj pokritizirale zaradi vonjav in mi zagrozile, da ko se bodo pritožili sosedje, mi ne bo enostavno, ker bodo morali uradno posredovati. Priznati moram, da mi je bilo težko pri duši.

Zadnji opisan dogodek je bil kaplja čez rob, da sem preizkusila zadevo z mačjim wc. Torej, ugotovila sem, da če se kristali ali pesek menjava pogosto, se vonj po muckih ne širi ali se le ta vpije v mačji wc. Torej, imam dva mucka in zdaj uporabljamo kristale, ki jih menjamo enkrat na teden, kljub temu, da bi za dva mucka zadoščala menjava na 14 dni, kot na deklaraciji pišejo oni. Kristale sem začela uporabljati, ker slabo vidim in težko čistim pesek, ki ga mucki raznesejo po celem stanovanju. Če pa se tla zmočijo kjer je posut pesek, pa nastane prav packarija. Zdaj ko pa uporabljam kristale, pa je bistveno boljše. Čeprav pri kristalih obstaja nevarnost, da se mačji urin zažre v plastiko, kar se je meni često dogajalo. A odkar vrečko s kristali zamenjam vsak teden, se to ne dogaja več. Hkrati pa je bistveno manj močan vonj, ki je intenziven samo takrat, če so v kristalih kakci, jih odstranjujem 1x dnevno.

Torej, če želite ublažiti vonj po mačjem wc potem je rešitev pogostejša menjava peska ali kristalov. S tem se sicer poveča strošek kupovanja peska, ker jih je potrebno kupiti 1x več na mesec kot sicer.

Ta tema ni zrasla na mojem zelniku, ker sama nisem tiste sorte, ki bi me vonj motil, ker nadvse obožujem mucke. A sem po sili razmer prišla do ugotovitve, ki jo zdaj delim z vami. lp
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če feb 19, 2015 11:18 pm

Re: Vonjave mačjega WC

Kristalov še nisem sprobala, bi pa priporočila ogled teme "mačji pesek" v podforumu "Mačke". O tem kako pogosto kaj menjat, pa kako pogosto čistit, pa kateri peski, posipi in kristali so kateremu od forumašev všeč, ker niso vsi isti. Nekateri posipi začnejo smrdet mnogo prej kot drugi.
Osebno sem tudi že kdaj dobila ene 2x pojambranje glede vonja od sosedov (nič hujšega - samo ena res pecajzlasta soseda ki ne mara ravno živali), ampak je bilo skoraj vedno takrat ko sem lovila prostoživeče, ki itak potem v transporterjih lulajo, kakajo, in zganjajo celo galamo do prevoza na k/s, in seveda tudi tiste nekaj časa ko okrevajo po izpustitvi v okolje. Pri njih je še toliko težje/bolj rizično plenične podloge menjat.
Zdaj vsakič ko kaj lovim/nameščam ali kaj podobnega, da vem da določeni količini vonja po mačjem urinu ne morem pobegnit, prižgem dišeče sveče v veži. Najbolj se mi osebno obnesejo pet odour candles. Vem da je bolj kaplja v morje, ampak če vem da imam težavo, je vseeno bolje kot nič.
Drugače pa uporabljam posip green cat, čistim wc 2x dnevno pri dveh mačjih uporabnikih v dnevni sobi in enem uporabniku v kuhinji. Opazila sem sama, da precej hitro začne smrdet če ga usujem vsega hkrati do globine 7cm in potem samo odstranjujem kepice dokler ga ne začne zmankovat. Ga raje usujem samo za kakšne 3-4cm maximum, in ob jutranjih čisčenjih wc-jev dodam kolikor ga fali, da ves čas cirkulira precejšen del sveega posipa iz žaklja z zelo majhno količino tistega posipa od prej.
Je pa res tema glede mačjih posipov in s tem povezanimi vonji, poskusi, rešitvami in izkušnjami že odprta. Bi morda kateri od administratorjev lahko premaknil.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe feb 20, 2015 12:45 pm

Re: Mačji posip

Metka, koliko stranišč pa imate pri vas? Morda bi tudi dodatno stranišče omililo vonjave? Si mogoče poskusila še kakšno drugo znamko kristalov? Ker se mi zdi zelo nenavadno, da bi bil vonj tako močan, da bi lahko motilo sosede ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe feb 20, 2015 12:47 pm

Re: Mačji posip

Uporabnikom DMovega peska z vijolično etiketo sporočam, da je trenutno na popustu in vreča pride 2,99 EUR. Hvala, zlata soseda! :good:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe feb 20, 2015 1:49 pm

Re: Mačji posip

Če je pesek načeloma ok, veliko naredi tudi to, da se ga strese v eno vrečo, wc-je dobro umije, pa da isti pesek nazaj notr. Pa da je peska dovolj, da ne lulajo po plastiki (če seveda mačke niso nore na kopanje lukenj v wc, potem je vseeno koliko je peska). Ker včasih je pesek (ali pa kristali) še dober, pa je samo wc kot tak problem.

Kar se vonja tiče mislim da pesek vseeno naredi razliko. Pri nas se DM-ov vijolični, ki ga Cats omenja, sploh ni obnesel. Zadnjič sem ga kupila kot nadomestek, ker smo čakali na GG, pa so bile grude gromozanske, da je peska takoj zmanjkalo, pa smrdelo je tudi fajn vse.


Pet Odour sveče so super. Jaz včasih samo pokrov dol dam, niti ne prižgem sveče, pa je že dovolj.
Pa svetujem tudi zračenje stanovanja, ko se preseja pesek.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe feb 20, 2015 5:22 pm

Re: Mačji posip

Green cat se k sreči ne praši in nevem kako luftanje ob pucanju wc-ja ni nujno. Je pa res vonj po koruzi ko svež žakelj odpreš (res kot da bi kokice pekla al pa kornfleksa en bataljon požrla).

Res je miljavžnt sort peska, pa biljavžnt nasvetov, samo res pri dveh mucah, pa vsakodnevnem pucanju, pa da je res tako hudo da že vsak obiskovalec pojambra, bi blo pametno sprobat kake svečke, pa mogoče menjavo sorte peska, pa mogoče same wc-je zdrgnit ali pa celo zamenjat.

Tule sem bila danes že spet začelo zmanjkovat green cata :dash: ker sem pač bebec in se ves čas zanašam da mam še kaj v shrambi česa, pa potem seveda nimam. In sem ga celo v merkurju našla. Hvala bogu. Ker sem bila ob prihodu domov že kaznovana za pozno dostavo frišnega peska z lužo na predpražnik v veži. Je mačja garda mogla dat vedet da takih poznih dostav ne tolerirajo. :dash:

Ma sej sm si sama kriva, pralni stroj bo pa ravno tako preživel eno poscano krparo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe feb 20, 2015 7:03 pm

Re: Vonjave mačjega WC

metka je napisal/-a:...Kristale sem začela uporabljati, ker slabo vidim in težko čistim pesek, ki ga mucki raznesejo po celem stanovanju. Če pa se tla zmočijo kjer je posut pesek, pa nastane prav packarija. Zdaj ko pa uporabljam kristale, pa je bistveno boljše. Čeprav pri kristalih obstaja nevarnost, da se mačji urin zažre v plastiko, kar se je meni često dogajalo. A odkar vrečko s kristali zamenjam vsak teden, se to ne dogaja več. Hkrati pa je bistveno manj močan vonj, ki je intenziven samo takrat, če so v kristalih kakci, jih odstranjujem 1x dnevno.

Sigurno predlagam, glede na napisano, da se WCje čisti 2x na dan.
Pa, kot že predlagano, vsakič, ko se kristale menja, dobro pomit WC.
S svečami je pa treba bit previden, da ne bo šlo kaj narobe, če so mucki radovedni, se hitro lahko kdo osmodi, Metka pa slabo vidi...
Moram tudi dodat, da sem bila že nekajkrat na obisku in nikoli ni smrdelo za pritožit se, sploh ni bilo nič posebnega. Mogoče takrat niso bili kristali, kot so sedaj. ?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Pe feb 20, 2015 8:49 pm

Re: Mačji posip

Samo vprašam, če je kdo kje slučajno na kak način tole sprobal?
http://www.pioneerpet.com/product/6504- ... t-5lb-bag/
Ali pa celo ve, kje bi to dobila kje bližje (v slo)? 8)
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe feb 20, 2015 9:45 pm

Re: Mačji posip

Jaz še nisem.

Gledam tole, podobna finta (naravno bolj) - http://www.applaws.au.com/cat_litter.php to se da dobit preko neta v Evropi.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Pe feb 20, 2015 9:54 pm

Re: Mačji posip

Kaj vse so počeli s kepco lulanja?.... https://www.youtube.com/watch?v=4c-9F50Rjs4
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26231

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Pe feb 20, 2015 10:51 pm

Re: Mačji posip

all je napisal/-a:Gledam tole, podobna finta (naravno bolj) - http://www.applaws.au.com/cat_litter.php to se da dobit preko neta v Evropi.


Sej tega ( v mal drugač embalaži) dobiš pa v Čombetu. Fajn je, trde kepice, primerljiv z Worlds Best, motilo me je samo to, da je tako temen in se ne vidi že od daleč kje je mokro in kje so drekci, zato je treba ful brskat, da vse najdeš ;) .

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 21, 2015 11:51 am

Re: Mačji posip

Aaa, vidim ja, najprej nisem našla ker ni pod "Applaws" dano. No, nimam namena menjat posipa, mi je pa zanimiv vseeno. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor So feb 21, 2015 12:07 pm

Re: Mačji posip

Mi smo že od samega začetka, torej odkar sva preseljan v Tržič in odkar imava naše tri bučmane, na pesku Molly, Sparova znamka. Imamo dva wc-ja, čistim ju dvakrat dnevno, preden grem v službo in preden grem spat. Pa se še nihče ni pritoževal nad vonjem. Tudi jaz ne vonjam razlike, ko sem nekje, kjer nimajo mačkov oziroma mačjega wc-ja v prostoru, kjer smo, ali pa pri nama v stanovanju ... tako da po mojem vonja ni, razen če se wc-jem približaš, potem pa itak :) kristalov še nisem sprobala, niti si ne predstavljam, kako naj bi vse skupaj delovalo ... bomo kar na pesku, pa tudi našim je všeč :) raznaša se minimalno, praši skoraj nič, tako da ostajamo pri Molly :) :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So feb 21, 2015 8:33 pm

Re: Mačji posip

Pri nas pa še vedno vztrajamo na lestnih briketkih Cat's Best. Niso ravno poceni, ampak kar se mene tiče, vredni vsakega centa, ker se praktično ne raznašajo, pa še razgradljivi so in se pridelke lahko meče v WC. Menjamo jih na 14 dni, oziroma se včasih po potrebi samo malo doda. Imamo samo en WC. Kepice odstranjujemo zjutraj in zvečer obvezno, pa tudi sproti, če vidim, da se kaj dogaja tam okrog. Zaradi vonja se ni še nihče pritožil, pa tudi meni se zdi, da ga ni, pa sva oba precej zoprna, kar se tega tiče. Se pa močno pozna, ko prideva domov po kakšnem dopustu, ko sta muci v varstvu in čistijo res samo enkrat na dan. Ne vem no, meni se zdi enkrat na dan res premalo. Če si seveda doma in imaš to možnost. Niti minute dela ni s tem.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor To feb 24, 2015 12:09 pm

Re: Mačji posip

Jaz kupujem kristale http://www.ranzijn.nl/content/images/Pr ... 3257_0.jpg če jih kdo še uporablja, pa mogoče ni zasledil, jih ima leclerc vskih nekaj tednov v akciji za skoraj polovično ceno..namesto dobrih 8 e so tam okoli 4,5e, Jaz jih takrat nakupim za pol leta :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.