V središču

Koliko prostora potrebujejo izključno notranje mucke?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po feb 25, 2013 4:08 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

V bistvu prostor in kvadratura nista ključna, kakor poudarjajo že ostali.

Vse je odvisno od ljubezni, kompatibilnosti karakterjev, organiziranosti in
iznajdljivosti (mačkam lahko narediš čuda, če prostor razširiš v višino, psu je pa tako vseeno, koliko prostora ima v stanovanju) :)

Sem živela s tremi mačkami v enosobnem na 28ih kvadratih (dva sta bila mladiča, ki ju je bilo treba ločevati od staroselke),
s tremi mačkami v eni sami sobi, s 3emi svojimi + 5imi začasniki na 56ih kvadratih, da psa in kuncev niti ne omenjamo ... Vse se da, če se hoče :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: To nov 13, 2012 9:28 pm

Odgovor To feb 26, 2013 9:24 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

No saj midva bi najraje vidla, da sta mucka tudi ponoči z nama, tudi sedaj imava ponoči večinoma vsaj enega mačkona v sobi. Samo če začne res noro divjati in se ne utrudi zlepa, potem pa ga lepo "zapreva" v preostanek hiše.
V najinem stanovanju pa bo ta preostanek majcen, zato naju skrbi. K tej opciji bi se zatekala res samo v primerih, ko bi nujno potrebovala še tistih nekaj minut ali uric spanja, ne bi pa to bila nikakor stalna praksa za vsako noč!
Kopalnica ni ogromna, pa tudi majhna ni, in okna tudi nima. Samo saj ponoči tudi v spalnici in kuhinji mucka ne bosta imela okna na voljo, ker bodo spuščene rolete. Za kratkočasenje bi muckom v teh primerih v predsobo in kopalnico dala kakšen praskalnik in igračke brez zvončkov in podobnih glasnih "dodatkov", mislim/upam da bi bilo za tistih nekaj uric parkrat na leto to vsaj približno zadovoljivo.
Posvojila pa bi najverjentneje odrasel par že zato, ker se ponavadi mladički lažje oddajajo, midva pa nimava nobenih ekstra zahtev in bi dom najraje dala kakšni dušici, ki je že dolgo spregledana.
Če ima še kdo kakšen primer iz prakse se res že vnaprej zahvaljujem, izkušenj in mnenj ni nikoli preveč!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To feb 26, 2013 10:35 am

Re: Koliko prostora potrebujejo izključno notranje mucke?

Ta predzadnji stavek me je pa pogrel pri srčku <3 Dvema muckoma se obeta čudovit dom :good:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 26, 2013 1:00 pm

Re: Koliko prostora potrebujejo izključno notranje mucke?

Jaz sem od marca 2012 do oktobra 2012 živela v enosobnem stanovanju s 30 kvadrati in tremi odraslimi mačkami (marca 2012 sem namreč posvojila tretjo), od teh sta bili dve skupaj od rojstva, ta tretja pa je prišla šele, ko sta bili prvi dve stari 8 let, pa ni bilo nobenih težav. Res, da jih ni bilo treba zapirati čez noč, ker dajo mir, ampak če bi jih bilo treba, bi jih pa tudi, pa sem imela majhen hodniček in kopalnico. Mace čez noč res ne rabijo veliko, sicer se pa itak kmalu navadijo tvojega ritma, vsaj po mojih izkušnjah.
No, to stanovanje je sicer imelo balkon, ga pa zato ni imelo prejšnje, kjer sta imeli na razpolago tudi nekje toliko prostora, pa tudi ni bilo nobenih težav. Mačke so res nezahtevne, en kotiček za spat, en kotiček za mačje stranišče, hrana, voda, praskalnik, nekaj igračk, pri starejših lahko samo kakšen pero in brcko ... in je to to! S tem so popolnoma zadovoljne, cukri naši <3

Tako da res ni nobenih zadržkov, da ne bi posvojila mačjega para :)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To feb 26, 2013 1:10 pm

Re: Koliko prostora potrebujejo izključno notranje mucke?

Glede nočnega divjanja - včasih kdo od mojih treh po noči ima divje jage, res je. Včasih pa tudi jaz ne morem spat in ropotam in zbujam njih :D Tisto, kar naj ti bo zares pomembno je, da število mačk prilagodiš številu prostorov, ki jih lahko ločiš. Torej, če iz nevemkaterega razloga moraš imeti živali ločene, moraš imeti dovolj vrat, da zadevo izpelješ. Vse drugo se da rešit sproti, z zamreženimi okni v visokem nadstropju vred ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To feb 26, 2013 3:00 pm

Re: Koliko prostora potrebujejo izključno notranje mucke?

prej smo bili na 45m2 z tremi, zdaj jih je malenkost več, pa ne vem če je njim kaj drugače.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.