V središču

DIŠAVE IN MAČKE


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Pe feb 01, 2013 9:20 pm

DIŠAVE IN MAČKE

Ali mogoče kdo ve ali so dišave ki se vključijo v elektriko lahko nevarne za mačke (npr. air wick) :girlblush:
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe feb 01, 2013 9:47 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Če so za ljudi, so tudi za živali.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe feb 01, 2013 10:23 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Nevarne ne. Naj pa ne bodo premočne, ker to pa verjamem, da bi jih motilo, če bi morale bit v bližini.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Pe feb 01, 2013 10:59 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Jaz pa sem enkrat nekje prebrala, da ni primerno za živali, pa se ne spomnim kje. Enako naj bi veljalo tudi za električne zadeve proti komarjem.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe feb 01, 2013 11:02 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Če rabite dišavo, bi jaz raje priporočala kakšen dišeči gel ( se dobi povsod), ker se lahko postavi kamorkoli. Se pravi ga date nekam, kamor mačka ne more skočit. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor So feb 02, 2013 8:58 am

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Hvala vsem za odgovore (res vedno priskočite na pomoč)

Kaj pa pravite na tega: Slika

Vem da ga lahko daš kamorkoli (tudi na omaro) in da se ga da nastaviti da npr vsake 48 minut butne ven eno šprico
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor So feb 02, 2013 11:56 am

Re: DIŠAVE IN MAČKE

:lol: tega smo mi imeli v prejšnjem domu na eni visoki polički na balkonu. k je pošprical, sta (takrat še dva) oba skočila v luft kva je to za en zvok. pol sta se pa navadila, pa vonj jima tud očitno ni bil nadležen, glede na to, da sta večino cajta preživela na balkonu. mela sem tega pa pomarančo.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 02, 2013 1:37 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Samo potem nekam tko postavite, da ko špricne 100% ne zadane mačk, mačjih ležišč, hrane... ker pač vse pade na tla.

Jaz sem zdajle sprobala, prvič sploh da imam dišavo, takle gel:
Slika

Ima pa DM tudi svoje, pa še cenejši so od Glade.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So feb 02, 2013 1:44 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Malo preberite na hrbtni strani, kakšne vse kemikalije imajo te dišave in ti geli noter, zlasti kakšni iz cenejših trgovskih verig. Določene kemikalije so lahko tudi zelo škodljive.
Velja pa isto kar je napisala gipsy - vse kar je nevarno za ljudi (te informacije so povsod po internetu) v glavnem tudi za živali ne more bit preveč dobro...

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 02, 2013 1:46 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

A kemikalije v zrak uhajajo? Pri gelu, ne pri spreju?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor So feb 02, 2013 2:28 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Koliko casa pa drzi ta gel od glade? Ker jaz sem mela enega v stranisču pa je dišal samo 2 dni...ne vem pa kje je bil kupljen ker sem ga dobila za darilo
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 02, 2013 4:03 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Ne vem, nam še kar drži pa je že več kot en teden mimo. Je pa res da nisem celega takoj odprla, kar tudi priporočajo, da odlepiš nalepko samo delno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So feb 02, 2013 7:00 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Na netu vedno kaj piše, tale vir spodaj pa je zanesljiv, ker so pri raziskavi, ki je potekala pod okriljem Evropske Komisije (Direktorata za zdravje in varstvo potrošnikov) sodelovale neodvisne organizacije. Raziskava je sicer iz leta 2005, bistvene ugotovitve pa so še aktualne.
http://ec.europa.eu/health/ph_risk/committees/04_scher/docs/scher_o_026.pdf

Glavne ugotovitve raziskave, na kateri so bili izdelki uveljavljenih blagovnih znamk, lahko povzamem nekako tako:
- izdelki vsebujejo številne zdravju škodljive/nevarne kemikalije. V prodaji so lahko, ker je v posameznem izdelku količina vsake posamezne kemikalije v okviru mejnih, torej z zakonom še dovoljenih vrednosti. Proizvajalci to seveda nadzorujejo, kako pa je z vplivom teh izdelkov na človeka (in živali), je nekaj drugega.
-v raziskavi so zato (prvič) ugotavljali koncentracijo kemikalij v zraku, do katere pride v stanovanju ob običajni uporabi teh izdelkov (npr. imaš onega s tekočino v vtičnici, gel na wc-ju..., pogosto prižigaš dišeče svečke). Meritve so pokazale, da je te zadeve varneje kar takoj vreči v smeti (med nevarne odpadke).
-V čem je glavni problem? Mejne vrednosti so kot rečeno določene za vsako posamezno kemikalijo, kako pa je s skupnim učinkom vseh kemikalij v izdelku(ih), kako je z medsebojnimi učinki teh kemikalij v organizmu in kaj pomenijo količine, ki se v organizmu nakopičijo tekom življenja, ne ve živ krst. Te dišave so tipičen izdelek, kjer velja uporabiti previdnostno načelo "manj je bolje, nič je najbolje".
-za bolj tvegane so se izkazali izdelki z daljšim sproščanjem kemikalij v zrak, torej s počasnim delovanjem (tekočine, geli, razne dišeče sveče, palčke), spreji, kjer samo na kratko pritisneš, pa manj.

Sicer pa poskusite politi nekaj dišave za avto (tekočina) po armaturi. Bo vse jasno, samo drago. :D

Aja, pa potem, ko so bili objavljeni rezultati te raziskave v večini evropskih revij za potrošnike, je znani proizvajalec vložil tožbo (in jo izgubil). So se mu tresle hlače, da bo konec z dobrim biznisom.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 02, 2013 8:10 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

O, hvala. :good: Grem malo prebrat tisti pdf.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne feb 03, 2013 9:31 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Sem na temo dišav ravno zadnjič prebrala nekaj fletnega:
Ko zamenjamo wc rolico papirja, vanjo na notranjo stran kapnemo par kapljic eteričnega olja in "voila", ne rabim kemičnih (strupenih) dišav...
Sem probala in mi je zelo všeč! :good:

Sama se pa na daleč izogibam vsem tem "kemičnim" dišavam, gelom ipd.
Kapljica eteričnega olja, kakšna dišeča (naravna) sveča tu pa tam, pa je...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 134

Pridružen: Po mar 12, 2012 8:28 pm

Kraj: Trbovlje

Odgovor Če feb 07, 2013 7:53 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Alexx je napisal/-a:Sem na temo dišav ravno zadnjič prebrala nekaj fletnega:
Ko zamenjamo wc rolico papirja, vanjo na notranjo stran kapnemo par kapljic eteričnega olja in "voila", ne rabim kemičnih (strupenih) dišav...
Sem probala in mi je zelo všeč! :good:

Sama se pa na daleč izogibam vsem tem "kemičnim" dišavam, gelom ipd.
Kapljica eteričnega olja, kakšna dišeča (naravna) sveča tu pa tam, pa je...


tenkyu alexx...tole je pa full dobr in izvirno....pa še prišparaš na dnarju....hvala hvala hvala :kiss: <3
Živali so tako prijetni prijatelji - ne sprašujejo in ne grajajo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če feb 07, 2013 8:19 pm

Re: DIŠAVE IN MAČKE

Ampak tudi eterična olja niso vsa OK. Nekatera (baje) obremenjujejo jetra mačk tudi če jih samo vohajo (seveda ob dolgotrajni izpostavljenosti pa verjetno visoki koncentraciji hlapov v zraku). :scratch: KLIK

Drugače pa glede aromaterapije: jaz moji Nežici 1x na dan dam povohat eterično olje melise, ker pomirja. Odprem stekleničko z oljem in jo postavim malo stran od nje, potem pa sama pride toliko blizu, kolikor ji paše in krajši čas duha (mogoče pol minute). Ko ima dovolj, gre stran.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 64 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.