V središču

Praskalnik


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne dec 18, 2011 9:45 pm

Re: Praskalnik

Ful je dober :good:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: Sr dec 29, 2010 11:46 am

Odgovor Po jan 16, 2012 9:36 pm

Re: Praskalnik

mene zanima nekaj - gledam na ebayu licitacije, gledam drevesa, ki se vpnejo v strop. Ali se dajo vrečke prestaviti? Mi bi jih dali višje, da so mačke umaknjene pred psom, in da ga lahko gledajo zviška?

gledam dva ponudnika, zdaj se moram pa le še na paypal prijavit...
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Po jan 16, 2012 10:21 pm

Re: Praskalnik

Na našem so se dale prestavit.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jan 17, 2012 7:43 am

Re: Praskalnik

Na našem tudi (pa še 2 visečki sem dodatno namontirala - brez problema) :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor So feb 04, 2012 11:49 am

Re: Praskalnik

Živjo,
sem nova članica in ne morem objavit nove teme :S zato sprašujem kar tukaj. :)
Pripravljam teren za prihod dveh muc ali muckov in sem se spravila delat praskalnik. Imam že drog, ki se upne med tla in strop, ovila ga bom v peno, pol trdo (tudi že nabavljeno :P ), zdaj pa iščem še vrv, da jo ovijem okrog pene. Berem, da je najbolj primerna vrv sisal, zanima me pa, če lahko uporabim kakšno drugo? Recimo najlonsko vrv (je debeline 12mm), srednje mehka in lepo podajna. To najlonsko vrv imam doma, okrog 60m in upam, da bo ustrezna.
Poličke bodo lesene pa mi še ni čisto jasno, s čim naj jih oblečem? Najmanj mi je všeč pliš :bad: , a je morda primerna naravna pluta, da jo nalepim na deščice? Imam tudi mačji počivalnik, ki se pritrdi na radiator (tudi že čaka na prihod muckov :) ).
Zanima me še, če se kje posebej dobijo "skledice", ki so na trgovinskih praskalnikih?
Prosim za odgovore.
Hvala in pozdravček,
Icy :)
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne feb 05, 2012 4:29 am

Re: Praskalnik

vrv bi po moje bila ok, za pluto pa nisem zihr. zna bit da jo razcefrajo v minuti. kak star tepih za po tleh bi bolj prav prišel.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor Ne feb 05, 2012 10:08 am

Re: Praskalnik

Aha, hvala. Pluta je res "švohcana", se strinjam. :) Sicer bodo pa poličke v osnovi lesene. Nimam sicer starega tepiha, bi se pa našlo kako blago in če ga podfutram s peno, bo prav prijetno mehko. ;)
Včeraj sem gledala praskalnike po raznih štacuncah...na večini so poličke oblečene v pliš. Kako hitro pa potem te spraskajo, scufajo...? :girlsad:
Pa kaj imajo za praskat, kar je na poličkah? Poličke so za počivat! :rolleyes:
In medtem, ko pripravljam teren za prihod muc in čakam na sezono mladičkov, bo rada nabrala čim več informacij in ta foum je res SUPER! :clap: Kaj vse moram še vedet, preden se mi pridružita dva divjaka?

Pozdravček,
Icy
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne feb 05, 2012 10:13 am

Re: Praskalnik

"Skledica" je ponavadi kar debela žica ali cev v obliki kroga ali podkve, na katero je ohlapno napeto blago, tako da se pogrezne na sredini.

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor Ne feb 05, 2012 10:42 am

Re: Praskalnik

Hvala, ja, sem si včeraj ogledala, kako so skledice narejene in ni prav nobena znanost. :) Jih bom kar sama naredila.
Prskalniki v trgovinah...sem spraševala za sisal vrv, v zoo trgovinah je nikjer nimajom imajo jo pa v večjih tehničnih trgovinah in je res NESRAMNO draga. Prodajalke v trgovinah so povedale, da tudi na trgovinskih praskalnikih ni vedno sisal ampak kak ponaredek sisala. Jaz bom poskusila kar z najlonsko vrvjo, pa da vidimo, kaj bodo mucke rekle na to. :D
LPIcy
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne feb 05, 2012 10:59 am

Re: Praskalnik

Za sisal poglej še na ebay.de, so bistveno cenejši. Namesto pliša ti predlagam kos kokosovega tepiha, fiksiranega na leseno površino (debel je in mački ga obožujejo)
Pa ne podcenjevati količine, kakšnih 100 m sisala z praskalnik je še majhna poraba.
Cenejša alternativa (pa še vedno naravna) pa je, da sisalov tepih fiksiraš na steber. ;)
Sicer pa so praskalniki na nemškem ebayu stroškovno ugodnejši, kot če ga delaš/obnavljaš sam

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne feb 05, 2012 11:25 am

Re: Praskalnik

Nekje sem po mojem že napisala, pa saj lahko ponovim :girlblush: :
pri nas se zelo dobro obnese tepih iz vrvi. Imajo jih različnih velikosti in barv, so poceni in zadosti upogljivi,
da jih lahko pritrdiš na steber. Naš Sunny obožuje svoj tepih in drugje sploh ne praska :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne feb 05, 2012 3:30 pm

Re: Praskalnik

Pri nas imamo dva praskalnika iz Ikeinih sisalovih preprog, tudi sicer se da v raznih akcijah dobiti zelo poceni preproge iz sisala, zato priporočam, da malo pogledaš raje v to smer. Kar je ostalo, imata pa po tleh za talno praskanje.
Prijateljica je ovila praskalnik z eno drugo, sicer še vedno naravno, vrvjo in je bila po nekaj tednih že povsem scefrana.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

Icy

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 411

Pridružen: Sr feb 01, 2012 11:25 pm

Odgovor Ne feb 05, 2012 11:49 pm

Re: Praskalnik

Hvala vsem za komentarje. Bom šla v akcijo in sigurno našla kaj primernega.
Pozdravček,
Icy :)
Kaya and Cal are ANGELS with whiskers :kiss:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 201

Pridružen: Pe jan 14, 2011 12:52 am

Odgovor To jul 10, 2012 3:44 pm

Mačji praskalnik

Živjo!

Kolegico iz Hrvaške zanima, če je kdo od vas lastnik visokega praskalnika iz spodnjih linkov ali pa vsaj katerega, ki je podoben tem, ki se tam prodajajo. Model praskalnika: vsaj 2 m v višino.
Sedaj planira nakup in jo zanimajo vaše izkušnje.
Kakšni nasveti, namigi?
Hvala za pomoč!

LP vsem, Dominika

* * * * * * * *

www.propin.si
www.*****.si
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe jul 13, 2012 8:42 pm

Re: Mačji praskalnik

Ena tema o praskalnikih je že tu: http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=39&t=646 Sem pa tudi jaz pred kratkim gledala na propin.si in veliko istih potem našla tudi na jago24.de, za par 10 € ceneje s poštnino vred. Od tu sem ga tudi jaz naročala, ga pa še čakam, tako da kaj več zaenkrat še ne morem povedat :) Drugače se pa baje najbolj splača ebay.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 201

Pridružen: Pe jan 14, 2011 12:52 am

Odgovor Pe jul 13, 2012 10:04 pm

Re: Mačji praskalnik

Hvala ti za to informacijo! ;)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor So jul 28, 2012 7:15 pm

Re: Praskalnik

Naše imajo tri praslakline, so pa ta višjega pred kratkim prevrnile, ko sta se dva zapodila s polno hitrostjo vanj :rolleyes: . Bi zgleda moral biti bolj robusten, da bi jih zdržal. Tako da smo se iz varnostnih razlogov odločili podreti eno nadstropje in je zdaj nižji :D
We got rid of the kids. The cat was allergic.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 1:56 pm

Re: Praskalnik

Catlady je napisal/-a:Naše imajo tri praslakline,


Buh pomagej, kaj sem pa jaz to eno nabuljozo napisala :blush: :lol:
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 30

Pridružen: Če jul 12, 2012 8:53 am

Odgovor Po jan 07, 2013 1:41 pm

Mačji praskalniki

A to ste že videli: http://www.fitcat.si/

ne delam reklame, da ne bo pomote

Men so kr mal navite cene. Pa tudi ne vem, če bi si upala mojima dvema takole visoko namontirat police, stebričke itd., ker notranji mački se mi zdijo precej nerodni :D

Sem odkrila slučajno, ko sem iskala nadomestne stebre za praskalnik, ker je naš po enem letu uporabe že kar razcveten, pa je namenjen za največje mačke in so temu primerno močni stebri :O Ampak moj 7-kilski bumbar se tako obeša na stebre, ko praska, da ga kar prestavla (praskalnik in njega :lol: ). Koliko časa pa kaj vam zdržijo praskalniki?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Po jan 07, 2013 5:54 pm

Re: Mačji praskalniki

Naš maček ima tak fin praskalnik, ki pa se ga ENKRAT ni dotaknil. Niti enkrat ga ni popraskal. Ko sva mu pa s fantom za foro skupaj zlepila tri grde kartonaste škatle, je pa takoj užgalo, in zdaj praska tam...
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.