V središču

Praskalnik


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor To okt 05, 2010 2:41 pm

Praskalnik

Zanima me, kakšen praskalnik je primeren za dve mucki - za eno nežno, umirjeno dušico in enega malega divjaka. :P V začetni fazi smo kupili praskalnik, ki pa ga naš mulc takoj prevrže, tako, da se odločamo za kaj bolj stabilnega. Prosim, da mi napišete vaše izkušnje. :)
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To okt 05, 2010 2:48 pm

Re: Praskalnik

Čim večji. :D Ni nujno, da tlorisno zavzame veliko prostora, je pa fino, če ima več nadstropij s poličkami in skrivališči, da lahko stalno menjajo položaj. Če pa ima s praskalnika še razgled čez okno, je pa sploh super. Zame so najboljši tisti, ki imajo več nosilcev (t.j. 3-4) in so bližje kvadratnemu tlorisu. Taki lažje prenesejo tudi doskoke odraslih mačk z razdalje
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor To okt 05, 2010 2:57 pm

Re: Praskalnik

Tudi naš tolovaj je manjšega (z enim nosilcem, višina 150 cm) prevrnil skoraj vsak dan.
Mogoče si je dobro umisliti tistega, ki se vpne med tlemi in stropom, mislim pa da jih pri nas zaenkrat še ne prodajajo (?).
Sedaj imamo takega s štirimi nosilci, višina 200 cm, narejen je bil doma.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To okt 05, 2010 4:00 pm

Re: Praskalnik

Jaz sem vsekakor za enega takega, ki je od tal do stropa. Eden od mačkov je večji maček in mi ni preostalo drugega, kot da kupim eno vornk drevo. Nujno drevo z visečko, ker uživata spati v njih. :D Ubistvu vse kar se uporablja na drevesu sta visečki in pa to, da lahko prideta do stropa, ko imata dirke. :D Hiška je valda totalno nezanimiva :lol:
Prilagam sliko drevesa, ampak ne vem če lahko naredim reklamo kje smo ga kupili?
Slika

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor To okt 05, 2010 4:10 pm

Re: Praskalnik

Pri nas imamo tudi od stropa (kupljen v SLO in ne predrag) do tal in najljubša je tudi "visečka" pri nas rečemo "skledica". Res je tudi, da je super za dirke in tudi na poličkah pogosto spijo. Hišica nič in tudi en valjček nič zanimivaega. Lahko na zs, kje se kupi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 05, 2010 5:07 pm

Re: Praskalnik

Še ena možnost: moji trije imajo praskalni sod (stabilna zadeva, tudi za velike mačke) in čez celo steno namontirane poličke, po katerih se lahko preganjajo in spijo. Mi je bolj všeč kot praskalnik do stropa :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 06, 2010 10:31 am

Re: Praskalnik

Mi imamo velik praskalnik s skrivališčem in več poličkami. Uporablja ga samo Jack za spanje, punci pa sploh ne. Imamo pa v vsakem nadstropju še en steber (visok steber na kvadratasti plošči - kupljen pri čombetu ;) ) za krempljanje. Te pa redno uporabljajo, prevrne se zelo redko. Za divjanje pa uporabljajo hišo in predvsem stopnice. :D

Skratka očitno ne uživajo vse mačke enako na visokih plezalih. :blush:


BTW: a ima še kdo take mačke, da na stebru plezaju z glavo navzdol? :fool:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr okt 06, 2010 11:47 am

Re: Praskalnik

Ena od možnosti, sploh če gre recimo za stanovanje z majhnim tlorisom, je tudi, da se na steno pričvrsti poličke, Lahko se čisto enostavno da odrezati par kosov lesa, nanje prilepi tapison, pluto ali podobno in namesti na primerne razdalje po steni, pri čemer je človek lahko zelo kreativen. Uporabi se lahko recimo tudi prostor nad vrati, na omarah ....

Lahko se uporabi bolj atraktivne police, barve - pač z nekaj žilice izgleda lepo, mačke pa uživajo.

Osebno se trenutno navdušujem nad "stopničkami", tistimi povezanimi policami (ikea ipd.), vmes bi pa namontirala "gradbeni" del drevesa (ta del stebra ovit z vrvjo), ki sem jih zadnjič odkrila v trgovini v avstriji. Potem sem pa videla na netu tudi na barvast les obešen kot slika prilepljen tapison (ali nekaj takšnega).
Slika

Slika
Slika


tegale pri nas še ni, ko pa kje zagledam, bo pa ziher moje
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr okt 06, 2010 12:17 pm

Re: Praskalnik

Tele zadnje poličke (iz Houdinijinega posta) originalno stanejo 200 dolarjev ena :fool: Pri nas se že planira, kako jih bo nekdo naredil sam (samo ne vem, kako kaj napredujejo plani, izdelave zagotovo še ni na vidiku :D )

Mja, pri nas imamo za tekanje stopnice (zvok je fenomenalen: peng pong peng pong :lol: ), kupili smo en praskalni drog, eno kombinirano praskalo (drog plus ena taka valovita zadeva, ki je pol časa posteljica) in eno talno praskalo. Načrtno smo nakupili več različnih, da imata možnost praskati, kakor jima je najljubše. Seveda je pa v planu izdelava večjega plezala (samo ne vem, kako kaj napredujejo plani, izdelave zagotovo še ni na vidiku ;) ).

DIY je super, samo traja :rolleyes:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Sr okt 06, 2010 12:35 pm

Re: Praskalnik

Sej vem, da je kič, ampak meni so tile američani zakon, Jaz bi pa imela tole:

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 06, 2010 12:37 pm

Re: Praskalnik

Houdini je napisal/-a:tegale pri nas še ni, ko pa kje zagledam, bo pa ziher moje
Slika

Pa res misliš, da bojo mucki tok pridno spali pod slikami? :devil:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr okt 06, 2010 12:59 pm

Re: Praskalnik

taperverčki je napisal/-a:Pa res misliš, da bojo mucki tok pridno spali pod slikami? :devil:


tudi podrazno si ne delam takih utvar :), sej bi nabavila brez slik,

ampak zgleda mi pa udobno, sploh ker mamo mi eno, ki redno med spanjem čmokne iz naslonjala za roke na kavču in bi tale krivulja ziher vsaj malo pomagala ;)

Cena je pa nora, tako da se tudi jaz oziram po kakem spretnem mojstru, ki zna krivit zadeve :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 06, 2010 1:04 pm

Re: Praskalnik

Mi imamo zaenkrat en majhen praskalnik.. Sem gledala po dosti spletnih straneh samo me noben praskalnik ne pritegne dovolj. Če me že, je to na E-bay spletni strani, ampak tu ga pa ne morem naročiti.. Tako, da imam jaz v načrtu da sama naredim oziroma z očetovo pomočjo, saj nisem neki mojster v tem, ampak še študiram kako.. Rišem, pa rišem pa ne gre.. Bi pa rada da imajo moji trije dovolj placa za spat in tudi za igrat..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr okt 06, 2010 1:28 pm

Re: Praskalnik

taperverčki je napisal/-a:
Houdini je napisal/-a:tegale pri nas še ni, ko pa kje zagledam, bo pa ziher moje
Slika

Pa res misliš, da bojo mucki tok pridno spali pod slikami? :devil:

Sicer pa itak ne rabiš slik, ker imaš namesto njih na stenah za okras mucke. Ane :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr okt 06, 2010 1:52 pm

Re: Praskalnik

sem pa zadnjič bila na etsy z namenom vzdihovanja nad stvarmi, ki jih ne morem imet za mačke.

tale (sicer kičast) praskalnik je eden izmed njih:

Slika
Slika

pa tale
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 06, 2010 1:57 pm

Re: Praskalnik

Jaz sem si ogledovala spodnjega, samo je v user reviewu zapisano, da je strašno nestabilen in se kar prevrača.
Slika


Babe zmešane! Fantaziramo tle o čimlepših drevescih in plezalih, kot da jih zase kupujemo. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr okt 06, 2010 2:03 pm

Re: Praskalnik

Uf, tista zadnja slika od Houdini bi bila za našega Melija - lepo bi čepel na polički in kakal v kamenčke :lol:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Če okt 07, 2010 2:08 pm

Re: Praskalnik

Sem mislila, da mi bodo vaše izkušnje pomagale - ja, ja, še bolj ste me zmedle s temi slikami - tako so krasne.....
in kako se naj sedaj odločim? :P

Ja nič, grem v akcijo in ko ga bom kupila, vam sporočim in kako fotko zraven priložim. 8)
Vsem hvala!
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če okt 07, 2010 2:47 pm

Re: Praskalnik

mama mia, poglej še na nemški ebay; cene tam so bistveno nižje kot v Sloveniji ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 07, 2010 2:52 pm

Re: Praskalnik

mateja je napisal/-a:mama mia, poglej še na nemški ebay; cene tam so bistveno nižje kot v Sloveniji ;)


pa ***** (britanski ima brezplačno dostavo nad 50€)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.