V središču

ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropja...


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 24, 2012 5:40 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Aja Helena, kakšen pa je bil ta en maček in kako se je pa videlo, da uživa na pikniku?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po sep 24, 2012 6:13 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

hekiheker je napisal/-a:Vem, ampak je bilo tudi zame stresno, da že mesec in pol nisem bila nikjer razen v službi in na veterini.

O madona, po tejle definiciji mam pa jaz večino časa hudo stresno življenje :D

hekiheker je napisal/-a:Tako da navajenje na piknike in izlete bo šlo zgleda zelo zelo počasi :rolleyes:

Po moje je boljše če nad tem čisto obupaš. Veš kaj bo šele stresno, če se bo kdo od prestrašencev ponesreči znašel zunaj v tujem okolju in se v paniki kam skril in ga ne bo mogoče najt? Nam se je to zgodilo pred mnoooogo leti z mačkom, ki je bil potovanj in različnih krajev sicer vajen. Je bil bolj pes kot maček in bi se lahko reklo, da je z veseljem hodil zraven. Pol je pa enkrat nekako smuknil skozi vrata osebju med pospravljanjem sobe... nič kaj prijetno doživetje, najden je bil pa po golem srečnem naključju, ker sam ni niti pisnil in iskanja ni z ničemer olajšal. Pa je bil komunikativen, dominanten in nič kaj prestrašen muc.
Zdej po moje al rabiš psa za na piknike al pa še ene par mačk za doma, pa boš prav vesela, da greš lahko kam za par ur brez njih :D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po sep 24, 2012 7:59 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

hekiheker je napisal/-a:Aja Helena, kakšen pa je bil ta en maček in kako se je pa videlo, da uživa na pikniku?


Ta maček je Stenmark 8) ime ti vse pove
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po sep 24, 2012 8:04 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Ja, Stenmark, ja. :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 24, 2012 8:07 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

In kako ste Stenmarka navadili al pač kako to zgleda pol k je zravn na piknikih? 8)

No zdaj pa čisto resno me zanima. Jaz se kar dostikrat sprašujem ali jima manjka kaj svobode, ker sta skoz v stanovanju in prikrajšana za naravo. Sicer imata plezala, pa kavč je bolj njun kot moj, pa lahko plezata kamor hočeta, nimata nobenih omejitev, pa stanovanje ni lih majhno tako, da imata par sob za laufanje, pa poličke so na stenah prav za njiju, da lahko splezata tud na najvišje omare, ampak vseeno - gledam dokumentarce o mačkah in berem in potem razmišljam ko berem, da imajo mačke dvojno življenje, ko so pri lastnikih so pravi crtljančki, ko grejo ven pa se spremenijo v lovce in divje živali. In potem sem, ko sem res že mislila, da jima krajšam svobodo, kupila povodce in sva jih s cimro nesli ven. Eden se je zarinil meni v naročje, eden njej, bil je jok in stok in tresenje in nobenega zanimanja da bi kaj raziskovala. No po eni uri je Hexi celo naredil par korakov in začel vohati grmovja. To je bilo kakšno leto nazaj. Potem sem pa zdaj razmišljala, no Hyper je zdaj stalno v avtu, pa po veterini zavijeva ponavadi še na eno kavo in je spoznala nekaj zunanjega sveta, Hex pa pojma nima. No pa da gremo vsi trije na piknik. Pa je bilo kot sem napisala. Razen, da je bilo nekaj punc čisto očaranih nad njima, onadva nista bila očarana nad ničemer, še mesnih palčk in zrezkov (pečenih ali surovih) se nista dotaknila. Tak da zdaj res ne vem kaj naj si mislim. Zadnjič sem bila na kavi v enem baru in je bila tam ena z mačko v naročju in tisti muc je bil čisto srečen, pa sem jo vprašala, če vedno z njo hodi in če ji ne pobegne, ker ni bil na povodcu in je rekla, da je vedno z njo in noče ostat doma. Za drugo leto imam v planu, da jima naredim (ko bo balkon končno zamrežen) neko varianto džungle na balkonu, z ratslinami in zemljo in potem bodo hodile žuželke, ki jih bosta lahko lovila. Da jima naredim vsaj malo narave.
Ne sleepy za psa jaz nisem, tudi zaradi službe ne bi mogla. Ravno zato sem vzela dva mačka, da enemu ne bi bilo dolgčas ko me ni doma. Drugače pa smo čist happy mi trije in nas je pravzaprav zaenkrat čisto zadosti, bi pa rada, da gresta naslednjič z mano na dopust na morje in bi pač najela apartma, pa bi bila onadva potem tam skoz notri. Kaj pa vem... mal zato, ker jih jaz pogrešam, če kam grem, mal pa zato, ker si res ne predstavljam, da bi celo življenje poznala zgolj eno stanovanje...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 24, 2012 8:33 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

ja zdej sem pa vse prebrskala in našla Stenmarka, prav kjut mucek. pa me zanima a je že našel svoj kavč?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po sep 24, 2012 8:47 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Mačke ne živijo dvojnih življenj, to je kvečjemu človeška "odlika". To, da so in scrtljanke in lovci je del njihove biti - eno paše k drugemu, če malo bolje pomisliš in mačke pazljivo opazuješ.
Mačk, ki jim menjava okolja ne pomeni izdatne doze stresa, je izredno malo in osebno ti lahko svetujem le to, da s tem prenehaš, saj si sama opazila, da nista za te fore.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Po sep 24, 2012 8:53 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

no, naša je ena taka izjema, ki ji menjava stanovanja ne predstavlja nobenih problemov in se na nov prostor navadi v pol ure.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po sep 24, 2012 9:00 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Jaz ti svetujem, da imaš muca not, sploh, če ne silita ven. Sploh, če imaš veliko stanovanje, kjer imata veliko možnosti za skrivanje, lovljenje in vse ostale aktivnosti.Si ja imela že dosti sitnosti s poškodbo Hyper.
Mačka kadarkoli odpelješ ven tvegaš, da se mu bo kaj zgodilo; pes, hrup, vrišč otrok-vse to muca, ki je navajen notranjega življenja izredno hitro zbega. Noben povodec te tu ne bo rešil, ker ko bo maček postal paničen, ti bo v hipu pobegnil; ali se po s povodca zmuznil, ali pa bo tako potegnil, da mu ne boš uspela slediti....in lahko se ti zgodi, da ga ne boš nikoli več videla :(
Na dopust, si pa nikar ne želi iti z mačkom :S
Ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da to ni noben dopust. Pred leti, ko sem še imela samo dva muca, zaupat jih nisem hotla nobenmu, smo vlekli dva mačka na morje. Non-stop sem bila v skrbeh zanju; nisem imela mirne minute. To je hujše kot mali otrok. Maček ni pes, ki ga lahko zvečer, ko greš ven, vzameš s sabo. Zaprta sta bila v prikolici in več kot eno za eno uro si nismo upali nikamor. Vedno je nekdo dežural pri njima, da se ne bi pregrela, da bi pila, da se ne bi kaj nepredvidenega zgodilo, skratka groza :dash: Prvo leto, muca ni dva dni nič lulala, tam na otoku ni bilo takrat nobenega veterinarja, mislili smo, da bomo morali zaradi mačke it kr nazaj domov. Za mačke ni to nič drugega kot STRES.
Zanjih je najbolje, da so tam, kjer so navajeni in da jih nekdo hodi rihtat, ti si pa prvoščiš dopust.Itak skoz razmišljaš, kako se imajo in če je vse OK in kr naprej telefoniraš in :truce:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po sep 24, 2012 9:01 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

hekiheker je napisal/-a:ja zdej sem pa vse prebrskala in našla Stenmarka, prav kjut mucek. pa me zanima a je že našel svoj kavč?


Ne, ni povpraševanja po FIV pozitivnih, malo posebnih starostnikih, žal. Pri meni igra spomenik in bivakira pred posodami s hrano. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po sep 24, 2012 9:09 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Jaz imam mačko, ki je brez težav potovala 9 ur in bila takoj doma na novem terenu, kot tudi mačka, ki ga iz tira vrže že, če v kuhinji prestaviš vrečo peska za pol metra, in potem začne kakat zunaj wcja, če ne celo driskat. Mačke so tudi med sabo dokaj različne. Poznam nekaj mačk in mačkov, ki uspešno in pogosto potujejo in so zdravi in veseli. Res je, da jih je večina popolnoma zadovoljna doma, na svojem terenu, brez izletov na neznano.

Bivanje v najetem apartmaju bi ti odsvetovala, ker so to situacije, kjer ne moreš poskrbeti za varnost - mačkotesen apartman se kar težko dobi, pa tudi številni drugi faktorji so (kaj, če kdo odpre vrata, ko tebe ni zraven; kako boš prezračevala, če okna in vrata niso zavarovana; kaj, če ti mačka uide na neznan teren...). Mogoče jaz preveč paničarim, ampak sama se za to res ne bi odločila.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 24, 2012 9:22 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Meni se to, da si zaradi njunega tresenja transporter pokrila, zdi dovolj dober razlog in znak, da ju ne ven vozit. Enim mačkom pač ni do tega, bi rekla večini..na silo navadit se pa meni osebno zdi brezveze. Sploh pa zakaj bi jih človek navajal na življenje zunaj, če jim je notr ok. Da mačko lahko sabo na piknik vlačiš? Če bi pa ta itak doma spala tistih nekaj ur. :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Po sep 24, 2012 9:23 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

No, jaz pa sem ju letos vzela zraven na dopust, brez vsakega problema, na oknih smo imeli komarniške mreže in široke okenske police, česar sem bila zelo vesela, hiša je bila velika, in na srečo dvojna zunajna vrata. Brez vsakega stresa za oba- sta že navajena na menjave okolja in ju lahko vzamem povsed s seboj, tudi prejšnjo nedeljo sta šla z nama k tašči, onadva nista bila čisto nič v stresu, sta prav uživala v pozornosti, kot da imam dva mala kužka. Tak da - vsak mora sam presodit, kaj njegove živali zmorejo.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 24, 2012 9:29 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Hmmmm hvala za mnenja. No na pikniku sem imela oba na povodcih, pa povodce pripete na transporterje, tako, da nisem nič tvegala, da bi mi kam ušla, če ne drugega bi transporter lažje ujela kot mačko :lol:
Če dobro premislim kar ste napisali bi bil verjetno to stresen dopust za vse tri. Tako, da bom zaenkrat ostala pri planu balkon džungla :truce:
Helena, sem našla Stenmarka in odkrila stran mačji boter (jah jaz sem zelo malo na netu, tko da če tamala ne bi mela poškodbe me še zdej ne bi bilo na forum, čeprav sta me od tamalih posvojiteljodajalke že parkrat prepričevale da grem gor in objavim njune slike) in sedaj mam še nekega mucka na daljavo (Hyper in Hex imata sedaj krušnega bratca ali sestrco) 8)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 24, 2012 9:33 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

fiorina je napisal/-a:No, jaz pa sem ju letos vzela zraven na dopust, brez vsakega problema, na oknih smo imeli komarniške mreže in široke okenske police, česar sem bila zelo vesela, hiša je bila velika, in na srečo dvojna zunajna vrata. Brez vsakega stresa za oba- sta že navajena na menjave okolja in ju lahko vzamem povsed s seboj, tudi prejšnjo nedeljo sta šla z nama k tašči, onadva nista bila čisto nič v stresu, sta prav uživala v pozornosti, kot da imam dva mala kužka. Tak da - vsak mora sam presodit, kaj njegove živali zmorejo.


Hvala Fiorina, jaz tudi tako mislim :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Po sep 24, 2012 9:41 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

mi smo bli tudi prvič precej panični, preden smo mačko vzeli s sabo na 'dopust' k staršem. tolažlo nas je to, da Mačka niti prvič, ko je prišla k nam domov ni kazala nobenih znakov stresa. od takrat je bila še enkrat na počitnicah na primorskem in enkrat na štajerskem (ker je bilo ravno ful vroče poleti in nismo nikomur dovolj zaupali, da bo res dobro poskrbel za Mačko, ko je 38stopinj), enkrat pa pri sosedih v zgornjem nadstropju.

zmeraj je procedura enaka, prešnofa vse po desni na njeni višini, ponovi vajo na višini stolov in kredenc in potem še enkrat najvišje kotičke, ki jih lahko doseže. potem gre jest in potem zasede svojo strateško točko v novo zavzetem stanovanju in od tistega trenutka dalje je ona tam šefica in pika.

v avtu se rada vozi. tečna je edino če ji je vroče, kar smo nazadnje rešli tako, da smo ji v brisačo zavili vložke za hladilno skrinjo in dali vse skupaj na dno transporterja + močenje z vodo.

ampak naša Mačka je taka res družabna mačka, ki ni rada sama niti v sobi (razen med popoldansko siestico).

se pa vedno potrudimo, da ji je vseeno čim bolj udobno. da ni nikjer nobenih strašnih zunanjih vplivov, sesalcev :) in podobnega.

ven je pa ne vozimo (kamoli na piknike), ker bi jo beštja ucvrla takoj ko bi dobila priložnost. niti na povodec se je ne upam dat, ker nisem prepričana da bi to našo furijo glistasto zadržalo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr sep 26, 2012 12:05 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

HYPER ŽE STOPICA PO TAČKICI BREZ OBVEZEEEEEEE :yahoo: :yahoo:

včeraj zjutraj so ji odstranili šive, sedaj previdno stopica tudi že po tej tački, že včeraj je malo poskušala, danes je spet in ji kar počasi gre. Prej jo je Hex "napadel" in ga je šausnila s to okrevajočo tačkico yeeeeeeeeeaaaaaaahhhhh Hyper :clap:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor Če sep 27, 2012 3:36 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

super, upam, da se ji bo lepo pozdravila tačka :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če sep 27, 2012 4:41 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Marko živjo
kako je pa tvoja piki kaj?
Hyper zdaj ful počasi stopa na nogico, pa še kar ima ovratnik, ker ima še kraste na nogi. Danes je že skočila na okensko polico (od znotraj seveda), ampak jo potem jaz hitro dol dvignem, da ne bi skočila še dol, ker mora imeti še en mesec omejeno gibanje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če sep 27, 2012 4:46 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

hekiheker je napisal/-a:HYPER ŽE STOPICA PO TAČKICI BREZ OBVEZEEEEEEE :yahoo: :yahoo:

včeraj zjutraj so ji odstranili šive, sedaj previdno stopica tudi že po tej tački, že včeraj je malo poskušala, danes je spet in ji kar počasi gre. Prej jo je Hex "napadel" in ga je šausnila s to okrevajočo tačkico yeeeeeeeeeaaaaaaahhhhh Hyper :clap:


Barbara, FUUUUL VESELA za Hyper in zate. :clap: :girlblush:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.